הזרים הכי טובים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏17/6/04.

1. יוגב אסולין Guest

כל כמה זמן יש לנו בארץ תחלופה של זרים שמגיעים ממדינות שונות. היתה תקופה של הונגרים שהצליחו בעיקר טוב בבבית"ר ירושלים אני מדבר על שאלוי טרטיאק פישונט וכו'. וזה התפשט לכל יתר הארץ והם היו הצלחה גדולה. אחריהם אני זוכר היתה תקופה טובה של גרוזינים שכללו את גיורגי דרסליה אנזבדזה ועוד שחקנים. היה תקופה של יוגסלבים בולגרים קוראטים ובעצם כמעט מכל העולם מגיעים לפה שחקנים.

איזה מדינה לפי דעתכם מספקת לישראלים את השחקנים הטובים ביותר עם זה באירופה או כולל הכדורגל הדרום אמריקאי שהביא עלינו כשרונות. בתור מאמנים מאיזה מדינה הייתם מתחילים את מסע החיפוש שלכם ומה מאפיין את אותם שחקנים?

2. אלי מתחן Member

טרטיאק היה אוקראיני או רוסי, לא הונגרי.
    אני חושב שהזרים הכי טובים באו מהונגריה, שאנדור, פישונט, שאלוי, המאר הם היו אולי הזרים הכי טובים ששיחקו בארץ.

3. בית"רי אמיתי Member

הונגריה.
    המדינה שסיפקה לנו את הזרים הכי טובים.
    שאלוי, הזר שכבש הכי הרבה שערים.
    פישונט, האמר, שאנדור (אחד השחקנים הכי מדהימים שנחתו כאן, שאלו את ג'ובאני רוסו : )
    גם רוסיה סיפקה לנו זרים טובים, טרטיאק (הזר הכי גדול שהגיע לארץ לפי דעתי) וגרשנייב (כל מילה מיותרת).

נ.ב:
    תגידו, זה רק אני, או שהסמיילי ששמתי בראש ההודעה דומה לחנן פדידה?

4. Yaak#Berko Member

הונגריה כמדינה סיפקה לבית"ר כמות מכובדת של שחקנים, אבל אף אחד מהם לא היה מהטופ של הזרים שנחתו כאן. אובארוב, קנדאורוב, קודריצקי, איגיביני, ג'ובאני, מגמאדוב. אלו 6 הזרים הכי טובים ששיחקו בארץ ב-15 שנה האחרונות. אחריהם משתלבים טרטיאק, צ'אנוב, שאלוי, פראליה, ז'וטה, סימרוטיץ', שאנדור, פנסטיל, אדו, וארצג. לפישונט אין מקום ברשימה הזו, הוא נתן עונה טובה בבית"ר ואז הסריח את המגרש בהפועל. מהמאר אף פעם לא תפסתי. שאנדור לעומת זאת כישרון ענק ובלתי מנוצל.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/04
  5. אלי מתחן Member

אם אתה מסוגל להשוות בכלל בין מגאמדוב לטרטיאק או בין שאלוי\פישונט ובין קנדאורוב אתה במצב לא משהו, תשווה בין ההישגים שלהם בארץ, בין היכולת שהם הציגו.
    פישונט נתן 2 עונות גדולות בבית"ר בהן היא זכתה ב2 אליפויות, אתה תראה את הקלטות אליפות אתה בכלל לא תדבר יותר. ב98 הוא הציג לדעתי את העונה הגדולה ביותר של זר בישראל, אפילו יותר משל רוסו בהפועל חיפה.
    סרגיי טרטיאק היה הבלם הטוב ביותר ששיחק בארץ, תשאל כל אחד שראה אותו ואת מגמאדוב והוא יגיד לך אותו דבר, לעבור אותו הייתה משימה בלתי אפשרית, הייתה לו שליטה בכדור שאפילו אינדיו היה מתקנא בה, הוא היה השחקן הכי חכם שהכרתי, מבחינת מהירות היה לו חיסרון בולט, אבל הוא חיפה על זה במשחק חכם, סגירות נכונות, וכו'. יורם ארבל אמר פעם, "טרטיאק הוא השחקן היחיד שמסוגל להיות 20 מטר מהכדור, לעומת שחקן מהיר שנמצא 5 מטר מהכדור ולהגיע לפניו.
    שוב אתה תראה קלטות אליפות אתה תשכח מה שאמרת, רק בשבילך אני אנסה להשיג שערים של שלושת ההונגרים (כולל הצגת היחיד של המאר מול מכבי בר"ג) ושל שאנדור שהצטרף מאוחר יותר.
    וד"א שכחת את זבאדיל.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נראה לי שיש מדינה שהביאה יותר מכולם כישרונות לישראל,אולי אם מישהו יוכל לעשות פעם סקר מקצועי ויסודי שיבדוק את אחוז ההצלחות של הזרים ביחס לכמות הזרים שהגיעו,כי על כל פישונט שהגיע היו לפחות עוד 3-4 הונגרים שלא הצליחו ועל כל טרטיאק היו לפחות 3-4 הונגרים שלא הצליחו..בסוף נגלה שגאנה הביאה הכי הרבה כישרונות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

בתור מאמן היום הייתי מחפש איפה שהכי זול וזה מה שהם עושים,הכדורגלנים האוקראינים,מולדבים וכו..שידרגו אתם עצמם כנראה והם עולים קצת יותר מפעם ככה שהמאמנים מעדיפים בינתיים ללכת לדרום אמריקה ואפריקה בשביל להביא כישרונות זולים.

הרבה גם תלוי בהצלחות של הזרים שנמצאים פה,למשל פעם הביאו את שאלוי והוא היה גדול אז התחילו להביא המון המון זרים הונגריים,יעקובו היה הברקה גדולה אז הביאו המון ניגרים ואפריקאים ואינדיו ובוקולי היו הברקה אז עברו לדרום אמריקאים.

7. burning soil Member

הזרים שהגיעו ממזרח אירופה,בעיקר בשנות ה-90 היו ברמה הגבוהה ביותר,זה ידוע
    כי ברית המועצות התפרקה והזרים היו זולים יחסית.
    אבל כיום הכדורגל במזרח אירופה התקדם ולכן קשה להביא זרים איכותיים כמו בעבר.

בתקופה האחרונה החלו להגיע זרים מדרום אמריקה,ומאפריקה כיוון שניתן למצוא שחקנים לא רעים
    במחיר סביר,ואם ולעיתים קולעים בול ומקבלים שחקן ברמה,אבל גם כאן יש עניין של כסף.

8. Ilan Member

פישונט אכן אחד הזרים היותר טובים שנראו פה. לדעתי הוא נמצא ברשימה של הזרים הכי טובים ביחד עם רוסו, אובארוב יעקובו ושאלוי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/6/04
  9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

וסיעד חלילוביץ.
    אחד הזרים אם לא הזר הטוב ביותר שנחת בבירת הנגב והצעיד את הפועל ב"ש לזכייה ראשונה בתולדותיה,עם עונה פנטסטית ובישול בגמר לרוסו.

10. יוגב אסולין Guest

ההונגרים באמת הציבו פה רמה גבוה הבעיה איתם שזה היה בעיקר בבית"ר ירושלים ולפרק זמן קצר מאוד. לאחר שהם החלו להתפרק כל אחד למקום אחר הם כבר לא נתנו את אותם הצגות ולכן קשה להגיד שהם הצליחו. פשוט היתה לבית"ר קבוצה מעולה שכל מי שיהה בא הצליח וזה כלל את הזרים.

בקשר לזר הטוב ביותר שהיה פה.. לפי דעתי רוסו.. גם מבחינת תארים וגם מבחינת עקביות.. הוא כל שנה כמעט נבחרת להיות בן 20 השחקנים עם ממוצע הציונים הגבוה בליגה.

11. בית"רי אמיתי Member

חחחחחחחחח מגמאדוב יותר טוב מטרטיאק חחחחחחחחחחחחחח.
    מי זה בכלל מגמאדוב? מה הוא עשה בכדורגל בארץ?
    2000 שנה במכבי פ"ת ולא עשה שם משהו רציני.
    לעומת זאת טרטיאק...ומכאן תקראו את ההסבר של ג'ו קול...ותראו, מי הבלם הכי גדול שהגיע ארצה.

12. burning soil Member

לזרים שהוזכרו כאן אפשר להוסיף את אוסטרץ',הלמאי,קלשנקו,סימורוטיץ' שהיו זרים טובים..
    קנדאורוב,פץ..

13. אלי מתחן Member

פישונט ושאלוי שיחקו בבית"ר 3 שנים ביחד, שאלוי לבד 5 שנים, שאנדור 4 והמאר 3.
    זה שרוסו כל עונה הוא בין הטובים בליגה מעידה יותר על הליגה שלנו מאשר עליו, הוא באמת זר טוב, בין ה5 הטובים ביותר שהיו בארץ, אבל לדעתי טרטיאק ואובארוב היו טובים ממנו.
    שהוא שיחק בליגה שהיית ברמה טובה ולא כמו היום הוא לא בלט מעבר לזרים אחרים.

14. Yaak#Berko Member

עם מי אני מדבר. אתם עוורים מאהדה. מהר לעשות ניתוח, לנתק את הלשון שלכם מהתחת של אוחנה.

שימו לב, אתם משוכנעים שאינדיו וקאלדיירה הם הזרים הכי טובים בארץ, ובכל זאת הקבוצה שלכם הא הקבוצה הכי גרועה בליגת העל, ואני לא מתבלבל. הכי גרועה. אם אוחנה לא היה המאמן הייתם מוחים ובוכים על הכדורגל הלא אטרקטיבי של הקבוצה שלכם וההישגים הבינוניים, אבל אתם לא יכולים, הלשון פשוט תקועה עמוק מדי.

עכשיו לגבי הזרים שהזכרת, הלמאי היה שחקן מאוד בינוני, אפור ומשעמם, ברונו הייס קשר אחורי הרבה יותר טוב, ועדין אין לו מקום בנבחרת כל הזמנים. לאוסטרץ היה את המזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון. אפילו פרוחננקובס יותר טוב. מקלשצ'נקו ראיתי משחק גדול אחד, הרביעייה במשחק הראשון שלו בחיפה. מאז הוא חי מהשאריות.

סימרוטיץ' לעומת זאת היה שחקן ענק, שהייתי שמח לראות בחיפה בכל יום (לפני שהוא פרש).

סתם רעיון - ב-2-4-4:

אובארוב
    פץ, טרטיאק, מגמאדוב, פנסטיל (אני יודע שפץ לא מגן שמאלי אבל לא נופל לי שם של מגן)
    קודריצקי, קנדאורוב, ז'וטה, ג'ובאני
    איגיביני, שאלוי

15. burning soil Member

אני לא חושב,במשך רוב התקופה שלו בארץ,הלמאי היה שחקן טוב ויציב,וכשהפועל ת"א
    שיחקה באירופה,הוא היה גורם חשוב בהצלחה.

לעומת זאת,ברונו הייס בלט מאד בעונתו הראשונה(שגם בה הוא היה חלש לפרקים),
    ובעונה השניה קצת נחלש,אף על פי שהוא היה שחקן חשוב מאד,אבל באירופה הוא היה חלש להחריד.

לטעמי זה עניין של פרשנות,אוסטרץ' באמת לא היה גדול בליגה,ולא כבש בצרורות,אבל אי אפשר
    להתעלם מהתרומה הבלתי רגילה שלו במסע האירופי של הפועל ת"א,ומהעובדה שהוא היווה חלק
    חשוב ביותר בהעפלה של סלובניה למונדיאל.

יכול להיות שזה המשחק היחיד שראית בו את קלצ'נקו?
    כי אני זוכר שחקן חשוב מאד,כן,שוב בהפועל ת"א,שחקן שידע לכבוש כשהיה צריך,ואין בכלל מה להשוות
    בינו(בזמן שהיה בשיא) לבין החלוצים שמשחקים כיום בליגה הישראלית.

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/04