הישג או דרך - מה נחשב יוקרתי יותר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏28/10/02.

1. יוגב אסולין Guest

מה לפי דעתך נחשב לדבר הגדול ביותר. רבע גמר של הפועל ת"א במחזיקות או מכבי בחיפה בליגת האלופות כולל איך שהיא מייצג אותנו.

2. The North Stand Member

אוקיי, אז רק רציתי לתקן אותך - הפועל ת"א הגיעו לרבע גמר גביע אופ"א. גביע המחזיקות כבר לא קיים 3 שנים, למרות שדווקא הייתה ישראלית שהגיעה לרבע הגמר במפעל זה - מכבי חיפה.

לפי דעתי, אין בכלל להשוות את היתרון של מכבי חיפה בליגת האלופות להפועל ת"א ברבע גמר אופ"א מבחינה כלכלית - ההכנסות של חיפה יהיו גדולות פי כמה וכמה.

מבחינת הייצוג?
    אני בטוחה, שגם אם הפועל ת"א הייתה מגיעה לחצי הגמר, היא לא הייתה מוכרת הרבה יותר ממכבי חיפה. כמות האנשים העוקבים אחר גביע אופ"א היא מועטה הרבה יותר מזו של ליגת האלופות. תיקח לדוגמה כל אוהד כדורגל לחו"ל. תשאל אותו, כמה משחקים בעונה שעברה הוא אה של הפועל ת"א וכמה הוא ראה העונה של מכבי חיפה. כמובן שהוא יענה לך שזוהי חיפה - משום שהיקף השידור הוא גדול בהרבה, וכמו שרבים כבר שכחו מי זו סלובאן ליברץ' (גם היא הגיעה בעונה שעברה לרבע גמר גביע אופ"א), אם הפועל לא תופיע שוב בשלבים הללו של אירופה היא תישכח גם היא. היא תיחשב כאחת מאותן קבוצות שהייתה להן פשוט עונה "פםוקסיונרית", מול יריבות שמבחוץ נראות קשות אבל אם תעמיק תראה שהם תפסו בדיוק קבוצות במשבר.
    לעומת זאת, את מכבי חיפה רבים לא יישכחו כל כך מהר. הקבוצה הקטנה שכמעט וניצחה את סגנית אלופת אירופה, שהובילה מול מנצ'סטר יונייטד באולד טרפורד, ושניצחה את מי שהביסה והשפילה את אותה סגנית אירופה. שלא לדבר על כך שאם הם יצליחו להעפיל לסיבוב שני - זה יהיה הישג גדול הרבה יותר מזה של הפועל ת"א בעונה שעברה. אני בטוחה שרבים מכם ששמעו על באזל לא היו שומעים עליה אם הייתה מגיעה לרבע גמר גביע אופ"א, פשוט משום שפופולריותו הלכה ופחתה.
    כדי להוכיח זאת, אפשר להסתכל במספר דוגמאות:
    תמיד אומרים שלמילאן הייתה עונה נוראית בעונה שעברה, ואף אחד לא זוכר שהם הגיעו לבסוף לחצי הגמר של גביע אופ"א.
    דוגמה שנייה היא, כמה אנשים התפלאו לראות את יובנטוס עושה תיקו עם פיינורד? זו הייתה הפתעה גדולה באירופה, בעיקר בגלל שחלקכם שכחתם בכלל שהם היו אלה שזכו בגיע אופ"א בשנה שעברה. זה אומר שאלופת איטליה יותר חזקה מאלופת אופ"א.
    תבוא לכל ילד, ותשאל אותו מי לקחה את אליפות אירופה לפני נגיד 3 עונות. סביר להניח שהוא מיד יגיד לך. תשאל את אותו ילד מי לקח את גביע אופ"א לפני 3 עונות... ותגיד לי מה הוא יענה לך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/2/04
  3. יוגב אסולין Guest

אוקי נכון שמה שאת אומרת די נכון. כי את הכסף לא סופרים במדרגות. ומה שחשוב בסופו של דבר זה השורה התחתונה.

אבל לעומת כל מה שאמרת. בעוד כמה שנים. ישאלו את מי מכבי חיפה עברה בדרך לליגת האלופות. ואת מי היא ניצחה שמה. שזה למעשה הדרך שהמועדון עשה. אז אני בספק עם מישהו יזכור את שטרום גראץ והקבוצה שהיתה לפניה (שכבר הספקתי לשכוח).

לעומת זאת הפועל ת"א עברה דרך (!!) הרבה יותר מפוארת הרבה יותר יוקרתי עם הרבה קבוצות יותר גדולות והוציאה תוצאות שיזכרו לנצח אצל חובבי הכדורגל ההישראלי. אני חושב שעוד 5 שנים כן יזרכרו שהפועל עברה את לוקומטיב את פארמה את צ'לסי וניצחה את מילאן. כמו שעד היום זוכרים את הניצחון 3-2 בפריס על צרפת. וכמו שזוכרים את התיקו 1-1 של חיפה נגד פארמה.

הדרך שעברה הפועל זה דבר שאי אפשר לקחת לה. ותמיד יזכירו את זה לכן זה גם כן לא ישכח.

אין ספק שהשורה התחתונה מכבי חיפה הגיעה לליגת האלופות שזה מקום הרבה יותר מכובד.. עם הרבה יותר כסף.

אבל שעונים על שאלה כזאת יש תהפרדה בין דרך להישג.

ההישג - חיפה
    הדרך - הפועל

4. green-ape Member

ההיפך.
    הדרך שחיפה מייצגת את ישראל בליגת האלופות למרות כל ההפסדים זה נחשב באירופה לדרך , אצלנו בישראל מסתכלים רק על ההישג.
    קשה להחליט מה יותר גדול אבל הדרך שחיפה עשתה מגראץ ועד ניקוסיה הרבה יותר יפה מהדרך של מבלומפילד ועד סאן סירו.

5. יוגב אסולין Guest

חיפה משחקת נגד מנצ' בגלל הישג שלה שזה הפלה לליגת האלופות לא בגלל שהיא עברה כמו הפועל שלב אחרי שלב.. בדרך(!!!) לסן סירו..

חוץ מיזה אני בטוח שעם הפועל היתה עושה את אותם תצוגות ואתם תוצאות בליגת האלופות היו מעריכים את זה הרבה יותר.. ורק בגלל שהיא שיחקה באופ"א זה מוערך פחות....

לכן ההישג של חיפה שזה לשחק בליגת האלופות גדולות יותר מהדרך שעברה הפועל ת"א עד לרבע גמר גביע אופ"א

6. green-ape Member

תראה , נכון שהדרך לליגת האלופות קצרה יותר מהדרך לרבע גמר גביע אופ"א אבל היא הרבה יותר קשה.
    אני מתכוון יותר להופעה בליגת האלופות ועל הדרך שחיפה שיחקה שם , המשחק מול לברקוזן בגרמניה רק הראה שלחיפה לא מספיק ההישג והיא גם מראה שלשחק בליגת האלופות זה כבר לא הישג , עכשיו ההישג הוא להצליח שם.

7. ג'רי בית הלוי Member

בעיני האדם הפשוט, מהרחוב, שאינו מתעניין כ"כ בכדורגל ההישג של מכבי חיפה הוא הישג הרבה יותר גדול מההישג של הפועל, אבל לפי דעתי זה בדיוק ההפך.

כי הרי תחשבו, את מי חיפה עברה?
    את בלשינה הבלארוסית, שלא ראויה להיקרא בכלל קבוצת כדורגל.
    את שטורם גראץ המוכה, שהמאמן שלה כבר עבר את תקופת השיא שלה, ואין לה שחקן נורמלי אחד?
    ומה היא עשתה בליגת האלופות?
    ספגה חמישיה ממנצ'סטר?
    הפסידה פעמיים ללברקוזן, וספגה שערים שאפילו מכבי יפו לא צריכה לספוג?(טוב, השוער של חיפה זה אוואט)
    נכון, הניצחון שלה על אולימפיאקוס הוא יפה, אבל אסור להתלהב ממנו יותר מדי. אולימפיאקוס זאת לא קבוצה כזאתי טובה.

ומה הפועל ת"א עשתה?
    עברה את צ'לסי, שאפילו שחצי הרכב שלה לא הגיע, היא עדיין קבוצה מצוינת
    עברה את לוקומטיב מוסקווה, שאפילו שהיא לא אחת מהאריות של אירופה, היא עדיין ניצחה את ריאל מדריד.
    עברה את פארמה, קבוצה מצוינת לכל הדעות.
    ניצחה את מילאן

אז אולי בגלל שזה ליגת האלופוות, וזה גביע אופ"א, ההישג של חיפה נחשב יותר, אבל לפי דעתי הפועל ת"א הגיעו להישג פי שתיים יותר גדול.

8. AFC Member

ביוון רק מנצ'סטר יונייטד הצליחה לנצח את אולימפיאקוס. הבעיה של הקבוצה הזאת זה שהיא בחוץ פשוט מעולם לא ניצחה בליגת האלופות, ובגלל שהשחקן השפל שלה העז לרדת על בית"ר ירושלים.

מה שכן, ההישג של הפועל ת"א יותר גדול משל מכבי חיפה. הרי הפועל ת"א עברה את צ'לסי, קבוצה יותר אפורה מהפועל חיפה, את לוקומוטיב העלובה, את פארמה שניצלה מירידה והפסידה למילאן של אנצ'לוטי הפחדן.

מכבי חיפה נצחה את ה"קבוצה" בלשינה, את שטורם גראץ, אחת הקבוצות הגרועות באירופה, את אולימפיאקוס, שבחוץ לא מסוגלת לנצח את מכבי חיפה כדורסל, וחטפה מהיונייטד ולברקוזן.

מה יותר מרשים? מבחינת יכולת? התשובה ברורה.

9. Ilan Member

וידוקה על מה אתה מבלבל תשכל? חטפה מלברקוזן?
    ממתי 2-0 ו2-1 זה "חטפה"?
    אני הייתי אומר שדדה... כי לברקוזן לפחות במשחק השני הייתה גרועה והגיע לחיפה מנצח...
    אבל אתם יודעים מה שווה- "הגיע לחיפה לנצח" בכדורגל...

חוץ מזה 5-2 בשביל משחק ראשון בליגת האלופות באולד טרפורד זה ממש לא בושה...

ולהזכיר לך איך אולימפיאקוס הגיע לחיפה? אחריי שניצחה 6-2 את לברקוזן.

אז על תעשה מחיפה קבוצה שנכשלת בליגת האלופות... עצם העובדה שיש לה סיכוי עוד לסיים מקום שני בבית שלה מעיד על משהו.

10. AFC Member

5-2 זאת לא בושה? אם הייתה באה איפסוויץ' לאולד טראפורד וחוטפת את אותה התוצאה, זאת הייתה תוצאה מכובדת?

ווסט ברומיץ' ובולטון שיחקו יותר טוב מכם באולד טראפורד, מה גם שחמישיה ממנצ'סטר זה דבר איום ונורא, לקבוצה מהליגה האנגלית.

ותן לי להזכירך, שהשער של יניב קטן הובקע ממצב נבדל - אבל איך אמר ארבל? "מה זה משנה", כאילו שאם מנצ'סטר הייתה מקבלת אותו הדבר הוא לא היה זועם...

11. Rossoneri Member

העיתונים הישראליים כבר הביאו הוכחות לאיזה מההישגים הישראליים הוא הגדול ביותר. ההוכחה המוצקה ביותר הייתה שבשנה שעברה הפועל העלתה את ישראל שלבים באירופה עד לכך שלישראל תהיה עוד נציגה באירופה, חיפה בעלייתה לצ'מפיונז ליג הוסיפה לא מעט ניקוד אבל כפי שכבר הוסבר בכתבות שאם חיפה תסיים רביעית בבית היא תוריד את כל מה שהפועל והיא עשו השנה ושנה שעברה באירופה מבחינת ניקוד, אם חיפה תסיים במקום השלישי הנקודות שהפועל עשתה ישארו וגם אלו של חיפה (לא תהיה עליה ולא ירידה), אם חיפה תסיים ראשונה או שניה (דבר שכבר נראה שלא בהישג יד (בהתחשב בכך שלחיפה יש מפגש עם מנצסטר ועם אולימפיאקוס בביתה ביוון, ובהתחשב בכך שאולימפיאקוס צריכה רק עוד 4 נקודות בביתה מול אולימפיאקוס ובמנצסטר)). מנקודת מבט של כבוד בשנה שעברה הפועל הביאה כבוד למדינתו, היא ניצחה ענקיות כדורגל כגון צ'לסי, פארמה ומילאן, הפועל שובחה ברוב עיתוני אירופה וקבלה מחמאות על אוהדיה המסורים ועל הסגל המעולה שהם הציבו בראשותו של קשטן. חיפה לעומת זאת עוד לא עשתה שום דבר גדול, היא הגיעה לצ'מפיונז ליג בזכות ולא בחובה, היא ניצחה קבוצת חובבנים בלארוסית (בלשינה בוביורסק), ועברה שתיים שלוש קונוסים בוינה (שטורם גראץ) שרק שבוע וחצי לאחר הדחתה ממוקדמות הצ'מפיונז ליג ספגה הפסד ליגה מביש שגרר הדרדרות עצומה, 3-0 מיידי קארנטן, יריבתה של הפועל בגביע אופ"א לפני לידס. כל זה מוכיח שחיפה לא עשתה הרבה בשביל להגיע להישג של להופיע בליגת האלופות (אתם חושבים שזה בגלל הסגל המעולה או מהאמן הענק? אני ישאיר את המחשבה בשבלכם כי אני לא חושב שאני יהיה אוביקטיבי).

12. Ilan Member

על תבלבל תשכל, ברגע זה המצאת שיטת ניקוד חדשה...
    תקלוט- מה שכתוב בעיתונים זה שטויות...
    חיפה לא יכולה להוריד את הדירוג-
    השיטה באופ"א זה ככה: 1 נקודה על הפסד של הקבוצה, 2 נקודות על ניצחון...
    ככה שחיפה יכולה להפסיד אבל היא לא תוריד, היא אומנם לא תעלה, אבל לא תוריד...
    אם כבר מישהו שהורידה את הניקוד זה מכבי ת"א- שקיוו ממנה לקחת יותר נקודות- גם היא לא הורידה את הניקוד, אבל היא כמעט לא העלתה...

13. Rossoneri Member

טוב
    תן לי יומיים אני מוצא לך הוכחה.

14. Ilan Member

תקלוט
    גם אני קראתי את הבולשיט הזה מהעיתון והאינטרנט - אבל זה לא נכון...
    תראה שבחלק מהמקומות כתוב כמו שאני כתבתי , וזה הנכון...

15. green-ape Member

לזה התכוונתי!!!
    מכבי חיפה הפסידה פעמיים ללברקוזן , אבל מי שראה את המשחק במלואו יודע שהדרך שחיפה הפסידה שם הרבה יותר טובה מההישג של "להפסיד רק 2-1 לסגנית אלופת אירופה"