הזהובים מתחזקים. יש סיכוי להפתעה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ליהי, ‏19/6/03.

1. ליהי Member

בני-יהודה שמחזיקים שנה אחר שנה בהתמודדות ממשית לירידה לליגה הלאומית עושה עונת המלפפונים הזו תפנית שנראה שתעשה לה רק טוב.

היא קנתה את בן לוז הקשר המצויין ואסי דומב בלם נבחרת ישראל שחוזר מפציעה. בני יהודה גם במו"מ עם איציק זוהר ודודו אוואט (לא שזאת נקודת אור,אבל..) במועדון נשמעים קולות מתונים אך בטוחים בעצמם ששנה הבאה הם הולכים לעשות זאת ולהגיע לצמרת הליגה.

מה דעתכם? יש סיכוי להפתעה?
    זה רק אני או שיש עוד שמאמינים שלמקום רביעי גם להם יש סיכוי? :wink:

2. Thierry Henry Member

אני חושב ששנה הבאה הם יתחרו על מקומות 4-7..
    זה פשוט תרכובת נהדרת מה שיש שם:
    קהל נהדר בשילוב עם שחקנים טובים, רק צריך לשפר את האצטדיון.

3. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

על המקום הרביעי בני יהודה רק יכולה לחלום, אולי תיהיה הפתעה והם לא יאבקו על הירידה
    ויסיימו במרכז הטבלה- 5-9, אבל למקום הרביעי יש קבוצות יותר טובות שהביאויביאו חיזוק כמו ב"ש, נתניה ובית"ר.
    למרות החיזור של בני יהודה, זה לא מספיק להביא כמה שמות גדולים, צריך קבוצה שתתפקד
    ביחד, מה גם שהשמות שהביאו לא כאלה גדולים, אפילו אם דודו אוואט ואיציק זוהר יגיעו, הם לא
    נמצאים בשיא, וגם בטח יווצר עוד מצב דמוי אבי נימני והצעירים שכולם ישחקו על זוהר ולא יצא
    מזה כלום.

4. Emil Member

אני לא יודע עד כמה הם "יתחרו בצמרת הליגה", אבל עם החיזוק שכבר נעשה ואני די בטוח שיבואר לפחות עוד שחקן אחד, בעונה הבאה אני לא מצפה מהם להיאבק נגד הירידה. הפעם יהיה שם משו סטייל מקומות 6-7 בלי לחץ צמידי מהתחתית הבוערת, אבל אני עדיין לא מאמין שהם יכולים להתחרות על מקומות 4-5 שב"ש ונתניה לא יוותרו עליהם כל כך מהר.

בסה"כ השכונה הולכת בכיוון הנכון, תוך שמירה על שפיות כלכלית. כמו שאמר שאטן, הכל נעשה "במסגרת התקציב" ולדבריו, בני יהודה אפילו חסכה כסף בשינוי אנדונוב החוצה לוז פנימה.

יחסית לבלמים של בני יהודה דוגמת דני מישען (אם אני לא טועה) ורוני גפני אסי דומב הוא ברמה אחרת, כל מה שנישאר ליראות ממנו זה מה הוא יהיה שווה. האם הוא יהיה "גניבה" מצד בני יהודה, או סוס גמור דוגמאת טלקר בבית"ר? רק ימים יגידו.

לבני יהודה יש קבוצה לא רעה בכלל בעונה הבאה, רק צריך ליראות איך הקבוצה תיתחבר והאם השחקנים, שלחלקם שמות לא רעים בכלל, יתאקלמו וישחקו. בכל זאת בשכונה ישחקו בשנה הבאה לוז, דומב, סביליה (?), בן שימעון, אברבנל ...
    על הכוונת עוד שוער צמרת (אוואט לא כל כך צמרת אבל לצורך העיניין), ואפילו איציק זוהר.

חדשות טובות לאוהדי בני יהודה, אבל שוב - ניצטרך לחכות וליראות איך גיא לוי מדביק את כל זה לקבוצת כדורגל מנצחת.

5. KirkH Member

כמה דברים בקשר לקבוצה שנבנית בשכונה...

* אני מאוד מעריך את היכולת של יא לוי להדביק ביחד את הקבוצות שאותן הוא מאמן. הוא גם אחד שהכל מתחיל אצלו ממלחמה על כל כדור וזה דבר שהיה חסר מאוד בזמן האחרון לבני יהודה.

* כל קבוצה שמעוניינת להילחם בצמרת, חייבת, דבר ראשון לדאוג לחוליית הגנה ושוער איכותית. רוני גפני הראה יציבות גדולה במהלך העונה החולפת, דומב הוא רכישה מעולה, דודו אוואט אם יגיע למרות כל הביקורת (ואני אישית ממש לא אוהב אותו) הוא עדיין השוער מספר שלוש-ארבע בישראל, זה שלד ממש איכותי. זה שלד שיכול להביא את הקבוצה גבוה בטבלה.

* לבני יהודה יש בעיה בחוד. חזי שירזי הוא שחקן נשמה, אבל מקצועית הוא כבר מעבר לשיא, זה נחמד בשביל מאבקי תחתית, זה לא יספיק בשביל יותר מזה. בלילי יכול להתאים להם, אבל יכול להיות שיעדיפו חלוץ זר.

* הדבר שהכי חסר לבני יהודה כרגע, לפי דעתי, זה קשר אחורי נוסף. רצוי זר, ברמה גבוהה. כל קבוצה שרצה בשנים האחרונות בצמרת (1-6) עשתה את זה עם קשר אחורי דומיננטי. לבני יהודה אין כזה שחקן.

* כרגע, כשאנחנו שבועיים בתוך עונת המלפפונים בני יהודה במצב מעולה. אולי המצב הטוב ביותר שהייתה בו בשנים האחרונות מבחינת חומר שחקנים. אבל כרגע זה עדיין לא יספיק לה להישג של מעבר להבטחת ההישארות 4-5 מחזורים לסיום. כדי להפוך למתמודדת רצינית על 4-7 היא חייבת להביא עוד לפחות שלושה שחקנים בעמדות מפתח. אם אכן תעשה את זה היא יכולה להגיע גם למקום הרביעי. אסור לשכוח שנכון להיום, אם כל הכבוד לשם וליוקרה - להפועל ת"א אין קבוצה. אולי תהיה אבל כרגע הסגל שלה לא עדיף בשום דבר על זה של הזהובים.

6. קופירוק Member

בני יהודה תתחרה על מקומות 4-10 בגלל שתחשבו על זה: מי יירד? בני יהודה ואשדוד התחזקו פ"ת ב"ש ונתניה נשארו אותו הדבר פחות או יותר- חזקות בית"ר והפועל פ"ת קבוצות קלאסיות שלא יירדו...אז מי כן?

7. KirkH Member

טוב שלא אמרת שבני יהודה תתמודד על אחד מ-12 המקומות בליגה.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב שלא אמרת שם ילחמו על מקומות 1-12..זה היה חוסך הרבה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

קירק-אתה מתכוון שבני יהודה צריכה עוד קשר חוץ מבלסינג קאקו או שפשוט אתה מחשיב את זה שכרגע הוא עדיין לא בבנ יהודה?

9. KirkH Member

מובן שקאקו עונה בדיוק על הצורך בקשר נוסף. אבל אני עדיין לא בטוח שבני יהודה תקבל אותו. נראה לי שלכל היותר קאקו ישלם לשאטן קנס על כך שחתם על חוזה כאשר הוא עדיין שחקן של ב"ש...

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

.

אבל בוא נגיד שאם קאקו יבוא..בני יהודה תצטרך עוד חלוץ וסך הכל הכל יתחיל להיראות ורודכתום

11. קופירוק Member

יה צמד #%~!^% לזה התכוונתי, שאי אפשר לדעת איפה הם יהיו ושמה שבטוח שהם לא יירדו ושהם לא יהיו בין המקומות הראשונים....איזה עיצבון איתכם ראבאק! כתבתי הודעה שלדעתי חכמה ואתם מגיבים עליה כאליו זאת בדיחה או משהו...

12. KirkH Member

אם, קאקו יבוא, וזה עדיין אם גדול, אז כן, חסר לקבוצה בעיקרון חלוץ טוב ויש להם חומר ל4-7...

קופירוק, להגיד שהקבוצה תילחם על כל מקום חוץ מהשניים האחרונים זה נורא נחמד אבל זה בערך כמו להגיד שאם לא יקרה איזה אסון, מחר שוב תיזרח השמש.
    וזה לא מוריד שום דבר מהמשך הדברים שלך, רק מהמשפט הספציפי. ובכל מקרה - קח את העניינים בקלות.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עניין קאקו מזמן כבר נפתרה,קאקו חתום אצלנו(באר שבע)לשלוש שנים...
    והנה משהו שכתב אחד מהכותבים בפורום של הפועל באר שבע,זה בהחלט משקף את דעתי:
    בני יהודה היא קבוצת תחתית מעל לעשור, היא חיה מהעבר שלה, אין לה הווה וגם אין לה עתיד.
    לבני יהודה כיום, אין יותר אוהדים מהפועל כפ"ס לדוגמא, רוב שכונת התקווה מאוכלסת בפועלים זרים, והאוהדים הולכים ומתמעטים (בערך 1,000 בממוצע בשנים האחרונות).
    כבר היו לבני יהודה עונות עם סגל טוב יותר בעשור האחרון ועדיין הם השתרכו עמוק בתוך הבוץ של התחתית, לא צריך להתרשם יותר מדי מאותם משניים/שלושה שחקני חיזוק. אז העונה הם סיימו מקום 10, עונה הבאה הם ישתפרו אולי באופן חד פעמי למקום 7 , וגם זה במקרה הטוב מבחינתם.
    אם תחפשו עיתונים מתחילת העונה שבה הם ירדו ועד בערך המחזור ה-15 של אותה עונה, תגלו שהם היו "קבוצה מעולה עם שחקנים תותחים שהולכת לתת את הטון בחלק העליון של הטבלה"...

בני יהודה היתה ותישאר קבוצת תחתית, מדי פעם היא תרד ותעלה ליגה לסרוגין, עד שתעלם לחלוטין ממפת הכדורגל שלנו, בדיוק כמו הפועל יהוד, שמשון ת"א, הפועל לוד, הכח ר"ג, רמת-עמידר, ושאר קבוצות הלוויון של ת"א.
    הקהל שלהם כבר המון המון שנים לא מגיע למגרשים, לא זכורים לי תותחים שצמחו להם במחלקת הנוער בשנים האחרונות (עם כל הכבוד לאסי בלדוט ואבי אבגי), והרכש הנוכחי אולי יוציא אותם לעונה שתיים ממאבקי התחתית, לא יותר מזה.

14. KirkH Member

בני יהודה לא תעלם. אם זה היה אמור לקרות אז כבר לא היית רואה אותה, הקבוצה הזו עברה כל כך הרבה משברים וכל פעם היא חוזרת מחדש. להגיד שבגלל שכבר עשור היא לא מצליחה היא הולכת להיעלם זו סתם הערכה פרועה וחסרת ביסוס.
    הנהלת בני יהודה בשנתיים האחרונות (שאטן) היא אחת ההנהלות המקצועיות ביותר שיש בישראל. למה שיעלמו? אפשר לחשוב כמה קהל היה מגיע לוסרמיל לראות משחקים חסרי חשיבות בליגת המשנה בעונות הקודמות. אז היו מביאים קהל במשחקי עונה ביג דיל? בגלל זה ב"ש זו אימפריה ובני יהודה סתם קבוצה? גם היציאה על זה שכל שכונת התקווה זה עובדים זרים נורא מצחיקה - אבל רואים שלא ביקרת שם לאחרונה. בעונות טובות בני יהודה, גם היום שווה הרבה יותר מ-1000 אוהדים.

ואם היינו שופטים לפי ההצהרות של זינו וראשי ב"ש בניון רוסו וברדה עוד היו בב"ש היום - למזלנו הפסקנו להאמין להם, לא אומר שקאקו ישחק מחוץ לוסרמיל, אבל תסלח לי אם אני אחכה לשמוע הצהרות קצת יותר חד משמעיות ובטח מאנשים עם הסטוריה קצת יו תר אמינה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עם כל שנאתי לשכונה גם אני לא ממש מסכים עם הדברים משה.

בני יהודה לא תעלם היא עברה יותר מדי רגעי שפל ושרדה אותם, אז את בני יהודה אני לא רואה מתפרקת.

וקירק אני לא רוצה להכנס מי קבוצה יותר גדולה ב"ש או בני יהודה כי כבודה של בני יהודה במקומה מונח. אבל אם שופטים ע"פ הקהל תרשה לי לגחך על ההשוואה בכלל....