הפועל תל אביב-העונה שהייתה,העונה שתהיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏4/6/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל תל אביב פתחה את העונה בלי חיזוק מיוחד[וולטון סילבה...] עקב קיצוצים בתקציב.
    בתחילת העונה להפועל היו בעיות לסכם על חוזה חדש לשמעון גרשון.

*158-הפועל תל אביב משחקת מול טירנה במוקדמות גביע אופא ומנצחת רק 1-0 משער של יוסי אבוקסיס,טירנה מחטיאה פנדל

*248-שמעון גרשון מחרים את משחק גביע הטוטו מול מכבי נתניה עקב זה שעדיין הוא לא סיכם עם הפועל על חוזה חדש

*298-הפועל תל אביב עלתה לשלב הבא באופא אחרי ניצחון 4-1[ו5-1 בכללי] שערים שלי:פיני בלילי 2 עומרי אפק וכפיר אודי

*119-יגאל אנטבי מאריך את חוזהו ל-3 שנים

*199-הפועל תל אביב מביסה את קאנרטן 4-0! הולמי,סילבה[כן הוא..]גרשון ואודי כבשו.
    http://images.one.co.il/images/d/gg13520.Xxx

*299-ניר רחמין שעד עכשיו פתח בכל המשחקים נפצע במשחק מול נתניה וסיים את העונה.

*310-הפועל תל אביב מפסידה 1-0 לקאנרטן אבל עולה לשלב הבא אחרי 4-0 מהמשחק הראשון.

*810-הפועל תל אביב מקבלת באופא את לידס מאנגליה
    קשטן בתגובה: "נלמד את לידס כמו שלמדנו כל קבוצה אחרת. אין ספק שלידס היא אחת מקבוצות הצמרת בכדורגל האנגלי".
    http://images.one.co.il/images/d/gg14103.Xxx

*1910-הפועל תל אביב מנצחת את בני יהודה 4-1-האוהדים בתגובה זורקים אבנים על אוהדי הפועל ופוצעים 6 מהם
    רוני שאטן בתגובה:"אני מאוד מקווה שנקבל עונש רדיוס על התנהגות קומץ האוהדים, אבל אני מודע לכם כי במידה שלא נקבל, אני לא מתכוון להרשות לקהל לקנות כרטיסים ולהיכנס למשחק הבית הבא. אין מחילה ואין סליחה לאותם אוהדים שזרקו בצורה ברברית אבנים מחוץ לאצטדיון פנימה, ופצעו אנשים שבאו בסה"כ ממשחק כדורגל. זאת היתה אמורה להיות חגיגה גדולה בשכונת-התקוה - חבל שזה הסתיים כך".

*3110-הפועל תל אביב מפסידה 1-0 ללידס משער של הארי קיוואל.

*711-יגאל אנטבי חוזר לשחק במדי הפועל תל אביב

*1411-לידס מנצחת 4-1 את הפועל תל אביב ועולה לשלב הבא.אלן סמית מבקיע רביעייה אבוקסיס עם שער.
    http://images.one.co.il/images/d/gg14644.Xxx

*1711-משחק עונה-מכבי חיפה נגד הפועל תל אביב 2-1 לירוקים
    אדומים לדומב בלילי ובנאדו שערים לקטן יעקובו ולוז

*3011-משחק עונה נוסף-דרבי,הפועל מנצחת 3-1 טועמה בלילי[בשער ענק] ולוז מול גולדברג

*122-ההתאחדות טוענת-אנטבי לא יכול לשחק בנבחרת כיוון שלא עשה צבא

*1612-ההתאחדות מאשרת לאנטבי שירות לאומי על מנת שהוא יהיה בנבחרת

*152-באדיר מחטיא פנדל בדקה ה-90, הפועל יוצאת 1-1 עם מכבי חיפה

*202-וולטון סילבה עוזב את הפועל תל אביב ונבחן בMTK

*13-עוד משחק עונה,עוד דרבי הפעם מכבי מנצחת 1-0 משער של גולדברג

*53-גרשון נפצע ומשחק את משחקו האחרון בעונה,דומב כבר פצוע עוד הרבה לפני.

*153-עוד משחק עונה-נגד חיפה,חיפה מובילה עד הדקה ה-88 שאז האקס שלה קלצנקו כובש ומשווה ל1-1
    http://images.one.co.il/images/d/gg32069.Xxx

*84-הפועל תל אביב לא עולה לחצי גמר הגביע לאחר הפסד 1-0 לפיינליסטית הפועל באר שבע
    בונפלד כובש את השער הולמאי מחטיא פנדל

*124-דרבי נוסף..הפעם 0-0 שכולו ירוק

*154-כתב אישום נגד הקטינים ששרפו את מכוניתו של גרשון ופגעו ברכוש של אבוקסיס

*154-הפועל תל אביב עולה לגמק גביע הטוטו לאחר ניצחון על נצרת עילית 3-1
    בלילי עם 2 ובני חדד עם 1 מול אלק נילאש

*234- הפועל מפסידה 1-0 לנתניה,הקהל מקלל את השחקנים וקורא לקשטן להתפטר

*45-אחרי הפסד נוסף הפעם למכבי פתח תקווה משער של רפואה,אוהדי הפועל קיללו את קשטן ואת השחקנים וירקו על רכבו של קשטן

*125 העניינים נרגעים-הפועל מנצחת את ביית"ר 4-1 אפק עם צמד לוז ובלילי עם השאר

*205-הפועל תל אביב מפסידה לחיפה בגמר גביע הטוטו ומאבדת תואר נוסף אחאי 2-0 ירוק

*265-הפועל תל אביב מפסידה תואר נוסף אחרי 1-1 מול הפועל פתח תקווה קלצנקו עם השאר להפועל,טל לפתח תקווה
    http://images.one.co.il/images/d/gg33521.Xxx
    שביט אלימלך לא מאמין.

*36-הפועל תל אביב משחררת את כפיר אודי יעקב הילל וציקי קוטלר

בקיצור הפועל סיימה את העונה ללא תארים וללא הישג מיוחד בגביע אופא
    בהפועל התעניינו במהלך העונה בבלסינג קאקו וואליד באדיר

מלכי השערים של הפועל:
    1]בן לוז עם 10
    2]פיני בלילי וסרגיי קלצנקו עם 8 כ"א
    3]עומרי אפק וסלים טועמה עם 7 כ"א

מלכי הבישולים של הפועל:
    1]סלים טועמה עם 9
    2]יוסי אבוקסיס עם 7
    3]בן לוז עם 6

הפועל תל אביב סיימה במקום ה-3 עם 19 נצחונות 10 תיקו 4 הפסדים ו-67 נקודות

אסי דומב עומד להיחתך גם כן מההרכב וכל הזרים כנראה יעזבו

הדיון שלכם.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

2. ליהי Member

העונה של הפועל בהחלט היתה מאכזבת לא מבחינת הישגים כי מקום שלישי הוא לא כזה נורא מבחינתי,אלא מבחינת צורת משחק ושחקנים.

פירוט יבוא בהמשך...

3. ליהי Member

טוב,אז ככה:

העונה היתה שיעור חשוב בקריירה של תאומים ועגיב בתפקידיהם, במהלכה ציפיתי מהם ללמוד לקח מן הדברים הבאים:
    א)קבוצה ללא חוליית התקפה פורייה ל-א תשרוד את המשחקים הקשים, כי עם כל הכבוד על נצחונות על בית"ר ירושלים ובני יהודה,פרט לדרבי הראשון בעצם לא ניצחנו את חיפה ומכבי ת"א הגדולות אף לא פעם אחת, ובאורך פלא גם בתקופות היותר טובות של הקבוצות הללו העונה הצלחנו לגרור אותם למשחקים נטולי שערים ומשעממים להחריד.אם רוצים קבוצה טובה ח-י-י-ב-י-ם להוציא כסף.
    ב)סוגיית הזרים. קאקו,גולדברג,איגביני,הייס ורוסו. כל אלה הם רק דוגמאות לזרים מוצלחים שגם היו אחראים ישירים להישגים של הקבוצות בהם שיחקו. הפועל צריכה לשים יותר דגש על הזרים, וכשאני מתכוונת לזרים אני לא מסתפקת בקלצ'נקו ואונישנקו שעם כל הכבוד באמת, כבר לא מתאימים לקבוצות השואפות להיות קבוצות צמרת,ואין על כך ויכוח.(אם רוצים קבוצה טובה ח-י-י-ב-י-ם להוציא כסף!)
    ג)בכר עזב, גרשון ודומב נפצעו ואנטבי נקלע לתקופה לא טובה. יש חלון העברות, חייבים לרענן או מינימום להעלות כמה שחקני הגנה מקבוצת הנערים,גם כאן-בעיות בסגל,בעיות שחייבים לטפל בהן וקשטן צריך בשבילם פידבק מלא מן ההנהלה הן בתחום הפיננסי והן במקצועי.

בנוסף,עד כמה שזה נשמע מטומטם אני מטילה הרבה מהכשלון של הפועל בקפטן הקבוצה שמעון גרשון ואפילו שומרת לו טינה עזה על שהוציא דיסק. זה נראה לי לא מקצועי,לא במקום ואפילו מעורר גיחוך-אז תודה לך שמעון שהפכת את הקבוצה לבדיחה.
    קשטן, שכמו שכבר נאמר פה מתאים את עצמו לקבוצה "התאים את עצמו" להפועל, אבל לא להפועל של השנה, המורכבת משחקנים בינוניים לחלוטין בכל החלקים: הגנה,קישור והתקפה אלא התאים את עצמו להפועל של שנה שעברה -הפועל של ההגנה המצויינת והקישור ההתקפי שמדי פעם מבקיע וככה מסיים משחק.

ולסיכום : את תצוגות הנפל שקיבלנו העונה מהפועל תל אביב,מטובלות היטב בדקות לא מבוטלות של שעמום טוטאלי וחיפוש אחר איש הארטיקים בבלומפילד במקום צפיית המשחק אפשר להסביר מכמה סיבוץ: 1.הקמצנות החסרת תקדים של ההנהלה, בפרסית קוראים לזה "הברזלנים", ו-2.צורת המשחק שעל פיה בחר לשחק קשטן, ואל תגידו לי שזה לא אשמתו כי להפועל תל אביב יש סגל טוב יותר משל נתניה ולפי הסיבוב האחרון, נתניה היתה אמורה להיות זו שלוקחת את המקום השלישי,ולא אנחנו.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב אני גם חושב שקשטן הוא האשם העיקרי בכישלון העונה של הפועל ת"א, קשטן משום מה דבק בשיטה מסויימת למרות שלא התאימה בגרוש לקבוצה הזאת, אני דווקא חושב שיש להפועל ת"א חלק התקפי בכלל לא רע כי שחקנים כמו בן לוז, סלים טועמה, עמרי אפק ופיני בלילי מסוגלים לקחת את הקבוצה לאליפות ותוסיפו את יוסי אבוקסיס מאחורה.
    לדעתי הפועל ת"א צריכה להביא 3 זרים, אחד בלם לצידו של גרשון, אחד קשר אחורי לצידו של אבוקסיס כי אונישנקו והלמאי זה כבר לא זה וחלוץ רחבה, חלוץ שיכול לקבל את הכדור עם הגב אל השער ולעשות מזה מטעמים ולא חסרים כאלו מישהו בסיגנון של אוסטרץ, יעקובו....

ואני חושב שעם חיזוקים איפה שציינתי הפועל תל אביב תילך חזק עונה הבאה על האליפות. יש שם שלד ישראלי הכי טוב בארץ לדעתי רק צריך זרים ברמה.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

קודם כל כל הכבוד לריימן על ההודעה המושקעת..
    יש כמה אשמים במצב של הפועל השנה..ביניהם גרשון,קשטן ואחרים
    קשטן עשה בחירה תמוהה מאוד שבחר את סילבה..האם הוא לא יכל לקנות מישהו אחר? אני בטוח שהיו עוד אופציות..
    בנוסף זה שהוא מדכה שחקנים ..תראו מה הוא עשה לכפיר אודי..ממש הרס אותו..ושיטת המשחק הזה נוראית..הוא יכל להוציא מהקבוצה שלו הרבה יותר...לא כמו שאומרים שהוא הוציא מים מהסלע..
    בנוסף ליהי נדעה בנקודה של גרשון...מה הוא חושב שהוא? סתם היה פאדיחה ועדיף שהיה שומר את זה לעצמו.
    בקשר לסגל הישראלי..אני לא ממש בטוח בזה..למכבי ולחיפה יש סגל ישראלי יותר טוב משל הפועל...

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דיברתי על החלק ההתקפי. לדעתי טועמה, לוז, אפק ובלילי יותר כישרוניים מזנדברג, טל, קטן וברדה.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה נסטה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    בקשר לגרשון..נראה לי שכל עוד הוא באמת פצוע או שכל עוד זה לא מפריע לכדורגל..אז שיוציא דיסק..[אם זה מפריע לכדורגל או לא..זה אני עדיין לא בטוח]

בקשר לזרים.הזרים של הפועל העונה באמת היו חיסרון ענק.קלצנקו לא פגע אונישנקו פגע המון..הבעיה שרק בשחקני יריב ואפילו הולמאי נחלש[טוב שמעבירים אותך כל יום לעמדה חדשה בלם קשר בלם קשר..זה נראה רע]
    קשטן באמת לפעמים לצערי מוחק שחקן..אודי טיפש שהוא לא הבין ששמו עליו טיפקס..הוא באמת חלוץ טוב. לא יודע עד כמה..אבל הוא חלוץ טוב וזה שהפועל העיפו אותו יכול להיות הדבר הטוב ביותר בשבילו.
    בקשר להילל..עצה לי בשביל שחקן שכבר עשה הכל..תלך להרצליה או משהו כזה תעלה ליגה..ותוסיף לעצמך עוד כבוד[לא שלא חסר]
    קשר הגנתי-דניאל אדו שחקן נבחרת גאנה היה בהפועל..מישהו יודע מה קרה איתו?
    חלוץ-קוביקה פנוי יחסית וביית"ר לא יתנגדו לעשות עיסקה כמו שפניי ג'ל כבר אמר[אילן אתה גאון]
    בלם-סך הכל להפועל יש 3 בלמים טובים והרבה חוסר מזל ששנים מהם לא שיחקו העונה..אני במקום קשטן לא הייתי משחרר את דומב..[אני מקווה שהוא ישחרר לחיפה]
    כמו כן שמעתי שמועה ששרון אביטן בדרך להפועל..

8. ליהי Member

לירן
    עשית פה השוואה של שחקני הפועל לשל חיפה
    בהקשר של כישרון
    אז תן לי לגלות לך סוד קטן : ורדה,בכישרון,לא רואה את בלילי ממטר. בלילי אולי מהיר,ותו לא.
    לטועמה היתה עונה זוועתית פרט למחזורים הראשונים בעוד טל הוכיח את עצמו מאז רכישתו בחלון ההעברות, אפק אמנם יותר מוכשר מזנדברג אבל זנדברג הרבה ה-ר-ב-ה יותר פיזי ומשקיען, וגם היתה לו עונה לא רעה בכלל. ובקשר ללוז- באמת שחקן ענק, אבל שחקן אחד לא מספיק לחוליית ההתקפה, או שניים אפילו-הוא ואפק. את אבוקסיס אי אפשר להחשיב התקפה כי הוא קשר אחורי.

בקשר לזרים- אין מה לעשות,קשטן עשה בחירות גרועות.
    בקשר לקשטן-אין מה לעשות,אתם צודקים, המאמן טעה.
    ובקשר לגרשון-אין מה לעשות,אני צודקת. כדורגלנים משחקים כדורגל,זמרים שרים ודוגמניות מדגמנות.למה לערבב בין הדברים? אין סדרי עולם? ברור שזה מפריע לו לקריירת הכדורגלן,זה שהוא גם זמר.

9. ultras-kid Member

עזבו את זה שהשיטה לא התאימה לשחקנים.. השיטה לא מתאימה לקבוצה שמועמדת לאליפות בשנות ה-2000!
    והעיקר כל פעם שמשחקים כמוהם באותה שיטה הם אומרים שזה לא הוגן כ שיחקו נגדם בונקר.. מה זה רק להפועל מותר לשחק בונקר?

10. ליהי Member

כל הפועל לא רואים את הדבשת של עצמם זה נכון.

מצד שני, אם קבוצה אחת נותנת כדורגל מגעיל ושורדת למעלה זה אומר שעכשיו כל הקבוצות יתחילו לשחק כדורגל מגעיל? למה נתניה היתה צריכה לעשות את הבונקר המגעיל ב1-0 האחרון בבלומפילד? הא? למה זה טוב?

ואם כבר עונת מלפפונים: בינתיים הפועל רק שחררו : את אונישנקו,קלצ'נקו הולמאי וכפיר אודי. אבוקסיס בספק כאשר בית"ר הציעו לו חוזה שמן עם צ'ק בנקאי מראש ואילו הפועל מבקשים ממנו לקצץ עונה הבאה ממשכורתו (נדמה לי בסביבות ה20-30%), אין אף שמועה על אף שחקן שצריך להגיע לבלומפילד.

אחלה,ככה בונים קבוצה לעונה הבאה.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אונישנקו שוחרר ? מתי??

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לא עכשיו אז בקרוב..הזרים לא יהיו בהפועל..
    בינתיים שמועות וגישושים בהפועל..
    בלסינג קאקו,ואליד באדיר,זוטא וחנן פדידה..אבל כל אלה דיבורים ממש ממש על אש קטנה..אפילו לא אש..סתם משהו שפולט קצת חום...

13. ליהי Member

חחחח
    כן
    שמועות בהפועל יש גם על זנדברג...תיירי הנרי בא להיבחן אצלנו באימונים

שמועות יש בשפע,על הנייר שחקנים רק עוזבים ואף אחד לא בא.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מן הסתם יבואו..בינתיים עושים קיצוצים בשביל להביא שחקנים חדשים..
    קודם צריך להרוס בשביל לבנות..

15. Ilan Member

יש לי הרגשה שהפועל ת"א הופכת מקבוצה משמעותית בצמרת לקבוצה כזאת שלא תלחם על אליפות אלא תנסה להעביר עוד עונה בשקט סטייל מכבי פ"ת.