המחזור ה-21:: סבייה מול מדריד, אתלטיקו וריאל נגד בטיס וסבייה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Franco, ‏22/1/16.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://i63.tinypic.com/sdgtat.Xxx
    סבייה תעצור את מוליכת הטבלה?

המחזור ה-21 נפתח בסערה עם 5 שערים תוך 53 דקות בחיחון, שם הקבוצה המקומית מוליכה נכון לעכשיו בפער מבטיח על הנציגה הבאסקית מסאן סבאסטיאן. אבל לא זה המשחק המרכזי של המחזור, גם אם אולי זה יהיה בסוף המשחק הפורה שלו, מחזור בו מדריד וסבייה יערכו שני מפגשים חמים בין היתר.

מוליכת הטבלה, אתלטיקו מדריד למי ששכח, תרצה לשמור על מקומה בפסגה (לפחות עד שברסה תשלים את המשחק החסר) או להגדיל את הפער במידה והיריבות יאבדו נקודות. מולה תעמוד סבייה, שמגיעה למדריד עם 5 ניצחונות ברצף בכל המסגרות. אגב רצפים, המארחת לא הפסידה נק' בבית מאז התיקו מול ריאל באוקטובר. בצד השני של על עיר, הפעם בסבייה, ייפגשו בטיס וריאל מדריד. הבלאנקוס של זיזו רוצים להמשיך להפגיז בעוד בטיס מקווים לטוב אחרי שרשמו ניצחון ליגה לאחרונה לפני כמעט חודשיים. לאחת הקו האדום מתקרב, לאחרת הצמרת עלולה לברוח. יהיה מעניין.

משחקי המחזור:

http://i67.tinypic.com/2u5b7d3.Xxx

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא צופה בחגיגת השערים בחיחון עכשיו אבל קצת חבל אולי, צמד לטוני סאנבריה שאחרי שדובר עליו ככישרון גדול כבר זמן מה נותן את עונת הפריצה שלו במדי חיחון. לא להאמין שהוא עוד לא בן 20 - לא בקטע של היכולת הטובה שלו, כמו זה שהוא פרץ לתודעה בגיל כל כך צעיר...

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

השלושער של הילד:

4. Civil Anti Madridista

זו המחצית הכי גרועה של ברצלונה בשנים האחרונות.
    אין משחק אגפים עם המגנים האלה, בוסקטס חושך, ורמאלן מגושם כמו מת׳יה ביום טוב ואם היכולת הזו תמשך תיקו תהיה גנבה

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שניצחון מאוד משקר. מאלאגה לחצו כך שהיו איבודי כדור פשוט מביכים מצד בארסה. לא זכורים לי כאלה הרבה זמן.
    1:3 למארחים היה יותר דומה למה שהיה צריך להיות כאן. קצת מוזר להגיד את זה אבל ההתקפה של בארסה, כן עם מסי, מאוד תקועה בלי ניימאר.

6. Raulito Madridista

בטיס - ריאל מדריד

העולה החדשה הגאה, הקבוצה הצבעונית עם הקהל המרגש, הראשונה שהבטיחה את מקומה שוב 'בליגה של הגדולות' - עלולה לחזור בסיום העונה לליגת המשנה. לא כך חלמו בבטיס שתיראה העונה הזו, עונת 2015/16, בטח אחרי המהלכים המעולים בקיץ. המאמן פפ מל שחזר הביתה כמושיע והעלה את הקבוצה לליגה הבכירה הצליח לשכנע את ההנהלה לצרף שחקנים בכירים ומנוסים כמו רפאל ואן דר-וארט ובעיקר הבן האובד חואקין סאנצ'ז שחזר הביתה אחרי למעלה מעשור. יחד עם צירופו של דני סביוס המוכשר(מריאל מדריד) והשארתם של החלוצים הוותיקים חורחה מולינה ורובן קסטרו, בבטיס דיברו על שני דברים - כדורגל התקפי ומהנה ובריחה מהתחתית כמה שיותר מהר. בפועל, המציאות התנפצה להם בפנים. בטיס מדורגת במקום ה-15 בלבד עם 21 נקודות, רק 4 נקודות מעל האיזור המסוכן והעונה הזו לא פחות ממסויטת.

הניצחון האחרון של בטיס היה לפני שבעה מחזורים, 1:0 קטן בלבאנטה במשחק שנערך ביום שישי. מאז היא הספיקה להפסיד לקבוצות תחתית כמו לאס-פלמאס וחטאפה, לספוג תבוסה ביתית כואבת מאוד מאייבר, לא מאריות הליגה וגם להיות מודחת מהגביע ע"י היריבה השנואה סביליה אחרי הפסד כפול, האחרון שבהם 4:0 כואב מאוד בראמון סאנצ'ז פיחואן. ההפסד 1:0 לחטאפה לפני שני מחזורים היה הקש ששבר את גב הגמל. הנשיא פיטר את המאמן האהוב שבדצמבר שנה שעברה אמר "בטיס היא הקבוצה שלי, הבית שלי, החיים שלי". היחסים בין מל לבין ההנהלה ואפילו השחקנים היו פשוט לא טובים לאחרונה. בשיאה של התקופה הרעה אמר המאמן "אם רוצים לפטר אותי אז שיפטרו, אני לא הבעיה של בטיס אבל בכדורגל המאמן משלם את המחיר". בינתיים חואן מרינו שאימן את קבוצת המילואים וגם היה בעל תפקיד בקבוצה הבוגרת - קיבל את המושכות. סיפור האהבה הארוך עם פפה מל נגמר, ולא היה מנוס מכך. הוא(המחליף) הודח מהגביע כאמור אבל הצליח לעצור את הסחף בליגה עם תיקו מאופס ומכובד נגד ויאריאל במדריגל. "מעכשיו באמת התחלנו ואני מקווה שנשתפר", אמר המאמן ספוג זיעה לאחר המשחק.

בטיס כבשה העונה 13 שערים בלבד למרות חלק התקפי מוכשר מאוד על הנייר וחמור מכך - היא ניצחה רק פעם אחת בבית, איי-שם לפני 4 וחצי חודשים נגד ריאל סוסיאדד - וככה יורדים ליגה. רובן קסטרו הוא היחיד שכובש בקבוצה - 8 כיבושים, והוא שומר על הרקורד מאשתקד. חורחה מולינה הפך לשחקן ספסל ובטיס משחקת במערך 4-5-1. ואן דר-וארט רוב הזמן פצוע - רשם 7 הופעות בלבד, וגם חואקין לא שיחק רב זמן אם כי הוא חוזר לסגל לקראת המשחק מחר. חואקין התראיין השבוע למארקה ואמר שהוא לא יודע מה היה קורה למועדון הזה אם לא האוהדים ששומרים אותו מעל המים. "ראו במשחק נגד ויאריאל איך השחקנים משקיעים יותר, משחקים קרוב אחד לשני", מסביר חואקין ומנסה להישאר אופטימי. ברמה האישית הוא מפרט - "אני כבר לא בן 20 ולא מסוגל לחרוש את שתי הרחבות אבל יש לי ניסיון והרבה שקט נפשי ואני בתור קפטן מנסה לעזור לצעירים". מי שלא יוכל לעזור לבטיס מחר הוא המגו האיטלקי פיסיני שסובל מפציעה קשה ואותו יחליף מולינרו ככל-הנראה. גם הבלם הגרמני ווסטרמן ייעדר. המאמן מתלבט לגבי העמדה האחרונה בקישור - דני סביוס או הקאנטרו פביאן שכשיר למשחק.

סביר להניח שהאצטדיון מחר יהיה מלא והאוהדים יהיו השחקן ה-12 של בטיס, כמאמר הקלישאה. המאמן חזר ואמר עד כמה הקבוצה מעודדת מהמשחק נגד ויאריאל וכן מרמת האימונים הגבוה והמוטיבצייה שהפגינו השחקנים. "אנחנו משוכנעים שאם נשחק היטב נהיה הרבה יותר קרובים לניצחון מאשר להפסד", אמר המאמן שרמז שיתרון הביתיות מצמצם כמובן את יחסי הכוחות. "אני רוצה לגרום לריאל מדריד להרגיש לא נוח במשחק וכמובן שנצטרך להיזהר מההתקפות המתפרצות", אמר. "אני לא חושב על המצב שלי. אני נותן 100% עבור הקבוצה שיקרה לליבי ורוצה שהיא תתרחק מהתחתית. העתיד שלי לא חשוב. אני מאמן זמני כרגע ואולי יהיה אחרת אם התוצאות יהיו טובות, וצריך להתחיל מחר. ההגנה צריכה להיות חזקה ומוצקה". המאמן רמז שאין לקבוצה כסף לרכש אבל היא תבצע שינויים בסגל והיו כבר כמה שחקנים שקיבלו רמז עבה על כך שהם בדרך החוצה(הערה שלנו - זה מריח כמו ואן דר-וארט). המאמן פירגן לזידאן ואמר שהוא היה שחקן גדול וגם יהיה מאמן גדול.

http://estaticos03.marca.com/assets/multimedia/imagenes/2016/01/22/14534680335490.Xxx

לפחות באימון המצב-רוח טוב. בטיס חולמת על ניצחון.

בטיס - הרכב משוער: אדאן; מולינרו, ברונו, פזלה, וארגס; קאדיר, פטרוס, נ'דיה, דני סאביוס(פביאן), סחודו; רובן קסטרו

"כל-כך שמח כאן" ו-"קרוב לשלמות" הן רק חלק מהכותרות הססגוניות דרכן תיארה התקשורת במדריד את החמישייה הנהדרת של ריאל מדריד נגד גיחון(ואף מילה על המחצית השנייה המרדימה). כעת, אחרי שתי מאניטות נהדרות במשחקי הבית - מגיע 'מיני מבחן' ראשון לזידאן עם משחק חוץ לא פשוט בכלל נגד יריבה שצמאה לנקודות. הניצחון של ברצלונה מוקדם יותר הערב וגם קצב צבירת הנקודות הפסיכי של אתלטיקו מדריד - לא מאפשר לריאל מדריד להוריד את הרגל מהגז. אפשר לומר שגם בניטס היה מצליח להסתדר עם הלו"ז של זיזו עד עתה, אם כי כמובן שרואים את שמחת החיים במדריד, גם באימונים עצמם כפי שמסבירה התמונה בפתיח. אבל אין דבר משמח יותר מעוד 3 נקודות. "נצטרך לחזור על הריכוז, המחויבות והרצון מהמחצית הראשונה נגד גיחון", אומר המאסטרו זידאן.

במשחק מחר ריאל מדריד תחסר כמובן את גארת' בייל שנפצע בפעם המיליון בערך באותו שריר ארור. דווקא כשהוולשי בכושר שיא(כבש את השער הראשון נגד גיחון) מגיעה המנוחה המאולצת הזו, נו טוב. מי שיקווה ליהנות מההפקר הוא חאמס רודריגס, עליו שמעתם הרבה דברים השבוע מהכתב הקולומביאני הדרמטי ההוא. בליין, שמן, נהנתן, לא מחויב. תשאלו את זידאן - והוא לא יודע על מה אתם מדברים. המאמן הצרפתי אוהב לשמור על כולם במתח ולא מסכים לגלות האם חאמס יפתח מחר ב-11 או שמא יהיה זה חסה רודריגס(שגם לא בדיוק ניצל את הדקות שקיבל נגד גיחון כדי להוכיח שהוא ראוי) - אבל הוא מלא תשבוחות לחאמס - "אני לא אוהב את השמועות האלה וכלל לא מקשיב להן. אני רואה אותו מחויב מאוד על המגרש, נראה אם ישחק מחר". במשחק הראשון של ריאל בברנבאו העונה - הקולומביאני נתן שואו אמיתית עם כדור חופשי ענק לקורה ופנימה ובעיקר עם השער במספרת. אבל מאז עברו הרבה מים ולא בגלל הגשם דרד'לה שירד היום. חאמס סבל מפציעות והעונה יש לו 3 שערים בלבד. הוא לא כבש מאז המשחק בפיחואן נגד סביליה. מי שמרגיש שמקומו בטוח שוב הוא איסקו שליהטט נגד גיחון ובישל באומנות לבנזמה.

שחקן נוסף שייעדר מחר הוא הקפטן סרחיו ראמוס שזכה להפתעה מעניינת במתחם האימונים כשהאישה קפצה לביקור עם היורש. ראמוס קרוב מאוד לכשירות מלאה אבל המאמן מעדיף לתת לו שבוע נוסף של מנוחה. אם כבר ראמוס, באחד המשחקונים של הנעת הכדור הבלם צעק בחיוך - 'תפתחו קצת, אתם נראים כמו אינטר של מו'. רפאל ואראן ופפה ימשיכו במרכז ההגנה וארבלואה, למרות התמונות היפות ברשתות החברתיות עם זיזו - יישאר שוב מחוץ לסגל כמו דניס צ'רישב. לוקאס ואסקס חוזר מנגד. מעבר לעונת המלפפונים וכל הספקולציות שעולות לאוויר, אותן זידאן דואג להפריך - "אין צורך לחזק את הקבוצה בחורף, אני מרוצה ממה שיש לי" - בתקשורת מדברים גם על כך שזידאן מרבה בשיחות אישיות עם השחקנים, הכל במטרה לדרבן ולראות את אשר על ליבם. זידאן הוסיף שנאצ'ו לא הולך לשום מקום, אם למישהו היה ספק.

זידאן מודע לכך שהמשחק מחר יהיה אופרה אחרת. "אנחנו נרצה להתחיל את המשחק היטב מהדקות הראשונות", אמר זידאן שהתייחס גם לשינוי המאמן בבטיס והוסיף שאפקט המאמן תמיד מדרבן את השחקנים. "כל משחק לגופו, אנחנו יודעים שמצפה לנו משחק לא קל, בטיס קבוצה שהמיקום שלה לא משקף והיא מאוד רעבה לנקודות, אבל אני מתרכז רק בקבוצה שלנו. השחקנים יודעים מה צריך לעשות". זידאן היה מאוד מרוצה מהצמד הנהדר של כריסטיאנו בשבוע האחרון. הפורטוגלי אגב שיחק העונה את כל הדקות הן בליגה והן בליגת האלופות, דבר שלא קרה לו בריאל מדריד. הוא אולי שחקן הסגל היחיד שלא סבל מאף פציעה והוא נחוש להשתלט על תואר מלכות השערים(כרגע סוארז מקדים אותו) ולהוריד סוג של חלודה שהצטברה בפתיחת העונה. מי שעוד דיבר השבוע הוא קיילור נאבאס שניסה לא להקניט את בניטס אבל אמר "היינו צריכים לקחת נשימה ולצאת לדרך חדשה. לא עשינו את הדברים מספיק טוב, ריאל מדריד חייבת לנצח ולזכות בתארים". ואם כבר קיילור, השוער ירצה מאוד לשמור מחר על שער נקי, דבר שקרה רק בשני משחקי חוץ בליגה - נגד גיחון במשחק הפתיחה ונגד אייבר, אחרי הקלאסיקו.

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2016/01/19/primera/1453238194_374627_1453238356_noticia_grande.Xxx
    זמן חאמס?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור; קרבחאל, פפה, ואראן, מרסלו; קרוס, מודריץ', איסקו; חאמס רודריגס, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

היסטוריה ומפגשי עבר::

את השער הראשון שלו במדי ריאל מדריד כבש זידאן במשחק חוץ בבטיס. זה קרה במחזור השלישי של עונת 2001/02. זידאן השווה עבור ריאל מייד לאחר שנקלעה לפיגור אבל קאפי וילד הפלא חואקין סאנצ'ז ניצחו עבור בטיס את המשחק(3:1). גם בשלושת הביקורים הבאים שלה בבטיס - לא הצליחה ריאל מדריד לנצח. תיקו 1:1 בעונת 2002/03 במשחק שחודש במועד אחר בגלל הפסקת חשמל(ראול השווה), שוב תיקו 1:1 והפעם בעונת הקיירוש אחרי שזידאן בישל באומנות לרונאלדו, וגם בעונה עם גארסיה ראמון על הקווים, שוב אותו תיקו. גם הפעם זידאן בישל לרונאלדו את שער השיוויון. הסוף למנחוס הגיע בעונת 2005/06 כשבטיס נחלשה משמעותית, 2:0 משערים של גוטי ורוביניו. האמת שבאופן מפתיע ריאל מדריד ובטיס נמצאות בשיוויון מוחלט במשחקי הליגה שבטיס מארחת:

מחר זה יהיה המשחק ה-50 שבטיס מארחת וה-100 בסה"כ בליגה ולהלן המאזן: 18 נצחונות לריאל מדריד, 18 נצחונות לבטיס ועוד 13 תוצאות תיקו, עם יחס שערים 80-67 לטובת ריאל מדריד. הביקור האחרון שלנו בבניטו וילאמרין היה נפלא - מאניטה נהדרת תחת הדרכתו של אנצ'לוטי כשכל גול בצבע: כריסטיאנו רונאלדו בבעיטה אדירה(10'), גארת' בייל בכדור חופשי (24') וקארים בנזמה(45') סגרו עניין כבר אחרי מחצית אחת. בהמשך גם אנחל די-מאריה והמחליף מוראטה, בגולאסו לחיבורים - הצטרפו לחגיגה: הנה התקציר. זה היה ניצחון החוץ הגבוה ביותר של ריאל מדריד בבטיס, כשאם נפשפש בארכיון(ואנחנו עושים זאת) נוכל להזכיר גם מאניטה נוספת מעונת 1960/61(חנטו, פושקאשX2, דל-סול ודי-סטפאנו) וגם 6:2 כביר של הקינטה דל-בויטרה במחזור החמישי בעונת 1986/87(שלושער של הוגו סאנצ'ז, צמד של אמיליו בוטראגיניו ושער נוסף של מיצ'ל).

http://cde.3.depor.pe/ima/0/0/0/9/7/97513.Xxx

בשנים האחרונות הרקורד שלנו בבניטו וילאמרין מתעתע מעט. בנייאט הכריע את ההתמודדות(רצינו לכתוב 'לצד הלא-נכון') עם שער בבעיטה מחוץ לרחבה בעונת 2012/13, והיה גם הפסד הזוי בעונת השוסטר אחרי בעיטה גדולה בדלי - אריאן רובן הסילון בישל את שער היתרון לדרנטה אבל מרסלו וסאלגדו במחצית שנייה מזעזעת איפשרו לבטיס לבצע מהפך; ב-2008/09 חזינו בדרמה גדולה עם ניצחון 2:1 דרמטי משער מאוחר מאוד של ואן-ניסטלרוי(ואיקר גם הדף פנדל) ובעונת האליפות עם מוריניו זה נגמר ב-3:2 עצבני במשחק טוב התקפית אבל רע הגנתית. חורחה מולינה העלה את בטיס ליתרון והיגואין השווה. כריסטיאנו ביצע מהפך במחצית השנייה אבל מייד לאחר-מכן השווה ג'פרסון מונטרו. המילה האחרונה הייתה של כריסטיאנו, למזלינו. נסיים עם המאזן הכללי בליגה(לסקרנים ביניכם) - 56 נצחונות לריאל מדריד, 23 נצחונות לבטיס ועוד 20 תוצאות תיקו.

7. golding מנהלים

השער הזה של בטיס היה נהדר.

8. Raulito Madridista

ידעתי שמדובר במשחק קשה למרות המומנטום הנוראי של בטיס. כל הטיילת ברחבה שלנו עוד לפני הגול מאוד הפריעה לי. בטיס פתחה את המשחק טוב מאוד וכמובן שהשער עצמו נפלא. כל העונה ריאל סופגת את הגולאסויים האלה - הבעיטה של נוליטו לחיבור, הפצצה של אינייסטה וגם היום. ואני בטוח שהיו כמה ששכחתי. מבחן אופי עצום לריאל מדריד שנראית רע כרגע. אין לנו את האופי לדעתי לחזור מפיגור. אגב, שער הבכורה של זידאן במדי ריאל מדריד היה במשחק חוץ נגד בטיס בעונת 2001/02. ריאל הפסידה 1:0. בואו נראה אם ריאל שוב בועטת בדלי והפעם אחרי איבוד נקודות של אתלטיקו מדריד, ושבוע לפני שאתלטיקו ובארסה נפגשות ראש בראש.

אגב, פנדל ברור לטובתינו לא נשרק. העיקר שברקוביץ' פוסל את העניין מבלי לראות הילוך חוזר.

9. golding מנהלים

בינתיים ריאל הגיבה יפה לשער הזה, אני מבין שזה משחק טריקי אבל הוא רחוק מלהיות גמור בשלב כל כך מוקדם.

10. Raulito Madridista

אני מרוצה מהסבלנות והנעת הכדור בה משתתפים הרבה שחקנים כביכול אבל ברור לי שאנחנו קבוצה שמשדרת פאניקה ואם אין גול עד המחצית אנחנו נתחיל 'להשתולל'. בטיס מניעה כדור קצת יותר מדי בחופשיות, היא מרגישה מאוד בנוח ואנחנו מתקשים לייצר לחץ רציף על השער. הייתי מנסה את קובאצ'יץ' במקום קרוס. אני גם חושש מעניין הרגל המסיימת, במשחק במדריגל היו מספיק מצבים כדי להשוות אבל רונאלדו השנה לא חד ובנזמה החמיץ באותו ערב. כל איבוד נקודות כרגע הוא גזר דין של 'אדיוס ליגה' וזידאן שכמובן לא אשם במצב הבעייתי שלנו - צריך לקחת את זה בחשבון בנושא החילופים.

golding אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

זה היה כל-כך קרוב ובגלל זה התיקו הזה כל-כך כל-כך כל-כך מתסכל. כמה שהגיעה לנו רמונטדה היום. מחצית שנייה אדירה שלנו, לא דומה לקבוצה המתה של רפא בניטס, בטיס לא יצאה מהרחבה שלה, מאזן הבעיטות לשער היה 16:4 לטובתינו. ניהול המשחק של מודריץ' היה מושלם, כל-כך הרבה מסירות חכמות, השחקנים דחפו קדימה ונתנו הכל וגם ניהול המשחק של זידאן היה טוב(חאמס השתפר מאוד במחצית השנייה) אבל רונאלדו לא מסוגל לתת גול. והאמת שכל זה לא שווה הרבה כי הליגה נגמרה, לא לקחנו את המשחק הזה בשיניים, אנחנו לא קילרים. התחלתי לכתוב סיקור באתר אבל אני לא מסוגל. עצוב

12. Ever Banega Member

הגול של ריאל היה בנבדל.

13. Raulito Madridista

את המשחק ראית? נעזוב רגע את טריליון ההחמצות של ריאל מדריד כש-5:1 היה משקף הרבה יותר - בטיס לא עשו כלום חוץ מהגולאסו של סחודו והבעיטה החוצה בדקה האחרונה - גם מבחינת השופט ריאל מדריד נשדדה עם שני פנדלים ברורים שלא נשרקו, אחד על כריסטיאנו רונאלדו(חלש מאוד) והשני על קארים בנזמה.
    במחזור הבא ברצלונה נגד אתלטיקו מדריד אבל זה כבר לא רלוונטי, ריאל מדריד מחוץ לעניינים. מה עוד בשאר המחזור? ראיו מפתיעה ומפרקת את סלטה ויגו 3:0; ויאריאל מסיימת רק בתיקו 2:2 עם אספניול; ורוצו לראות את המספרת של אדוריץ' בניצחון הנהדר של בילבאו; גארי נוויל אגב עדיין ללא ניצחון ליגה

14. Ever Banega Member

ראיתי רק את המחצית השנייה, מה זה קשור? סתם זה נראה היה לי כמו פרט שחשוב לציין.

15. FrozaLazio Guest

חוסה מוראלס בא ולקח על עצמו את המשחק מול לאס פאלמס. הרבה זמן לא ראיתי את לבנטה חודרים לרחבה בכזאת עוצמה. ג'פרסון לרמה נמצא בכל מקום במגרש, מוכיח יכולת גבוהה. מקווה שעם רוסי הם יצליחו למצוא דרך להיחלץ מהמקום האחרון.