הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. Ajax Amsterdam Member

@de Middenweg
    כן זה ברור לי , אני גם חושב שאנחנו יכולים לקחת את הליגה האירופית אפילו בעונות מסוימות אבל צריך טיפה להתקדם. האמת שאני יכול להגיד שאני סומך על אוברמארס, הצעד הנועז של לפטר את דניס בזמנו הוכיח לי שהוא יודע לשים לב לבעיות ולהתעלם מרעשי רקע, אני גם חושב לפחות שאוברמארס כן הולך ובונה משהו באייאקס שהולך להיות מאוד חזק לפחות בליגה.

הייתי רוצה לשמוע אותו יותר מדבר לגבי איך הוא רואה את אייאקס או בעיקר מה הוא חושב שהוא רוצה להשיג עם אייאקס. בסופו של דבר אנחנו בתהליך.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Ajax Amsterdam
    אייאקס שואפת להיות בקביעות ברמה הכי גבוהה באירופה. לדעתי זה דבר בלתי אפשרי. אין לנו את המשאבים הכלכליים ואחרי עונה טובה השחקנים הכי טובים שלנו תמיד מועמדים לעזוב. שמע, אולי אני טועה כי כבר לא האמנתי שנוכל להגיע לגמר האלופות (כמה דקות היה חסר לנו מול טוטנהאם?) אבל קשה לשכנע אותי שנוכל לאיים מדי שנה על העשירות באירופה.

מה שחשוב היום זה כן להתחיל לשלוט בליגה המקומית. זה אומר רצף אליפויות כמו ביירן או יובנטוס. הדבר יאפשר להמשיך להתחזק מבחינה כלכלית ולהשאיר מאחור את הקבוצות האחרות בהולנד. לצערי פ.ס.וו לא תוותר לנו בקלות, אבל הקטע הזה בעיניי הכרחי כדי להתקרב אפילו בקצת לקבוצות העשירות באירופה.

נותר גם לקוות שלא יקרה שום פיצול באירופה ושלא נקבל ליגה אירופאית סגורה ללא אייאקס. אני באמת חושש מזה. גם לדעתי פורטו ובנפיקה עלולות להשאר מחוץ המסיבה הפרטית של עשירי אירופה. הרעיון הזה באמת יכול להרוס אותנו סופית...

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפסד מעצבן של פיינורד בבית מול וולפסבורגר שנהנתה הערב מהצגה של השופט. לא פחות משלושה פנדלים הוא העניק לאורחת. שניים בכל לא היו, אבל מתי שאין VAR אי אפשר לתקן את הטעויות של האיש עם המשרוקית. בסוף 4-1 לקבוצה של אליאל פרץ ששיחק מעט אחרי שנכנס כמחליף בסוף המשחק.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

AZ ממשיכה באירופה לנצח. היום 4-1 בבית את רייקה הקרואטית. יש להם שש נקודות ולאור הבעיות זה מאד יפה. פ.ס.וו מנצחת בדקה ה-92 את אומוניה ניקוסיה בחוץ. לאקי פ.ס.וו מתחיל לחזור? באירופה לא אכפת לי, בליגה זה כבר סיפור אחר....

בסך הכל מחזור אירופי עם שתי ניצחונות, תיקו והפסד. בסוף השבוע נחזור לליגה.

5. Bnei yeuda Member

אני לא מבין איך הליגה ההולנדית הידרדרה בשנים האחרונות למקומות של 12 14 בדרוג של uefa.הרמה של הליגה ההולנדית זה מקום 6 באירופה. ההולנדית לא ברמה של 4 הליגות הגדולות.ההולנדית גם לא ברמה של הליגה הצרפתית.המקום של הליגה הולנדית זה צריך להיות מקום 6 באירופה.ההולנדית לא ברמה של ה5 הגדולות.אבל היא הרבה יותר טובה מהפורטוגלית הרוסית והבלגית

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע, קשה לקבוע את הדברים האלה. בוא נגיד ככה, הליגה באנגליה, ספרד, איטליה וגרמניה יותר טובות. על זה אין ויכוח. השאלה היא על סמך מה קובעים עד כמה הליגה טובה? לדעתי בעיקר קובעים לפי ההצלחה באירופה לא? אבל אל תשכח את הגורם הכלכלי.

אם אתה מסתכל על איכות הגדולות בצרפת ופורטוגל אני אגיד לך שפ.ס.ז' יותר טובה מצמרת הליגה ההולנדית. ליון אולי, אבל חוץ מזה? אני לא יודע. לפורטו ובנפיקה היו כמה שנים שבהן נראה היה שגם הן יותר טובות, אבל אייאקס עשתה בשנים האחרונות כמה צעדים קדימה. מבחינתי על הנייר הליגה הבלגית כמעט תמיד לפחות ברמה שלנו. היום אנחנו יותר טובות. אני חושב שאסור לשכוח את הליגה הרוסית. היו לא מעט שנים שהיא היתה יותר טובה מההולנדית. אולי גם היום זה ככה.

אני מעריך שהצרפתית גם יותר טובה, אבל זו לא בושה. צרפת מדינה הרבה יותר גדולה עם משאבים כלכליים יותר גדולים. אין לי בעיה להודות בזה. אני חושב שהליגה ההולנדית כרגע יותר טובה מהבלגית וכנראה גם מהפורטוגלית, אבל ההפרשים מאד קטנים. אני הייתי מסכם את העניין, הליגה ההולנדית נמצאת במקום 7-9 באירופה כשהמקום השישי (רוסיה) בהישג יד.

7. Telkiyski Member

פיינורד קיבלו עכשיו בבית 4-1 מהאקסית של שון וייסמן.

בתכלס הולנד זה קבוצה וחצי טובות (איאקס ובדר"כ גם פסוו).
    היתר יכולות אקראית לעוף גם לקבוצות ישראליות.

8. Bnei yeuda Member

לפי דעתי יש 4 5 קבוצות בהולנד שלקבוצה ישראלית כמעט ואין סיכוי לעבור

9. Bnei yeuda Member

אין מצב שהליגה הבלגית ברמה של הליגה ההולנדית.אפילו לא מתקרבת לרמה של ההולנדית.תיקח את.הקבוצות הגדולות בבלגיה כמו קלאב ברוז אנדרלכט וגנט.לפי דעתי הן לא ברמה של 6 הגדולות בהולנד.אפילו האלופה הבלגית ליפני כמה שנים הצליחה לעבור את מכבי חיפה רק בפנדלים בפלייאוף של ליגת האלופות.היום האלופה הישראלית יכולה לעבור את האלופה הבלגית בקרב נוקאאוט.אבל לאלופה הישראלית אין סיכוי לעבור את האלופה ההולנדית.וגם אני חושב שהליגה ההולנדית יותר טובה מהרוסית.הדרוג זה לא תמיד משקף באמת את הרמה של הליגה

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס מנצחת 5-2 את פורטונה סיטארד, אבל היא כן קיבלה 3 פנדלים (שניים היו, אחד לא). בנוסף לזה השופט ריחם על נרס שיכול היה לקבל אדום. גם לאורחת הגיעה פנדל אחד.

בסך הכל משחק חלש. השחקנים נראו באדישות כמעט כמו בכרונינגן. זה מאד מאכזב אותי. נחמד שברובי כובש כמחליף (אחרי אנתוני עוד שחקן שכובש בבכורה), אבל חוץ מזה לא ראיתי הרבה.

יום רביעי, מיטשילנד בחוץ...כנראה ללא מאזראווי שיצא עם פציעה. מעריך שייעדר כמה שבועות. הוא נפצע ללא מגע.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  11. Ajax Amsterdam Member

אני חושב שראוי להתייחס לקלייבר, אני מבסוט ממנו הוא לא מזלזל בהזדמנות או ביריבה שלו. קלאסן גם עם משחק טוב.
    ההגנה ממש שייקית וזה גם קשור לקישור, חראבנברח ...

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

טן עושה הערב היסטוריה. הוא מאמן את אייאקס 82 משחקים בהם הקבוצה שלו הבקיעה 250 פעם. רק איש אחד בכל ההיסטוריה של הכדורגל המקצועני הצליח לעשות את זה: יוהאן קרויף ז"ל...

13. ארז כהן Piet van Reenen

לדעתי העונה הזאת הולכת לאבדון
    אייאקס קבוצה חלשה מאוד בלי יותר מידי עתיד
    הקישור בלי קודוס מאוד אנמי, איטי וחסר יצירתיות, שחורס ובלינד צמד חלש ואיטי ביותר.
    על אקלנקאמפ אני בכלל לא רוצה לדבר- רק אומר שזה באמת בושה שנותנים לשחקן כזה ללבוש את המדים של אייאקס.
    חוץ מטאדיץ(למרות שיש אצלו ירידה ביכולת) אין לנו חלוץ נורמלי.
    ברובי, טראורה, הונטלאר באמת לא מתאימים לרמה של מועדון כמו אייאקס.
    בנוסף לכל זה גם יש לנו מאמן חלש ביותר.
    יש לנו אולי 4 שחקנים שמתאמים לרמה שאייאקס רוצה להגיע אליה.- אפשר להיפרד מרוב השחקנים שנמצאים בסגל כולל המאמן.
    אפשר השנה לסגור את הבסטה לא נגיע לשום דבר.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלייבר אכן נראה כמישהו שמוכן לעבודה. בסך הכל במשחקים כאלה מאזראווי ברב הפעמים כל כך לא מרוכז. היום הוא ישן בעמידה בשער הראשון של פורטונה.

ההגנה שייקית כי מול קבוצות כאלו כולם הולכים קדימה ומפקירים כמעט תמיד את ההגנה. ברגע שיש לך את בלינד וסחורס באמצע הקו האחורי אתה פשוט צריך להזהר. היום התמזל מזלנו כי פורטונה קבוצה מאד בינונית והשופט גם לא היה נגדנו. בסך הכל ניצחנו, יש שלוש נקודות בקופה, אבל אין טעם לדבר על מה שראיתי. ביום רביעי משחק חדש...

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  15. Ajax Amsterdam Member

@ארז כהן
    בטחת אמרת שוורטונגן חרא של שחקן שהוא עלה לבוגרים. יש בעיות אבל הן לא "גדולות" כמו שאתה מתאר.
    אחלה אלקנקאמפ

de Middenweg אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 74)

1. de Middenweg
  2. Andrei Kanchelskis