הישראליות באירופה 2019/20 - כבר בסוף אוגוסט הישראליות מסיימות את דרכן באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏25/5/19.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תמכתי בהודעה שלך בנושא כאן, אבל אנחנו לוקחים את זה לכיוונים שונים לחלוטין.
    הכדורגל הישראלי טעון שיפור בכל הרמות, הוא עדיין לא (ברמת הליגות) במצבם של הכדורגל האלבני, קזחי או בוסני. עניין של מצב כלכלי ברמה המדינית ואיתו מצב כלכלי של המועדונים וכו'.

מצב הכדורגל הישראלי ממש לא קשור קודם כל לכסף. בסרביה יש פחות כסף, גם בקרואטיה, גם בבוסניה, יש עניין של סטנדרטים מקצועיים, שיטות עבודה וכד'. במדינות שציינתי יש מסורת ארוכת שנים של ספורט, אז זה פחות קרוב אלינו, אבל זה לא אומר שצריך להיות נעולים ולהשליך את זה רק על כסף, זה אף פעם לא הפיתרון הבלעדי.
    גם אני מאוד בעד הכדורגל הישראלי, אבל צריך להתחבר למציאות. הבעיה העיקרית במדינה היא לא התנאים שמקבל שחקן צעיר (לא כל ילד בהולנד גדל האקדמיות ענק שמספקת לו כל מה שצריך, רובם גדלים במועדון קטן עם הרבה ח' בשם), אלא הכמות. כמות השחקנים בישראל קטנה מאוד, לכן סטטיסטית קשה להוציא שחקנים טובים. הסיכוי של שחקן כדורגל בישראל להגיע ליום של הכדורגל המקומי הוא גבוה מאוד ביחס לסיכוי של מקבילו בכל מדינה אחרת באירופה, וגם בהרבה מדינות באסיה ובטח בהשוואה לדרום אמריקה וצפון אמריקה. יש כמות הרבה יותר נמוכה של שחקנים וכמות דומה של קבוצות בליגה הבכירה, ולא רק זה, הרבה יותר מקום מהמקומיים בהשוואה לליגות רציניות באירופה. זה מתכון מנצח לכדורגל מפסיד.
    אוי ואבוי אם השאיפה היא יובל אשכנזי. מדובר בשחקן בינוני לתפארת שנמצא בשיא הקריירה, בן 27. לא כישרון ולא נעליים, לא דוגמה ולא כפפות.

אני אכתוב לך את זה בפעם המיליון כאן - לא קיים קשר בין רמת השחקן הישראלי, בין התפתחותו וקידומו, למגבלות זרים. אלה תהליכים נפרדים, ובמרבית המדינות הטובות ביותר בעולם בכדורגל יש הרבה יותר זרים מבישראל. כדי לקדם את הקבוצות אתה חייב לאפשר יותר זרים, וגם אם זה לא יביא אותן לטופ העולמי (נו באמת), גם דרג ג' באירופה זה יעד מצוין והגיוני. כרגע אנחנו דרג ה' בערך.

אין זלזול בשחקן הישראלי, חלק גדול הכדורגלנים הישראלים פשוט לא טובים וחוקים בהמון תחומים במשחק, זו המציאות. על מיכה ועל עלי מוחמד יש קונצנזוס שמדובר בשחקנים טובים עם מגרעות, על הסיומת של מוחמד מדברים פחות כי הוא בעמדה אחורית יותר.
    מה שכן יש, מצד אנשים כמוך, זה הערכת יתר. כל האמירות האלה של "תן לשחקן צעיר/מהלאומית לשחק במקום להביא זר!!1!1!", כאילו מסתובבים סופרסטארים שרק מחכים לפרוץ במקום נורמלי, זו בעיה חמורה שמובילה אותנו לנשוא את עינינו ליובל אשכנזי התורן (או שלומי אזולאי לפניו, לצורך העניין).

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תאשים את האנשים, לא את השיטה.
    ואל תיקח את ליגת החופים כדוגמה למשהו, תעשה לי טובה. ליגת פנאי לקיץ.

מכבי סל מושכת למשחקי ליגה כיום הרבה יותר קהל מאי פעם, אין שום קשר לזרים וכל השיח על חוסר "ציביון ישראלי" שמרחיק אוהדים הוא בולשיט טהור. בימים של הרבה פחות זרים היו מגיעים 400 איש למשחקי ליגה לפעמים, פשוט כי זו ליגה לא מעניינת.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בעיה גדולה היא בסטנדרטים של זר "באמת טוב", גם זה נכתב פה כבר בעבר הרבה פעמים. זה פועל יוצא של המגבלה.

דודו עזריה, אגב, לא אדם שדעתו צריכה להיות מכריעה. מדובר במתכנת חביב שאוהב כדורגל ואוהד את הפועל באר שבע. אין מועדון רציני בעולם שהיה יורק לכיוונו, הסקאוטינג שלו טוב אבל לא מקיף ומקצועי במיוחד והוא לא באמת איש מקצוע של כדורגל. אם כבר דיברת על זה שצריך לראות מקצוענות, בוא נתחיל מדברים כאלה.

4. Mahranlala Member

אם כמות השחקנים בישראל קטנה, מדוע בליגה הבכירה צריכים להיות כל כך הרבה שחקנים? למה לא להקטין את הליגה שוב ל10 (אח"כ לבחון ל-12) וגם את הלאומית ל12?
    ששחקן צריך לשחק נגד כל כך הרבה שחקנים ברמה נמוכה, הוא יוריד את רמתו אליהם, ככה זה בישראל.

5. עידן444 Member

מי אמר שזה בגלל הזרים?
    אתה שוב לא מבין ומוציא דברים מהקשרם- לא חדש.
    בחיים לא ראיתי בחור שנשמע אינטיליגנט ותמיד מסיק מסקנות לא נכונות. או שזה בכוונה... כבר לא יודע...

אז אני אסביר:

ליגת החופים באה להדגיש נקודה מאוד ספציפית- מעט זרים ואיכותיים- זה מתכון הרבה יותר טוב מאשר זרים במשקל.

ומכבי ת״א סל מוכיחה שההצלחות שמאוד מרגשות את האוהדים באירופה השאירו בצל את הליגה ואותם אוהדים כבר לא מתרגשים ממה שקורה בליגה. זה מה שאנחנו באמת רוצים כאן? שאוהדי ה״קרבאח״ של ישראל יתרגשו ממסעות באירופה והליגה תהפוך ללא תחרותית וחסרת רלוונטיות גם עבור האוהדים האלה שלא לדבר על האחרים...
    העונה אולי מכבי ת״א הביאה בליגה יותר קהל כי השיטה הפכה אליפות בארץ ללא מובנת מאליה עבורה וכשזה המצב העניין חוזר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. עידן444 Member

מה שדודו עזריה אמר, או לפחות מה שאני מתכוון אליו, זו עובדה, לא דעה.
    קשה מאוד להביא לכאן זרים שאתה יודע בודאות שיפרחו כאן.

ומי קבע שאלון חרזי, יוסי בניון, ברק יצחקי או ישראל זוויטי יעשו עבודה מקצועית יותר מדודו עזריה?
    אתה חושב שהם מבינים יותר טוב מאמיר נאווה, אורי קופר או דודו עזריה?
    גם את מערך הסקאוטינג של מכבי נתניה היום מוביל אוהד שעשה קורס אצל אורי קופר ועושה עבודה לא רעה. אין לי מושג מה היקף המשרה שלו אגב, מענין לברר.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ליגת החופים היא ליגת חובבים שאוספת שחקני ליגות נמוכות בחופשה, איזוטריה במיטבה. מה זה קשור? למה זו דוגמה? איך אתה מצליח לקחת את זה כמודל ולא ליגות מקבילות בענף זהה בעולם?

מכבי סל זה מקרה לקיצון מאוד ברור שאין שום סיכוי שיקרה בכדורגל. ההצלחה האירופית הגדילה את הפופולריות של הכדורסל יותר מהכל (בכל הארץ), לא הורידה את רמת ההתעניינות בליגה.
    אין שום קשר לשיטה, העלייה בכמות הקהל במשחקי ליגה עלתה גם בתחילת עידן הפיינל פור, זה עניין שיווקי, המנויים משולבים.

8. עידן444 Member

את דוגמת יובל אשכנזי לא הבנת. לא נורא. לא חדש. שוב לקחת דוגמה שהובאה להבהיר נקודה א׳ ולקחת את זה לנקודה אחרת כאילו השאיפה היא שיהיו כאן יותר יובל אשכנזים. באמת זה מה שהבנת?

אתה טוען שאין כאן מספיק שחקנים ומה שאתה מציע זה לצמצם את זה עוד יותר ולאפשר רק למנור סלומונים ומיכאל אוחנות סיכוי להשתלב בבוגרים.

למכבי נתניה יש 700 ילדים במחלקת הנוער. מניח שלבית״ר טוברוק יש מספר דומה. 1400 ילדים בעיר של 240,000 תושבים. ולמה? מגבלת מתקנים. מניח שבעיר בגודל של נתניה בקרואטיה משחקים בבתי ספר לכדורגל פי כמה. זה כסף.

הפערים בחינוך לספורט עצומים- שם זה באמת מנטלי. בקרואטיה אני מניח שאין סיכוי שיפתחו בית ספר בלי אולם ספורט רציני. בארץ כנראה שייותרו על זה כדי שיהיו יותר כיתות מחשבים ומזגנים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/19
  9. DRORIKO Member

שכנעת אותי, צריך להשאיר את הגבלת הזרים כי מכבי חיפה ניצחה עם זר אחד קבוצה שלא באמת קיימת.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אז מה אם קשה? זה קשה תמיד, בכל מקום בערך.

דודו עזריה לא עשה גם קורס אצל אורי קופר (מסגרת מכובדת שעומדת בסטנדרטים בינלאומיים, תוכנית לימודים שנהנית על ידי אדם שעסק בתחום במשך שנים ברחבי אירופה, בשיתוף קולגות), הוא אוהד עם תוכנת סקאוטינג שגם אתה ואני יכולים לרכוש. הוא יכול להיות מוכשר, הוא אינו איש מקצוע.
    גם השמות שציינת לא בהכרח יכולים להצליח מתוקף כישוריהם ה"גולמיים", זו סיבה עיקרית לכך שיצחקי הוא סגן, לא מנהל, וציוד לאדם שנמצא בתחום 20 שנה ועבד במספר מקומות, במספר תפקידים, במדינת כדורגל מפותחת.

11. עידן444 Member

שוב, אני מדבר על הזרים שמגיעים ואתה מדבר... לא יודע בדיוק על מה באותו הקשר...

ועל זה שמכבי ת״א דוגמת קיצון אנחנו מסכימים- בכדורגל לא נגיע לטופ של אירופה אז למה לחרב את הענף כדי שתהיה לנו לודוגורץ או רוזנבורג של לפני 10-20 שנה. מילא בשביל שתהיה לנו איזו פרטו או בנפיקה... וגם אז לא הייתי נופל...
    הפופולריות של הכדורסל בארץ בעליה ב 20 שנה האחרונות? טוב לדעת.

12. עידן444 Member

נידבקת מאורימור או מה?
    אם מגבלת הזרים היא ״הפיל שבחדר״ איך זה שמשחקים עם זר אחד(שהמשיך משנה קודם) כשאפשר לשחק עם 6? הרי זה שמותר רק 6 זו מגבלה שדופקת אותנו, לא?
    או שאולי אני לא מבין כאן משהו לוגי בסיסי. אשמח שתסביר לי.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא חשבתי שאתה טוען שצריך לשאוף ליובל אשכנזים, אתה פשוט לוקח אותו כדוגמה למשהו, והוא לא.
    זה שחקן שבכלל לא צריך להיות מוזכר, גנרי לחלוטין.

אין כאן מספיק שחקנים רוחבית, הגדלה של מגבלת הזרים וצמצום המקומות של הישראלים בליגת העל ובלאומית לא תשפיע על זה. זה הליך נפרד שאכן קשור לסיבות שציינת לאחר מכן, לא לליגת הבוגרים, וזה בדיוק מה שאני מנסה להסביר. אתה רוצה ישראלים שיקבלו הזמנות - שפר את הסטנדרטים, אל תקצה יותר מקומות.
    וכן, השאיפה היא ששחקנים טובים ישתלבו בבוגרים, שזה יהיה קשה יותר, כמו שזה ברוב העולם.

14. DRORIKO Member

הבנתי שבחיפה מחפשים עוד זרים, אבל לא זאת הנקודה. ברמה הכללית יותר זרים יהפכו את הקבוצות כאן ליותר טובות, הרי אתה בעצמך אמרת שאם יהיו יותר זרים קבוצות יעשו 6 נקודות בצ׳מפיונס ויפעילו לשמינית גמר, אז על מה הויכוח בעצם?

yakar אוהב/ת את זה.
  15. עידן444 Member

שאל את יובל אשכנזי כמה זה קל...
    ודודי תירם... שאגב, הפך לליגיונר בזכות דרכון פורטוגזי... העיקר שתספרו לי שאין מגבלות זרים וסטנדרטים להבאת זרים באירופה...
    למה כדורגלן ישראלי צריך דרכון אירופי כדי להעלות את הסיכוי לשחק בחוץ ואנחנו נפתח כאן את השערים לכולם? זה אבסורד.