הליגה הטובה בעולם, ה-NBA, יוצאת לדרך... הדיון הרשמי...

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏1/11/02.

1. Julian Joachim Member

בשביל לא ליצור בלגאן מוחלט בפורום, יהיה דיון אחד לליגה הטובה בעולם (מצטער כל חובבי ליגות הכדורגל למיניהם, ה-NBA לוקחת בכל פרמטר, כלכלי, שיווקי, מקצועי ואטרקטיבי).

אשמח אם כל אחד שאכפת לו, יכתוב קצת על הקבוצה שהוא אוהד בNBA. אני אשתדל להמשיך לעדכן פה, ואשמח לעזרה מאחרים (גבי...).

אם ככה, הקבוצה שלי היא לא אחרת מאשר הבוסטון סלטיקס.

אין שום סיבה מיוחדת שאני אוהד אותם. אני אוהב את השחקנים, אהבתי את ריק פיטינו, אני אוהב את הקהל שלהם (שהוא יחסית לNBA מעודד די הרבה). השחקן שאני הכי אוהב בקבוצה, אם לא בכל הNBA הוא אנטואן ווקר המצויין. הפאואר/סמול הרב גוני, שמסוגל וכבר הוכיח זאת לשחק בכל עמדה במגרש, ותמיד, אבל תמיד להפגיז מהשלוש (מקום שני שנה שעברה בקליעות משלוש, לא אחוזים, אם אני לא טועה). עוד שחקנים מצויינים בקבוצה: פול פירס, הפרנצ'ייז פלייר המושלם, אין עליו. משחק כסמול/שוטינג, גם כן רב גוני. קליעה מצויינת מחצי מרחק, משחק הגנה מצויין, ויעילות בכל אספקט של המשחק, התקפי והגנתי. וין בייקר, אחד השחקנים השנואים עליי בהסטוריה של המשחק. אבל מה לעשות, הגורל הביא אותו מסיאטל (ושלח את פוטפנקו הגדול :cry: ). פאואר חזק מאוד, קליעה סבירה מחצי מרחק, אבל המאסה בעיקר מסייעת לו מתחת לסל, והוא יכול להיות מכונת ריב', אם יהיה לידו הסנטר המתאים. למזלי הרע, לא טוני באטייה, ולא ברונו סנדוב נראים כמי שמסוגלים לעזור לא. טוני דלק, או שמונד וויליאמס כרכזים, גם לא מדהימים אותי, אבל הם מסוגלים לעשות את העבודה לא רע. העובדה שיש לסלטיקס ספסל טוב, עשוייה להיות לטובתם. וויליאמס וסונדוב כאמור, עם אריק ווילאימס, וולטר מקארתי, ורובן וולקובסקי הארגנטיאי, וג'יי.אר. ברמר הרוקי המבטיח, יעזרו מאוד לחמישיה הלא רעה בכלל, להגיע אני מקווה לגמר הNBA.

2. AFC Member

סליחה? אתה מתכוון שכדורסל יותר טוב מכדורגל?
    פול פירס, לפי מה שהבנתי, הוא שחקן צעיר ומעולה, וכל משחק הוא מסיים מעל 30 נקודות, האם אני טועה?

3. Julian Joachim Member

וידוקה, אני חושב שכדורגל וכדורסל שניהם מרתקים באותה מידה.

זה לא משנה את העובדה שהליגה הספציפית הזו, ה-NBA, מעניינת יותר מכל ליגה בעולם.

פול פירס די צעיר, 25 וקצת לדעתי, שנה רביעית בליגה, מה שקוראים פרנצ'ייז פלייר, כוכב על, מגה סטאר. הוא לא קולע 30 נקודות+ למשחק, כי אין דבר כזה בעולם...

אבל הוא כן שומר על ממוצעים נאים של 20+ נקודות למשחק...

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

להזכירכם, בוסטון הנהדרת הובסה באופן משפיל ביותר בוושינגטון, 45 הפרש!!!! מייקל ג'ורדן הזקן קלע עשרים ומשהו, גם קוומי בראון (איזו בושה...), וג'רי סטאקהאוס שהגיע בקיץ בטרייד ענק עם דטרויט גם קלע עשרים ומשהו. פול פירס סיים עם 0-5 משלוש, ועם 12 נקודות.... והוא היה הקלע המוביל של בוסטון, אוי לבושה...

5. RVN Member

אני אוהד ליקרס. אני אוהד אותם מלפני 6 שנים, שזאת התקופה שחייתי בארה"ב. אני לא זוכר למה התחלתי לאהוד אתם.

אני חושב שמי שהכי חשוב בלייקרס הוא פיל גקסון ולמה? בגלל שעד שהוא הגיע שאקיל היה סתם "נפיל" מגודל שהיא לא יותר מסנטר טוב, אבל ברגע שהוא הגיע ישר בשנה הראשונה הוא הפכך את הליקרס למכונה משומנת של אליפויות (אני יודע שהשנה יש לנו את ההתחלה הכי גרועה מאז 1990 אבל זה בגלל ששאקיל בחוץ וגם FOX (על השנה הראשונה שלו הוא הביא את הליקרס למאזן של 67-15 ובפלייאוף השני עם הלייקרס היה לו את המאזו הטוב ביותר בכל הזמנים- 15-1) והוא תמיד ידע להכין אותם בזמן (אולי זה כשור לזן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

ואני ישמח לעדכן פה תוצאות NBA.

6. ג'רי בית הלוי Member

אני דווקא לא ממש אוהב את הליגה הזאת, בגלל כל הסטטיסקות המסובכות שלהם, המושגים המעצבנים, המיסחור המוגזם, והעובדה שאם אתה שחקן זר, או שאתה צעיר, כמעט ואין לך סיכוי להשתלב בליגה הזאת, שנחשבת מהבחינה הזאת לשמרנית מאוד, בניגוד לכדורסל האירופאיף שהוא הרבה יותר תוח ומשוחרר.
    עוד דבר שם שאני לא אוהב שם, זה הקהל, שאני לא מבין איך אפשר להיות קהל בלי לעודד. כי הרי קהל זה לא אומר לבוא עם הכפפה המעצבנת(הגדולה הזאת, עם האצבע המונפת), או לשתות בירה, קהל זה לתת אווירה, לעודד, ומה שיש שם בכלל לא מזכיר את הקהל האירופאי

7. AFC Member

מישהו מוכן להסביר לי איך טבלת האן בי איי עובדת?
    פשוט אני רואה את הקבוצה במקום הראשון עם 5.633425 או משהו כזה...

8. Julian Joachim Member

קודם כל, ניצן, הסטטיסטקות הן אותן סטטיסטיקות בכל מקום...

וב-NBA באמת הייתה בעייה עם צעירים זרים, אבל עכשיו, היא די עברה לה מן העולם. מי היה מאמין שיבחרו את פו גאסול במקום כל כך גבוה בדראפט, או את יאו מינג במקום ה-1 בדראפט? ובהרכב של סקרמנטו יש שני אירופאים, ובדאלאס יש קנדי, מקסיקני וגרמני...

הזרים מתחילים לזרום ל-NBA, וטוב שכך...

ווידוקה, ה 5.636357 אולי התכוונת ל 56.47478... אלה אחוזי ההצלחה. נניח היו חמישה משחקים, וקבוצה X ניצחה 3 מהם, אז יש לה 60 אחוז...

פשוט מאוד.

אם יש לכם עוד שאלות, אני מוכן לענות...

9. שגיא Guest

אני לפני כמה לא ממש עקבתי אחרי האנ.בי.אי
    עם השנים אני עוקב יותר....
    אין לי ממש קבוצה אהודה, אני אוהב את סגנון המשחק של הלייקרס.
    שחקנים אהובים:
    קובי בריינט
    אלן אייברסון
    טים דאנקן
    כריס וובר
    טרייסי מקריידי

אלה השחקנים היותר אהובים עלי

ואני לא מבין, איך אפשר לא לאהוב את הליגה הזאת....
    אני יכול לבהות שעות במשחק מהאןביאי, איזה מהלכים, דאנקים , מסירות... פשוט כיף לראות כזאת רמה גבוהה....

10. ג'רי בית הלוי Member

הסטטיסטיקות הם אותן סטטיסטיקות, אבל בארה"ב על כל דבר קטן מביאים לך את כל הנתונים הקיימים, ובכלל, ההתעסקות שלהם בכל הנושא הזה היא כבר יותר ממוגזמת

11. Kgt1 Member

ראשית כל: האנ.בי.איי היא הליגה הכי רווחית/מושקעת/מובילה/מהנה בעולם! מי שלא מבין את זה לא מבין מהחיים שלו.
    הליגה יצאה לדרך שלשום כאשר גם השנה שתי המועמדות העיקריות לזכייה הן סקרמנטו והלייקערס שכבר השכילו להפסיד שני משחקים (שאקיל פצוע למי שלא יודע).
    מבחינת בוסטון של פולדש אם תצליח להתאחד לכדי קבוצה אז יכולה בהחלט לקחת את המזרח. אחרת יקרה מה שקרה הלילה...

הקבוצה שלי היא הטורונטו ראפטורס (סיפור ארוך איך זה התחיל אז עזבו) שגם השנה לא צפויה לעלות מעבר לשלשב הראשון/שני בפלייאוף.
    כוכבי הקבוצה הם כמובן "אייר קנדה" וינס קרטר, אנטוניו דיוויס המצוין ומוריס "מו פיט" פיטרסון. מבחינת חיזוקים הובא לקבוצה וושון לנארד לעמדת הרכז וג'לאני מקוי להביא קצת כוח מתחת לסלים.
    גם נייט האפמן בקבוצה :? בתקווה שלא יראה דקות...
    בינתיים נצחון במשחק היחיד העונה מול וושינגטון והלילה משחק קשה עד בלתי אפשרי בסן אנטוניו.

12. RE-QL Member

טוב אז אני אוהד את הפיניקס סאנס (מה לעשות ככה יצא...) התחלתי לאהוד אותם כשג'ייסון קיד הגיע מדאלאס ואחרי זה בכלל הייתי באטרף שאנפרני הארדווי הגיע מהמג'יק (שני השחקנים האהובים עלי...) לפיניקס היו את שנות הזהב שלה אבל הן היו מועטות בתחילת שנות ה-90 בראשות סר צ'רלס (בארקלי) פיניקס נאבקה רבות עם ג'ורדן וחבריו השוורים ולרוב כמובן הפסידו אבל נעזוב את זה...
    השנה ולפני שנה הן שנתיים חשוכות מאוד לפיניקס אחרי ששנה שעברה נעשתה הטעות הכי גדולה בתולדות המועדון- לשחרר את ג'ייסון קיד לנטס ובמקומו להביא את מארבורי האגואיסט ואחריו שיחררו גם את קליפרד רובינסון טוני דלק רודני רוג'רס ולא הביאו מחליפים ראויים ובפיניקס אומרים שאלה שנות בנייה במועדון ואני מקווה שהבניה תהיה קצרה והמבנה יהיה גדול! השנה פיניקס פתחה לא טוב את העונה עם הפסד לסיאטל החלשה וכרגע עם 0-1 במשחקים וכנראה שככה זה ימשיך ופיניקס השנה רק עם הרבה מזל תגיע למקום -8 במערב ולפלייאוף אבל לא נראה לי שזה יקרה ...
    חוץ מזה אני גם מאוד מחבב את הנטס הקבוצה השנייה שלי (לפני ההצלחה של השנה החולפת!) בעייקר בגלל ג'ייסון קיד שהוא פשוט שחקן מדהים עם ראית המשחק הגדולה שלו ומסירות שפשוט לא מהעולם הזה...
    חמשת השחקנים שאני הכי אוהב(לא בהכרח במערך מסויים) הם: קיד (פוינט גארד) הארדוואי (שוטינג גארד) פראנסיס (שוטינג גארד) גרנט היל (סמול/פאוור פאורד) וטרייסי מקראגדי(סמול פאורד)
    ואם למישהו יש שאלות אז בבקשה שאלו נא

13. RE-QL Member

ואגב האן בי איי היא לא הליגה האהובה והודה ומרוויחה בעולם אלא המייג'ר ליג בייסבול...

14. Kgt1 Member

תיקח את היחס משאר העולם כלפי הספורט בארה"ב ותגלה שיש הרבה יותר התייחסות לכדורסל מאשר לבייסבול/פוטבול.

15. RE-QL Member

אההה אופס אני התכוונתי כמובן לבארצות הברית... אבל עדיין הליגה המרוויחה ביותר היא עדיין הבייסבול האמריקני נראה לי כי מה שהולך שם זה פשוט מטורף!!!