הסרט "בשם האלוהים"

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏23/9/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.keshet-tv.com/SharedImages/KeshetTV/MiniMagazine/P_24214.Xxx

אתמול שודר בערוץ 2 הסרט בשם האלוהים.
    http://www.keshet-tv.com/program.asp?ProgID=1262
    הסרט למי שלא ראה הראה צדדים מאוד מפחידים של האיסלאם הקיצוני, בין היתר הראו שם אימהות מניקות את ילדיהן ומקוות שיהיו שהידים, משפחות שלמות של המתאבדים ששמחות ומקוות ששאר הילדים יהיו כמוהם.
    בנוסף מראים את מנהד ההאשורה שהוא המנהג שחובטים בראש עם סכין מושחזת עד שיוצא הדם ועוד...

הסרט לטעמי היה חזק מאוד והפסיד מי שלא ראה אותו..מפחיד לחשוב שיש אנשים שכל מה שיש להם בראש זה לחסל את העולם המודרני , צמאת הדם האובססיבית הזאת.

תגובות ודיון פה.

2. Reyes Member

ראיתי (המורה לערבושית המליצה).
    מפחיד... הם כ"כ סתומים. לא ייאמן.

3. ofer16 Member

אין תגובה.

4. Shin Member

לא מזכיר לך מנהג ברברי אחר מדת אחרת??

בכל אופן אני הייתי מעדיף שיתנו לי מכות בראש עם סכין מאשר שיחתכו אותי וישאירו בי מום לכל החיים.

"תסתכל עליהם ותראה אותנו" אמר פעם מישהו.

הרי החרדים לא פחות סתומים ולא פחות פנאטים מהם.
    המזל של ישראל הוא האזרחים הרבים שבאו ממדינות נאורות (מאירופה והאמריקות) שמונעים הקמת מדינת הלכה שלא תהיה שונה במאומה ממדינות האסלאם הפנאטיות.

תסתכל על ערב עובדיה יוסף-במה בדיוק הוא שונה מהמוסלמים הקיצונים?
    השאיפות שלהם אותם שאיפות המזל הוא שליוסף הזה אין מספיק כח.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים איתך שטוב שיש מי שירסן את החרדים ושהם פנאטים אבל יש סולם פנאטיות והאיסלאם שהוצג בסרט (שכמובן לא משקף 100%) הרבה יותר גבוה עליו.
    תרבות שבה אין שום כבוד לחיי אדם שלא שוים כלום, ושלרצוח נשים וילדים זו גבורה וכל אם הייתה מתגאה בבנה אם היה רוצח (אצלנו אם מתגאה בבן עו"ד או רופא) זו תרבות של חיותך ולא של בני אנוש... טוב שהראו את הסרט כדי להסביר לאלה שלא כל כך מבינים עם איזה עם עקשן (או סתום כמו שאמרו ) יש לנו עסק, אני לא מדבר על כולם כאמור, אבל יש שם חלק נכבד של חיות, שפשוט הולכים עם הראש בקיר אבל אנחנו צריכים לטובתנו שהראש ישבר לפני שהקיר ישבר...

6. קופירוק Member

אני לא לוקח את החרדים כ-"תסכלו עליהם ותראו אותנו" כי אני לא חרדי וסולד מהחרדים ומהמנהגים שלהם.... ואני ראיתי... סרט מזעזע ומפחיד...!

7. Julian Joachim Member

אין ספק שזה מפחיד ומחליא לדעת שיש תופעות כאלה, אבל דווקא בתור ימני חשוב לי להדגיש שאני מאמין שרוב הפלשתינאים הם לא עד כדי כך קיצונים, הם פשוט כל כך מדוכאים מהשלטון שלהם שלא אכפת להם כבר לאן הילדים שלהם יילכו... קשה לי להאשים אותם, אבל אני מקווה שאחרי שערפאת יילך לעולם שכולו "טוב" יותר, גם לפלשתינאים יהיה יותר טוב, עם עצמם... אולי זה מה שיוביל לרצון מחודש לשלום.

8. לירן-ביתר Member

היה כתוב בתחילת הסרט שהוא על מיעוט מהמוסלמים. בקשר לחרדים, הם לא מעודדים את הילדים שלהם מגיל 4 להתאבד ולא דופקים להם סכינים בראש. שמה הילדים יודעים שהם חיים כדי למות בשביל האיסלאם.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה שערפאת לא עובר לעולם הזה ונמאס ממנו... כמובן שיש אפשרות לזרז את המעבר ולגרום למעבר הזה להתרחש בלוב או טוניס...

10. Reyes Member

האירגונים האלה, שמחנכים את הילדים לטרור, הם אירגונים פונדמנטליסטים שלא רוצים שלום. לא יעזור כלום, הם רוצים ש"נלך" לים... ובגלל זה אנחנו צריכים לחסל את ראשיהם. ערפאת הוא לא מקור הבעיה. גם אם ערפאת יילך ויבוא מנהיג רודף שלום זה לא יעזור.