ההתאחדות החדשה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏25/4/04.

1. יוגב אסולין Guest

לפני כמה חודשים בוצע חילוף משמרות אחרי תקופה ארוכה שהתאחדות היתה תחת הדרכתו הכושלת של גברי לוי. במשך המון זמן דבקה סטיגמה רעה בהאחדות כל דבר רע שהיה לנו בבית בעבודה או עם האישה היינו כבר מתוך הרגל מפילים את האשמה לע ההתאחדות ואת האמת ככה זה גם היום - מתוך הרגל פשוט.

אבל אולי אנחנו לא רואים הכי טוב אולי לא שמים לב או לא מפנים אבל היה חילוף, חילוף משמעותי בהתאחדות לכדורגל. עלה בן אדם בשם איצ'ה מנחם עם הרבה רצון ומוטיבציה לשפר לתרום לעזור ובעיקר לקדם את הכדורגל שלנו בארץ. הוא הביא כמה הבטחות ודברים לפני שהוא נבחר ואמר כמו כלפויטקאי שהוא יקיים ויקיים. אותם. האמנו לא? לא בטוח - בטח לא כולם.

היום שאנחנו קצת אחרי אפשר אולי לנסות ולהתחיל לשפוט אותו. נכון זאת תקופה קצרה. אבל העובדה שבתקופה הקצרה הזאת הוא תיקן שיפר ועשה הרבה דברים שלא היו לנו במשך שנים תחת הדרכתו של גברי לוי גורמת לי לכתוב את ההודעה הזאת (תאמת - גם בעקבות טור קצרצר שקראתי במקום אחר). ולחלק לא קצת מחמאות על הרבה דברים טובים שהוא כן עשה וכן שיפר בתקופה הקצרה שבה הוא בהתאחדות...

הוא דאג לקיים משחקי ידידות בארץ. דאג להחזיר את משחקי הנבחרת לארץ. הוריד את רמת האלימות ובכל פעם אפשר להיות מופתעים לטובה מדברים שהוא עושה. אבל עכשיו? בעקבות התקופה הרעה (ועכשיו רואים עד כמה רעה) של גברי לוי בהתאחדות. אנחנו רואים את הדברים האלה כפלא טבעי ולא מחברים את זה להתאחדות שעושה עבודת קודש בזמן האחרון ומשפרת את רמת הכדורגל בארץ.

אבל לפי דעתי כדי שבאמת יזכרו אותו יש מספר דברים שהם באמת חשובים. כל מה שעד עכשיו ציינתי זה דברים טובים יפים וחשובים מאוד אבל זה רק המעתפת של הכדורגל שלנו. יש את התאחלס שצריך לדאוג לו וזה.

1. החזרת הקהל למגרשים
    2. החזרת המתח והרמה לליגה
    3. שיפור מתקנים ומגרשי נוער
    4. שנגיע כבר סוף סוף - עם הנבחרת לטורניר בינלאומי!

2. EladLR Member

רק שימשיך ככה
    כי באמת רואים שינוי..
    לא מבחינת רמת הכדורגל אלא מבחינת הניהול!
    ועל זה מגיע לאיצ'ה ח"ח רציני!
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

3. יוגב אסולין Guest

שמע שינוי ברמת הליגה רמת הנבחרת ודברים כאלה זה דבר שהוא תהליך קצת קשה לבקש שינוי כל כך מידי .. דברים שהם מידים.. וגם מורכבים כמו החזרת משחקים לארץ הוא עשה וזה כבר מראה על רצינות.

מלבד זאת בקשר לרמה פה אני חושב שזה עניין שלא קשור להתאחדות יותר למשקיעים. ויותר לקבוצות עצמם. התאחדות יכולה לתרום לעזור וכו' לא יותר מזה...

4. EladLR Member

נכון..
    אבל למשל אם יורידו את אפשרות לזרים בליגות המשנה יהיה מעולה ולהפך זה עוד יותר יאזן את הליגה הלאומית.. רואים תוצאות בארצית שכל עונה יש כמה אחרות בצמרת... ולא כל שנה יש את אותן קבוצות בצמרת..

צעירים שחייבים להשתפר פה.. יותר השאלות של צעירים לקבוצות קטנות וכאלה..

5. יוגב אסולין Guest

אני לא מאמין בהורדת הזרים בליגה הלאומית. כי זה בסה"כ יוריד עוד יותר את הרמה של הליגה. הרעיון הוא שבליגה הארצית אין זרים. ובתור אחד שמקורב לליגה הזאת זה רע זה מוריד את הרמה עוד יותר.
    אז לפחות בשתי הליגות העליות שאנחנו קוראים להם ליגת על וליגה לאומית. הם צריכות להיות ליגות מקצועניות וחייב להיות בהם זרים. אחרת יעלו לנו לליגת העל קבוצות עם שחקנים של שקל.. שבמיקרה פגעו טוב ואז הם יעלו ויתרסקו כלכלית לגמרי בליגת העל.. לכן זה לא רעיון טוב. אתה לא יכול לעשות קיפצה כזאת גדולה לקבוצות כאלה קטנות.

בקשר לשחקנים צעירים שוב.. זה עבודה של שנים ובעיקר של קבוצות. עבודה כמו שעשו בהפועל ת"א עם בתי ספר וכו'. הבעיה היא שהמצב הכללכי במדיה לא משהו ולכן קשה לדרוש מעיריות להשקיע בדברים כאלה לפני בתי ספר וחינוך וכו'. ולפני הבעיה בכביישם ו1001 דברים. עם כל הכבוד לספורט ולדכורגל זה דבר די שולי בראייה של מערכת עירייה. ולכן הכל פה נכנס שוב לעניין של הקבוצה עם יש קבוצת משקייעם שמוכנה להשיקע זה היהי עם אין אז זה לא יהיה קיים. השחקנים הצעירים היותר מוכשרים מצליחים להשתלב גם במה שיש ויש הרבה שאנחנו מפספסים אין מה לעשות. בכל מיקרה אני מכיר הרבה שחקנים טובים שהיו בילדים ונערים של הפועל אשקלון חברים שלי. וברגע שמישהו באמת טוב הוא לא ניתקע הוא עבר לשחק בקבוצות נוער של גדנ"ע מכבי ת"א הפועל ת"א.. ואז מי שנשאר הם בדר"כ הפחות טובים. זה מה שאפשר לעשות במציאות של היום. נכון זה לא היכ אידאלי אבל קצת קשה לבנות פה פתאום מחלקות נוער להציב מאמנים.. יש לציין שגם זה לא חוכמה רק לעשות חוכמה להמשיך עם זה במשך 10-15 שנה לפחות דבר שדורש השקעה גדולה ותשתית ענקית למשך שנים. אני לא חושב שאנחנו ברמה ובמצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו דברים כאלה. וכל פעולה יזמים פרטים כמו בחיפה והפועל ת"א של בתי ספר לכדורגל מתקבלת בעניי בברכה

6. חומוס גבעתיים Member

אם אתם באמת רוצים את זה, אתם צריכים להגיע למשחקים באצטדיון ר"ג!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/qbluewacko.Xxx

7. אלי מתחן Member

אם רוצים שהכישרונות באמת יתקדמו צריך לעשות בארץ מה שעושים בכל מדינה, וזה לפעול לפי מה ששלמה שרף הציע, אקדמיות של כדורגל לצעירים בתנאי פנימיה. נכון שעכשיו מחלקת הנוער העשירה של חיפה בעצם מנהלת כזה דבר וקונה את רוב הכישרוניים, אך בגילאים היותר נמוכים שחקנים צריכים להתגלות ולעבור לאקדמיה.

8. EladLR Member

9. dIaMoNd Member

אם אני איצ'ה אני מרחיב את הליגה ל16 קבוצות

10. יוגב אסולין Guest

היום פורסם בעיתון הרעיו הגדול שעליו עובד איצ'ה מנחם לשיפור הכדורגל הישראלי הוא כולל המון סעיפים (כתוב בידיעות אחרונות למי שמעוניי) אני יכתוב פה חלק.

במכתב שפורסם היום אומר איצ'ה שהוא רוצה לקחת את הכדורגל ולעשות תוכנית ל4-5 שנים הקרובות שתגרום לשיפור ניקר ברמת הכדורגל בארץ וברמת הנבחרת. הוא עושה את זה לפי המודל של פורטוגל שהצליח טוב מאוד והוא לוקח ביחד איתו מאמן שעשה פרוייקט כזה בעבר במידה אחרת (לא פורסם איזה) והצליח איתה.

הרעיון בגדול מתבסס על כמה עקרונות קודם כל להפוך את החיים של הכדורגל כבר מגיל 14 להכל סביב הכדור עם זה בפנימיות לימודים חינוך וכו'.. דבר שני שזה מתבסס זה העלת רמת המאמנים בארץ כי הוא רואה כמשפיעים העיקרים על אופי השחקנים.

אז ככה.. המטרה היא להתמקד יותר בטיפוח של דור צעיר של ילדים נערים ונוער. לתת להם מתקנים פנימיות והכל.
    המטרה של זה היא שתוך 5 שנים יצא דור של שחקנים שרובו יוכל ללכת לשחק באירופה וככה גם הנבחרת תרוויח מזה וגם הקבוצות ירוויחו כסף מהעניין דבר שיעלה את רמת הליגה.
    המאמנים יעברו הכשרה הרבה יותר מקצועית רחבה וקשה. המאמנים יצטרכו לעמוד בדרישות של ידע מיומנות, כושר וחינוך.
    התאחדות בשילוב משרד החינוך יקימו פנימיות כדורגל לילדים מחוננים.
    ובנוסף יוקם גוף שיעקב אחרי כל השחקנים הצעירים בקבוצות השונות.

אוקי זה ממש בענק הרעיון |(בידיעות הוא מפורסם על פני 2 דפים - מוזמנים לקנות וליקרוא).

מה דעתכם על הרעיון האם זה ראלי? יצליח? ינוסה בכלל?

11. שגיא Guest

בגדול הרעיון הוא להשקיע הנוער. הרעיון יפה, השאלה המרכזית האם הוא ימומש, וכמה זמן, אם בכלל, יקח לדבר הזה להתחיל לתפוס תאוצה. כרגע זה רק דיבורים, אפילו שזה הפך למסמך רשמי. איצ'ה יצטרך להראות דבקות במטרה, ולנקוט בהרבה אמצעים כדי להשיג את זה, כמו גם להשקיע לא מעט כסף. אני חושב שרק תוך שנתיים-שלוש יהיה אפשר לראות את השינויים המהותיים, אם בכלל, שקרו עקב התוכנית הזאת. אבל לפחות יש כאן התחלה של יוזמה.

12. bristolrovers_fan Member

לדעתי הרעיון להשקיע בנוער הוא חשוב מאוד:
    לאחרונה כמו שבטח כולם יודעים נערגה בדיקה על הכושר של השחקן הישראלי והיא נמצאה שלא טובה
    אם רוצים שהשחקנים הישראלים יתחילו לשחק ברמה אז הכי חשוב זה להתחיל אעם הנוער כי שחקנים מבוגרים כבר אי אפשר לשנות
    אם תסתקלו על הקבוצות האירופאיות השונות לכל אחת יש אקדמיה לנוער ששמה יש את מיטב המכשירים למשחק, ומגרשים מדרגה ראשונה
    בארץ אפשר לראות אולי מועדון אחד שמפתח ככה שחקנים והוא בית"ר נס טובורק שצומחים משם כמה שחקנים טובים.
    אם התאחדות תתחיל להקים בעזרת הקבוצות אקדמיות לנוער כמו בחול אז הכדורגל שלנו יתחיל להתקדם בהדרגה

13. יוגב אסולין Guest

תאמת חשבתי שיהיו תגובות כאלה.. אבל אני לא מסכים איתכם..
    מהסיבה הפשוטה.
    זה כמו שאלה של מה בה קודם התרנגול או הביצה...

ובתירגום לכדורגל השאלה היא.. האם כל זמן שלקבוצות אין אפשרות לשחקנים המון כסף.. השחקנים יכולים כבר מגיל 14 לבנות את החיים שלהם סביב זה בתור מקצוע כאשר במידה ותיהיה להם משכורת של פחות מ100000 דולר לעונה הם כניראה יתקעו בגיל 33 עם קצת כסף.. בלי עבודה בלי מקצוע ובלי פנסיה? האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להביא את השחקנים למצב שהם תלוים אך ורק בכדורגל?

אני לא חושב.. כי הרבה שחקניםן במתכונת הזאת יפלו פה לקבוצות הליגה. וכמה שניראה לכם שהשכר פה גבוה הוא לא באמת כזה גבוה. כי צריך ליזכור שרוב ההורים של מי שפה הם אנשים שכרים הם מקבלים משכורת ואחרי זה יש להם קופות חיסכון של המדינה שעושה להם. את זה לכדורגלנים אין. עם כדורגל עשה בקריירה שלו מיליון דולר בקריירה שלו.. אני לא בטוח שזה יספיק לו עד יומו האחרון. ובגלל זה קשה לבוא לשחקנים בבקשה שיהיו מקצוענים ויתעסקו בכדורגל. בטח שלא בגיל 14.

היוזמה בגדול נכונה.. אני יותר אהבתי את הקטע של להשקיע במאמנים ולהשקיע במעקב אחרי הנערים. בבנית כושר וכו'.. אבל הרעיו של פנימיות כדורגל ולקחת אנשים ולייעד אותם מגיל 14 להיות שחקני כדורגל שיהיו גדולים זה לא דבר חכם לעשות. מה עם מישהו יפצע בגיל 26... מה הוא יעשה? יתחיל ללמוד?

14. bristolrovers_fan Member

בגלל זה רוב אקדמיות הכדורגל משלבות גם לימודים

כמו באקדמיה של ליברפול למשל

15. אלי מתחן Member

את הכסף הגדול הם לא יהיו אמורים להרוויח בארץ, הוא רוצה משכורת של מאות אלפים? שיסע לליגות בחו"ל ירוויח אותה. בארץ קבוצות צריכות להתקיים מתקציבים סביב ה15 מיליון ש"ח.
    אם הכדורגל שלנו ישתפר, לא נצטרך תקציבי ענק בשביל להתקדם באירופה.