המחזור השנים עשר בסריה א 2019/2020:: יובנטוס מארחת את מילאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏8/11/19.

1. רומאלופה Member

קלייברט הביא משחק אישי נהדר היום, עם הרבה חוצפה ויכולת, שאולי בינתיים לא תורגם לתכלס אבל אם הוא ימשיך ככה זה לגמרי כיוון חיובי לדעתי.
    דרך אגב הפציעה של ספינאצולה בתחילת המשחק גם כן הייתה מאוד משמעותית,אולי זה יכל להיראות קצת אחרת עם ההציטרפויות שלו וללא סאנטון שהוא פשוט חושך.

2. Alta Tensione Member

הסרייה A הייתה יכולה להיות ליגה מרתקת בלי דיבאלה ביובה. חבל שלא הצליחו להיפטר ממנו.

בנאסר מתקדם יפה. בעיקרון הוא צריך שתי אנרג'ייזרים לידו שיחפו על החולשה הפיזית שלו, למרות שמדובר בשחקן די אגריסיבי שלא מפחד לרדת לתאקלים.

אגב, קסי היה אתמול מחוץ לסגל מסיבות מקצועיות. אני משער שיש פה גם לא מעט בעיות משמעת יחד עם היכולת הירודה. בינואר בטח נחזור להתחנן לוולבס ומונאקו שיקחו אותו.

yonmu, Raulito ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  3. טל. Member

רומאלופה

פנדלים הוא כבר לא בועט ולא יבעט.
    בעיטות חופשיות הוא אומן. למרות שאני לא סופר קורות.
    וממילא כדורגל זה לא כדורסל שאפשר להכניס שחקן לאירוע ספציפי/מהלך ספציפי - ואז להחזיר אותו מייד לאחר מכן לספסל.

להוציא מצבים נייחים כאמור לעיל - תרומה ו/או תמיכה התקפית כמעט ולא קיימת אצלו... אתמול קיבל כדור על מגש מפאסטורה בתוך הרחבה, באזור הנוחות שלו, ללא אף שחקן יריב מסביבו או בינו לבין השער - ובעט לשמיים תוך כדי נפילה על התחת, ובסוף עוד היתה לו החוצפה להתלונן.

בהגנה - מסננת מארץ המסננות. כל משחק עושה חורים בהגנה וזה מוכח עובדתית מדעית אמפירית סטטיסטית.

במה לעזאזל, במה, קולארוב בשמאל נותן/מועיל/מספק לרומא יותר מאשר סאנטון בימין או בשמאל?

בזה שהוא עושה דאווינים בחדר הלבשה? או פוזות למצלמה במסדרון בעלייה לכר הדשא? (אתמול כשדז'קו איחר לעלות למגרש - הוא דווקא המתין בסבלנות ובשקט, וסתם ת'פה יופי יופי...)

אני מעדיף שחקנים שמנערים את החברים שלהם וסוחפים אותם על כר הדשא.
    ולא במסדרון בעליה לכר הדשא.

4. DeRossi16 Member

טל אני מציע שתסתכל על שאר המגנים בסגל שלך בשנים האחרונות ותפנים שאין אחד שתורםהתקפית כמו קולארוב לרומא שגם ככה מתקשה להבקיע מתחילת העונה. תסתכל קצת על חבר שלך סנטון אתמול , כזה גולם בהתקפה , לא ברור איך שחקן כזה נמצא בסגל של רומא חוץ מלבעוט על שחקנים אין לו שום יכולת אחרת. פלורנצי הוא אפס תרומה התקפית אפס תרומה הגנתית. נו אולי ספינאצולה למרות שגם מלבד המהירות אני אף פעם לא רואה שום דבר מיוחד. זה לא אשמת קולארוב שהוא בן 34 ונדרש לשחק בכל משחק כולל משחקים בליגה אירופית מאז שהגיע לפה.
    בחור בן 34 , מבקיע שערים ברומא יותר מכל מגן אחר שהיה פה לדעתי ובנוסף להכל גם כשיר לא כמו ספיאנצולה "אני נפצע כל מחצית".
    לא יודע מה אתה רוצה מקולארוב אחרון בעיותינו , אפשר לבוא בטענות לפסטורה שעייף למרות שעונה וחצי ישב לנוח , לזאניולו שתוקע התקפות בניסיונות דריבל חסרי תכלית או לדז'קו שבאמת לא ברור מה הוא עשה על המגרש מול פארמה או לדיאוורה שנראה נורא בכל דקה שלבש את המדים העונה...

נ.ב: קלייברט במשחק מדהים , פצצת אנרגיה, טוב מאוד שפונסקה ממשיך לתת לו את חולצת ההרכב.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

במה קולארוב מועיל יותר מסאנטון? זו שאלה רצינית?

DeRossi16 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  6. טל. Member

אני אפילו לא יודע איך לענות לזה. אומר לך באורגינל.
    זה כאילו אני היחיד שרואה פה את המשחקים.

**הקבוצה הזאת נכשלת. הקבוצה הזאת מפסידה.**
    תקראו את המשפט הזה 50 פעם אולי ייכנס לכם לראש.
    הקבוצה הזאת לא עומדת ביעדים שהוגדרו לה. לא מצליחה.

אתה נכשל - עם השחקנים האלה ספציפית שאתה לא מוכן לגעת בהם - כבר עונה שנייה ברציפות.
    אתה נכשל.
    תבין... אתה בעיצומו של כישלון. שוב פעם.

אתה נכשל. יש שחקנים שאתה כן "נוגע" בהם. יש שחקנים שאתה לא נוגע בהם. אתה ממשיך להכשל. שוב פעם אתה נוגע ועושה שינויים באותם שחקנים. שוב פעם אתה לא נוגע באותם שחקנים. ואתה ממשיך להכשל.

מתי תתחיל להטיל ספק בעוגנים שלך?

או יופי בעצם עליתי על הנקודה.
    בוא תענה לי על זה, אתה יודע מה: מה עוד צריך לקרות *שעדיין לא קרה* כדי שתשנה את דעתך?
    מה עוד צריך לקרות?

חורים בהגנה קבועים גם שכן וגם שלא מתורגמים לספיגות -צ'ק.
    חוסר מובהק בהצלות סטייל סמולינג -צ'ק.
    חוסר תרומה התקפית משמעותית שאינה במצבים נייחים -צ'ק.
    החמצת פנדלים -צ'ק.
    מחנאות בחדר הלבשה ובכיינות ותלונות איןסופיות על כר הדשא -צ'ק.
    כשלון, עובדתית. הקבוצה נכשלה, ביעדים בליגה ובאירופה - צ'ק.

בוא תגיד לי - איפה עובר הקו האדום שלך? מה עוד צריך לקרות שלא קרה עדיין? מה?

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה מרחק 2 נקודות ממקום 3. על איזו קבוצה נכשלת אתה מדבר? לא נמאס להתלונן ולכתוב מגילות על פארש? פעם דז'קו, פעם קולארוב, השלב הבא מה יהיה? אתה לא היחידי שרואה את רומא. אתה פשוט היחידי שלוקח דברים באופן קיצוני.

Bravo'Al'HaLancia ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  8. טל. Member

מה זה "איזה כישלון" מה זה הצלחה מה שעבר על הקבוצה בשבוע האחרון?

בעונה האחרונה?

נ-ב:
    היכולת הרעה של קולארוב (ושל דז'קו למרות שהבחירות שפטראקי עשה מייתרות את הדיון עליו) משתרעת הרבה מעבר לתקופה האחרונה.

9. טל. Member

ובקשר למגילות - אני גולש בפורום בזמן שאני עובד. אין לי זמן לכתוב קצר יותר.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

שבוע הוא לא מדד להצלחה או כישלון. המדד הוא הטבלה במאי ושביעות הרצון מהיכולת של הקבוצה ביחס לפציעות ודברים כאלה ואחרים. בעונה שעברה רומא נכשלה, אבל זו הייתה רומא של דיפרה, ראניירי ומונצ'י.
    ספציפית פארמה קבוצה לא פראיירית שעשתה חיים קשים גם לאינטר ויובה. לא בושה להפסיד בטארדיני.

השנה זו רומא שונה, ולכן לא צריך להשליך מהעונה שעברה על העונה הזו. לדעתי, ממה שראיתי מרומא ומהתוצאות, היא נמצאת איפה שהיא אמורה להיות, חזק במאבק על מקומות 3-4. אם מתחשבים בפציעות הרבות*, אז רומא בכלל לא קרובה להיות כישלון מקצועי עד כה.

*אני חושב שזו, אם כבר, עילה לתלונות. סיטואציה שחוזרת על עצמה כבר שנים ולא מטופלת כראוי.

11. טל. Member

השבוע הזה היה די והותר כדי לבדוק ממה פונסקה עשויי ואיך מתקבלות אצלו החלטות.
    והן מתקבלות רע. הוא נכשל במבחן שהגורל זימן לו.

מילא אם הינו יודעים שבחזרה מהפגרה יהיה שינוי - אבל שנינו יודעים שלא יהיה.
    קולארוב ודז'קו יהיו הראשונים שיהיו רשומים על הלוח גם מחזור הבא.

שאלתי שאלה: מה עוד צריך לקרות *שעדיין לא קרה* כדי שתשנה את דעתך - זו שאלה מתבקשת וחדה ואתה מוזמן לענות. אם אתה רוצה דיון שיתקדם מעבר למשהו מלבד סיסמאות.

אם אתה לא רוצה דיון נוקב, אלא רק סיסמאות - אז בוא נגיד ככה:
    בדיוק כמו ששחקנים נמדדים במצבי קושי - כך גם מאמנים.
    וכל התירוצים האלה על פציעות והעדרויות אני לא רוצה לשמוע אותם והם לא צריכים לעניין אף אחד. גם בפארמה היו העדרויות ופציעות לפני/בזמן המפגש. והצלבנים התעלו מעליהן.
    כך צריך.
    תמיד יש קשיים. תמיד יש בעיות. המצב אף פעם לא אידאלי. אם ברומא לא ילמדו להתעלות מעל קשיים ולעמוד ביעדים גם כשהמצב מחורבן - בחיים לא יגיעו לכלום. לא במאי הזה ולא במאי עוד 20 שנה. לא עם המגן X ולא עם המגן Y.

אפרופו לוח הזמנים של מאי:
    ברור שכל דיבור וכל מסקנה היא בערבון מוגבל עד סוף העונה במאי. אבל אי אפשר לנעול ת'פורום עד מאי. טבעו של פורום הוא שמקשקשים בקומקום כל השנה.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

1.מה קשור שגם לפארמה היו פצועים? רומא מתחילת השנה היא הקבוצה עם מכת הפציעות הכי קשה בליגה, וגם במחזור האחרון כששחקנים רבים כבר הספיקו להחלים ולחזור לסגל היית הקבוצה עם הכי הרבה חיסורים בגלל פציעות לעומת שאר הליגה. זה לא סתם "יש שחקנים פצועים בקבוצה" אלא מכת פציעות קיצונית שלא נפסקת.

2.קולארוב המגן ההתקפי הכי טוב בליגה העונה בכל דרך שלא תמדוד את זה, ואתה כנראה בין הבודדים בעולם שמשווה אותו ברצינות לסאנטון. הביקורת עליו תמיד הייתה על הצד ההגנתי והשנה ההגנה של רומא היא מהיציבות בליגה והכבדות שלו בהגנה הרבה פחות מורגשת בזכות השיטה של פונסקה.
    דז'קו פחות טוב העונה אבל אין לו אלטרנטיבה בסגל, אפילו קאליניץ' פצוע. העובדה שהוא שיחק כמות מטורפת של דקות לשחקן בגילו לגמרי שמה את היכולת שלו בפרופורציה.

3.בהתחשב בנסיבות העונה של הקבוצה היא הצלחה ענקית, ממש לא כישלון. עד כה ציון 9/10 לפונסקה ופאטרקי, מהפך של 180 מעלות מהקבוצה הגרועה של שנה שעברה למרות תנאים גרועים(קיץ עם מגבלות FFP וסגל שדורש מהפכה, מכת הפציעות ו3 החלטות שיפוט ביזאריות שנשרקו נגד הקבוצה בחודשיים וחצי שעברו מפתיחת העונה). אחרי הפגרה פונסקה יתחיל להישפט על ניהול הרוטציה, תחום שהוא כמעט לא נבחן עליו העונה בגלל הפציעות שכפו רוטציה מסוימת. למרות שמהלכים כמו המחיקה של פלורנצי וז'סוס מהרוטציה הם גם ראויים להערכה מבחינתי.

Bravo'Al'HaLancia ו-Roma אוהבים את זה.
  13. טל. Member

מה שקשור הוא שאם ברומא נמשיך להתחבא מאחורי תירוצים לא נגיע לכלום.
    תמיד יש בעיות, ידידי. תמיד.
    אף פעם לא יהיה מצב אופטימאלי וממילא אנשי המקצוע לא נמדדים כשהמצב אופטימאלי.
    נמדדים כשהמצב מחורבן.
    אם רומא תרגיל את עצמה להסתתר מאחורי נסיבות מקלות ותירוצים, אמיתיים ככל שיהיו - לעולם לא נגיע לכלום.
    אין אליבי.

או שאתה מצליח להוציא לפועל מה שאתה רוצה. או שלא.

שנית, באופן מקצועי, היה אפשר לפתוח עם ספינאצולה בשמאל וסאנטון/פלורנצי בימין. (בטח ובטח אם אתה יודע שקולארוב בן 34 ומותש)
    אני אישית, אם אתה שואל אותי מה דעתי? -ביום שזפקוסטה גמר את העונה רומא היתה צריכה לעבור לשחק עם 3 בלמים. באותו היום. ועד שיגיע מגן ימני חדש בינואר.
    יהה זה 3-4-3 יהלום נטול מגינים בכלל או 3-4-3 קלאסי סלש 3-5-2 עם שימוש בשני מגינים/קשרים שהנטל ההגנתי עליהם בשליש הראשון של המגרש קצת מופחת.
    אבל גם אם נשים את זה בצד, ונדבר על מערכי רביעיה אחורית כפי שפונסקה מעדיף:
    אני טוען שכל עוד ספינאצולה כשיר - הוא צריך לפתוח בשמאל.
    ספינאצולה בשמאל ומי שלא יהיה בימין > על קולארוב בשמאל וספינאצולה בימין.

שלישית: פונסקה לא חושב כמוני - והוא נכשל.
    תקרא טוב. כי זה הנק' הכי חשובה פה: פונסקה לא חושב ש"ספינאצולה בשמאל ומי שלא יהיה בימין > על קולארוב בשמאל וספינאצולה בימין" והוא נכשל.

הוא נכשל נגד גלאדבך. הוא נכשל נגד פארמה. הוא נכשל. והוא לא הפיק מכך שום מסקנה או לקח, למעט הסתתרות מאחורי תירוצים (כי כולנו יודעים שגם במחזור הבא הוא שוב יקבל את אותה החלטה כושלת)

עכשיו,
    או שאתה מתכוון לקנות את התירוצים ולחיות עם הכישלון הזה, או בכלל להתעלם ממנו כלא היה.
    או שלא.

לא לחינם אף אחד פה לא עונה לי על השאלה ששאלתי: "מה צריך לקרות שעדיין לא קרה על מנת שתשנה את עמדתך?"

נ-ב:
    הדיון על דז'קו הוא אכן פחות מהותי בגלל הבחירות שעשה פטראקי בקיץ. יש פחות אפשרויות בסגל ולכן גם אם תשים לב אני פותח את הפה פחות על הנושא מאז תחילת העונה.
    אבל גם כאן יש על מה לדבר.
    אפשר להשתמש בפרוטי. אפשר להשתמש ב 9 מזוייף. מי שרוצה למצוא פתרונות - יכול למצוא. יכול לפחות לנסות למצוא.
    זו בסה"כ תחילת עונה, דז'קו נופל מהרגליים - וברומא לא רוצים למצוא. לא מנסים בכלל.
    זו הנק' שמחברת גם את העניין עם קולארוב ודז'קו: לא מנסים משהו אחר. תבנית אחרת. לא רוצים לנסות. מעדיפים להתלות בתירוצים על פציעות והעדרויות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/19
  14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי 3 בלמים - אין שום סיבה שפונסקה ישנה את המערך שהוא מאמין בו ומטמיע בקבוצה בשביל הזכות לעבור ל3 בלמים ולשחק עם פאציו כבלם, שחקן בעייתי לא פחות מקולארוב הגנתית. 3-4-3 יהלום זה מערך שלא ראיתי בכדורגל בחיים, אי אפשר לשחק ככה.

לגבי שימוש בספינאצולה כמגן שמאלי ושימוש בשחקן אחר כמגן ימני - 1)ספינאצולה מתחילת העונה כשיר בערך חצי מהזמן, בהמשך ישיר לבעיות הכשירות שלו לאורך הקריירה. 2)הוא גם כן מגן עם אפסייד התקפי אבל עדיין לא טוב בתחום הזה מקולארוב. 3)פלורנצי כמו שכתבתי נמחק מהרוטציה ע"י פונסקה בהתאם ליכולת החלשה שלו בשנים האחרונות וההחלטה האמיצה הזו מוכיחה את עצמה, וסאנטון הוא בשום מצב לא עדיף על קולארוב.

לגבי דז'קו - השחקן היחיד שהיה בספסל בחודש האחרון ויכל לשחק במקום דז'קו הוא אכן פרוטי שיכול לשחק כ9 מזוייף, תפקיד שהוא בקושי מילא במהלך הקריירה. 9 מזוייף אומר שכל המשחק עובר דרכו, אי אפשר לתת כזה תפקיד גדול לשחקן פציע שבקושי שיחק בשנה וחצי האחרונות וספק גדול אם יצליח אי פעם לשחזר את היכולת הטובה מהשנים הראשונות ברומא. לא הייתי נותן גם לזאניולו את התפקיד הזה, הוא ממש עוד לא שם.

אפשר להדביק לכל הפסד את המילה כישלון, ולפי זה כל קבוצה באירופה חוץ מליברפול היא כישלון. אף אחד לא עונה לשאלה שלך כי לא ברור למה אתה מתכוון, מה כבר קרה שאנחנו צריכים לשנות את דעתנו? הקבוצה 2 נקודות ממקום שמוביל לצ'מפיונס ליג, הכל תלוי בה בליגה האירופית ומשחקת כדורגל טוב פי כמה מבשנה שעברה. משחקים אצלך בהרכב כמה שחקנים צעירים ו4-5 מהשחקנים שרכשת בקיץ עושים רושם ממש טוב(בשלב הזה בשנה שעברה הרכש המוצלח היחיד היה... אולסן). גם לולא כל מה שמסביב זו הייתה עונה טובה, הפציעות והשופטים רק מעצימים את זה.

15. טל. Member

הלוואי ואתה צודק. נחיה ונראה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/19