הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק נהדר בין ליון לבורדו, הבטיח המון וגם קיים, 3-3 עם שערים מרהיבים, דרמה, כדורגל מהיר והמון שחקנים מוכשרים.
    ליון כרגיל בשנים האחרונות נאיבית מאוד, הובילו כבר 0-2 בשלב מאוד מוקדם של המשחק ואז הגיעה ההרחקה המפגרת של סרג'י דארדר שאיפשרה לבורדו לחזור עם שער די מקרי של מלקום. כאן מילא אפשר עוד להבין אבל ליון כבר הצליחה להבקיע את השלישי ומכאן הדרך לניצחון הייתה צריכה להיות קצרה אבל איכשהו הם הצליחו לספוג שני שערים בדקות האחרונות ופיספסו הזדמנות להישאר מושלמים אחרי המחזור השלישי.

אני לא מצליח להבין מה שחקן כמו דיאקאבי עושה בסגל של ליון, בכל פעם שראיתי אותו הוא עלה להם בשער לפחות. היום מהרגע שנכנס הוא הכניס פאניקה בהגנה של ליון. מאוד גמלוני ולא בטוח, מושך את כל קו ההגנה אחורה. הוא שחקן בית שעבר בנבחרות אז רוצים לקדם אותו אבל אם מורל מגן שמאלי גמד ששיאו היה בערך ב2012 הוא רמה מעליו כבלם אז מה צריך להוסיף? ליון חייבת בלם רכש בדחיפות, אולי אפילו שניים.

בבורדו איך אפשר שלא לדבר על מלקום שמראה שהעונה הזאת צריכה להיות העונה שלאחריה הוא יעבור למועדון גדול באירופה בהמון כסף. יש לו רגל שמאל אדירה, חיתוך פנימה, טכניקה, קילריות. ה-שחקן של הז'ירונדינים. בכלל לגורבנק יש קבוצה טובה העונה, בהחלט חומר של מקומות 4-6. עושה רושם שפגעו שם עם לראגר הדני. צריך לראות איך שני הברזילאים החדשים קאפו ואוטאביו ישתלבו והאם בכסף שיכנס ממכירת רולאן יגיע חלוץ רציני כדי להעריך יותר נכון את הפוטנציאל של בורדו אבל בהחלט קבוצה מאומנת שיכולה להמשיך את המומנטום מהחלק השני של העונה שעברה.

Die Werkself ו-אלעד אוהבים את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאנס בעונה שעברה פיספסה עליית ליגה בדקה ה-96 ואת העונה הנוכחית פתחה עם 3 הפסדים לאחר 3 מחזורים למרות הציפיות להתמודד שוב על העליה. היום במהלך המשחק מול ברסט במצב של פיגור 3-1 בדקה ה-67 האוהדים כבר לא היו יכולים לראות את המצב של קבוצתם ופשוט פרצו לדשא ועצרו את המשחק. לאחר שחזרו ליציעים המשחק חודש ולאנס עוד צימקה מהר אבל זה לא עזר לה בסופו של דבר והיא הפסידה 4-2 ואחרי ארבעה מחזורים הקבוצה שהשתתפה פעמיים בשלב הבתים של ליגת האלופות רואה את כל הליגה השניה מלמטה.

אלעד ו-golding אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

אז אחרי עונה תחרותית ומעניינת המעבר של ניימאר מחסל שנית את הליגה כמו המעבר ההוא של זלאטן. שני שחקנים שהם 5 רמות מעל הליגה הזאת(הגול השישי נגד טולוז מזכיר לי את תקופת השיא שלי בפיפ"א). פסז' תיקח אליפות איפשהוא במרץ ואם מונאקו תעשה שרירים אז באפריל, השאלה כאמור היא אם ניימאר יצליח לעשות בפסז' את מה שזלאטן לא הצליח וזה להטביע חותם בליגת האלופות.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניימאר גם צולל ב-5 רמות מעל שאר הליגה.
    תהרגו אותי אבל אני לא מבין למה שחקן בלבל כזה צריך לזרוק את עצמו ככה ברחבה ועוד נגד קבוצה שהתקציב שלה נכנס 20 פעמים בסכום ההעברה שלו. השערים של פאסטורה ובמיוחד קורזאווה פנטסטיים, בשישי פריז אמורה להתקשות יותר נגד סנט אטיין ואוסקר גארסיה שבטח יבוא להחנות את האוטובוס.

golding אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

@Nigel de Jong כמו שהערכת נכון, סנט אטיין אכן היתה ערוכה לפסז' והקשתה עליה מאד. התוצאה 0:3 מאד משקרת. הגול הראשון זה לחלוטין צלילה של קבאני. אם זאת השחקן ש"הכשיל" אותו יכול לבוא בטענות לעצמו, כי ברגע שהוא שם עליו ככה את הידיים הוא מפיל את עצמו בפח, ומספיק שקבאני "זורם" איתו והשופט אוכל את זה. בוא נגיד שאם זה היה בחצי גמר צ'מפיונס ולא במשחק ליגה מחזור רביעי הרעש היה יותר גדול. גם הגול השני לא הגיע מהתקפה מבריקה אלא ממצב נייח שבו ניימאר הגביה נהדר ופסז' גמרה את הסיפור. פסז' נראתה לא טוב, ניימאר שבפסז' יותר לוקח על עצמו את המשחק(כמו בנבחרת ברזיל) התקשה עם האגרסיביות של סנט אטיין(כשהשופט לא ממש עושה לו הנחות) בנוסף די מאריה ופסטורה שאמורים להשלים אותו נראו רע כהרגלם. גם החיסרון של וראטי ואלבס ניכרו היטב.

כרגע זה לא נראה כמו סגל שיכול לקרוא תיגר על הגביע עם האוזניים. ניימאר שחקן עצום,אבל הקאדר סביבו נחות בכמה רמות מזה שהיה סביבו בבארסה. לא סתם בפסז' כל כך לחוצים להביא את מבאפה, וגם איתו אני לא בטוח שזאת קבוצה שתלך ראש בראש עם הגדולות של אירופה.

6. cmon city Member

די מריה שחקן נהדר, לא סתם בבארסה חושקים בו. הוא היה טוב מאוד במחזורים הראשונים, אתמול פחות. גם ניימאר לא היה מי יודע מה חוץ מכמה פעולות אישיות.

פ.ס.ז' צריכה עוד רכש, לא רק מבאפה אלא גם חלוץ שיתחרה עם קבאני. אין אף חלוץ נורמלי נוסף בסגל. גם שוער רציני אין.

7. DRORIKO Member

"לא סתם בבארסה חושקים בו" עשית מההנהלה שלה האורים והתומים של הכדורגל, עד עכשיו היא רק עושה שטויות. היא גם חשקה והביאה את פאוליניו,אז מה זה אומר שהוא שחקן טוב? ואפילו בארסה לא מוכנה להתאבד עליו, פסז' הציעה לה 30 מיליון,לא סכום גבוה בשוק של היום ובארסה דחתה את זה. נראה טוב במחזורים הראשונים? עד עכשיו ראיתי חצי מהמשחקים העונה של פסז', במשחק הפתיחה(בלי ניימאר) ואתמול. בשניהם די מאריה נראה רע.

8. Raulito Madridista

זו רחוקה מלהיות הצגה שלמה אבל פאריס צריכה בסה"כ כמה דקות בכל ערב כדי לנצח ובתוצאה משכנעת. לדעתי מאטוויידי דווקא היה חסר ולא וראטי אבל הם יתרגלו לחיים בלעדיו. ניימאר עשה פעולות גדולות רחוק מהשער אבל הכדרור שלו שובה עין. אני גם חושב שיש פעולות של קאבני שלא תמיד רואים בתקציר ופשוט אתה תוהה איך הוא כובש כל-כך הרבה שערים כי הוא איטי ומסורבל ומחוץ לרחבה אין בו שום שימוש. נראה שאמבפה עומד להצטרף ואז ההסתכלות על פאריס תהיה עוד יותר מרתקת. מצד שני קשה לי להאמין שכולם הולכים הביתה כפי שנאמר. אם מעמדו של פאסטורה יציב, וכך נראה, אז רק אחד מדי-מאריה, לוקאס מורה ודרקסלר יילך הביתה. אני לא הייתי מוותר על די-מאריה(אני זוכר גול שלו בריאל עם הכדור שטס מהר, השתלט בשתי נגיעות ובעט עם הפאלש נגד ויאריאל בניגוד לפיקשוש אתמול), הוא גם מגוון טקטית ויש לו כדורגל ברגליים. דרקסלר מצד אחד רק הצטרף ומורה היה בעונה טובה אשתקד, ואולי לחברות עם ניימאר יש קשר להישארותו איכשהו אם וכאשר.

9. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/08/27/15038419011809.Xxx

לפי העיתון הצרפתי ה-'לה-פריסיאן', פריס חייבת למכור עוד חמישה שחקנים כדי לעמוד בפייר-פליי הפיננסי, וזה מה שמעכב את החתמת אמבפה כשהכל סגור מול השחקן וגם מול מונאקו. ואלה שמות, לפי הרשימה: קירשוביאק ובן-ארפה שממש לא השתלבו וכן די-מאריה, אורייר(דני אלבס הגיע על חשבונו) ואפילו פאסטורה.

האמת שזה מדהים, שכחתי בכלל מקירשוביאק ובן-ארפה כי לא דיברו עליהם בכלל בשלושת המחזורים הראשונים, לא היה לי מושג אם הם בריאים בכלל ומדוע הם מחוץ לסגל.

עדכון:: הלאקיפ מפרסם: אמבפה בפאריס, 180 מיליון יורו!

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/08/27/15038563481839.Xxx

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר הרחבתי בעמוד הקודם על המצב של השחקנים שמועמדים לעזוב ביניהם בן-ערפה וקריכוביאק.

עסקת אמבפה חזירית ומבאסת, לכדורגל, לליגה ובכלל. אני חושב שהשחקן עשה החלטה לא נכונה. אני הייתי בטוח שהוא יהיה אחד מאלה שידעו לקחת את ההחלטות הנכונות אבל כנראה שהכסף והפרסום סובבו לו את הראש. אני מקווה שיהיה טוויסט של הרגע האחרון שישאיר אותו במונאקו העונה.

אז אמבפה יהיה בסגל למשחק הגדול היום בין מונאקו ומארסיי אבל יפתח על הספסל וספק אם יראה דשא במה שעשוי להיות משחקו האחרון במונאקו.
    דיאקאבי שלא הרשים מול מץ יקבל שוב את הקרדיט, גם רוני לופס בצד ימין בזמן שגזאל עדיין יפתח על הספסל.
    רודי גארסיה כנראה עדיין זוכר טוב מאוד את הרביעיה שקיבל בעונה שעברה בסטאד לואי דו ועולה עם מערך מאוד הגנתי שמזכיר את המערך איתו פתח במשחק הראשון שלו כמאמן מארסיי בקלאסיק נגד פ.ס.ז'. רק שניים וחצי שחקנים התקפיים בהרכב של מארסיי היום, ז'רמאן שיפתח כחלוץ, תובאן שישחק ככל הנראה כחלוץ שני או מעין אול-אראונד פלייר בהתקפה ומורגן סאנסון שהוא 50-50 ויפתח כשחקן הקדמי מבין שלישיית הקישור שכוללת גם את גוסטאבו וסרטיץ'.

11. alexshw Member

לא יאמן. ז'רדים מאמן עצום.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ז'ארדים מצוין אבל חייבים לציין שגארסיה מאמן מחורבן עבור קבוצות עם שאיפות, אני לא אתפלא אם הוא יפוטר עוד השבוע.

בניגוד למערך שמארסיי פירסמה בפועל הובוצ'אן שיחק מגן שמאלי, סאנסון קשר ימני ואמאבי קשר שמאלי...אפשר לנחש איך זה נראה על המגרש.
    כל תוכנית המשחק הגם ככה לא מוצלחת של גארסיה התפרקה אחרי דקה וחצי כאשר גליק הבקיע ומשם מארסיי פשוט רדפה אחרי מונאקו בצורה מגוחכת ללא כלים התקפיים. העמידה של מארסיי על המגרש ובמיוחד במצבים נייחים לא שייכת לרמות אליהן מכוונים בפרויקט של מק'קורט וסוביסארטה. אפשר לתרץ את התבוסה בהרכב חסר אבל בפחות משנה של גארסיה בתפקיד הוא הספיק לספוג 3 רביעיות ממונאקו(לא כולל השישיה הערב), חמישיה בבית מפריז ועוד שלישיה מליון. האוהדים כבר רוצים אותו בחוץ ובימים הקרובים יכול להיות שנראה כמה שינויים במארסיי, החל מהסגל ועד לאיש על הקווים.

מונאקו נהדרת, ממשיכה להיות קבוצת ההתקפה הטובה בצרפת.
    אמנם מתעסקים בעיקר בעזיבות ובשאלת אמבפה אבל מונאקו עם מלוא הנקודות אחרי 4 משחקים, פלקאו כבר עם 7 שערים ומונאקו מראה שהיא לא רחוקה מהרמה של פריז ותיתן לה פייט העונה. התבנית מהענה שעברה נשמרה, במשבצת של סילבה ואמבפה ראינו היום את רוני לופס שהיה נהדר ודיאקאבי שכבש שער בכורה אבל הם לא צפויים להיות שחקני הרכב העונה, לפחות לא דיאקאבי מכיוון שיובטיץ' כבר בדרך ויש דיבור על עוד שחקן התקפה בכיר(אולי ברהימי) שיגיע. יש שם המון כישרון ועומק, ז'ארדים רק צריך לקוות שלא ינסו לחטוף לו את למאר ופאביניו בימים האחרונים של החלון.

alexshw ו-אלעד אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

מונאקו 2016/17: 3 נצ' ותיקו אחרי 4 מחזורים, יחס שערים 10:4
    (מצד שני, היא ניצחה 3:1 את פריס בתצוגה מרשימה)
    מונאקו 2017/18: 4 נצ' ומאזן מושלם, יחס שערים 14:4.
    אני חושב שהעונה זה אפילו מרשים יותר לנוכח גל העזיבות והעובדה שאמבפה לא בעניינים. הקבוצה כבר שברה, יחד עם העונה שעברה, את שיא הניצחונות הרצופים בליגה.
    פלקאו כבר עם שבעה שערים העונה, רקורד פסיכי. אני אישית לא האמנתי שיחזור להיות חלוץ אימתני אחרי הפציעות והשנים הרעות שלו. הוא נראה חד כמו בימים העליזים באתלטיקו מדריד, לא פחות.

אני חושב שגם אם אמבפה יישאר במונאקו היא לא תוכל לשחזר את ההצלחה אשתקד אבל הלוואי שיהיה מאבק.

14. DRORIKO Member

לפי דיווחים קייטה באלדה בדרך למונאקו

15. AS R Member

הביאו את יובטיץ' בסכום הזוי של 11 מיליון יורו וכנראה גם את קייטה תמורת 30+5. וזה עוד מבלי לדבר על שחקנים כמו רוני לופז שחזר מהשאלה ונראה נהדר מול מארסיי, ג'ורדי גספאר וראשיד גזאל שהגיעו בחינם, אמבולה בן ה-18 שהגיע מברצלונה ועוד.
    קיץ מרשים מאוד לקבוצה שאיבדה 4 שחקני הרכב והביאה במקומם שחקנים מאוד מוכשרים בסכומים נמוכים בעשרות מונים.