הניהול בספרד - טוב או לא טוב? מדוע?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Reyes, ‏10/11/02.

1. Reyes Member

כידוע לכם בראש כל מועדון עומד נשיא, השאלה שלי איזה מעודון מנוהל בצורה הטובה ביותר ואיזה מועדוןמועדונים מנוהלים בשיטה כושלת שלא תצליח לדעתכם?

דעותי (קודם כל על הקבוצה האהודה) - קבוצת ריאל מדריד מנוהלת בצורה מצוינת, ע"י פלורנטינו פרז, תעשיין ספרדי בן 54.
    מאז שפרז הגיע (לפני כשנתיים) ריאל משגשגת ומצליחה להביא את השחקנים הטובים בעולם.
    פרז נבחר ברוב של 3000 קולות יותר מסאנז, הנשיא הקודם, בעיקר בעקבות שהבטיח לאנשי הצוות ולאוהדים במדריד שיביא את לואיס פיגו מברצלונה ואת זידאן מיובנטוס.
    פרז הבטיח, וקיים.
    פרז שמעולם לא ניהל מועדון כדורגל לפני כן, הגיע דווקא לריאל מדריד.
    הוא הביא את פיגו ב56 מליון דולר מבארסה, במהלך מתוכנן מראש.
    פרז הבטיח לפיגו משכורת של 6 מליון דולר לשנה ולסוכנו של פיגו הבטיח 3 מליון דולר אם הרכישה תצא לפועל.
    כמובן שאם העסקה לא הייתה יוצאת לפועל, פיגו היה משלם לריאל הרבה מאוד כסף וזה בעקבות שסוכנו של פיגו חתם לפרז על חוזה שפיגו יצטרך לשלם לריאל דמי פיצויים אם הוא לא יעבור.
    כמובן שפרז הוציא הרבה כסף, אבל גם ידע איך לכסות את החובות העצומים: הוא מכר את מתקן האמונים של ריאל והבטיח לבנות אחד חדש, הוא מכר את ניקולס אנלקה לפ.ס.ז תמורת 31 מליון דולר ואת רדונדו למילאן תמורת 11 מליון דולר (בקירוב). עסקאות אלו הכניסו הרבה הרבה כסף למועדון.
    אח"כ פרז הביא את זידאן מיובה תמורת 66 מליון דולר ואוהדי ריאל היו בשמיים - לאט לאט ריאל התגבשה לקבוצה שאי אפשר לעצור.
    זידאן הביא לריאל גביע אלופות עם שער ענק בגמר של העונה שעברה. בסה"כ רווחי ריאל מליגת האלופות בשנה שעברה עמדו על כ38 מליון דולר בקירוב.
    בקיץ האחרון הביא פרז את רונאלדו מאינטר תמורת 28 מליון דולר (בקירוב) ושחקן נוסף שכנראה יעבור לאינטר בדצמברינואר.
    מרונאלדו רף הציפיות גובה בעיקר בגלל 8 השערים שסייעו לברזיל לזכות במונדיאל האחרון.
    בריאל רוצים השנה להלחם על כל התארים אבל גם השנה, זה לא יהיה פשוט.

גם בולנסיה, קבוצת צמרת לכל דבר, הניהול מצוין לפי דעתי, הקבוצה הצליחה להגיע לחצי גמר ליגת האלופות (שאחריו מכרה את אל פיוחו ואת מנדייטה ללאציו) לפני כשנתיים ובשנה שעברה זכתה באליפות ספרד והיתה אחת הקבוצות היציבות ביותר לאורך כל העונה.
    ולנסיה לא מביאה שחקנים בהרבה כסף, והשמות שלה לא גדולים כמו השמות של ריאל אבל היא מצליחה, והרבה.

לעומת הניהול המצוין בריאל ובולנסיה, בקבוצה גדולה אחרת, בברצלונה הניהול כושל.
    גספארט עשה רק רע מאז שהגיע.
    הוא מינה מאמנים שלא הצליחו להביא לבארסה תארים ומינה בקיץ את ואן חאל שנזרק לפני כן מבארסה בבושת פנים למאמן.
    לפני כשנתיים נוניז, נשיא בארסה לשבער פרש ונערכה הצבעה לנשיאות:
    באסט וגספארט בן ה56 התמודדו ולבסוף גספארט נבחר.
    רק אחרי שנבחר, באותו הקיץ, פיגו עבר ליריבה המושבעת - ריאל מדריד.

מסע הרכש של גספארט היה גרוע: הוא החזיר את ג'רארד לופז (שבקושי משחק היום) מולנסיה. לופז עלה לבארסה כ20 מליון דולר בקירוב.
    אתם קולטים? בארסה שיחררה את לופז והביאה אותו אח"כ תמורת 20 מליון דולר.
    הפסד של 20 מליון דולר.
    גספארט גם הביא את אוברמארס תמורת 23 מליון דולר וגם את פטי תמורת 18 מליון דולר.
    פטי כבר עזב את בארסה לטובת צ'לסי ואילו אוברמארס בקושי רואה דשא.
    בקיץ האחרון, הניהול השתפר, גספארט הביא את ריקלמה בסכום זעיר יחסית ואת מנדייטה (השאלה).
    אבל הוא לא שכח לשגות, לפני שנה אם אני לא טועה מילאן הציעה על ריבאלדו סכום אסטרונומי (לא זוכר בדיוק כמה) והשנה הוא ריבאלדו שוחרר למילאן. פשוט שוחרר. והכל בגלל מי? בגלל ואן חאל שלא הסתדר עם ריבאלדו שתרם רבות לבארסה.
    דעתי האישית, היא שריבאלדו הזיק יותר לבארסה מאשר תרם אבל בארסה יכלה לקבל עליו הרבה כסף. הרבה מאוד.

כרגע בארסה היא קבוצה שנבנת ומתגבשת, נחכה ונראה מה יהיה בעוד שנתיים - שלוש.

דעותיכם.

והייתי רוצה להגיד לכם בהזדמנות זו - שבוע לפני המשחק בין בארסה לריאל תתפרסם באתר כתבה שלי על המשחק...

2. Julian Joachim Member

מה אתה יכול להגיד לי על הניהול בדפורטיבו?

אני יודע שזה ניהול מצויין, אבל לא ברור לי איך הכל עובד שם.

האם הקבוצה שייכת לאוהדים או משהו?

3. Reyes Member

דפור' מנוהלת ע"י אוגוסטו סזאר לאנדוירו.
    אח"כ אני ארחיב.

4. Fernando Cavenaghi Member

לדעתי ריאל לא מנוהלים כל כך טוב כי זה משהו אחד לקנות כוכבים וזה משהו אחר לקנות כוכבים שצריך!! ריאל לא ממש מנצלים את כל הכוכבים בדרך הכי טובה.

ובקשר לולנסיה, לדעתי יש להם ניהול מצויין במיוחד בעיסקת מנדייטה שגם עכשיו הם הרוויחו עליה לאחר שהכניסו סעיף שאומר שאם הוא חוזר לספרד הם יקבלו פיצויים.

ופיגו שכחת את אתלטיקו מדריד עם חזוס גיל (או חיל) המצויין והלא מושחת :wink:

5. Rossoneri Member

זה נכון, הם אמורים להרוויח הרבה כסף, אבל כמו שאתה יודע לאציו לא שילמה להם על מנדייטה עוד ולכן ולנסיה החליטו לתבוע אותם, גם מנצ'סטר בדרך אחרי שאת התשלום על יאפ סתאם הם לא קיבלו.

6. juva Member

טוב קודם כל, אני רוצה לציין דבר פעוט אחד, בברצלונה, התקציב עומד כ160 דולר בשנה בריאל מדריד לעומת זאת התקציב עומד על 293 דולר לעונה, הקבוצה של המדינה!? לא אצלנו

דבר שני, פיגו "הסתנן" לריאל מדריד בזמן שבברצלונה הייתה אנרכיה, הוא חתם על חוזה עם ריאל מדריד, הסיבה היחידה שהוא עבר לשם אחרי שגאספרט נכנס לתפקיד זה בגלל שגאספרט התחנן(לפי השמועות) בפני בפרז שידחה את הצגת השחקן בכמה שעות, אם ריאל היו מציגים את פיגו לפני שגאספרט נכנס ל"כס המלכות" גאספרט לא היה נחבר

דבר שלישי, פרז גאון- גאספרט אידיוט!!!(אני אפרט מחר למה, אין לי כח עכשיו)

7. ראול 7 Member

תראו יש קבוצות שמנהלות את הקבוצה שלהן מצוין ויש כאלה שלא אבל בכללי אני חושב שהניהול בספרד טוב והעובדה לכל לדעתי היא התוצאות שהם ההישגים באירופה