הפועל באר שבע 2019/20 - מחזיקי גביע המדינה לאחר 23 שנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י hbs7, ‏15/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. italiano Member

מה?
    מליקסון מהרגע הראשון סומן ככישרון גדול. 8 רמות מעל זריהן.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שהדעה שלי תלושה מהמציאות אבל לדעתי הוא היה שם סוג של גימיק.
    שחקן שנעלם עונה שלמה ואז במשחק גדול נגד יריבה(נניח השניה בחשיבות שלה עבור אוהדי ב"ש) הוא תוקע צמד בבית, שלוש עונות רצופות. לדעתי זה גרם להם לקבל יותר בסלחנות את המספרים הרעים שלו באופן כללי, הרי אם את ה-2 גולים שלו בעונה הוא מבקיע נגד מכבי פ"ת ורעננה לא יודע אם היה שורד שם יותר משתי עונות. העונה הוא דווקא סיים עם כמות סבירה בכל המסגרות, לא חגג מולנו אבל נתן גולים חשובים נגד מכבי ת"א, נתניה בגביע והצמד ההוא באירופה אבל שנגמר הגימיק פתאום הסתכלו על כל החבילה כולל בעיות המשמעת והבינו שזה לא זה.

3. Melikson24 Member

הוא נהנה מזה שאחרי העזיבה של בוזגלו כמעט ולא היו לנו קשרי אגף אמיתיים, ולפרקים היה אחלה סופר-סאב.
    בעונה האחרונה נגמרו התירוצים עבורו. הוא נפצע הרבה פחות וקיבל נפח משמעותי בסגל הקבוצה, בתור השחקן אגף השני-שלישי בהיררכיה אחרי האסלביינק ומרין שנשרף מהר מאוד. הוא פשוט לא הצליח לשדרג את עצמו. מכאן ההבנה שאין שום טעם להמשיך את הרומן הזה.

הפציעות גמרו את "הכישרון" שעוד היה לו. כיום הוא איטי עם הכדור, הרגליים תמיד מתבלבלות לו ואפילו את החיתוך לאמצע-בעיטה שהיה בערך המהלך היחיד שלו הוא איבד.
    מאחל לו לחזור לחממה של אשדוד ולחזור ליהנות מכדורגל. הוא לא שווה יותר מזה. ואני לא אומר את זה בגנותו, לא כולם יכולים לשחק בקבוצות הגדולות.

4. yedidel Member

אם הליגה נגמרת ביום שלישי, למה הגמר רק שבוע אח"כ?
    בכלל היה יותר הגיוני לעשות את הגמר מחר ואת המחזור האחרון בשבת

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוזר שאתה אומר את זה, כי אצלנו טוענים שהוא כבר סגור אצלכם. אולי ההצגות הקבועות מולכם מידי שנה עשו את העבודה עבורו.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לדעתי היו צריכים לנסות אותו בעמדת החלוץ למספר משחקים. יש לו סיומת טובה ועדיף שיהיה כמה שיותר קרוב לשער, כי רחוק ממנו הוא נזק.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה של זריהן היא לא עמדה כזאת או אחרת (ניסו אותו אצלנו גם כחלוץ), אלא העובדה שהוא לא מקצוען ולא רוצה להיות מקצוען. גם בשיא שלנו כקבוצה בעונת האליפות השנייה, כשהיה לנו כושר גופני באמת מדהים והתמודדנו מול קבוצות אירופאיות, הוא המשיך להיות שחקן שאין לו כושר גופני ליותר מ-30 דקות כשהוא עוד מחלק עומסים, כשהוא לא מחלק עומסים אז אחרי 15 דקות נגמר לו האוויר. אין חיה כזאת שאתה משחק בקבוצה כל כך איכותית, עם כושר גופני כל כך טוב, ואתה לא מצליח להתקרב למינימום הנדרש.
    כל שבוע אוהדים שלנו היו שולחים תמונות שלו מבלה במועדונים עד השעות הקטנות של הלילה ואוכל כמעט באופן יום יומי אוכל ששחקנים מקצוענים בכלל לא אמורים לאכול בטח לעיתים כל כך קרובות.
    הכושר הגופני הגביל את זריהן להיות מקסימום מחליף שיכול לעלות ל-15 - 30 הדקות האחרונות, כשהתזונה וההתנהלות מחוץ למסגרת של המועדון ייצרו אצלו בעיות גופניות קשות מאוד כשהוא נפצע לעיתים מאוד קרובות.
    בשכר נמוך, וכשהקבוצה שלוקחת אותו מראש מבינה שהוא מקסימום יכול לעלות כמחליף ושהוא ייעדר לעיתים קרובות בגלל פציעות, הוא יכול לתרום גם לקבוצות צמרת (כמו שעשה אצלנו העונה).
    השאלה האם בכדורגל המקצועני, בטח במשבר הכלכלי בעקבות הקורונה כשאולי גם בעונה הבאה לא יהיה קהל, קבוצות צמרת יכולות להרשות לעצמם שחקן שהוא מקסימום יכול לתרום כמחליף וגם זה לא תמיד, ושהוא מאוד לא מקצוען בהתנהלות שלו.

נ.ב
    חבר שלי טס לחופשה במקסיקו בקיץ וראה שם את זריהן באחת המסיבות. עדיף שאני לא אכתוב מה הוא ראה שם, בואו רק נגיד שכשקראתי שדהאן מחפש לזריהן אופציות בחו"ל ישר חשבתי על קבוצה במקסיקו, כי יש שם דברים במקסיקו שזריהן אוהב. והמבין יבין.

8. yakov_y YNWA

יש לו סיומת רעה, רגל ימין חלשה, היתרון שלו להכנס לאמצע מהאגף בזכות המהירות ורגל שמאל טובה.
    שחקן של אגף ימין בלבד, אולי מתחת לחלוץ.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אגב בניגוד לאחרים כאן חושב שאם יש לך מהלך טוב, גם אם זה רק מהלך אחד, אתה עדין יכול להצליח איתו בליגה שלנו, כי שחקני ההגנה כאן, בטח הישראלים, הם לרוב ברמה נמוכה, ויקח להם כמה וכמה פעמים שעשית את המהלך עד שיבינו אותו וגם אז לא בטוח שהם מספיק חכמים כדי לעצור אותך.
    ושוב, הבעיה של זריהן היא לא בסט האיכויות, כי כשהוא מתחרה עם כל מיני רמזי ספורי אצלנו באגף הוא לבטח לא נופל ממנו מבחינת מה שיש לו ברגליים, וכי יחסית לליגה יש לו איכויות מעל הממוצע, הבעיה היא בהתנהלות, בגישה הלא מקצוענית, וזה כמובן בסוף גם משפיע על היכולת. כי כשאין לך כושר, ואתה לא מתנהל בצורה מקצוענית, ובגלל זה אתה נפצע לעיתים קרובות, אז כשאתה כבר משחק אתה חלוד, והבעיות בכושר הגופני בולטות עוד יותר, ואתה לא חד בפעולות, ואז אתה נראה לפעמים כמו שחקן בן 40 שמנסה לשחק עם הצעירים ולא מצליח.

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה מוזר אם אני הייתי זה שקובע את מדיניות הרכש.
    לא יפתיע אותי אם יחתום אצלנו, מאז שחוגג הגיע יש אצלנו צורך בלתי מוסבר ולפעמים מחשיד לקלוט כל שחקן שנפלט מב"ש כמו במקרה ממן, גורש, שיימן ואחרים כנראה שיבינו רק בדיעבד מה שכולם רואים עכשיו.

ואגב, לא יודע אם יש לכך השפעה אבל אני יודע שאלי אוחנה שאימן אותו בנבחרת הנוער מחזיק ממנו מאוד.

11. סמואל אטו Member

הוא מתחרה בשחקנים טובים ממנו, צעירים ממנו וכנראה גם זולים ממנו.
    מי שמעדיפה את זריהן על פני שחקן בסגנון דומה וצעיר יותר(אפשר למצוא עשרות כאלה), מבוגר ומנוסה יותר או זר אפריקאי עם עוצמות פיזיות עדיפות היא קבוצה מצחיקה.
    האם זה יכול לקרות? כן.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  12. Ajax Amsterdam Member

אחלה ארגון ואחלה אוהדים

South Boy, Sir Alex Ferguson ו-italiano אוהבים את זה.
  13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו הבנתי למה הקדימו עם השחרור של זריהן.

14. hbs7 Member

זה לא קשור לשחקני הגנה טיפשים, גם ברמות הגבוהות יש שחקנים שיש להם טריק אחד מאוד חזק שמשתמשים בו לא מעט, ולמרות שהוא ידוע, הוא מצליח באחוזים גבוהים.
    כשיודעים מה אתה הולך לעשות ועדיין לא מצליחים לעצור אותך, זו חותמת שכישרון מולד כן יש שם ובכמות לא קטנה.
    וזריהן אכן חזק בחיתוך משמאל למרכז. זו עובדה.
    הוא גם שחקן ישיר מאוד כאשר הוא קרוב לשער הוא מסוגל לעשות בלגן חיובי.

אבל פה זה נגמר. אין לו לא כושר, לא מוסר עבודה ולא משהו שדומה להבנת משחק.
    לרוץ עם כדור זה לא באמת כדורגל. יש לא מעט שחקנים שזה לא מחלחל אליהם, וחבל.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סיימנו עונה מלאת תהפוכות ורעשי רקע. הפלייאוף היה כישלון והעובדה שהמשחקים היחידים שניצחנו הם אלה שהיו חסרי חשיבות צריכה להדאיג אותנו מאוד לקראת הגמר שם זה משחק פתוח מול קבוצה לוחמת שיש להם גם כדורגל ברגליים.
    בית"ר ירושלים לא הופיעה לפלייאוף ובדיעבד הכל היה תלוי בנו, היינו לא טובים 80 אחוז מהזמן ובסופו של דבר היינו צריכים להוציא יותר. מהניצחונות בסוף קשה להסיק יותר מדי , עבורינו אלו היו משחקי גארבג' טיים אבל עדיף לנו להגיע למשחק הכי חשוב השנה במומנטום יחסית חיובי.

כשאני חושב על המשחק ביום שני הבא, עולות לי הסיבות למה וכמה המשחק הזזה כל כך חשוב, ואני לא יודע איפה להתחיל בכלל, לא להגיע לאירופה שנה הבאה יהיה פיספוס המאה, לא כי אני מצפה להגיע לשלב הבתים, כי בשנה הבאה יהיה לנו את הדירוג הכי גבוה בתולדותינו, דירוג שלכל הפחות יכול לסדר לנו להיות מדורגים עד הפלייאוף כמו שהיה השנה, יש לנו זרים טובים ואנחנו יכולים לתת קמפיין מהנה כמו שנתנו השנה, למרות שבלי קהל הכיף וההנאה אוטומטית יורדים. כשאני חושב על זה אני חצי משתתק, אני מאוד מקווה שהשחקנים יבואו בגישה הנכונה לטרוף את הדשא עם אש בעיניים. קבוצה אחת בהיסטוריה זכתה בגביע מהליגה השנייה וזה היה נגדנו, זה כל כך הפועל באר שבע, כל כך הפועל באר שבע יהיה לשחזר את ההישג הזה, אני מאוד מקווה שמשהו יקרה וזה ייגמר אחרת.

Ajax Amsterdam ו-italiano אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.