הזרים העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏7/8/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי נראה שמדי עונה ועונה הזרים שמגיעים לליגת העל הם יותר איכותיים..
    לאט לאט גם הקבוצות הקטנות של הליגה מתחזקות בזרים בעלי שם.
    אחי נצרת נסעה להונגריה והביאה את וילמוש שבוק בלם נבחרת הונגריה שבעבר היה מועמד לביית"ר ולמכבי תל אביב.

הפועל פתח תקווה כמעט הביאה את רומא-בריזלאי בעל שם[טוב הוא לא רומאריו אבל עדיין יחסית למה שהיה] ואת ארצג ועכשיו היא מביאה שחקן מצויין ששיחק ברודה
    http://images.one.co.il/images/d/gg34971.Xxx

מכבי חיפה מתחילה לדבר ברצינות על שחקנים שמשחקים יותר מפעם בשנה בקבוצות כמו בוקה
    ומביאה שחקנים שקושרו בעברשייכים לקבוצות גדולות באירופה ושחקני נבחרות לא רעות בכלל..

גם ולתל אביביות הגיעו למבחנים שחקנים בעלי שם או קבוצה לא רעה..

בני יהודה מסכמת עם מריאן קובאצביץ..בעבר הלא רחוק שחקן הרכב בליגה הגרמנית

שאלות:
    1]האם יש באמת שיפור בזרים או שאלה סתם שמות שכבר לא משחקים בקבוצות שלהם ונמצאים בסוף הקריירה.
    2]האם ההצלחה באירופה היא זאת שתורמת לשחקנים לבוא לארץ-ובכך עוזרת גם לקבוצות כמו אחי נצרת
    3] איך יהיו הזרים העונה ומי הקבוצה שהזרים שלה יהיו הכי טובים או הכי משמעותיים[לטובה]

ועוד משהו..תנסו לנחש את זר העונה ואכזבת העונה של הזרים מעכשיו.

לדעתי זר העונה יהיה חורחה ברטיס,לפי מחנה האימונים של חיפה מדובר בשחקן תותח!

הזר המאכזב כרגע נראה כמו ברונו הייס אבל אני אלך על פרחוננקובס שכבר רשמתי בדיון אחר שהוא לא מתאים לשיטה של קלינגר והוא גם לא נראה כבר כמו פרחוננקובס של קריית גת.

2. זהובניק Member

דווקא על קובאצוביץ מבני יהודה הייתי מדבר פחות,למרות שהוא בלם די טוב ומגיע לגובה 1.9 הייתי מדבר יותר על הפיימקר החדש שהובא מגרסאופרס,מטה בטורינה!
    שחקן נמוך יחסית,שיחק עם הידוק ספליט באירופה ורשם 6 הופעות בנבחרת הלאומית...זה הזר שתולים בו הרבה השנה..

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטורינה נשמע מוכר..
    אישית אני מכיר את קובאצביץ ויצא לי לשמוע הרבה דברים טובים על השחקן הזה..
    שחקן שמשחק בדרך קבע בליגה הגרמנית הראשונה ומגיע לשכונה..רק טוב.

4. זהובניק Member

קובאצוביץ שיחק די מנוסה,שיחק וולסבורג ועוד מהיום ששידרו את הליגה הגרמנית אני מכיר אותו...
    דרך אגב אתמול במשחק האימון שהיה לבני יהודה מול אשדוד,אני מצטט את אוהדי אשדוד:
    ""פינוקיו הזה תותח , יהיה הפתעת הליגה" אחרי שעשה סללום בו עבר לא פחות מ-4 שחקנים והופל ברחבה....

5. ליהי Member

אני חושבת שיש שלוש סיבות מרכזיות למה זרים מרבים להגיע לארץ בשנים האחרונות:
    1.המשכורות הגבוהות. למרות שקשה להאמין, ישראל מכניסה לא רעה לכיס של הכדורגלנים. יותר מהרבה מדינות באירופה, לא מהדרג הראשון או השני האומנם, אבל בדרך השלישי אנחנו בהחלט מובילים ומוציאים הרבה כסף על הכדורגלנים שלנו.
    2.הפרצה האירופאית. בשנים האחרונות מכבי חיפה והפועל ת"א הגיעו להישגים משמעותיים לכדורגל הישראלי, ונכנסו לתודעה של הכדורגל האירופאי במידה כזו או אחרת. מה שפתח פרצה ליעקובו ולאוסטרץ', הוא אחת הסיבות למה זרים לדוגמא מארגנטינה או מברזיל חושבים על לבוא לארץ.
    3.חיזוק המעמד. כמו שכבר ידוע לנו, ברונו רייס נחשב כאן בארץ, שחקן לא רע בכלל ואפילו טוב מאוד (אני לא מדברת על התקופה הרעה שהוא עובר,אלא על התקופה שלו באמצע העונה שעברה של מכבי ת"א), לאט לאט קיבל ברונו רייס תדמית של כוכב אפשר להגיד, דבר שהוא ודאי לא היה מקבל במולדתו. יש פתגם שאומר "עדיף להיות ראש לשועלים מאשר זנב לאריות", ושחקנים,מה לעשות, מטבעם תחרותיים ומחפשים מקומות בהם הם יוכלו להוביל, ולא להשתרך אחרי שחקנים טובים מהם. מה שעוד, הליגה הישראלית מהווה לגנאים וניגרים למיניהם חיזוק ליכולת,שיותר קשה מהליגה שלהם, מן הכנה לאירופה.

בקשר לשאלה שלך ריינמן, אני גם חושבת שהזרים ש"יעשו את הבדל" העונה הבאה יהיו דווקא הזרים של חיפה. חורחה בריטס נכון להיום לא מפסיק להרשים את כולם בחיפה, ואני לא מדברת רק עליו. אני מדברת גם על רוסו,שהוא עדיין זר אחרי הכל, ועל לופז . עוד זר שאני חושבת שימשיך להרשים ואולי אפילו יותר- ג'ון פיינסטיל של מכבי ת"א, שנראה השחקן היחידי בקבוצה הצהובה שבאמת התחזק מהחופשה שניתנה לו,ולא התחלש.

6. AFC Member

חיפה יכולים להמשיך לדבר ברצינות על שחקנים כמו בראקמונטה ושות', כי הם בחיים לא ישיגו אותם. בחיים שלי לא צחקתי ככה ששמעתי שחיפה אשכרה הציעו לבראקמונטה לבוא. זה כמו שתציעו עכשיו לקרלוס טבז לנחות בקריית אליעזר. כמובן, גם זה חלק מהבלון של מכבי חיפה בעקבות הניצחון ה"היסטורי" וה"מופלא" על קבוצת המילואים של מנצ'סטר יונייטד (פשוט אי אפשר לתפוס כמה זה פאתטי) יחד עם כל הכדורי ליגת אלופות במשחקים בקריית אליעזר. עלוב, רק העובדה שהם באמת רצינים כשהם חושבים להביא את אותם שחקנים מעיד על כמה חכמה ההנהלה.

לדעתי זר העונה יהיה ג'ובאני רוסו. כן כן, תופתעו, אני משוכנע שהוא ייבחר. זאת כבר מסורת לבחור את רוסו כל שנה לזר העונה למרות שהוא לא עושה כלום על המגרש. אכזבת העונה? אמממ... עוד מישהו חושב על פרוחרננקובס?

7. ירוק בלב Member

מצחיק אותך, זה שאנחנו קוראים לשחקנים גדולים לבוא.
    אבל, בסופו של דבר,
    בחיפה שיחקו הכדורגלנים הכי טובים בארץ.
    בחיפה בחמש השנים האחרונות ואלי גם יותר, יש את הזרים הטובים בארץ.
    יעקובו, הוא החלוץ הכי גדול שהגיע לכדורגל הישראלי.
    ז'וטאוטאס, הוא אחד הזרים הכי גדולים בכל הזמנים ששיחקו בישראל.
    אבל, אני רואה שאתה אוהב לדבר על מכבי חיפה,
    למה אתה לא מדבר על הקבוצה שלך?
    איזה זרים יש לבית"ר?
    דל ריו?
    זה אולי הזר המעכזב של של העונה,
    אבל בית"ר כנראה קונים שחקנים לפי השם שלהם.
    דל ריו זה שם טוב, אז קונים.
    השחקן הזה לא היה מתקבל למכבי חיפה.
    וזה מראה כמה אנחנו יותר מקצועיים מכם.

אמרת שרוסו יהיה הזר המצטיין?
    אז, אני בטוח שכבר שמעת שהוא כבר לא זר.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני התגובות שלך כבר צפויות..
    אני חושב שבעקבות ה"ניצחון" של מכבי על ז'ילנה אפשר לראות שגם מילואי מנצסטר כמו שאתה קורה לסושיאר וסקולס הם עדיין קשים..
    דבר שני אל תתקן אותו במאכזבעכזב מה שהוא רשם[תודה שרצית לתקן את זה!!!!]
    ובאמת חבל כבר להתווכח זה נהיה מעיק..

ליהי..לדעתי כל העונה של הפועל גם תלויה בזרים..מאחר שאני לא רואה מאמן שפוי שבונה על אורי קרגולה ואח של רמי אליהו..אז החוד יהיה בנוי מזרים..

זהובניק..מי זה פינוקיו?

ועוד משהו קטן..סוגייה מעניינת..
    איך קוראים לפנסטיל..כל הזמן אני רואה שקוראים לו גם פנסטיל וגם פנטסיל..[אני לא יושן בגלל זה כבר חודש!!!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ]

9. ליהי Member

חחח...ריינמן... פיינסטיל אומרים : painstill
    בדוק. ככה רושמים וככה מבטאים: פיינסטיל.

בכל מקרה, בקשר להפועל: אני מסכימה אותך. הזרים הולכים להיות אחראיים על הצד הדומיננטי של ההתקפה של הפועל ת"א, ולכן אנחנו צריכים לבחור בדקדקנות את הזרים שלנו. מצד שני,קשטן לא ידוע בבחירות טובות יותר מדי כשזה מגיע לשחקנים זרים, אבל אני לא חושבת שהזרים שהגיעו ויגיעו להפועל יהיו עד כדי כך גרועים, עם זאת -אני לא מאמינה שהם ירשימו ויעשו משהו מעורר הפתעה כמו חורחה בריטס ולופז שלדעתי, יתבררו בסופו של דבר לעסקה כדאית.

בקשר לזר המאכזב- אני חושבת שרייס יתקע את המסמר האחרון בארון הקריירה הישראלית שלו עונה הבאה, ולפחות מקווה ככה. רייס לא מראה סימנים של מתאושש מהיכולת הירודה ממנה הוא סבל בסוף עונה שעבר וההפך,הוא אפילו מחזק את הספקות וה"מחשבות השניות" כמו שאומרים שהיו לניר קלינגר שהוא החתים אותו בקיץ האחרון.