הליגה הספרדית: מחזור 30 - שבוע לסופר-קלאסיקו הגדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/4/10.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-30

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

שבוע אחד בלבד נותרו לסופר-קלאסיקו הגדול. כל חובבי הכדורגל היו רוצים לדלג על המחזור הזה ולקפוץ כבר לאירוע המרכזי, אבל אנו נאלץ להמתין. אצל שתי הגדולות אין יותר מידי חדש תחת השמש ובספרד צופים סטטוס-קוו עד למשחק הגדול ההוא. ברצלונה היא זו שתשחק ראשונה והיא תארח ביום שבת את אתלטיק בילבאו. בארסה מגיעה למשחק אחרי תיקו מוזר מול ארסנל בלונדון במשחק הראשון של רבע גמר ליגת האלופות. בילבאו מגיעה למשחק עם תנופה אחרי שהעפילה למקום השישי בזכות ניצחון על סנטאנדר. עוד באותו הערב תשחק סביליה מול טנריפה בפיחואן. אנטוניו אלוורז, שהעידן שלו בסביליה נפתח ברגל שמאל עם תבוסה במדריגל, יקווה לרשום ניצחון ראשון וסביליה מכוונת אל עבר המקום הרביעי. אבל מאיורקה בינתיים היא הרביעית ובקבוצה רוצים לשכוח מההפסד לבארסה באונו-סטאדי. אך מצפה לה משחק קשה מול אלמרייה המשתפרת. אלמרייה רחוקה רק נקודה אחת מאתלטיקו מדריד שתארח את דפורטיבו לה קורוניה השביעית(מקרטעת מאוד לאחרונה) לאחר ההפסד המסורתי בדרבי לריאל. בין לבין תפגוש הקבוצה את וולנסיה ברבע גמר הליגה האירופית. וולנסיה הובסה מול סראגוסה בשבוע שעבר והיא רוצה שלוש נקודות מול אוססונה במאסטייה. הקבוצה של קמאצ'ו חזרה לנצח במחזור שעבר אחרי הרבה זמן בזכות שער ניצחון של פנדיאני. ריאל מדריד כאמור תשחק ביום ראשון והיא תתארח אצל ראסינג סנטאנדר שמאז הפרסומים על קאנאלס לא בידיוק מתפקדת. ככל-הנראה היא תיהיה חייבת לנצח כדי להישאר במקום הראשון, וצריך להתחשב גם בהפרש השערים שקובע משהו בינתיים עד למשחק בין השתיים.

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0910/img_partidos/villasev7.Xxx
    לואיס פביאנו אומנם דוהר(בתמונה), אבל סביליה בינתיים עומדת. מה יהיה עם האנדלוסים?

יום שבת:
    סראגוסה – מאלגה(19:00);
    ברצלונה – אתלטיק בילבאו(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    סביליה – טנריפה(23:00);

יום ראשון:
    ויאדוליד – ויאריאל(18:00);
    וולנסיה – אוססונה(18:00);
    אלמרייה – מאיורקה(18:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);
    חטאפה – אספניול(18:00);
    ספורטינג גיחון – חרז(18:00);
    ראסינג סנטאנדר – ריאל מדריד(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    אתלטיקו מדריד – דפורטיבו לה קורוניה(22:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏3/4/10
  2. Raulito Madridista

בעבר המשחקים בין ברצלונה לבילבאו היו צמודים, אבל לא כך המצב כיום. אני צופה משחק חד סיטרי ולחץ כבד של בארסה על השער של גורקה איראיזוז החל משריקת הפתיחה. בילבאו לא יודעת לשחק הגנתי והיא תשלם על כך ביוקר, בטח בתנאי שגוארדיולה לא יעשה רוטציות וזה הכיוון כנראה. לבילבאו לא יהיה פיתרון למסי וגם זלאטן נכנס לכושר מפחיד בידיוק ברגע המתאים העונה. הצמד שלו נגד ארסנל הוסיף לביטחון העצמי שלו. בילבאו חווה עונה יפה מאוד בינתיים והמקום השישי מפתיע, אבל היא תלויה יותר מידי ביורנטה גבוה הקומה והוא לא יוכל לנצח לבדו את המשחק. בילבאו תבנה על מצבים נייחים או הגבהות. אני חושב שזה ברור שגוארדיולה בונה על איבדאל לסופר-קלאסיקו, כי לפתוח עם מאקסוול כדי שיישמור את כריסטיאנו רונאלדו זו התאבדות, אז הצרפתי חייב לשחק מחר כדי להוריד חלודה. אם אבידאל יקבל במקום זאת עוד שבוע מנוחה לטעמי זו טעות גדולה כי הוא כבר כשיר.

סראגוסה תארח מחר את מאלגה ולטעמי היא תנצח. הקבוצה מאוד הרשימה אותי בתבוסה שהנחילה לוולנסיה. דיוגו כבש שער נפלא בבעיטה אדירה עם רגל שמאל דווקא, אבל שאר הגולים היו כתוצאה ממתפרצות קטלניות, ומשחקים כאלו הזכירו את סראגוסה של עונת 2006-2007, זו שהשיגה כרטיס לגביע אופ"א. במידה וזה אכן יקרה, סראגוסה תעשה צעד חשוב לעבר הישארות בליגה. מאלגה מגיעה למשחק עצבנית אחרי ששמטה יתרון מול טנריפה בבית.

במארקה בחרו את אדריאנו כשחקן המפתח של סביליה לקראת המשחק הביתי מחר מול טנריפה וזה מסביר הכל. הברזילאי לא מציג עונה טובה במיוחד, בגלל פציעות וגם יש את שינויי העמדות התכופים, ואני בספק אם הישועה תבוא ממנו. יש אפשרות שסביליה מחר תתפוצץ, הרי זה הפיחואן, הגיע מאמן חדש וטנריפה קבוצה מצחיקה, אבל גם אם לא - סביליה חייבת לקחת נקודות והיא צריכה לחזור להיות קבוצה שמסגולת לצאת עם משהו גם במשחקים חלשים שלה. ההתקפה של סביליה בבעייה לא פחות גדולה מההגנה. פביאנו וקאנוטה החמיצו ברשלנות מול ויאריאל וגם נגרדו היה חלש מאוד והוחלף. סביליה צריכה להחזיר לעצמה את המקום הרביעי מחר, לפחות זמנית, עד למשחקה של מאיורקה.

3. קרלס פויול5 Member

אני לא כ"כ בטוח שברסה- בילבאו היה משחק חד סיטרי, משתי סיבות:
    א. למרות שהפעם זה בקאמפ אצל בילבאו זה נגמר 1:1, הקבוצה כבר הוכיחה שהיא יודעת לעשות בעיות.
    ב. מאחר שעכשיו יש שבוע מטורף לברסה(ארסנל גומלין וקלאסיקו וארסנל לפני שלושה ימים), פפ בטח ייתן לכמה שחקנים מנוחה, תוסיף לזה את הפציעה של איניסטה ואת אלבס המוצהב ואת אבידל שרק חוזר מפציעה ואני מניח שלא יהיה בשיאו ותקבל הרכב שככל הנראה היה כמעט הרכב שני שלנו, אני עדיין מאמין שננצח אבל חד סיטרי זה לא יהיה.

4. Ohad_Glr Member

חד סיטרי זה בטוח לא יהיה.

לעומת זאת, זה בהחלט יהיה חד צדדי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

משחק נוח לברסה לרפד קצת את הפרש השערים שלה...

5. hai80 Member

אני חושב שהכל תלוי בברצלונה אבל אני לא מסכים איתך שהולך להיות לברצלונה משחק כ"כ קל, בילבאו סה"כ קבוצה די טובה והראש של ברצלונה נמצא כבר בגומלין. אם המשחק היה במגרש של בילבאו הייתי אומר לך ללא ספק שהולך להיות משחק לא פשוט בכלל לברצלונה אך בגלל שהמשחק משוחק בקאמפ נואו צפויה שליטה קטלונית במגרש אך מנגד מתפרצות מסוכנות של בילבאו. לדעתי גם ברצלונה לא תעלה עם ההרכב הכי חזק שלה מה שאומר שיש סיכוי שבילבאו תגרד פה תיקו או אפילו ניצחון.

6. קרלס פויול5 Member

שוב ,אתה מזלזל בבילבאו. ומתעלם מהבעיות של הקבוצה(ברצלונה).

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/10
  7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוןא לא מזלזל הוא פשוט מנסה לנחס .

8. Ohad_Glr Member

זה נורא נחמד שבתור אוהדי ברסה אתם לא מקלים ראש במשחק וכ'ו- זה בסדר, זה מה שמצופה מכם.

אבל אני אומר את האמת, והאמת היא שלדעתי הולך להיות לברסה משחק קל.
    אני מסכים איתכם שבאיצטדיון של בילבאו זה עניין אחר לגמרי, רק שהמשחק הפעם בקאמפ-נואו...

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולפי ההרכב שגוארדיולה מעלה נראה לי שגם הוא מזלזל למרות שזה אף פעם לא קרה אצלו , שימו לב ,תחזיקו חזק.

ויקטור ואלדז
    אבידאל , צ'יגרינסקי , פיקה , פויול
    מאקסוול, בוסקטס , טורה
    ז'פרן , זלאטן , מסי

או שמאקסוול מגן שמאלי , אבידאל וצ'יגרינסקי בלמים ופיקה קשר אחורי או שבאמת זה מה שרשמתי.
    לא מובן ההצבה של מאקסוול , מעדיף את דוס סאנטוס שם.

על הספסל : פדרו,צ'אבי,בוז'אן,מארקז,מיליטו ודוס סאנטוס.

בילבאו
    אירייזוס
    קויליקי, אמבורייטה, סאן ז'וסה, איראולה.
    גבילונדו, גורפגי, חואן מרטינז, ד. לופז.
    יורנטה, סוסאטה

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/10
  10. RubberSoul Member

יש מצב שמסי במשחק בקישור(או כפליימייקר מאחורי ההתקפה) ומקסוול משחק כקיצוני.
    אפשר להבין,מקסוול יודע רק לתקוף,ולא להגן.
    אבידל חזר,העיקר.

11. guyholl Member

בוז'אן פתח בסופו של דבר במקומו של זלטאן. אני ממש מקווה שפפ ידוע מה הוא עושה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

12. שלו Guest

זלאטאן נפצע בחימום.

13. xavi6 Member

תמשיכו לדבר, שאין לו עתיד, שהוא לא מספיק טוב, שפדרו עולה עליו, שהוא צריך להיות מושאל. שהילד משחק בעמדה שלו-הוא כובש, הוא פעיל, הוא טוב. תשימו לב שעכשיו ככל שהוא מקבל יותר דקות-גם המספרים שלו עולים. הוא לרמה של ברצלונה. רק אתה בויאן, רק אתה!!!

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מת על הילד הזה , חבל שפפ לא לוקח אותו בחשבון כל כך העונה.

נחמד יהיה לראות גם את דוס סאנטוס משחק היום יותר דקות.

15. guyholl Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    עושה רושם שקייטה וטורה החליפו תפקידים במשחק. יותר מדי איבודים שכמעט עלו לנו בספיגות, והוא ובוסקטס חייבים להתעשט.