הליגה הספרדית נפתחת: ריאל-דפור, בארסה-גיחון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/8/09.

1. Raulito Madridista

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02022009/2121193/408x120_spain_new.Xxx

התגעגעתם? לא יכולים לחכות? - אתם לא באמת צריכים לענות. שאלה רטורית שאלנו כאן. למה תמיד הליגה שלנו יוצאת לדרך אחרונה? אבל אולי בעצם אומרים שהמנה העיקרית היא רק בסוף...הליגה הספרדית התברכה בקיץ האחרון בשחקנים הטובים ביותר על הגלובוס. מסע הרכש המרשים של פלורנטינו גם נותן תחושה שהשנה הקרב בין ברצלונה לריאל מדריד יהיה כל-כך צמוד, כך שכל שער יהיה מכריע. יש האומרים שנפתח פער עצום בין השתיים האלו לבין שאר קבוצות הצמרת והליגה, כמו וולנסיה, אתלטיקו, סביליה וויאריאל והשאר, אבל אותנו זה ממש לא מעניין. גם אם יהיו פערים, יקח זמן, וההתחלה, כמו תמיד – תיהיה צמודה. הספרדיות שלנו הצליחו בליגה האירופית והגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות כבר יצאה לדרך. מה שנותר זה שהליגה תתחיל סוף סוף והנה זה קורה. אל דאגה - המחזור הראשון ישודר. קיבלנו מידע מאוחר, אבל לא נורא.

ביום שבת יערכו שני משחקים בלבד, כשהראשון הוא המרתק יותר – ריאל מדריד המתחדשת, שהעלתה את רף הציפיות למימדים עצומים בגלל מסע רכש מדהים, תרצה לפתוח את העונה כמו שצריך לעיני הקהל הביתי שלה, נגד דפורטיבו לה קורוניה הצנועה, לה יש סטטיסטיקה לא מדהימה בברנבאו, אבל זה לא אומר שהיא לא תנסה להפריע. האמת שיותר מידי לא השתנה בדפור(לטוב ולרע), שעברה קיץ דיי בינוני ולא שידרגה מספיק את סגל השחקנים. מייד אחר-כך ישחקו שתי העולות החדשות זו נגד זו – סראגוסה, שעשויה להיות הסוס השחור של הליגה(ביצעה רכש לא רע), תתמודד מול טנריפה שסיימה מעלייה בליגה השנייה, וחוזרת לליגה הספרדית הראשונה אחרי שבע שנים, והפעם היא רוצה להישאר כאן.

http://img391.imageshack.us/img391/2861/94126043.Xxx
    גם לראול וגוטי יש גביע. ריאל הביסה את רוזנבורג בגביע הברנבאו.

את משחקי יום ראשון אנחנו נפתח עם המפגש המסקרן בין בילבאו שהעפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית, לבין אספניול שהתחזקה בקיץ למרות שלא השקיעה הרבה כסף, אך גם עברה טרגדייה קשה עם מותו של הקפטן דניאל חארקה. מקביל, ויאריאל תפתח את העונה אצל אוססונה בחוץ, בידיוק כמו בשנה שעברה, ואחרי השישייה נגד נאק ברדה ההולנדית, נקווה שהיא לא גמרה את כל התחמושת. אתלטיקו תשחק שוב נגד מאלגה, אך הפעם הקולוצ'ונרוס, שדילגו בקלילות מעל פנאתינייקוס בדרך לשלב הבתים של ליגת האלופות, ישחקו בחוץ נגד אחת מהפתעות הליגה אשתקד. מייד אחר-כך יגיע המשחק המרכזי של המחזור – וולנסיה של אוני אמארי, ששמרה בצורה מרשימה על הבסיס מאשתקד, כנגד כל התחזיות, ובלא במפתיע גם היא בשלב הבתים של הליגה האירופית, תארח את סביליה של מנולו חימנז, למשחק בין שתי קבוצות שילכו בכל הכוח על הכרטיסים ליגת האלופות.

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0910/img_partidos/carasevval1.Xxx
    סביליה ווולנסיה כבר שיחקו זו נגד זו בקיץ.

ומה עם אלופת אירופה אתם שואלים? היא תנסה היום לקטוף עוד תואר לפני שהעונה מתחילה, כאשר תתמודד עם שחטיור דונייצק על הסופר-קאם האירופי, ולכן היא תשחק מאוחר – רק ביום שני, במשחק שישלים את המחזור, נגד ספורטינג גיחון בבית. ברצלונה אמורה להתסדר מצויין גם ללא ליאו מסי, שקיבל אישור מיוחד מגוארדיולה להחמיץ את המשחק, כדי להתכונן למשחק החשוב של נבחרת ארגנטינה נגד ברזיל, במוקדמות המונדיאל.

http://img183.imageshack.us/img183/145/12510642660c.Xxx
    פויול מוסיף עוד תואר לרשימה, הסופר-קופה הספרדי

יום שבת:
    ריאל מדריד – דפורטיבו לה קורוניה(21:00, שידור ישיר בספורט5+);
    סראגוסה – טנריפה(23:00);

יום ראשון:
    מאיורקה – חרז(18:00);
    ראסינג סנטאנדר – חטאפה(18:00);
    אתלטיק בילבאו – אספניול(18:00, שידור ישיר ב5+LIVE);
    אוססונה – ויאריאל(18:00);
    מאלגה – אתלטיקו מדריד(18:00);
    וולנסיה – סביליה(20:00);
    אלמרייה – ויאדוליד(22:00);

יום שני:
    ברצלונה – ספורטינג גיחון(23:00, שידור ישיר בספורט5);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף סוף זה קורה...הליגה הכל כך מהנה הזאת, הליגה הכי איכותית והכי טובה בעולם חוזרת...הליגה שכל אחד לא משנה איזה קבוצה אוהד ומאיזה מוצא ואיזה ליגה מעדיף יהנה להסתכל על כל משחק וכל פעם נודהם מהליגה הזאת מחדש...הליגה הספרדית חוזרת...מבטיחה מתמיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wlcm.Xxx

לגבי משחקי יום שבת אני לא חושב שריאל תתקשה נגד דפור אני חושב שהקושי היחיד שיהיה לה זה נגד עצמה, משחק רשמי ראשון,נראה איך הפאזל מתחבר...

סראגוסה וטנריפה משחק די מעניין ודי התקפי יהיה, צפוים שם הרבה גולים לדעתי....

ולנסיה וסביליה קרב צמוד ושתי קבוצות באותה רמה צפוי משחק מעניין...כמו גם ויאריאל במגרש הקשה של אוססונה

למה שבאמת מעניין אותי משחק קשה מאוד במגרש קשה מאוד, מלאגה פותחת עונה אחרי עונה מצוינת בשנה שעברה, רב הסגל שהיה נשאר וצפוי לנו משחק מאוד קשה, אבל עדיין השאיפה של אתלטיקו היא תמיד לנצח בכל מקום בכל מגרש בכל מצב.

חבל שאין שידורים בינתיים,למזלי יש גם צלחת לווין בבית ואם לא ישדרו את אתלטיקו אני אראה את זה במחשב....אבל בינתיים

הליגה האיכותית ההתקפית המהנה והמושלמת בעולם חוזרת....איזה כיף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Claret&Blue Member

יהיה מרתק זה בטוח. ריאל מדריד מול קבוצה שעשתה לה לא מעט צרות בשנים האחרונות, יהיה מעניין לראות האם כל הכוכבים הגדולים יתחברו מיידית או שייקח להם זמן לעשות את זה. מי שאותי מעניינת מאוד היא ריאל סארגוסה, אהבתי את הקבוצה עוד לפני שירדה לליגה השנייה והבנתי שהיא גם התחזקה לקראת הקמפיין הקרוב. מחכה לסיקורים.

4. Raulito Madridista

http://www.as.com/img/carrusel/escudos/13_dm.Xxx ריאל מדריד - דפורטיבו לה קורוניה http://www.as.com/img/carrusel/escudos/7_dm.Xxx

שבת, 21:00, שידור ישיר בספורט 5+
    יישפוט: פרננדז בורבלאן;

על המהפכה שעשה פלורנטינו פרז בריאל מדריד בפרט ובכדורגל העולמי בכלל, אין צורך להכביר במילים. פרז רכש את השחקנים הטובים ביותר ביבשת כדי להחזיר את ריאל מדריד למרכז הבמה של הכדורגל העולמי. הדבר המפתיע הוא שכבר במשחקי טרום העונה, הקבוצה שיחקה טובה מאוד, למרות שהצטרפו כל-כך הרבה שחקנים חדשים. ריאל סיימה את הקיץ עם ניצחון 4-0 על רוזנבורג בגביע הברנבאו, כאשר בסה"כ יש לה רק הפסד אחד בתשעה משחקים, וממוצע של כשלושה שערים למשחק. באותו משחק נפרדה ריאל מדריד ממיצ'ל סאלגדו הוותיק ששיחק אצלה עשור שלם, ורגע מרגש נוסף היה כאשר דיארה וואן ניסטלרוי, שהחמיצו כמעט את כל העונה החולפת בשל פציעות קשות, נכנסו כמחליפים ועשו הופעת בכורה במשחקי ההכנה בקיץ. מי שמאכזב בינתיים הוא הרכש הנוצץ ביותר, כריסטיאנו רונאלדו. הוא אומנם כבש שלושה שערים, אבל שניים מהם בפנדלים והוא נראה עד עכשיו לא מספיק מעורב. בתקשורת הספרדית כבר ניסו להשוות אותו לזידאן, שהתקשה מאוד להתגבר על הלחץ והציפיות הגבוהות שהיו ממנו, בטח כשהוא היה השחקן היקר ביותר בעולם דאז.

המאמן מנואל פלגריני דווקא בכלל לא לחוץ והוא מגונן על הכוכב שלו בצמר-גפן. "לא הייתי אומר שרונאלדו מחפש את המקום שלו. טבעי שבשלב כזה הוא עוד לא יהיה מאה אחוז ולא הוגן לבקש ממנו את זה. לא משנה כמה הוא שחקן גדול, לוקח זמן להשתלב בקבוצה חדשה. אני בטוח שביום שבת נראה רונאלדו מצויין שיעשה להגנה של לה קורוניה חיים קשים מאוד". לקראת המשחק הראשון שלו על הקווים, פלגריני יודע שהציפיות עצומות, והקהל בברנבאו לא יתפשר רק על ניצחון. בברנבאו רוצים לראות כדורגל טוב לשם שינוי, אחרי העונה החלשה מאוד אשתקד. "אני רוצה לראות ריאל מדריד טובה, בטוחה בעצמה, שמשחקת כדורגל ומשיגה את הנקודות בצדק", אומר פלגריני. "חשוב להתחיל את הליגה ברגל ימין, כל נקודה חשובה בקרב על האליפות". אז במדריד כבר מדברים על התואר שהם רוצים, למרות שאנחנו רק במחזור הראשון. בכל-זאת, ריאל תוכל לפחות זמנית, לעבור את ברצלונה שתשחק ביום שני. ובקשר ללה קורוניה? - פלגריני יודע שלא השתנה הרבה משנה שעברה, והוא רומז במסיבת העיתונאים שהוא לא יתפלא אם דפור תבוא להפריע, אבל יחד עם זאת טוען שהוא לא מזלזל בה, ולא מדובר במשחק קל עבור קבוצתו.

מן הסתם ההרכב של ריאל מדריד יהיה שונה לחלוטין מזה של העונה שעברה. שלושה שחקנים מרכזיים יערכו הופעת בכורה – רונאלדו, קאקא ובנזמה, כאשר ראול, ששיחק טוב במשחקי ההכנה, הוא הצלע הרביעית בהתקפה. גם צ'אבי אלונסו ילבש את המדים של ריאל מדריד לראשונה במשחק רישמי. מדובר בידיוק באותו הרכב כמו במשחק האחרון של הקיץ נגד רוזנבורג. אבל בעוד ההתקפה מכוסה ומרשימה(אם כי הספסל הפך לקצר יותר עם מכירתם של סניידר ורובן באחרונה לאינטר ובאיירן בהתאמה), החלק ההגנתי קצת פחות. שני שחקנים משמעותיים יעדרו ממחזור הפתיחה – מדובר בסרחיו ראמוס, שמושבת כבר למעלה מחודש בשל מתיחה בגיד(טרם שיחק במשחקי ההכנה), וגם בפפה, שמושעה מהמשחק עקב הכניסה הברוטאלית בקאסקרו במשחק ההוא נגד חטאפה אשתקד, וההתנהגות הברברית בכלל. ארבלואה שחזר הביתה, יפתח כמגן ימני ולגבי צד שמאל עדיין לא ברור האם דרנטה שהציג יכולת טובה במשחקי ההכנה, ייפתח בהרכב, או שיהיה זה מרסלו. דיארה וואן ניסטלרוי נותרו מחוץ לסגל משום שהם עדיין לא מוכנים, ווואן דר וארט ומיגל טורס לא זומנו בשל החלטות מקצועיות.

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2009/08/28/futbol/1adivision/1251484502_extras_portadilla_0.Xxx
    רונאלדו וקאקא. מה הם מתכננים בהופעת הבכורה?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; ארבלואה, מצלדר, אלביול, דרנטה(מרסלו); לאס, אלונסו, רונאלדו, קאקא; ראול ובנזמה

אין ספק שדפור זכתה למשחק פתיחת העונה הכי קשה עבורה. הרי גם בשנים הפחות טובות של ריאל מדריד בעשור האחרון, דפור מתקשה לקחת נקודות מהברנבאו. היא ניצחה שם רק פעם אחת, לפני חמש עונות(אז השלימה דאבל על ריאל ומבלי לספוג אף שער), וחוץ מזה ירדה מנוצחת בכל שאר המשחקים. היא ספגה שלוש שלישיות ורביעייה אחת. גם מאמנה, מיגל אנחל לוטינה, שעומד על הקווים כבר מספיק שנים בליגה, מחזיק בסטטיסטיקה עגומה נגד ריאל מדריד – הוא מעולם לא ניצח בברנבאו. "מעולם לא ניצחתי בברנבאו ואני יודע שזה יהיה קשה מאוד גם הפעם. אני רק מקווה שבדקה העשרים השחקנים שלי לא יחכו שהמשחק יגמר ויחשבו על לקבל את החולצות של הכוכבים של ריאל", אמר המאמן לוטינה לתקשורת, ספק אם התלוצץ. אחר-כך הוסיף:"יש שני דברים שנצטרך להביא לברנבאו - לא לפחד להפסיד ולרצות לנצח".

לא סביר שמיגל אנחל לוטינה שואב אופטימיות מהקבוצה שלו, שהפסידה בשני משחקי ההכנה האחרונים לסביליה ולאוססונה(לפני כשבוע), ובכלל - התוצאות לא היו מרשימות. תיקו מאופס עם אל-איתיחאד וליל הפסדים לויטוריה הפורטוגלית וטולוז, ויותר מידי חלודה ביחס לקבוצה שבכלל לא השתנתה משנה שעברה. והנתון הנורא - רק שלושה נצחונות מתוך 12 משחקים - רבע. למעשה, הדבר העיקרי מבחינת דפור הקיץ היה השארתו של פיליפה לואיס, המגן הברזילאי הנהדר שחוזר על ידי ברצלונה, אבל דפור עשתה שרירים והוא ישחק בקבוצה גם השנה. גם ,אנחל לאפיטה, הקשר הספרדי המוכשר(אולי המצטיין בשורותיה אשתקד), היה מבוקש בקבוצות אחרות. רק שני שחקנים רכשה דפור הקיץ - הקשר ג'וקה והבלם הצעיר אנגולו. דווקא נגד ליון הצרפתית ואתלטיקו מדריד, אולי הקבוצות החזקות ביותר, דפור התמודדה לא רע. נגד הצרפתים היא הובילה פעמיים, אבל רק שער שיוויון חמש דקות לסיום, מנע ממנה לנצח.

כשתראו את ההרכב המסתמן של דפור, יכול להיות שתופתעו - כיצד מדובר באותם 11 מאשתקד?; אז זה לא מדוייק. עשרה שחקנים מוכרים לנו היטב מהעונה שעברה. יש רק שחקן אחד חדש בהרכב – הקשר האחורי ג'וקה שהגיע על חשבונו של דה גוזמן, והוא יערוך הופעת בכורה, לצידו של חואן רודריגז במרכז השדה. מה בנוגע לשאר השחקנים שהצטרפו? - הבלם החדש אנגולו מחוץ לסגל בגלל החלטה מקצועית(גם פיצ'ו מחוץ לתוכניות, אבל הוא לא שחקן חדש) ויש גם פצועים – אדריאן לופז ולאסאס שלא שיחקו במשחק ההכנה האחרון. אנחל לאפיטה יחזור להרכב הראשון. שינוי נוסף עשוי להיות בעמדת המגן הימני, כאשר לוטינה חושב על הצבתו של מנואל פאבלו במקומו של לאורה ששיחק ולא הרשים, וסיכווים גדולים שישלם על כך ויפתח על הספסל. החזרה הגנרלית לקראת המשחק הסתיימה בהפסד מאכזב 4-2, אבל לוטינה לא נלחץ והוא משוכנע שברגע האמת, ובטח עם המוטיבצייה בהתאם ליריבה - הדברים יראו טוב יותר. בתקשורת דיברו על אפשרות שנראה מערך מפתיע שם שני חלוצים, כשגם מיסטה ישתחל להרכב לצידו של ריקי - אבל אפשרות זאת לא נראית סבירה מידי.

http://www.bongda.com.vn/Data/Image/2009/Thang06/14/Filipe%20Luis.Xxx
    פיליפה לואיס רצה לשחק עם מסי ולא נגדו. אבל בסוף הוא נשאר בדפור

דפורטיבו לה קורוניה - הרכב משוער: אראנזוביה; מנואל פאבלו, זה קאסטרו, לופו, פיליפה לואיס; חואן רודריגז, ג'וקה, גווארדאדו, לאפיטה, ואלרון; ריקי

5. Raulito Madridista

כמובן שיש התרגשות רבה, כמו לפני כל פתיחת עונה. אני מנסה למתן את עצמי ולא לצפות ליותר מידי, הרי מדובר בסה"כ במחזור ראשון ויש קבוצה חדשה, אבל קשה להנמיך ציפיות, בטח כשהמשחק בברנבאו והיריבה שממול בינונית. אולי היה עדיף לריאל לקבל ממול קבוצה שתנסה לשחק יותר כדורגל, כי אני בעיקרון חושב שדפור תעשה בונקר, בניגוד לתחזיות בתקשורת או לקישקושים של לוטינה, שדפור תרצה לנצח ותשחק עם שני חלוצים. במידה וזה יקרה, יש לנו שחקנים שיודעים לבעוט מרחוק וצריך לנסות ולא להתבייש(גם לאס מסוגל להפציץ). אני לא מצפה היום לתת חמישייה, אבל אני כן מחכה לראות שליטה בכדור ברוב הזמן, וכמובן הברקות מרונאלדו(אני גם לא מודאג בקשר אליו) וקאקא שהתחבר לקבוצה טוב יחסית כבר במשחקי ההכנה. הלוואי ונבקיע שער מהיר, זה יקל על המלאכה. תמיד אני שמח שראול פותח בהרכב. יהיה מעניין לראות האם כשיש מאחוריו קישור מבריק, הוא יראה אפילו יותר טוב מהשנתיים האחרונות שהיו לא רעות מבחינתו, בטח בעונת האליפות עם שוסטר. ובמידה וזה לא יצליח - יש לנו את היגואין על הספסל, וגם גראנרו יוכל לחזק את הקישור. אני כבר לא יכול לחכות למשחק, האללה מדריד!

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סיקור נהדר דור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

הליגה מתחילה יותר מתמיד בצל שתי הגדולות, אבל עדיין זה כדורגל ושום דבר לא גמור מראש ולא נקבע על הנייר, טוב כמעט שום דבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני אשתדל לעקוב אחרי סאראגוסה העונה (השבת לא יכול לצערי) כי עושה רושם שבנו שם קבוצה מעניינת, מה גם שמאז'אלה עדיין קשה לי להפרד.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יופי של סיקור, חברים!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

רק תיקון קטן לגבי בריאן אנגולו של לה קורוניה. מדובר במגן שמאלי ולא בבלם. מקווה שיצליח שם וייתן לנבחרת אופציה נוספת בעמדה זו מלבד פאבלו ארמרו.

אליאס, גם אני אעקוב אחרי סראגוסה, מסיבה קצת שונה. הקיץ רכשה הקבוצה מאודינזה את אבל אגילר הכישרוני, שקצת איבד את דרכו מאז הקופה אמריקה 2004 והסודאמריקנה 2005, אבל לפי משחקי ההכנה של עם הקבוצה, עושה רושם שבונים עליו ואני מקווה שהוא לא יאכזב. הוא נפצע לפני מספר ימים ולכן לא זומן לנבחרת, כך שגם לא נראה לי שהוא יחל את העונה עם הקבוצה.

באלמירה נראה את פביאן וארגאס לראשונה באירופה בגיל 29. מעניין לראות איך הוא ישתלב בקבוצה הקטנה הזו שמאומנת ע"י הוגו סאנצ'ס.

8. Dimitar Berbatov Member

כל הכבוד על הפריויו דור, מפורט ומקיף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

מעניין יהיה לראות את המערך של ריאל. האם ראול ישחק בכנף ובנזמה ישחק כחלוץ יחיד או שמא זה יהיה 4-4-2 עם קאקה ורונאלדו בצדדים ובנזמה לצד ראול.
    נגד דפור באמת שזה לא הכי משמעותי (לא הכי מכיר אותם, אבל נראת קבוצה די בינונית) אבל כשיגיעו המשחקים היותר קשים - גם בצ'מפיונס וגם בליגה תהיה לכך משמעות גדולה.

חבל שהמשחק יצא על ארסנל-יונייטד בחלקו ועל אינטר-מילאן ברובו.

9. Spanish Weapon Member

כמה חיכינו,כמה חיכינו!!!
    אני בניגוד לפרשנים הדגולים מאמין שהליגה הספרדית השנה היא יותר מליגה של 2 קבוצות...אי אפשר
    להספיד ולהמעיט מערכן של קבוצות כמו ולנסיה,את' מדריד וסביליה.
    מקווה מאוד שפרוייקט הגאלקטיקוס הרברבני והבזבזני של פרז ינחל כשלון באותה צורה כשם שהוא קם
    ובמדריד יבינו שהחוכמה היא לא לשפוך 300 מיליון יורו על כוכבים אלא לעשות מהם קבוצה.

ברוכה השבה הליגה הספרדית,סוף סוף!!!

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה קטנה שיכול להיות שלא קשורה לפה וזה לא המקום לפתוח את זה...אבל בכל דיוני פתיחת העונה היה מודגש למעלה באתר על הדיון בשביל שיותר יכנסו יגיבו יראו יתעדכנו...למה בליגה הספרדית אין את זה?? עוד משהו שהיה מעלה את כמות התגובות אולי בפורום הזה ושלא יהיה בעיקר של אוהדי קבוצות מהליגה ובודדים שאוהדים קבוצות מליגות אחרות

11. Raulito Megico Member

יש התרגשות לקראת הפתיחה של הליגה הטובה בעולם ובתור אוהד מדריד ההתרגשות עצומה...

אני בטוח שנפתח את העונה ברגל ימין באל מה שאני מצפה זה לראות כדורגל יפה כבר מהמשחק הראשון...

וראול? אני לא אתפלא אם הוא יעבור את רף ה25 שערים העונה ואפילו יזומן לנבחרת למונדיאל

12. Sergio Ramos Member

בשעה טבוה היא חוזרת. קצת מעצבן שאנחנו מתחילים את הליגה כמה שבועות אחרי, אבל מצד שני, הרעב שנאגר במשך הזמן הזה שווה גם שווה את ההמתנה. את הסיכומים והתחזיות כבר הבאנו בדיון נפרד, כך שאין הרבה מה להרחיב - אנחנו בפתח אחת העונות המסקרנות ביותר ובראשיתה(או כולה ליתר דיוק?)הקרב הברסאי-מדרידאי. זו השנה הרביעית אשר אני עוקב אחרי הליגה הספרדית, אך מעודי עוקב באדיקות אחר המתרחש הן בקבוצתי האהודה, והן בליגה בכלל, איני זוכר קיץ גדוש ובעל תחזיות כמו זה הנוכחי שבפתח.

אין צורך להכחיש את ירידת הרמה של הליגה בשנתיים האחרונות, אמנם בתוך כל זה עומדת ברצלונה בעונה היסטורית לכדורגל העולמי כולו, אבל חשוב לזכור גם את יתר הליגה הגדולה. למרות זאת, מפגשים מעניינים, כדורגל אטרקטיבי, תוצאות מטורפות, מאבקים צמודים בתחתית ובצמרת, תמיד היו ועתידים להיות לנו.
    יאללה ל(ה)ליגה!

----------------------------------------

את ההכנות של פלגריני אפשר לסמן ב-וי, ישנם עדיין סימנים של חוסר חיבור, אבל זה מטבע הדברים כאשר לא מעט שחקנים חדשים להרכב הקבוצה. דפור היא אחת הקבוצות השנואות עליי, על הביקורים המקוללים בריאזור אסור בכלל לפצוח פה, אבל היום זה הברנבאו. היום התחושה באוויר שונה לגמרי מהעונות הקודמות, היום אנחנו באים לליגה עם תחמושת אמיתית, עם הרבה יותר ביטחון ועוצמה. התהלך המפכני עוד בחיתוליו האחרונים, ולכן שלושת הנקודות היום הם העיקר שבדבר, הסומבררו הקבוצתי יבוא אחר כך.

את רוב הניצחונות בעונה שעברה, כידוע, השגנו בזכות מספר השחקנים האיכותי והמועט יש לאמר. כמובן שכולנו מצפים בהמשך לראות כדורגל שוטף ושובה עין, כזה שכבר כמה שנים טובות ומייגעות לא ידענו במדשאה של המקדש. התחזית למפגשים עם קבוצות מסוגן של דפור צפויים להיות זהים לגמרי - מכלול השחקנים כ"כ איכותי שכדור חופשי בודד\הברקה בודדת של אחד משחקנינו עתיד להספיק במשחק יבש בו כלום לא זז - וזה דבר אשר תקף לחצי מקבוצות הטבלה לכל היותר.

הדאגה בליבי שהכל התחבר(או לחלופין לא התפרק) הוסרה במעט אחרי משחקי ההכנה בהם ממשחק למשחק העניינים התפתחו לטובה; אולם, רונאלדו לא היה במיטבו אך הפורטוגלי הוא שאלה של זמן בלבד, אני מאמין שמספר הברקות קלילות שלו יורידו את הקוף שעל גבו; קאקא הרשים מאוד ומוסיף מימד אחר לגמרי במשחק במישור הקבוצתי והאישי.

13. david silva Member

סראגוסה הולכת להיות קבוצה מאוד מעניינת השנה. שימו לב לאנדר, קשר הנבחרת הצעירה של ספרד, שמאוד הרשים בשנה שעברה. גם להגורדיה הבלם הצעיר ממחלקת הנוער עושה הרבה רעש בספרד. הם עשו כמה רכישות מאוד מעניינות, כמו למשל אוצה החלוץ הניגרי הנפלא, פנאנט מליברפול, אוברדוביץ המגן השמאלי הצעיר של נבחרת סרביה, אגילר הקולומביאני הבינלאומי ושוער נבחרת ארגנטינה, קריזו, שהגיע מלאציו. שימו לב שהם שמרו על הסגל שלהם, ובין היתר השחקנים שנשארו ויהוו את הבסיס של הקבוצה הזאת הם חורחה לופס, אברטון הברזילאי, אז'אלה וגבי (זוכרים את הילד הזה שהוא בן 25 כבר? בעבר נחשב לכוכב עולה באתלטיקו ובנבחרת הצעירה אבל הלך קצת לאיבוד)

לטעמי הם צריכים עוד בלם וחלוץ, ורו הסיכויים שיגיעו החיזוקים הללו בימים הקרובים.

14. Mehmet Member

עד מתי הוא מורחק?

15. Hakeem Nicks Member

במחזור החמישי הוא יוכל לשחק