- הכתבה בערוץ 1 על חילי המג"ב -

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏16/5/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל אלו שראו את הכתבה ואלו שלו מה דעתכם עליה?
    בכתבה דובר על חילי מג"ב,שהועמדו למשפט,ורשעו, ונענשו על זה שהם השתמשו נגד פלסטינאים באלימות פיזית.
    אחרי כמה תגובות אני אגיד את הדעה שלי.

2. AFC Member

אני מניח שאתה מדבר על חיילי המג"ב שבעצם רצחו נער פלסטיני.

לא צריך לחשוב הרבה מה לעשות - מכניסים אותם לכלא וזורקים את המפתח. מטורפים לחלוטין - "בואו נלך להרביץ לערבים".

הם זרקו ערבי מהמכונית כשנסעו במהירות עצומה, ואחד מהם העיד שהוא שמע את הראש שלו מתפוצץ על הכביש (מגזין "7 ימים" יש כתבה). הם גנבו מערבי אחד כסף, הרביצו עם אלות - משוגעים, פסיכופטים, בבונים - מקומם לא בחברה שלנו.

3. Roy Member

מראש, כל מגוייסי מג"ב הם סאדיסטים עם תעודות.

בכל אופן, גם אם אני מסכים לאלימות פיזית מסויימת עם ערבים, יש גבולות שחוצים את קו האנושיות, או יותר נכון אי האנושיות.

בלתי אפשרי לא להעניש אנשים כאלה, ומזל גדול שלא טייחו, הסתירו ועשו קומבינה כדי לזכות את המגבניקים, הייתה יכולה להיות פה שערוריה גדולה הרבה יותר

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כון שזאת התנהגות מטורפת..
    אבל קל מאוד להאשים אותם שאתם יושבים בבית עם המזגן והם עומדים כל היום בשמש עם כל האפוד והנשק והשטויות האלה ובודקים כל היום תעודות לאנשים שכל רגע יכולים לדקור לנשוף לפוצץ אותם..
    הם שומרים על אנשים שבעצם מקללים אותם או שחושבים שהם מטומטמים
    בעצם אתם אומרים שכל חיילי המג"ב מטומטמים...איזה תודה לחייל שמסכן את עצמו בשבילכם..יפה...
    אולי תנסו להבין שאחרי שאתה רואה את כל הדברים האלה יום יום אתה נהיה אטום..
    אז נכון שאסור שדברים כאלה יקרו..אבל אל תשכח שהם רק ילדים שזרקו אותם לגיהנום..וכן זה גיהנום לעמוד 3 שנים מול הסכנה במיוחד שיש עלייך אפוד..

5. AFC Member

א. תרצה או לא, ריינמן, התנהגות כזאת היא לא אנושית, ואין שום דבר שיצדיק את זה. הם ממש אמרו לחברם : "רוצה לבוא לחברון? אולי נתפוס עוד ערבי".

אנשי מג"ב גם במגרשי הכדורגל מתעללים באוהדים, ומסתבר שגם באזרחים חפים מפשע הם פוגעים. אולי לא כולם סאדיסטים כפי שאמר רוי, אבל בהחלט חלק גדול מהם.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל לא חלק גדול מהם..
    ולא הצטדקתי התנהגות כזאת ואמרתי שזאת התנהגות שלא צריכה להיות..
    אבל אתם כן צריכים להבין מה הולך שם לפני שאתם מדברים על האנשים שמגינים עליכם.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל,אני חייב לומר שעושים עוול לחילים.
    כן כן,אסור היה לזה להגיע לחדשות,מה שאני יכול לצאת מהמשדר זה כמה המדינה שלנו מטומטמת.
    חילי המג"ב,ששומרים עלינו יום ולילה,ומשרתים באזורים שכל ערבי או פלסטנאי פועל נגדם,ים באלימות פיזית או מילולית,לדעתי אסור היה להכניס אותם למאסר,הכי גרוע לשחרר אותם משירותם הצבאי.
    ככה אנחנו מתנהגים למי ששומרים עלינו,ממש מדינה מטומטמת.
    אסור לכתבה היה לעלות,ואסור להעניש את אותם חילים.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה הם בכל זאת כנראה פגעו בחף מפשע..ככה שעונש מגיע להם אבל זה צריך להיות בתוך צה"ל בלי שום פירסום..
    כי פירסום שלילי כזה מונע מאנשים להגיע למג"ב..
    במהלך השירות שלי נפגשתי עם המון מג"בניקים והם באמת אחלה שם בני אדם..
    אבל צריך להבין שהם קורעים את התחת שלהם חזק בשביל שאנחנו נישן בלילה..

9. יוגב אסולין Guest

תיראו יש את הסיבות שאפשר להבין למה הם עשו את זה.... אבל מצד שני הם הגזימו ועשו את זה בצורה מכוערת. וזה כן היה צריך לצאת לתקשורת... ועכשיו אני קצת יפרט.

אז ככה...
    יחידת מג"ב באמת ידועים בשיגעון שלהם של להרביץ ולהתעלל בערבים גם עם זה בלי קשר לכלום. הכתבה הזאת לא תיפגע בתדמית של מג"ב כי זה כבר שנים ידוע ככה.

עכשיו למה דברים כאלה קוראים. כמוש ריימן אמר פה.. החיילים עומדים שעות במחסומים. הערבים שמגיעים בחלקם תמים וחלקם באים לעצבן אותך וזורקים עלייך אבנים או באים ואומרים לך דברים כמו "וואלה יש לך מזל, רק בגלל הדבר הזה (הנשק) אנחנו לא הורגים אותכם". לשמוע דברים כאלה שיש לך את הגב של "אני ביחידת מג"ב" זה גורר לאלימות.

ובכל זאת. אחד העקרונות הכי חשובים של הצבא שלנו זה שהוא משמש דוגמא. בכל מקום תמיד מבקשים ליראות הכי טוב שאפשר. להתנהג יפה. ולהציג את צה"ל בצורה מכובדת ככל האפשר. דברים כאלה כמו שמג"ב עושים וכל משחקי הרולטה שלהם. הם מזים את צה"ל ונוגדים את חוקי מדינת ישראל. ולכן הם נענשים.

בקשר לזה שזה יצא לתקשורת. במידה וזה לא היה יוצא עכשיו אז דרך הערבים זה היה יכול לצאת. והיו אומרים שישראל מסתירה את מה שהיא עושה ומנסה להציג את עצמה יפה ביחס לעולם. דבר שאנחנו אומרים על הערבים. ואם אנחנו לא רוצים שיגידו עלינו דברים כאלה אנחנו צריכים באמת להתנהג בהתאם.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע גם נגדנו משחקים מלוכלך..אתה לא יכול לחטוף סטירה ולא לעשות כלום..
    הם צריכים לקבל על זה עונש..זה בטוח..אבל צריך קצת להקל עליהם..

11. Julian Joachim Member

הממ משה, יש מה שנקרא זכות הציבור לדעת. במקרה נורמלי יכולת לומר שהיא מתנגשת עם זכות הפרטיות וזכותו של אדם לשמירה על כבודו ושמו הטוב, אבל פה אין לאנשים האלה שם טוב ומה שהם עשו מהווה עבירה חמורה שמסכנת את כולנו (באמת) ולכן הזכות שלנו לדעת עולה על הכל.

אלה היו 20 שניות של אזרחות.

12. Fernando Cavenaghi Member

איזה עשרים שניות? רבע שעה לקח לי לקרוא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

ומה אתם רוצים? לא שולחים למג"ב את החומר הכי משובח, ואני אפילו שמח, גם כאלה צריכים בצבא.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם שולחים אליהם אנשים רגילים..אז הם ישתגעו מהר..כאחרי שבמשך 3 שנים כל שנייה אתה מפחד שמישהו פתאום יתפרץ ויהרוג אותך מן הסתם לא תצא נורמאלי ורגוע..

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב אני לא מדבר על מעשה החילים,שבהחלט לא היה במקום.
    אני מדבר על ערוץ 1,ערוץ ישראלי כביכול,שמקדיש לכתבה הזאת זמן רב ומרכזי(חצי שעה ביום שישי,שבה החדשות בערוץ 1, זוכים להכי הרבה ריטינג),בנוסף ערוץ 1 פשוט בנו את החדשות על זה,כל פרסומת שנייה שעסקה במה יהיה בחדשות ביום שישי, דיברה על החילים.
    לא רק זה,ערוץ 1 הכלילו בכתבה,והציגו את כל המג"ב באופן רע.
    הם הזמינו אחד ממפקדי המג"ב,ושאלו אותו,או ליתר דיוק דרשו,להחליף את כל המג"ב,לעשות ניקוים,כאילו מדובר ב30 אלף,ולא ב3 חילים שעשו מעשה לא נכון.
    אםושמעו,יש אנשים שהושפעו מהכתבה,כמו כמה שאני מכיר שעל הבוקר אמרו "איזה מניאיקים המגנביקים האלה" ," מג"ב זה כל החראות",והם אפילו לא שמעו את חדשות הבוקר,עם הם היו שומעים,אז היו יודעים שהיום(ראשון)בבוקר חילי מג"ב מנעו פיגוע המוני בירושלים.

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל ערוץ 1 לא מצטיין בפטריוטיות ישראלית. תמיד מקדישים שם יותר זמן לתיאור סבלותיהם של הפלסטינים ולא לתיאור סבלתויהם של היהודים נפגעי הטרור. הם גם נהנים לחשוף עבירות ומעשים לא מוסריים של צה"ל יותר מאשר לחשוף את כל השחיתויות והמעורבות בטרור של ראשי הרשות הפלסטינית שאיתם אנו כביכול אמורים לעשות שלום אמיתי. לא צריך לקחת את ההסתה של הערוץ הזה נגד הצבא ברצינות, כי זו ממש מגמה שם......