הייתם רוצים להיות כמו מכבי חיפה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏18/3/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשנתיים האחרונות זכתה באליפות המדינה מכבי חיפה.
    אולם בשני האליפויות של חיפה,כמעט ולא שותפו שחקני בית,אלא האליפות התבססה על שחקני רכש וזרים.
    והשאלה הנשאלת:
    האם אתם מוכנים להיות קבוצה בלי שחקני בית,בלי זהות,בלי משהו להזדהות איתו ועדיין לקחת אליפות ע"י קנייה כל מה שזז?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברור שלא, לקבוצה הזאת אין נשמה אולי חוץ מאלון חרזי שאני מאוד מעריך אותו, שחקנים שם מתחלפים כמו גרביים ורק כסף מדבר שם. אבל מצד שני האוהדים שלהם מה אכפת להם... כי מכבי חיפה לוקחת תארים...

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע שגם אלון חרזי לא התחיל במכבי חיפה,אם אני לא טועה הוא התחיל בהכח רמת גן,וגם חרזי היה שנים רבות בגלות(בבית"ר).
    ובדבר התשובה,תתחשבו בכל ההבטים........

4. *ירוקה לנצח* Member

קנייה כל מה שזז? מה? על מה אתה מדבר? רוב שחקני הסגל שלנו(או לפחות שנה שעברה...) הם וותיקים שנמצאים במועדון מגיל צעיר. וגם שחקני בית שגדלו במועדון לא חסר לנו- שתדע לך שגם דודו אאואט גדל במועדון, ניר, אלמדון, ליעד אמיר(אולי הוא שיחק משחק אחד אבל הוא בסגל), בנאדו(שהוא דור שני במדי הקבוצה),ערן לוי, יניב קטן, רפי כהן שגדל בנוער עזב ובסוף חזר, ואם כבר מדברים על אליפויות קודמות בואו לא נשכח את יוסי בניון וכמובן את ראובן עטר הגדול מכולם.

אז מה? שחקנים כמו חרזי קייסי וז'אנו הנשמות שאפילו שלא גדלו במועדון מזמן הפכו ללב ולנשמה של הקבוצה.
    ובקשר לרכישות- אז את מי קנינו? את רוסו? מה רצית שהוא ישאר להירקב בבית"ר? וזנדברג- תדע לך שהוא במקור היה אמור לשחק בחיפה אך זה לא הסתדר אז אפשר לאמר שהחזרנו אותו הבייתה. נכון אז קנינו... אז מה אתה רוצה שקבוצה שרוצה להתמודד על תואר האליפות לא תקנה שחקני חיזוק?
    מכבי חיפה היא אחת הקבוצות עם הסגל היותר ותיק-אולי עם הסגל הכי ותיק וזה מוסיף המון לאוירה ולנשמה של הקבוצה! שחקנים ותיקים ושחקני בית צעירים.
    בלי זהות אתה אומר- בלי משהו להזדהות איתו. מה רק קבוצה משכונות העוני-סינדרלה מה שנקרא- ראוייה לאליפות? שתדע לך אני מאוד אוהבת את הקבוצה שלי וכך גם רבים אחרים. ולא כי לקחנו שתי אליפויות רצוף אני אוהבת אותה מזמן-כבר 11 שנה. ועברתי ביחד איתה הכל גם רגעים שמחים(הדאבל של 91', האליפות של 94'...) וגם רגעים קשים(7 השנים הרעות, ההפסדים בגמרי גביע למינהם...) ותמיד הייתה נשמה ואהבה בקבוצה הזאת. גם כסף היה -אני לא אומרת שלא- אבל מה אתה יכול להאשים את שחר? בסופו של היום גם הוא איש עסקים- ויעקובו וקנדאורוב(לדוגמא) היו חתיכת עסק.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סליחה??? יוסי בניון?? מה קרה שכחת איפה הוא גדל? את חושבת שמכבי חיפה בנתה אותו? יוסי בניון גדל בבאר שבע והוא היה הופך להיות שחקן גדול גם בלי חיפה תאמיני לי, זה לא משנה איפה הוא משחק בניון היה מגיע לאירופה גם אם הוא היה משחק בבאר שבע, בית"ר או נתניה.

בסוף עוד כמה שנים אתם תהפכו את ברדה לשחקן בית שלכם... ברדה גדל וחונך לכדורגל כאן אצלנו בדיוק כמו בניון.

6. *ירוקה לנצח* Member

סליחה צודק- לא שמתי לב אפילו- לא יודעת מה עבר עלי...
    כמובן שיוסי הוא של ב"ש ותמיד ישאר של ב"ש.
    ברצינות שזה היה בטעות.

7. AFC Member

בניון גם היה אוהד בית"ר.
    אוי לבושה :oops:.

בזזזזזזזזזזזזז.
    טעות!
    מיכאל זנדברג בפירוש סירב להצעה של מכבי חיפה לעבור. אבל כשהוא ראה את חיפה מוציאה תיקו מול שטורם גראץ לאחר טעות שופט גורלית לטובת חיפה, והבין שיש לו הזדמנות לפגוש את בקהאם, לוסיו ורוסו (השחקנים הנ"ל כבר הצהירו כמה הם רוצים להחליף עם רוסו חולצה).
    אם תבדקי, תגלי שבדיוק באותו ערב שחיפה עלתה לצ'מפיונז, זנדברג חתם על חוזה עם מכבי חיפה. נשמה אעלק.

לא, אבל הוא הצהיר שזה מה שהוא רצה, לא? שהוא לעולם לא יעזוב את בית"ר.

טוווווווווווב...
    אני מבין שבגלל היותך אוהדת מכבי חיפה, אינך מבינה מהו המושג "נשמה" בכדורגל. המושג הנ"ל אומר על האהבה של השחקן לקבוצה, המלחמה שלו וההזדהות שלו עם הקבוצה.
    למשל, ג'ובאני רוסו כבר הצהיר על שלוש קבוצות - הפועל חיפה, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, שהן הקבוצות שהוא אוהב יותר מכולן. שתיים מהן הוא עזב. וכשמכבי חיפה בעזרת השם תתפרק, תהיו בטוחים שרוסו לא יקצץ בחוזהו היקר.
    אבל אם את עדיין לא השתכנעת לגבי תאבת הבצע של שחקני מכבי חיפה, מלבד מבט בחוזיהם, תזכרי שלפני המשחק מול מנצ'סטר, השחקנים סירבו לשחק באולד טראפורד (!) אלא אם כן יקבלו בונוס שלא היה רשום בחוזיהם. זין על הקבוצה, זין על התהילה שלנו עצמנו, זין על הספורט, אנחנו רוצים כסף.

ולתשובת משה אוחיון (מדוע הכינוי שלך נקרא כך? משה אוחיון הוא שחקן באשדוד...), אפילו כשאני רואה את חבורת מנקי האשפה של בית"ר ירושלים מקבלת רביעיה מראשל"צ, אני לפחות יודע שעדיין המועדון הזה אומר משהו, כשאברמוביץ' מתחיל לבכות, כשהאוהדים מארגנים עצומות ומחאות...

8. *ירוקה לנצח* Member

לא דיברתי על השנה. כשהוא שיחק בנוער של בליך שחר רצה לקנות אותו והוא כמעט עבר לשחק בנוער של מכבי חיפה אך סיבות אישיות(הורים בגרויות או משהו כזה) מנעו ממנו את המעבר.

9. burning soil Member

אני בהחלט הייתי מוכן להיות,זה לא משנה,חשוב למועדון מהרבה סיבות לקחת
    אליפות,אם יש שחקני בית מאד כשרוניים כמו במס' קבוצות בליגת העל שהשחקנים האלה
    יכולים להביא את הקבוצה לאליפות אז עדיף..

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

*ירוקה לנצח* כמה שטויות את אומרת?
    מצד אחד את מאשרת שקניתם את כל השחקנים האלה,מצד שני את אומרת שהם הפכו לשחקני הבית?
    את בנאדו קיסי ז'אנו וחרזי אני עוד יכול להבין,אבל את חושבת שבאדיר,רפי כהן,ברדה,טל,אואט,אג'יפור,רוסו,זנדברג,פראליה או זנדברג איכפת להם ממכם.
    כל עוד יש כסף הם בקבוצה,ברגע שאין עוזבים,וגם בנאדו רצה לעזוב בתחילת העונה,אז רגע,אם הקפטן רצה לעזוב,ואם הקפטן עושה שביתות ובלאגנים מה זה אומר על הקבוצה.
    אבל עזבי כל עוד שחר בראשכם,מנצל את כוחו לחוקים חדשים בשבילכם,קונה כל מה שזז אתם בסדר.
    אבל בשנה שלא ילך לכם,100% שתקללו את המאמן,100%שלא יהיה לכם הנאה מהכדורגל,כי אם הכסף לא עובד,ואין אם מי להזדהות אין חשיבות לסמל.
    ברגע שזרקתם את עטר אמרתם שאתם קבוצה שמאמינה ברכש,לא בסמל.
    ולכן אני בחיים לא ארצה להיות כמוכם,כי לפחות כאן יש לי אם מה להזדהות,יש לי סמלים אמיתים,כשלא הולך אני יכול להתנחם במשהו.
    ואגב הפועל תל אביב לקחה דאבל עם קבוצת שחקני בית,ככה שזה לא בשמיים.

נ.ב
    AFC,השם האמיתי שלי הוא משה אוחיון,אין לי צורך בכינוי,בכל הפורמים אני אם רשום בשמי האמיתי,זה שיש שחקן כזה באשדוד,זה צירוף מקרים.....

11. AFC Member

וואלה?

חחח...
    טיפש שכמותי...

לא חשבתי על זה...

12. Julian Joachim Member

קייסי גדל בחיפה?

מעניין...

13. AFC Member

היא לא אמרה זאת :

14. *ירוקה לנצח* Member

משה אוחיון,
    הקומץ הזה שמקלל את שום אחרי כל הפסד-אתה לא יכול לשפוט את כל הקבוצה על פיו. ותמיד יהיו את האלה שיקללו לא משנה מה.
    בקשר להנאה -אני אישית נהינתי גם כשהחלפנו 3 מאמנים בשנה ככה שגם על זה אין מה לדבר.
    ובקשר לעטר- לפי דעתי שום לא היה צרייך לשחרר אותו. יש אוהדים שעדיין כועסים עליו-ואני בינהם. למרות שמצדו של עטר אולי זה היה צעד חכם לעזוב כי הוא בקושי קיבל דקות משחק בחיפה אבל לפי מה שהבנתי לא בידיוק שאלו אותו.
    אבל עטר זה לא הנושא פה.
    אתה יודע מה? אני מאמינה שכן. אולי לא כל השחקנים שציינת אבל חלקם- אני באמת חושבת שאכפת להם. אולי אני טועה ואולי אני חיובית מידי...
    בכל מקרה השאלה הייתה האם אני מוכנה ליהיות כמו מכבי חיפה- אז התשובה שלי היא כן. מועדון תמיד רוצה לקחת אליפות ואם שחקני הבית לא מספיקים למטרה זו אז מה רע בשחקני חיזוק? חוץ מזה ש-איך אמרת? "בלי שחקני בית,בלי זהות,בלי משהו להזדהות איתו " זה לא התיאור שמתאים למכבי חיפה.

15. שגיא Guest

בתור אוהד מכבי חיפה, אני חייב כמה הבהרות...

אריק בנאדו, אולי רצה לעזוב, אבל רק לאירופה, ועובדה שברגע שהאופצייה הזאת ירדה מהפרק, הוא שב למכבי חיפה.

חוץ מזה, לאנשים יש בעיה להבין, כדורגל זה העבודה שלהם, אם היו מציעים לכם קידום בעבודה אחרת, כמעט תמיד הייתם עוזבים, ואל תספרו לי סיפורים.

אז נכון, הייתי שמח לראות עוד שחקן או שניים מתוצרת המועדון, אבל אין לי תלונות, חוץ מזה ששחר השנה פגע ברכש, זנדברג אחד הטובים העונה, ברדה כובש, ורק עידן טל עוד צריך להשתלב, ככה שאין לי כל בעיה שחיפה תיקח אליפות בצורה הזאת.

ואולי אתה, בתור אוהד קבוצה אחרת, לא מזדהה עם שחקני חיפה, אבל אני כן, שחקנים כמו בנאדו, חרזי, ז'אנו, קייסי, אפילו שלא כולם גדלו בחיפה, הם כבר הרבה שנים במועדון, ולא סתם...
    זנדברג רק הגיע לחיפה והוא משחק הרבה יותר טוב, הרבה יותר בהתלהבות, הרבה יותר נחוש להצליח, מאשר בהפועל פ"ת, כנ"ל לגבי ברדה. אתה רואה את השמחה שלהם, אז אל תזבלו בבקשה...

אולי היא לא משופעת בשחקני בית, אבל השחקנים האלה מזוהים עם המועדון.