הספרדים בתפוצות: שנה חדשה - דיון חדש:: איקר ממשיך בפורטו!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/17.

1. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/07/16/15001913984466.Xxx

במארקה סקרו הבוקר את הספרדים ברחבי העולם. נכתב שספרדים בולטים בתפוצות זה דבר שבשיגרה, וכתבו על 'פורצי הדרך' כמו לואיס סוארס של ברצלונה ולואיס פריירו באינטר וכן לואיס דל-סול ביובה. נכון להיום, חודש או פחות מפתיחת עונת 2017/18 - 106 שגרירים מספרד פזורים ברחבי העולם בחמש יבשות שונות - מאוקיניה לאסיה, דרום אמריקה, אסיה, אירופה ואפריקה, 44 קבוצות מ-34 מדינות שונות. חלק מהשחקנים נמצאים בשיא הקריירה, חלקם לקראת פרישה. 95 שחקנים ועוד 11 מאמנים. להלן המפה המלאה::

לינק לדיון הקודם::
    יולי 2015-יולי 2017

המלפפון החם ביותר של הקיץ הוא אלבארו מוראטה כשמנצ'סטר יונייטד אמנם ירדה מהפרק אך צ'לסי עשויה להיכנס לסיבוב נוסף ולנסות להחתים את החלוץ שהתאכזב ממעמדו בריאל מדריד ולא יכול להרשות לעצמו עוד עונה על הספסל, בטח לא בשנת מונדיאל. הסכומים המדוברים הם 70 מליון יורו ומעלה. דייגו קוסטה אמור לעשות את הדרך ההפוכה ולחזור לספרד, נראה שימיו בצ'לסי ספורים ואחרי שתי אליפויות בשלוש עונות הוא מתגעגע לאתלטיקו מדריד. לאור העובדה שבארסה התחזקה במגן ימני בדמות סמדו, נראה שהקטור ביירין מארסנל וססאר אספיליקווטה מצ'לסי יישארו במקומותיהם. חסוס נאבאס עשוי לחזור לסביליה אחרי עונה רעה מאוד במנצ'סטר סיטי

סימן השאלה הגדול מרחף סביב המאמנים. בראש ובראשונה פפ גוארדיולה שלראשונה בקריירה שלו סיים מתחת למקום השני. פפ שהשקיע סכום עתק בקיץ לא הצליח עם שחקני הרכש, סיטי הודחה בשלב מוקדם מאוד - שמינית גמר ליגת האלופות, וסיימה רק במקום הרביעי בליגה, הרחק ממאבק האליפות. עונת ההתאקלמות של פפ בסיטי הייתה קשה מאוד ועכשיו חובת ההוכחה עליו.
    אוני אמארי שרשם עונת בכורה כושלת על הקווים של פאריס. לא רק שהושפל כהוגן נגד ברצלונה בגומלין שמינית גמר ליגת האלופות, כשיתרון 4:0 לא הספיק אחרי תבוסה של 6:1 - פאריס גם איבדה את הכתר המקומי וראתה את הגב של מונאקו. השייח הפריזאי ידוע בקוצר סבלנות אם כי הפעם אמארי מקבל עונה נוספת בתפקיד.

שחקני המפתח ימשיכו להיות בעיקר בפריימרליג. דויד דה-חאה הוא המנייה הבטוחה ביותר של מנצ'סטר יונייטד והפעם יש קיץ שקט במיוחד. אנדר הררה מבסס את מעמדו כשחקן חשוב מאוד במנצ'סטר יונייטד, בזמן שחואן מאטה גם משחק לא מעט, בעיקר בשל הפאשלות של חבריו. מרקוס אלונסו היה הברקה טקטית גדולה מאוד בפריימרליג במערך שלושת הבלמים ועשה חייל. תיאגו אלקנטרה מבאיירן מינכן רשם אשתקד את העונה הטובה בקריירה שלו וירצה להמשיך בקו הזה, ונראה שמה שצריך לאחל לו - תהיה בריא.

מעניין לעקוב: הליגה האנגלית ממשיכה לקלוט שחקנים ספרדיים בקצב. רוקה מסה המצויין עזב את לאס-פלמאס ומצא בית חדש בסוונזי ששילמה עבורו 11 מליון יורו. סנדרו, החלוץ שהפציץ במאלגה בעונה שעברה - נמכר לאברטון האנגלית. בבונדסליגה, איגנסיו קמאצ'ו עובר לוולפסבורג הגרמנית.

ארץ התפוח הגדול: זוכרים את דויד ויאה? החלוץ כבר מזמן לא ילד ואולי רחוק מאור הזרקורים אבל בהחלט לא שכח לכבוש שערים. ויאה נבחר לשחקן המצטיין של ה-MLS ב-2017 עם 10 שערים ב-16 משחקים בניו-יורק סיטי וסה"כ 51 גולים ב-81 הופעות. למרות גילו המופלג, 35, מלך שערי נבחרת ספרד בכל הזמנים היה יכול להיות דמות מרתקת בליגה הספרדית.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/20/14979504120028.Xxx

תשמרו על קשר:: איקר קסיאס האריך את חוזהו בפורטו. אחרי עונת בכורה איומה עם גל של ביקורות, חלקן גלויות, חלקן מצד ההנהלה - איקר אמנם לא סחב את הקבוצה לתואר אבל בהחלט התייצב ונהנה בפורטוגל לעת זיקנה. צ'אבי אמור להמשיך לעונה נוספת במדי אל-סאד הקטארית שכן הוא חושב שלא תש כוחו. רובן קסטרו עזב את בטיס אחרי הרבה שנים ושערים ולעת זיקנה הוא רוצה להרוויח הרבה כסף בכדורגל הסיני. ומה עם קורה עם דייגו קאפל בבלגיה?

אלה 'שנגרעו' מהדיון: נוליטו התקשה מאוד במנצ'סטר סיטי וחתם בסביליה, וכן חסוס ואייחו שאחרי עונה מוצלחת בבונדסליגה במדי פרנקפורט - חזר לריאל מדריד כמתוכנן. צ'אבי אלונסו נפרד לשלום מבאיירן מינכן ומהכדורגל בכלל כשהודיע על פרישה וכן עשה בראיון בלעדי למארקה גם חברו הטוב אלבארו ארבלואה. דאולפאו חוזר אחרי השאלה במילאן ויהיה שחקנה של ברצלונה. חסה רודריגס אמור לחזור לפריס בעוד לאס-פלמאס שהשאילה אותו ממש לא מעוניינת בשירותיו.

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/17
  2. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/07/31/internacional/1501514539_678844_1501514657_portada_normal_recorte1.Xxx

לפי סוכנות ההימורים באנגליה: רפא בניטס יהיה המאמן הראשון שיפוטר בפריימרליג בעונה הבאה. רפא העלה ליגה את ניוקאסל כזכור.
    בריאל מדריד הוא המאיס את עצמו על השחקנים ובראשם ראמוס וכריסטיאנו והיה סמרטוט בקלאסיקו - איבד את ה-'אני מאמין שלו', אבל הוא גם עשה שני מהלכים טובים - החזרתם של קאסמירו ולוקאס. הוא לא יצליח כמו בימי ולנסיה העליזים או הצ'מפיונס עם ליברפול אבל כן הייתי רוצה לראות אותו חוזר לאמן בקבוצות יותר גדולות, נניח בלבל של נאפולי. אם לא מרסליניו שהוא אחלה מאמן - הייתי רוצה שיסגור מעגל אצל ולנסיה.

3. Raulito Madridista

ניו-יורק סיטי ניצחה 3:2 את ניו-יורק רד-בולס במשחק מסקרן. דויד ויאה כבש את השלושער הראשון שלו בארה"ב והיה מאוד מאושר. הקהל קרא לעברו בלי סוף 'MVP', 'MVP' גם לכבוד המשחק הזה וגם משום שזכה בתואר השחקן המצטיין של הליגה. "אני מאוד שמח כי החזרנו לאוהדים על מה שקרה בטורנטו וזכינו באמון שלהם בחדש", אמר ויאה שברמה האישית ציין - "אני רוצה להמשיך להוכיח ולהראות לכולם שאני עדיין צעיר מלא במרץ, משקיע את כל מה שיש לי ומסוגל לכבוש הרבה שערים". עם הניצחון הזה קבוצתו עדיין במאבק על ההובלה. ויאה כבש 17 שערים העונה ב-23 משחקים ויש לו 58 שערים ב-88 הופעות. מאז הצטרף ל-MLS ב-2015, רק ניקוליץ' כבש יותר שערים ממנו - שער אחד.

4. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/08/09/primera/1502302420_964838_1502302968_noticia_normal.Xxx

הם גדלו בריאל מדריד, חוררו רשתות בכל קבוצה אחרת, עשו סיבוב לא מוצלח באנגליה ובשנים האחרונות המנייה שלהם בירידה, לעת זיקנה. כעת שניהם בדרך לאתגר הבא - והיעד הוא תורכיה. אין ספק:: אלברו נגרדו ורוברטו סולדאדו - מסע עם הרבה דימיון.
    רוברטו סולדאדו עוזב את ויאריאל ועובר לפנרבחצ'ה התורכית בגיל 32. בעוד שערה ימים גם נגרדו יהיה בן 32 והוא עובר לבשיקטאש אחרי שהתקופה שלו בולנסיה הייתה כישלון. שניהם החלו את דרכם בקבוצת המילואים של ריאל מדריד בקסטיליה ב-2005/06. בעוד סולדאדו היה חלק מהקבוצה הבוגרת לאור הפציעות של רונאלדו וראול ואף כבש שער נגד אולימפיאקוס בליגת האלופות ושערים נוספים - נגרדו לא. סולדאדו עבר לאוססונה כבר בסיום העונה בעוד נגרדו הצטרף לעולה החדשה אלמרייה ב-2007. סולדאדו כבש 12 שערים ב-41 הופעות באוססונה. נגרדו הרעיד רשתות באלמריה 31 שערים ו-9 אסיסטים ב-73 משחקים. סולדאדו חזר לריאל ב-2007 אך מיעט לשחק.
    התחנה הבאה של נגרדו הייתה סביליה ששילמה עבורו 15 מליון יורו בקיץ 2009, ההחתמה היקרה בתולדותיה. הוא פילס את דרכו והפך לקפטן. הוא הבקיע 85 שערים ובישל 26 ב-185 הופעות. סולדאדו הלך לחטאפה והרשים עם 33 שערים ו-5 אסיסטים ב-66 משחקים ואז עבר לולנסיה. שם בולנסיה הוא הפך לקפטן והציג את הכדורגל הטוב בקריירה שלו. 82 שערים ו-15 בישולים. השניים נלחמו בכל עונה על תואר מלך השערים, על המקום בליגת האלופות ואפילו בסגל המורחב של ספרד.
    ב-2013 הגיע המפנה. שניהם עזבו את ספרד לפריימרליג. סולדאדו הצטרף לטוטנהאם וסולדאדו לסיטי. סולדאדו ירצה לשכוח את העונה הזו. שילמו עליו הרבה כסף והוא כבש בעיקר בפנדלים. 16 שערים בשנתיים - מאזן רע. נגרדו התחיל טוב בסיטי אבל דעך וכבש בסה"כ 23 שערים. בשנה שעברה הוא היה בסדר עם עשרה שערים באנגליה במדי מידלסבורו אליה הושאל, וגם זה אחרי פרק כושל בולנסיה. הדימיון ביניהם מדהים. נגרדו עם 111 שערי ליגה בספרד, וסולדאדו עם 110. סולדאדו ערך את הבכורה שלו בספרד ב-2007 ואילו נגרדו ב-2009. חיים מקבילים.

5. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/08/13/15026300014029.Xxx

כפי שראיתם, בכורה מוצלחת לאלבארו מוראטה ברמה האישית בצ'לסי. החלוץ עלה מהספסל במצב של פיגור 3:0 והצליח לכבוש ולבשל.
    כעת, עוד אקס של ריאל מדריד כנראה מצטרף לפריימרליג - החלוץ הספרדי חסה רודריגס שלא מצא את עצמו בפאריס אשתקד ולא הרשים גם בלאס-פלמאס שם כבש שלושה שערים בלבד והוחלט לוותר עליו. החלוץ היה כפסע מחתימה בפיורנטינה והמועדונים סגרו ביניהם את ההעברה - השאלה לשנתיים עם אופציית רכישה, אך לבסוף העדיף את הליגה האנגלית. פיורנטינה בחרה בינתיים שחקן חיזוק אחר לחוד.

ועוד: דויד ויאה לא מפסיק לכבוש ב-M-L-S והפעם רשם את השער ה-18 שלו. ניו-יורק סיטי ניצחה 2:0 את לוס אנג'לס גאלקסי. ויאה הבטיח את הניצחון עם השער השני, בדקה ה-74, כשקיבל את הכדור מחוץ לרחבה, הטעה שחקן ובעט ברגל שמאל לחיבורים. שער ששווה צפייה ללא ספק.

אני חושב שויאה יכול בשקט גם היום לשחק בכל קבוצה בספרד חוץ משלוש הגדולות ואפילו להיות חילוף ראשון באתלטיקו מדריד במקום טורס. כנראה שהכסף חשוב לו והוא נהנה בארה"ב. הייתי מפנטז על סגירת מעגל שלו בולנסיה. אני עוקב אחריו. לגבי חסה, הבונדסליגה מתאימה לו, איטליה נראית קצת אפורה אבל פיורנטינה אמורה להיות קבוצת צמרת. הילד מתדרדר בקיצור

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ניצחון רביעי רצוף של מאיפה אני יודע איך מאייתים את זה:
    https://instagram.ftlv2-1.fna.fbcdn.net/t51.2885-15/s640x640/sh0.08/e35/20836914_737559663098124_2966565775709569024_n.Xxx

דוד וייה עשה את שלו בספרד. אולי מיהרנו קצת עם האליפות, אחרת הוא היה ממשיך. וכמובן שסגירת מעגל לא יכולה להיות בוולנסיה.*/aaarse

7. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/DHVhN_FWAAAP7Et.Xxx

חסה רודריגס הושאל רשמית לסטוק סיטי. אחרי שנה נוראית, כשלא עמד בציפיות בפאריס ושוחרר אחרי חצי שנה בלבד בה מיעט לשחק, וגם לאס-פלמאס הייתה חסרת סבלנות כלפיו ולא רצתה להמשיך את השאלתו - חסה רודריגס נודד לעוד מדינה חדשה והפעם סטוק סיטי בפריימרליג. חסה העדיף את ההצעה של האנגלים ע"ח פיורנטינה האיטלקית. טוני סקולס המנהל הספורטיבי אמר על החלוץ בן ה-24 - "הוא לא הרשים במדי פאריס אבל הוא עדיין צעיר ואנחנו מודעים לאיכויות שלו".
    מסקרן יהיה לראות אותו בליגה האנגלית, בתחילת דרכו הוא היה שחקן מאוד חזק ופיזי אבל כיום איבד קצת מהקסם. לי אישית צורמת הבחירה שלו. נותר רק לראות מה היה קורה אם לא היה נפצע נגד שאלקה(אולי היה כוכב כמעט כמו אסנסיו).

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/10/24/internacional/1508832453_176089_1508833273_portada_normal_recorte1.Xxx

איקר בדרך החוצה? כפי שבטח שמעתם, איקר קסיאס סופסל בשני המשחקים האחרונים במדי פורטו. גם במשחק הליגה וגם במשחק הצ'מפיונס בו מחליפו ביצע שגיאה קריטית. בפורטוגל יצאו החוצה דיווחים על כך שבקבוצה לא מרוצים מאיקר בשל היעדר רצינות ושימוש מוגזם בטלפון הנייד, אולם המאמן סרג'יו קונססאו התראיין ואמר שאיקר מתאמן פנטסטי והכל הוא עניין של סיבות מקצועיות בלבד. ב-'אל-פאיס' נכתב שפורטו דוחפת לעזיבה של איקר כבר החורף ומדובר בשילוב של הדברים. הקבוצה נמצאת על סף החריגה מהפייר-פליי הפיננסי והיא צריכה להיפרד מהשחקן היקר ביותר שלה, שמרוויח למעלה מ-5 מיליון יורו. 'יהיה קשה לתקן את המצב בין פורטו לקסיאס', אמר פוארטה בראיון לקדנה-סר.

9. Raulito Madridista

סאנטי קאסורלה, לימים שחקן חשוב מאוד בארסנל וגם חלק מסגל נבחרת ספרד, מדבר בראיון למארקה על הפציעות הקשות שעבר. מסתבר שבמשחק ידידות של ספרד, מזמן, נגד צ'ילה באוקטובר 2013, הוא ספג מכה קשה בקרסול שגרמה לסדקים בעצם. מאז הוא למד לשחק ולחיות עם הכאבים ברגלו הימנית. "אם הייתי מתחמם הייתי יכול לשחק אבל ברבע השעה של המחצית הייתי בטירוף מהכאבים ואפילו הייתי בוכה". הוא מספר שהמשיך לשחק, אמרו לו שיהיה בסדר אבל לא איבחנו את הבעייה והיא נגרמת כל פעם מחדש. "אם תוכל לרוץ אחרי הבן שלך, שוב - תהיה מרוצה", אמר לו הד"ר. בראיון הוא מדבר גם על הקעקועים ועל החברים - "אני מבין עכשיו מי חבר אמיתי. דויד סילבה, אינייסטה ודויד ויאה נמצאים איתי בקשר ושואלים למצבי".

10. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/11/07/15100809317992.Xxx

קצת רגעים של נחת. תקופה לא קלה עוברת על איקר קסיאס אבל היום הוא היה יכול לחייך כשנבחר ל-‘גולדן-פוט’ 2017כלומר פרס המוענק לשחקן הטוב ביותר מגיל 28 ומעלה. קסיאס שזכה לראשונה בקריירה שלו בפרס, הקדים את כריסטיאנו ומסי וגם את בופון, ראמוס ואחרים. הוא קיבל את הפרס בטקס מכובד שנערך במונאקו בערב הגאלה היפהפה בו לקחו חלק גם המאמן רוברטו מאנצ’יני ושחקני העבר אוליבר קאן ומייקל אואן. “אני שמח על הבחירה והפרס ורוצה להמשיך בעולם בכדורגל אחרי שאפרוש, הזמן הזה מתקרב”, סיכם איקר. הפרס יצא לדרך ב-2003 והזוכה הראשון היה רוברטו באג’יו. מבין הקבוצות הספרדיות, רונאלדו-פנומנו זכה בפרס ב-2006. רוברטו קרלוס(פנרבחצ'ה, 2008) ורונאלדיניו(2009, מילאן) עשו זאת בקבוצות אחרות, וכך גם אטו לפני שנתיים. אינייסטה זכה בפרס ב-2004.

11. Raulito Madridista

נכון שהרבה זמן לא שמעתם ממנו? אז להודעה הזו בטח לא חיכיתם: צ'אבי מודיע: בשנה הבאה אפרוש מכדורגל. הקשר שבינואר הקרוב יהיה בן 38 דיבר בפתיחות בראיון: "הקריירה שלי מתקרבת לסיומה. אני מתעייף יותר, קשה לי יותר להתאושש וזו תהיה השנה האחרונה שלי כשחקן. אני חושב על קבלת תעודת האימון שלי ורוצה לאמן". בשנתיים הראשונות שלו בקטאר הוא שיחק 56 משחקים וגם זכה עם אל סאד ב-3 תארים נוספים, ביניהם הגביע המקומי.

12. Raulito Madridista

איקר קסיאס חזר להרכב פורטו אחרי חודש וחצי כשפורטו השיגה אתמול 3:2 דרמטי על פורטימונסה בגביע הפורטוגלי. פורטו הובילה, ואז איקר היה חסר מזל וספג שער מצחיק. בהמשך הוא גם ספג מחוץ לרחבה בבעיטה מדהימה. פורטו הצליחה לבצע קאמבק מאוחר משערים של ברהימי(90') ואבובקר(96') - הנה התקציר::| לפני שלושה ימים, בראיון לערוץ 'קאנל-פלוס', איקר ניסה לשדר עסקים כרגיל ואמר - "זה בסדר להיות על הספסל, לשבת ולראות את הדברים מהצד ולהעריך עוד יותר את חבריי לקבוצה". איקר עדיין מאמין שיוכל לחזור לנבחרת, כך לפחות הוא אומר, וסיפר שדחה הצעה מצרפת כדי לחתום בפורטו בזמנו. השמועות על כך שיעזוב בינואר עדיין בועטות..

13. Raulito Madridista

האכזבה של קאסורלה. קשרה הספרדי של ארסנל, סאנטי קאסורלה, שנעדר מהמגרשים כבר תקופה ארוכה מאוד, שחרר היום (רביעי) הודעה קשה ומאכזבת לגבי מצבו הבריאותי, הדורש תקופה נוספת של החלמה וניתוח נוסף – בפעם התשיעית במספר. קאסורלה לא יוכל ליטול חלק באימוני הקבוצה בתקופה הקרובה, כאשר צפי החזרה לכר הדשא הוא אך ורק בתחילת שנת 2018. בעקבות כך קבוצתו האנגלית – ארסנל לא רשמה אותו במדיה ותעשה כך רק בינואר הקרוב. הספרדי לא מתכוון לוותר למרות הפציעה החדשה שפגעה בו, ועבורו פרישה לא באה בחשבון. החברים מספרד כמו איקר קסיאס וסרחיו ראמוס ואחרים, לא מפסיקים לתמוך ולעודד את הקשר ההתקפי ושולחים לו ברכות החלמה מהירה ברחבי הרשתות החברתיות. קסורלה בן ה-32 לא שיחק כדורגל מאז חודש אוקטובר 2016 וצפוי לחזור אך ורק בתחילת השנה. האם ישוב או שגם כוח הרצון כבר לא יעזור לו?

"בשל אי-נוחות כלשהי בגיד שסחבתי בימים האחרונים, נאלצתי לחזור שוב לחדר הניתוח. הגיע הזמן לעכב את תאריך החזרה למגרשים, אבל אני שומר על ההתלהבות ועל המוטיבציה לחזור ליהנות מהתשוקה הגדולה שלי, כדורגל".

14. Raulito Madridista

צ'אבי אלונסו בראיון: "אני אופטימי לגבי ריאל. מתלבט לגבי אימון"

לפני חצי שנה צ'אבי אלונסו גרם לעצב רב בקרב אוהדי הכדורגל כשהודיע על פרישה אחרי קריירה נפלאה. אלונסו נהנה כרגע מהחיים כשהלו"ז שלו גמיש לחלוטין, פוזל לעבר האימון אבל לוקח את הזמן, ואמנם לדבריו כדורגל הוא לא שיחק מאז תלה את הנעליים, אבל הוא צופה הרבה בטלויזיה ובעיקר עוקב אחרי שלוש האהבות שלו - ליברפול, באיירן מינכן אצלה סיים את הקריירה וגם אחרי ריאל מדריד. "אני לא מבין את הפסימיות סביב ריאל מדריד", אומר צ'אבי אלונסו בראיון מיוחד למארקה.

איזה שחקן מושך את תשומת ליבך עד כה העונה?

"אני מאוד מחבב את ז'ורזיניו מנאפולי. תמיד אני מתמקד כמובן בשחקנים בעמדה שלי - עמדות מפתח, הוא מאוד טוב אבל לא כולם מעריכים אותו. הוא מעורב במשחק על בסיס קבוע, מחלק מסירות ומחליף עמדות, הוא מושלם עבור נאפולי בזכות הדינאמיות שלו.

לאחרונה שמענו שייתכן ותיהיה מאמן, אתה מחילט לקפוץ למים העמוקים?

"זו לא החלטה שלוקחים לטווח הקצר. תמיד זה עניין אותי אבל אני לא החלטתי בצורה מוחלטת. זה תהליך שלוקח זמן ועכשיו התרחקתי קצת מהכדורגל אחרי שנים מאוד אינטנסיביות. הזמן יגיד איפה אהיה אבל ברור שאני אוהב את זה וחושב לאמן. זה אתגר חדש ומרגש ואנחנו נראה. אני לא ממהר".

אתה יודע שהמאמנים סובלים הרבה, נכון?

"די הרבה, חוויתי את זה בבית שלי בתור ילד ותמיד הייתי קרוב למאמנים. חייו של שחקן כדורגל הם הרבה יותר פשוטים".

איך נראה יום בחיים החדשים של צ'אבי אלונסו?

"עכשיו יש לי את המותרות של להיות מסוגל לנהל את הזמן שלי ולעשות רק מה שאני אוהב, לאו דווקא ספורט אינטנסיבי. אני יכול ללכת עם אשתי למסעדה ברגוע, אני יכול לנסוע פתאום ולקחת הפסקה לשבוע, אני נפגש עם ארבלואה. אין לי שגרה ניכרת והחופש הזה הוא חדש לי. כשאתה שחקן כדורגל אין לך, אתה כל הזמן בתוך משמעת ומסגרת". צ'אבי אלונסו מגלה - "לא שיחקתי כדורגל אפילו עם הבן שלי. מאז המשחק נגד פרייבורג במדי באיירן לא שיחקתי, מסכים שזה מוזר". איזה סוגי ספורט אתה עושה? שואל אותו הכתב, והוא עונה - "במיוחד ריצה, משוט, טניס, אבל כדורגל, לא משחק".

אבל אתה צופה בכדורגל?

"כן, אני צופה, זה נראה שונה מאוד. כשאתה חלק מהמשחק ומעורב, יכול לעזור לנצח את היריבה ולהשפיע. אתה חיי את זה מקרוב וזה משפיע על החיים שלך ועל הקבוצה. עכשיו אני צופה. אני נהנה מכל הקבוצות, מאיך שמשחקים כדורגל והתהליך שהוא עובר. אני נהנה בידיעה שהייתי חלק מזה שנים רבות אבל עכשיו רגוע יותר, רגוע יותר". אלונסו מסביר שהוא צופה במשחקים כרגע בנק' מבט של אוהד אבל כן מנסה לנתח מה קרה, למה שחקן לא שיחק טוב. "עשיתי את זה קודם אבלב צורה אחרת".

כמה משחקים אתה יכול לראות בסוף השבוע?

"לא יותר מדי, אבל שניים-שלושה משחקים מינימום". אלונסו מרחיב - "כמובן, יש כמה קבוצות שאני לא מפספס משחקים שלהן - ריאל מדריד, ליברפול ובאיירן מינכן. יש קבוצות אחרות שאני אוהב לראות כמו נאפולי, מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, אלה של החברים שלי".

האם אתה חושב שנאפולי וסיטי משחקות את הכדורגל הטוב ביותר כיום?

"הם משחקות טוב מאוד. נאפולי לדעתי מתקדמת כבר כמה שנים עם סארי שגרם להם להבין את הכדורגל שלו ולהתכונן בצורה טובה יותר למשחקים. השנה השנייה של פפ מעולה ווזה היה צפוי האמת. הקבוצה היא מוצקה, תמיד עובדת, לא נלחצת והיא קרובה לזכייה בפריימרליג אם זה יישאר ככה. לקח לו זמן להסתגל. אני חושב שבספרד הרבה דברים יכולים לקרות. אנחנו לא רגילים שריאל מדריד רחוקה כל-כך מברצלונה אבל הכל יכול להשתנות מהר מאוד. אני לא שלילי כמו רבים אחרים".

בשלב הזה של קבלת המידע והלמידה, האם דיברת עם מאמנים על כדורגל?

"לא בצורה מתוכננת. נפגשתי במוסקבה עם זידאן, ועם ואלוורדה, בריסו, מוריניו וניוקאסל בפגישה של מאמנים באופ"א"

מה דעתך על באיירן ועל אנצ'לוטי?

"בהתחלה הייתי קצת נבוך מכך שהדברים לא התחילו טוב בכלל אבל הקבוצה השתפרה והיא על דרך המלך וזה מה שחשוב. בכדורגל הכל יכול לקרות ותוך שלושה שבועות ראינו שינוי גדול בבאיירן. המצב טוב מאוד כרגע למרות ההפסד בשבת. אני מכבד את אנצ'לוטי על ההפסקה שלקח כי זה מקצוע תובעני. לגביי, פיזית אני בסדר, פרשתי כשהייתי עדיין יריב ראוי וזה חשוב מאוד". אלונסו סיפר שאנצ'לוטי רצה בו כעוזרו אך הוא העדיף לחכות.

מה מבסס את האופטימיות שלך לגבי ריאל מדריד בליגה?

"אני אופטימי כי הצוות והשחקנים טובים מאוד, זו הסיבה. כדורגל מבוסס הרבה מאוד על מצב מנטאלי. ברצלונה איבדה שתי נקודות והם עוד מעט מגיעים לברנבאו ואם ריאל מדריד תנצח אז היא תקבל דחיפה אדירה והסיבוב השני יתחיל אחרת מצד שתי הקבוצות. אם זה יקרה אז בהחלט ייתכן שנוכל להגיד 'יש ליגה'".

איך אתה רואה את כריסטיאנו?

"אני רואה אותו כמו תמיד ובטוח שהוא יהיה שם ברגעים המכריעים של העונה. התשוקה וההתלהבות שם וגם המספרים יתיישרו והגולים יגיעו בקצב".

מה דעתך על המאמן זידאן?

"יש לו יתרון גדול. הוא מצליח לחבר את השחקנים ברגעים החשובים. הוא קידם את ריאל מדריד אחרי תחילת עונה לא טובה עם רפא בניטס. כמובן שעצם זה שהיה שחקן עבר גדול זה פלוס".

ובצ'מפיונס?

"אתלטיקו תתקשה מאוד לעבור, היא זקוקה לנס. ריאל וברצלונה תמיד יילחמו. ריאל מדריד זכתה בשתי העונות האחרונות בגביע, קצת ריספקט..."

האם אתה קם לפעמים בבוקר ורוצה לחזור ולשחק?

"לא, זה לא קורה. אני תמיד שלם עם ההחלטות שלי, זו ההתנהלות שלי ואני לא מביט לעבר. אני לא אומר לעצמי 'אני רוצה להתאמן'. סגרתי את הספר וזהו". "הייתי בכל המועדונים הגדולים ואני מרגיש מחובר אליהם אבל זהו, לא מעבר".

עברת לאורך כל הקריירה חמישה-שישה מאמנים שנחשבים לגדולים ביותר - מוריניו, אנצ'לוטי, פפ, דל-בוסקה וארגוניס. מה למדת מהם?

אלונסו עבר להיות דיפלומט והזכיר את כולם, את ג'ון טושאק בסוסיאדד, גם את פלגריני ועוד ועוד. "למדתי מהם גישות לכדורגל, הזדהתי עם כל אחד בצורה אחרת אבל שמרתי על האני מאמין שלי".

תבנה לנו דיוקן של המאמן המושלם?

"אין מאמן מושלם. בסופו של יום אתה יכול להיות מאמן מעולה אבל אתה תלוי בשחקנים טובים. הסוד של מאמן הוא ניהול חדר ההלבשה בעיקר ולהוציא מהם את המיטב ברגע הנכון. אם אתה מאמן גדול אבל חומר הגלם שלך מוגבל אז המצב מסובך".

איזה זיכרון עולה לך כשאתה הולך ברחוב במדריד?

"הגמר בליסבון ללא ספק, זה ישר קופץ אליי במחשבות. בדרך כלל אתה מרגיש שהאנשים זוכרים אותך. מכבדים אותי המון. הרגשתי מאוד חשוב לאורך כל הזמן ששיחקתי פה. מה שאתה נותן - זה מה שאתה מקבל, גם בכדורגל. אתה לא נשאר באותו מקום בכל החיים, אתה עוזב והחיים ממשיכים אבל לאורך זמן הריספקט נשאר".

והצהוב נגד באיירן הוא הרגע הנורא ביותר?

"התמוטטתי באותו זמן אבל לא הראתי את זה כלפי חוץ. הובלנו כבר 3:0 והתחלנו לחשוב על הגמר למרות כל הקלישאות. היה קשה לי לקבל את המחשבה הזו, אבל אחרי 5 שניות קשות אמרתי לעצמי - 'צ'אבי, אתה לא יכול להתבכיין, אתה צריך להמשיך להיות טוב על המגרש כי יש יריבה קשה ממול וזה לא נגמר עד שזה לא נגמר'. בסוף הבנתי שהגומלין נגד באיירן היה הגמר שלי".

אבל שיחקת בגמר המונדיאל...

"זה היה גדול. מגיל קטן, כשאתה בועט בכדור, אתה חולם לשחק במונדיאל, זו הפיסגה. כמו מראדונה, בקנבאואר והשחקנים האלה. בסוף אתה מוצא את עצמך ביוהנסבורג כחלק מנבחרת גדולה ואתה מבין שעשית היסטוריה. אני מקווה שהנבחרת תעשה את זה שוב בעוד כמה חודשים. הזכייה הראשונה של ספרד במונדיאל הייתה מיוחדת".

האם אתה רואה אפשרות לשחזור הזכייה במונדיאל כמו ב-2010?

"אני לא רואה שום נבחרת טובה מהספרדית. אני רואה נבחרת גרמנית טובה שצריך לכבד אותה כי היא אלופת העולם המכהנת, הנבחרת הברזילאית גם חזקה אבל אף אחת לא טובה יותר מספרד. כמובן שבטורנירים האלה צריך רגע של מזל ואם הוא נופל בצד שלך אתה יכול ללכת קדימה. מה שכן הנבחרת משדרת הרבה אופטימיות וכדורגל שמח".

האם הצטערת לראות את בופון בוכה לאחר ההדחה של איטליה במוקדמות?

"כן, לגמריי, כי הוא חבר וקולגה שנתן הכל. הוא כל-כך נערץ ומכובד שזה כואב. כדורגל מוציא ממך הרבה אמוציות. הוא אלוף בנצחונות, ניצח בלי סוף ועדיין לוקח ללב. הוא מהווה דוגמא".

קנית את האופניים שרצית?

"זה קרה בשעה טובה. עכשיו אני רוצה לעשות הרבה דברים שלא יכולתי לעשות קודם, כמו סקי".

עכשיו אתה עדיין קשור לכדורגל, כשגריר אדידס.

"אני מצד אחד רחוק ומצד שני קרוב. מאז ומתמיד הייתי מעורב ובקשר עם אדידס מאז שהייתי בן 17. תמיד אהבתי להשתתף בהצגות של כדור חדש ולנסות אותו מייד, וכמובן גם נעליים".

15. Raulito Madridista

קסיאס יעזוב את פורטו?[מתוך 'ספורט1'].לפי "אה בולה" הפורטוגלי, שוער פורטו איקר קסיאס יודיע לקבוצה על רצונו לעזוב בימים הקרובים. הספרדי הוותיק שאיבד את המקום בין הקורות לז'וזה סה, לא מעוניין להמשיך לשבת על הספסל של סרג'יו קונסיסאו. לפי העיתון הפורטוגלי, קסיאס בן ה-36 שחוזהו יסתיים בקיץ הקרוב לא מרוצה ממיעוט הדקות ורוצה לעבור לקבוצה חדשה בחלון ההעברות של ינואר, שייפתח בעוד פחות מחודש. חזרה לליגה הספרדית לא נראית סבירה עבור השוער הוותיק, כשמעבר לפרמייר-ליג נראית מציאותית יותר, כשרק לאחרונה פורסם שבן ארצו רפא בניטס מעוניין לצרף אותו לניוקאסל.