"המגיפה" הבלגית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/12/07.

1. burning soil Member

בלגיה הרבה יותר מקצוענית מישראל בספורט אז זה כבר קידום. אח"כ יש סיכוי להתקדם לליגות
    בכירות יותר, להופיע במפעלים האירופים וכו.

גנק היא סגנית אלופת בלגיה ויש לה עבר באירופה, כמו גם לגנט, ולסטנדרט ליאז'
    של טועמה שגם הן בעלות עבר אירופי. תזכרו גם שבלגיה האירה פנים לישראלים אחרים
    ששיחקו שם כמו שלום תקווה, רוני רוזנטל, ואלי אוחנה.

2. Fabio Junior Member

לפי מה ששמעתי, הקיצוני הימני הפותח של גנט נפצע. אז מאמן גנט העביר את הקשר האחורי שלו לעמדת הקשר הימני.
    ראבאק, יש לך את ורמוט על הספסל, למה נאבקתם עליו בקיץ?! אפשר לחשוב, אני לא בטוח שגנט של השנה ושל שנה שעברה, טובה מזו של הפועל בעונה שעברה יחד עם ורמוט. לעבור לבלגיה זו החלטה מצוינת, רק תלוי מה המעמד שלך. שברדה בא לגנק, זה היה יום-יומים אחרי שגנק מכרו את החלוץ המרכזי שלהם, וברדה תפס את מקומו. זו החלטה נכונה. עכשיו הקיצוני הימני של גנק רוצה לעבור קבוצה אז הם רכשו את יצחקי, לדעתי גם זו החלטה נכונה. לגבי החלטות כמו של תמיר כהן (אל תקחו יישר את דוגמאת בן חיים, אפשר לתת את שתי הגיחות הקצרות של טל לאנגליה) אני לא בטוח.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/12/07
  3. Sergio Ramos Member

אני מסכים איתך, שגם ברדה איננו כיכב בצורה אסטרונומית במדי הפועל. אבל ביחס לניסיון של שתי השחקנים, הפרשי הגילים שלהם, המוניטין שלהם כאן בארץ(לא שלברדה היה מוניטין בשמיים, אבל שוב, לעומת ורמוט, ברדה נחשב לשחקן בלפחות שתי רמות מעליו), ביחס לאלו, גילי ורמוט עשה צעד גדול מידי לטעמי. עוד עונה אחת בליגה הישראליץ בלי למהר והוא היה יוצא הרבה יותר מחושל לדעתי והדרך הייתה קצת יותר קלה.

מעומר גול אני בחיים לא החזקתי. מבחנת הנתנוים שלו, האו חלוץ טוב. שחקן מהיר, חזק חכם ובעל תנועה מצוינת. אבל המ האו עשה בארץ? כלום. לא ראיתי ממנו בישראל איזו עונה שהאו הדהים בא, והיה בולט עד כדי כך.
    אני לא פוסל אף פעם, כי אני לא אוהב לעשות זאת. עומר גולן יכול להצליח, מכוון שפוטנציאל כן יש לו. אבל שוב שחקנים כמוהו לדעתי עושים צעד גדול מידי, וזה עלול להקשות עליהם...

אני אוהב ששחקנים יוצאים לאירופה, ברגע שהם ממצאים כמעט המלוא האחוזיםאת שיאם כאן בליגה שלנו. אז, הם יצאו להתנסות בחו"ל במטרה להגיע כמה שיותר רחוק.
    יצחקי הוא הדוגמא היפה לכך. הוא יצא בזמן מצוין, בזמן שהוא בשיא שלו. אני מאוד מקווה בשבילו שלא יתחיל לחשוב כמו רוב השחקנים בארץ שהוא על גג העולם ויזלזל. עכשיו הוא יצטרך לתת את הפייט רציני. הוא בגיל ההתאים פחות או יותר, האו יוצר בתקופה טובה, והכל הולך לו די טוב. בהצלחה.

4. Spanish Weapon Member

שמע, עומר גולן שחקן מצויין עם כשרון עוד יותר גדול.
    נכון שלאורך השנים נדמה היה שהוא אובר-רייטד אבל כולנו יודעים שאם הוא יתאמן במסגרת הנכונה,
    עם השיטה הנכונה והשפשוף הנכון מצד הקבוצה שלו הוא יכול להגיע מאוד רחוק ולא סתם מס' קבוצות
    מאנגליה גיששו לגביו לאורך השנים ומה שהרס לו בעיקר(לפחות ככה אומרים) הוא עניין רישיון העבודה
    האנגלי.

גולן מגיע לקבוצה בלגית סטנדרטית כמו לוקרן שעצם היותה קבוצה לא בכירה בבלגיה שם את עומר
    גולן שם על הבמה כי הרי לא היו מביאים שחקן כשכאלו סכומי כסף עוטפים את העסקה אם לא היו בונים
    עליו ב100 אחוז.

עד היום גולן לא באמת נתן לנו את ההרגשה שהוא ממצה את עצמו בעיקר כי שיחק והתאמן בקבוצה
    שהיא ישראלית טיפוסית(בלי לזלזל בה כמובן) בלי יומרות גבוהות וסטנדרטים של אימון והשקעה גבוהים
    כמו מכבי פ"ת , אני מאמין בו שהוא יקנה את עולמו בבלגיה ויתקדם משם הלאה , מגיע לו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/12/07
  5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה מצויין? 44 שערי ליגה ב-6 עונות זה בחישוב מהיר ממוצע של פחות מ-8 גולים לעונה. בעשר הופעות בנבחרת יש לו גול אחד. חלוץ בינוני בקנה מידה ישראלי אפילו, שאם לא היה גדל בבני לוזון בחיים לא היה מקבל חצי מהיחסי ציבור שקיבל במהלך הקריירה הבינונית שלו. הקבוצות שגיששו מאנגליה קודם כל גיששו רק לפי ONE, שנית, את אחת מהן אימן הליצן ג'ון גרגורי, זה שכל הזמן מקושר לכל מועדון בלי מאמן בארץ לאחר שהמועמדות של שייע פייגנבוים נופלת ובעבודתו האחרונה כמעט והוריד את QPR ליגה (מאז שעזב הקבוצה טיפסה מהמקום האחרון אל מעל הקו האדום). השנייה הייתה שפילד יונייטד לפני כשנה, זאת ששילמה כמעט 8 מיליון ליש"ט שנה שעברה על הפלופ הכי גדול של הכדורגל האנגלי בשנים האחרונות, ג'ונתן סטד, ואפילו הם ויתרו על גולן!

אז שחקן מצויין הוא לא עד שלא יוכיח את עצמו כשחקן בינוני קודם כל. את השבע גולים לעונה שלו בליגת העל בבלגיה הוא לא ימכור. יחד עם כל זאת, הסיכויים של ברדה להיות משהו גם היו קלושים, לכו תדעו.

6. Raulito Madridista

מיכאל, ההשוואה בין וורמוט לברדה בכלל לא במקום.
    וורמוט היה שחקן בעל כישרון גדול עם הכדור, יותר מברדה אפילו, אבל זה התבטא רק בדריבל פה ובדריבל שם. הוא לא היה כובש מספיק יחסית לקשר וגם לא מבשל מספיק. הוא שחקן שרגל שמאל משמשת לו רק לעלייה במדרגות. הוא לא פיזי מספיק, אין לו משחק ראש טוב ולא ראיתי אותו עושה גליץ' אחד בהפועל, הוא שחקן אדיש.
    ברדה הוא חלוץ שאתה רואה אותו יורד עד ל-30 מטר מהשער שלך ועושה הגנה ואז יוצא קדימה. יש לו כושר גופני מטורף. הוא כבש בעונה האחרונה בהפועל בליגה עשרה ובשאר המסגרות אני מניח שהוא מגיע לקרוב ל-20. הוא היה שחקן שמבשל בנוסף ועובד. הוא היה אחד מהבולטים אשתקד בליגה והשחקן הכי טוב בהפועל מלבד טועמה. חצי העונה השני שלו בקבוצה היה פחות חיובי(מה שזכור לי זה הנגיחה המזעזעת בדרבי), אבל את עונת 07\2006 הוא ייזכור כהצלחה גדולה.
    וורמוט יצא לחו"ל כאשר הוא עוד שחקן בליגת העל, לא שחקן מוביל, בכלל לא. הוא יצא מוקדם. הוא ברח בטיפשות.

7. beitar4ever Member

אתם יודעים מה אני חושב על גולן, ההצעה של לוקרן או כל קבוצה אחרת מחו"ל הייתה צריכה לבוא מתי שהוא קרע רשתות והציג יכולת טובה ,זה היה בעונת 04/5 , ולא מתי שהוא הבקיע שער חשוב של ישראל נגד רוסיה,שלכאורה עד המשחק הזה לא הייתה כזאת התעניינות בגולן , וזה הדבר המגעיל פה.
    אני לא חשבתי שבגלל דבר כזה הוא יעבור הייתי רוצה לראות ממנו יכולת קצת טובה יותר, וכן לדעתי יש לו פוטנציאל שגולן עדיין לא מיצה אותו, עומר הוא אחד החלוצים הטובים ביותר בישראל שהוא ביכולת הטובה שלו , ואני מקווה מאוד שבאירופה הוא יקצור פירות ויקרע רשתות והוא יוכיח לכל מקטרגיו מאיזה פוטנציאל הוא קרוץ.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/07
  8. מכבי או מוות!!! Member

בעד .
    הכדורגל הבלגי ללא ספק בכמה רמות מעל הכדורגל שלנו,עדיף לשחקנים הצעירים והמוכשרים ללכת לשחק שם ולהתפתח במועדנים בבלגיה מאשר לשחק "בהפועל פ"ת בישראל" {בלי להעליב חברים } .

9. roeiuzan Member

גילי ורמוט עדיין שחקן צעיר מאד והקריירה עוד לפניו, כך שקצת קשה להגיד שאם הוא יחזור לארץ הוא יתקלקל לגמרי כי הרבה הוא עוד לא ראה. מה שכן כמו שכבר אמרו כאן אני הייתי ממליץ לו להשאר שם, אומרים שהמאמן שהביא אותו לקבוצה פוטר עוד בהתחלה, אז שיעבור קבוצה או ילך לשחק במדינה אחרת.

10. חל יל Member

סקר ש98% ממנו אוצרים בעד-זה לא סקר...
    כולם פה יודעים שהתרבות כדורגל יותר טובה ממה שהולך פה וזה מספיק
    אולי אנחנו ברמת נבחרות יותר טובים מהם, למה אולי? בוודאות נבחרת אנחנו יותר טובים מהם!
    אבל בניהול, אימונים, תרבות וכו הם אימפריה-אני מאד שמח ששחקנים שלנו יוצאים עכשיו לאירופה ככה לקראת תחילת הקמפיין הבא כולם יגיעו מוכנים אש ונעלה למונדיאל סופסוף!

נ.ב
    תמיר כהן חוזר לארץ תוך 3 חודש, הולך להיות יותר בדיחה מקטן בווסטהאם, כנל ע.גולן...

11. GAL_XD Member

אז נכון שהרמה בליגה הבלגית יותר גבוהה מהרמה בארץ ,
    אבל זה באמת מגיפה ... עם כל הכבוד שיש את השחקנים שבטוחים שזה ישדרג אותם ושהליגה הבלגית
    היא הקרש קפיצה לליגה בכירה וטובה יותר , אין טעם שרוב הנציגים שלנו נמצאים בעצם בליגה אחת !

במשפט סיכום - למרות שיש לנו יותר נציגים .. אני סתם לוקח משפט לדוגמא -
    עדיף 5 נציגים ושכל נציג ישחק בליגה שונה .. מאשר 5 נציגים באותה ליגה ! זו דעתי ..

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/07
  12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ואם זה חמישה נציגים בליגה אחת או 5 שנשארו בארץ, מה לדעתך עדיף?

13. GAL_XD Member

נו ברור שחמישה נציגים בליגה אחת ...
    אבל לדעתי היו צריכים לחכות קצת בקבוצה שלהם [ ראה ערך ברק יצחקי - בית"ר / גנק ]
    הוא היה צריך להישאר בבית"ר עד סוף העונה ומשם יכל לקבל הצעה יותר טובה ..
    וכך גם שחקנים אחרים ..

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי מה רע שכולם בליגה אחת,נניח שהיו לנו עכשיו 50 נציגים בליגה האנגלית,מה רע בזה?

15. מילאן ברוש Member

אני בעד המגפה הבלגתי ליגה הרבה יותר טובה רמה פי 2 3 יותר טובה מתקנים יותר טובים בקיצור הכל יותר טוב שמה וטוב שיותר ויותר שחקנים עוברים לשמה!