המחזור החמישי לעונת 2020/21 ב-SerieA:: מילאן מארחת את רומא במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏23/10/20.

1. טל. Member

מה ההבדל בין אופסייד של רגל לראש לחזה לכתף? -עם כולם אפשר להבקיע גול.
    כולם זה מגע חוקי.

יוריץ' מאמן מ- ה top shelf

2. טל. Member

ליובנטוס יש פטור מצהובים אצל השופט הזה.
    התחזות לא התחזות,
    תפיסת חולצה לא תפיסת חולצה,
    עצירת התקפה לא עצירת התקפה.

לא משנה מה. אין צהוב.

3. VAR Member

ומה יחליטו כשהעקב נמצא בקו אחד או בנבדל של מילימטרים? תמיד יהיו edge cases.

4. DUGRI Member

מעצבן, מתסכל ומגוחך לעיתים ככל שיהיה, זהו חוק הנבדל.
    זה לא משנה אם הנבדל הוא לפי רגל, חזה או תחת. ברגע שקבעו - נבדל זה נבדל. גם אם זה מילימטר וגם אם זה 30 מטר.
    האלטרנטיבה, שהיא לתת לשופט לקבוע מתי זה ״בערך קו אחד״ ומתי לא, היא גרועה בהרבה. צריך לקחת את שיקול הדעת לשופטים כמה שאפשר, זה יצמצם טעויות, תלות באופי השופט, חילוקי דעות והתבכיינויות.

כן, זה מטומטם ומתסכל ומפספס את הפואנטה של החוק. אבל אין ברירה.

VAR אוהב/ת את זה.
  5. טל. Member

יובנטוס בבעיה אם בבית היא לא מצליחה לנצח ורונה פצועה נטולת חילופים - ועוד עם שופט שנותן לה כל כך הרבה כבוד.

פירלו נראה תלוש.

6. DUGRI Member

לדעתי הטעות של פירלו היא שהוא ניסה בבת אחת לשנות את כל צורת המשחק של הקבוצה.
    בעונה בלי הכנה זה מתכון לאיבודי נקודות רבים בחלק הראשון של העונה, עד שדברים מתחברים (ע״ע יובה של 15-16) אם בכלל.
    השינוי היה צריך להיות הדרגתי - להתחיל עם כמה שינויים קטנים על הבסיס (הלא משהו) מתקופת אלגרי-סארי, ולהנחיל את הפילוסופיה שלו במהלך העונה (בטח כשצפוייה לפחות פגרה אחת גדולה באמצע העונה).

ולמרות זאת, I'll cut him some slack.
    הוא כן היה צריך להתמודד עם מכת פציעות רצינית (שלושת הבלמים הפותחים, סנדרו, רונאלדו, דיבאלה עד היום) - אלה 5-6 שחקני הרכב.
    איבוד 2 הנקודות היום היה די חוסר מזל.
    משחק ההתקפה ייראה אחרת עם רונאלדו ודיבאלה, משחק ההגנה ייראה אחרת עם קייליני ודה ליכט, ואני בוחר להיות אופטימי - גם אם זה לא מבוסס על כלום.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/20
    Enzo Maresca אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

למרות שאני כן מרוצה מאיך שיובה נראתה במחצית השניה, בעיקר אחרי הכניסה של קולוסבסקי במקום האפס. ראינו במחצית הזאת כדורגל מאד ישיר, מאד תכלסי. ככה צריך לשחק. אז נכון זה גם הודות לורונה שהלכה אחורה, אבל עדיין אני חושב שיש דברים חיוביים לקחת אותם להמשך ושלא הכל שחור. עכשיו הגיע הזמן שגם נתחיל לנצח משחקים ולצבור מומנטום.

8. itzik.miro Member

ואגב, ברנרדסקי בעוד משחק מביש, כמה שאני מתוסכל ממנו.
    גם ארתור לא נראה קשור למקצוע.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פירלו קיבל את הסגל הכנראה חלש ביותר בעשור האחרון, בלי שהייתה לו הזדמנות להעביר אימון אחד אפילו ל80% מהסגל המלא שלו, ונכנס ישר לעונה בלי הכנה, ובלי זמן לעשות משהו.
    אין לי טענות אליו, מה הוא יכל לעשות אחרת? באמת אבל, לא המצאות, מה באמת הוא יכל לעשות אחרת ?

להנהלה כבר יש משקל כבד יותר. האם היו חייבים להפטר מרוגאני כשכבר ברור שהולכים ל3 בלמים? אם אוואר אכן היה בידינו , איך אפשר לא להביא אותו?

ובסוף - אי אפשר להמשיך לנצח לנצח. 9 עונות זה יפה בהחלט, הולכים לבניה מחדש.

ראביו וראמזי למרות דקות טובות גם עשו לא מעט מהלכים מלאים באדישות/זחיחות בלתי נסבלת. קאפלו היה מוריד אותם מהמגרש באותה השניה.
    המון פעמים נתקלנו בשחקנים על אותה משבצת. בהתקפה, בהגנה , בכדור גובה- רואים שהקבוצה חסרה זמן ביחד.

ארתור וברנה במשחקים פשוט איומים. הופעות קשות מאוד לשחקנים בסדר גודל כזה.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  10. itzik.miro Member

מסכים לחלוטין עם הנושא של פירלו ולגבי ההנהלה ורוגאני - אי אפשר להמשיך עם הגימיק שלו על הספסל 90 אחוז מהעונה וגם המצב הכלכלי לא משהו אז אני מניח שניסו למצוא פיתרון שיטיב עם כל הצדדים.

באמת שאני לא רואה איפה אפשר לבוא להנהלה ו/או לפירלו יותר מדי, זה גם לא שהקבוצה גרועה, יש הרבה חוסר מזל אצלנו בינתיים ורואים שיש פה כישרון ויש פה איכות, אני אישית מאמין בפירלו וביכולת שלו לבנות פה קבוצה טובה כבר העונה.

מה שכן, אני רוצה לראות יותר פראבוטה ופחות ברנה בצד שמאל. אני חושב שפראבו הוכיח שמגיע לו צ'אנס שם כל עוד קייזה לא משחק.

11. FelaKaT Member

אני חושב שפירלו חייב לוותר על מערך ה3 בלמים, הוא לא עובד ולא מתאים לסגל, לא סתם חובה נראתה הכי טוב (לדעתי ה30 דקות הכי טובות מאז המשחק ההוא נגד אינטר בשנה שעברה) אחרי שברנה (כבד וחלוד) יצא. משחק הלחץ והנעת הכדור נראהו הרבה יותר טוב.

ארתור בינתיים נראה כמו רכישה הזויה (וכן, אני מודע להיבטים הכלכליים פה). אני חושב שקשור אחורי אחר במקומו לשחקן יותר דינמי ויצירתי מראמזי זה מאסט.

בינתיים דנילו מפתיע לטובה.

12. Enzo Maresca Member

עוד מישהו נזכר אתמול בדבר הזה?

מחצית ראשונה רעה שלנו. יוריץ' עושה עבודה גדולה, הלאס היא אחת הקבוצות המאומנות בליגה, הם נשארים ממושמעים ואגרסיבים לא משנה מי על המגרש - הכל נכון, ועדיין מאוד הופתעתי והתרשמתי מהשליטה שלהם ומהדרך שבה שיבשו את ניסיונות הנעת הכדור שלנו. הרבה מהאשמה מוטלת בעיניי על ארתור - הבן אדם משחק בעיקר לרוחב ולא מצליח לעזור לנו לצאת קדימה מהחצי שלנו. לפירלו יש הרבה עבודה לעשות איתו, כרגע הוא רחוק מאפילו להתקרב ולהיות האוטוריטה בקישור לה חיכינו.
    קצת הזוי שבחצי כזה חלש המצבים הטובים היו דווקא שלנו, פחות הזוי שהם הגיעו ממתפרצות או איבודי כדור של ורונה. אחרי ההפסקה השתפרנו, השער שלהם הגיע מטעות מפגרת של ברנא והתגובה הייתה מספקת וטובה, עם קצת מזל או יום פחות מדהים של סילבסטרי (נהיה חתיכת שוער מרשים) היינו גם מנצחים. פירלו אמר אחרי המשחק שאנחנו חייבים להפסיק לרדוף אחרי היריבה וזו הנקודה המרכזית להמשך, בפעמיים היחידות העונה שנכנסנו לקצב שלנו מוקדם הצלחנו לשייט לניצחונות קלים. ביחס לשנים הקודמות זאת קבוצה צעירה וחסרת ניסיון, לא בכל משחק יהיה לה את האופי להפוך פיגור לניצחון או אפילו תיקו, גם לא מול יריבות נחותות.

מצב החירום בהגנה מדאיג לקראת יום רביעי. ברצלונה עדיין לא באמת קבוצה ובכל זאת, מרכז הגנה של דנילו (המשתפר) ודמיראל (המלך) מול מסי ופאטי זה פוטנציאל לאסון. בונוצ'י הוא איירון מן אבל קשה לי לראות אותו מחלים בזמן מהמתיחה, אולי דה ליכט יקבל כבר את האישור המיוחל לחזור? בקישור, על אף הפיקנטריה לארתור כרגע אין מה לחפש על המגרש במשחק כזה. לא יודע מה מצב הכשירות של מקני, בהנחה והוא יכול לשחק הייתי עולה איתו ליד ראביו; ובהתקפה, אם רונאלדו לא יהיה זמין הייתי פותח עם קולוסבסקי יחד עם דיבאלה ומוראטה, ראמסי פתח את העונה טוב אבל מבחינה פיזית הוא פשוט לא מסוגל לשחק דקות משמעותיות כל 3-4 ימים. מעודד שלפחות קייזה יחזור לצד שמאל ולא נראה יותר את ברנארדסקי. מסכן פדה, לא משנה מה הוא עושה לא מצליח לו. תמיד נזכור לו את אתלטיקו אבל יאללה מספיק, הגיע הזמן להמשיך הלאה.

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברנרדסקי אכן נראה כמו שחקן גמור, בעיקר ברמה המנטלית. לא ראינו ממנו שום דבר מהדברים הטובים שלו כמו הלחץ שלו והמשמעת הטקטית. ממש כלום.
    '
    לגבי ברצלונה, אנחנו בבעיה קשה. בעיקר בהגנה. אני מקווה שקולו יקבל את חולצת ההרכב, וגם מק'קני. הם צעירים, רעבים - וזה הכי טוב שיש לנו כרגע...

14. itzik.miro Member

שבונוצי ינוח ולא ישחק. עם כל הכבוד לבארסה זה עדיין משחק בשלב הבתים והיריבות האחרות הן לא אריות. אין סיבה להסתכן בפציעה ממושכת שלו או של דה ליכט.

לגבי היתר מסכים לחלוטין

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

די מדהים ששני הבוסנים בחיים לא נפגשו עד היום על המגרש.

EO11 אוהב/ת את זה.