הדיון של נבחרת ספרד החדשה:: מתכוננים למונדיאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אם שופטים לפי כדורגל נבחרות אז חאמס רודריגס ו-ווסלי סניידר הם שניים מהשחקנים הכי טובים בעולם וכך גם דייגו פורלאן(ברור שהוא היה בטופ 15 החלוצים, אבל לפי המונדיאל הוא בטופ3). לא ראיתי הרבה תצוגות יחיד כמו של חאמס במונדיאל, וכן-הלאה.
    אי-אפשר להתחמק מכך שהסגנון של ריאל מדריד קצת שונה מזה של נבחרת ספרד. והציטוט של איסקו עצמו מוכיח שהוא מבין שגם לו יש אחריות במה שקורה. חבל לי שזידאן קטע לו את המומנטום בקלאסיקו אבל מאז הוא לא חזר לעצמו.
    ריאל מדריד לא מוכרת את הכוכבים שלה, שחקנים שהיא רוצה, קשה להגיד שזידאן רצה את חאמס אז כמו שהוא כן רוצה את איסקו כרגע["שיישאר כל החיים], יש לו חוזה וסעיף השחרור שלו אסטרונומי גם ככה.

אולי זה ישמע פלצני אבל אנחנו ריאל מדריד. מנצ'סטר יונייטד נוצצת? ליברפול? צ'לסי? אני כלל לא משוכנע. לברצלונה הוא לא יעבור מן הסתם ולא יחצה את הכביש. מנצ'סטר סיטי זו אולי אחת האופציה היחידה שאמיתית.

2. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/03/28/15222726836949.Xxx

במארקה הציגו אתמול את 'סקר המונדיאל' וביקשו מהאוהדים להרכיב נבחרת של 23 שחקנים. למעלה מ-120 אלף אוהדים השתתפו בסקר שנסגר אחרי פחות מ-24 שעות, והנה התוצאות לפניכם: הקהל לא מאמין באלבארו מוראטה שנקלע לתקופה רעה בצ'לסי, ורודריגו ואספאס הם החלוצים מלבד דייגו קוסטה. האוהדים רוצים את לוקאס ואסקס וגם את שחקני ההגנה סרג'י רוברטו, אזפיליקווטה ומרקוס אלונסו(זומן) והם שבעי רצון משלושת השוערים.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/03/29/portada/marca_papel/g2903.42b5a975ca94471c61f923a5d19e59f5.Xxx

שער העיתון הבוקר: 'תדהמה עולמית' - ספרד ריתקה את כל אוהדי הכדורגל אחרי משחק קסום נגד ארגנטינה. כל שחקן יזכה ל-400 אלף יורו אם הנבחרת תזכה במונדיאל.

עוד קצת חדשות מהנבחרת והפעם שינוי אווירה - טור של קרלוס קרפיו מהמארקה, אוהד ידוע של הנבחרת שליווה אותה בכמה וכמה מונדיאלים. הכותרת 'הדרך הטובה ביותר להפסיד'.

http://estaticos02.marca.com/blogs/tribuna-y-tribuneros/imagenes_posts/2018/03/28/192623_570x238.Xxx

'אחרי הניצחון 6:1 של ספרד על ארגנטינה, הנבחרת שלנו היא המועמדת הגדולה לזכות בגביע העולם. זה גורם לנו לכבוד והערצה. מי היה מאמין. התחלתי את עבודתי במארקה ב-1991, כמעט בגיל 19. היה לי שק של אשליות והר של חלומות מקצועיים למלא. עם חלוף השנים התפתחו האשליות לחלומות שהוגשמו - כמעט כולם.
    כל ארבע שנים הגיע מונדיאל: המונדיאל בצרפת ב-1998, זה ביפן וקוריאה ב-2002, גרמניה ב-2006. לפעמים שופטים, לעתים מזל רע, זידאן הגדול שתמיד היה קשה מולו - תמיד היריבים הראו שהם טובים יותר או יותר נכון - מנצחים. השתכנעתי כמעט שאני עומד למות בלי לראות את ספרד מרימה את הגביע בעל צבע הזהב ובעל החשיבות הגדולה ביותר.
    למרבה המזל, טעיתי גם כאן. בליל ה-11 ביולי 2010, בעת כתיבת שער המארקה, זה היה היום המטורף והמאושר בחיי. אני זוכר שחיבקתי את רוברטו פלומר העיתונאי, זו הייתה אנחת רווחה ועונג צרוף. הרגשתי שאינייסטה מסמן לי אחרי השער שלו - "אתה יכול למות בשקט". אני מניח שזה מה שזה אומר להיות עיתונאי ספורט.

עדיין חיי ובועט, ארבע שנים אחר-כך, עליתי על המטוס לסלבדור דה-באיה. הגשמתי עוד חלום וטסתי למונדיאל בברזיל לראות את ספרד מגנה על התואר שלה. כל מי ששמע שאני עיתונאי ספרדי - דיבר איתי בהתלהבות והערצה כלפי הכדורגל שלנו. 'הלוואי וברזיל תשחק כמו ספרד, איזו קנאה!', הגיב נהג מונית כששוחחנו על צ'אבי ואינייסטה. לפני 4, 8 או 12 שנים בטח הייתי מבקש ממנו להפסיק לדבר על ברזיל לעומת ספרד, הייתי מעדיף להגיע למלון באוטובוס במקום לסבול בדיחות של נהג מונית אכזרי. על מה שהולנד עשו לנו - קשה לדבר, אבל סלחנו להם.

בואו נעבור כמעט ארבע שנים קדימה, הרי מהם החיים בלי הכדורגל, ומה קורה עם ספרד והמונדיאל? ביום שלישי הייתי במטרופוליטאנו של אתלטיקו. נזכרתי במה שהולנד עשו לנו במונדיאל וככה השפלנו את ארגנטינה למרות שזה משחק ידידות. בשריקת הסיום, במהלך דרכי לאוטו, פגשתי שני ארגנטינאים. מתוך כבוד להיגואין וסמפאולי שאני מעריץ, אני לא אגלה את תוכן השיחה אלא אעדיף לומר שהם העריצו את ספרד, כמו הנהג מונית בסלבדור. זוכרים?

אני לא יודע אם ברוסיה ננצח ונזכה בגביע העולם השני שלנו; בדרום אפריקה היינו הכי טובים וזה היה ברור גם אחרי הפסד הפתיחה לשוויץ והיה לנו מזל כדי לזכות. אני משוכנע שהדרך תהיה ארוכה ולא קלה, גם כי אנחנו פייבוריטים. אני לא מפחד להגיד את זה. אני משוכנע שאף נבחרת לא מגיעה בכושר טוב יותר ובתוצאות טובות יותר, ועם כדורגל טוב יותר. אין לאף נבחרות כישרון כה רב. אף נבחרת לא נהנית לשחק כמו ספרד. אני יודע שמעריצים אותנו ופוחדים מאיתנו. אני יודע שאנחנו פייבוריטים למרות שזה לא אומר ולא מבטיח שום דבר. ואני יודע שאם לא נצח - נפסיד בדרך הטובה ביותר.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסגל פשוט מפלצתי.
    יש שחקנים שבכלל לא הוזכרו.
    גאיה,חואן ברנט מגינים שמאל
    את סרג'י רוברטו ספרו כמגן,אבל יש את ברליין מארסנל.
    אינגו מרטינז,חאבי מרטינז,יורנטה בלמים.
    על הקישור בכלל אין מה לדבר,חואן מאטה וכו'.

פשוט לקנא.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נתון מדהים מהארכיון של MD. נראה שלופטגי מעדיף 3 חלוצים, קוסטה, אספאס ורודריגו על פני כל השאר. ולפני 10 שנים כל השלושה היו בסלטה ויגו. קוסטה בקבוצה הראשונה של המועדון, אספאס בשניה, רודריגו בנוער.

5. Ever Banega Member

זה לא טעות לזמן רק קשר אחורי אחד?

6. Raulito Madridista

שימו לב, זה הלו"ז: ביום שני יפרסם המאמן לופטגי סגל נרחב של 35 שחקנים, וביום שישי ה-18 לחודש נדע מהי הרשימה הסופית של 23 השחקנים שיגיעו לרוסיה. בינתיים המאמן התראיין לתקשורת בספרד, ובציטוט שנבחר בשער ה-AS הוא תומך ב-VAR(בדיקה בטלויזיה) ואומר שהמבחן של זה יהיה במונדיאל. מעבר לכך המאמן דיבר על נושאים אחרים והנה הדברים העיקרים::

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/11/15260172772848.Xxx

"נבחרת ספרד תגיע למונדיאל כשהיא יודעת מה היא שווה. אנחנו רוצים לזכות במונדיאל, שתי המילים שיסמלו אותנו הן שאפתנות והתלהבות".
    על היריבה פורטוגל - "כריסטיאנו הוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה. אנחנו נילחם בו ובנבחרתו עם הנשק שלנו - לשחק את המשחק של ספרד". עוד הוסיף המאמן - "שתי הנבחרות מלאות ריספקט זו לזו, הן מיודדות, המדינות קרובות, אימנתי בפורטו ואני יודע מה קורה שם".
    המאמן נשאל האם היה רוצה את מסי וכריסטיאנו בנבחרת שלו ואמר - "הייחוד של ספרד זו הקבוצה שלנו. אני מעריץ את השחקנים שיש לי וחושב שהם הטובים ביותר, עם כל הכבוד למסי או כריסטיאנו שהליגה היא ברת מזל שהם משחקים בה. צוות חזק יותר מכל אינדיבידואל וזו הדרך של ספרד".
    על הסגל - "אין סוף לאיכות. כשאפרסם את סגל השחקנים אני בטוח שיהיו כאלה מאוכזבים - שראויים להיות במונדיאל אבל אין מקום לכולם. קבלת ההחלטות היא חלק מהעבודה שלנו, גם החלטות קשות. את הצורה של הסגל כבר יש לי בראש".
    הירושה והמורשת של ספרד. "אני יכול רק להודות לדל-בוסקה על הנבחרת שקיבלתי ממנו, בדיוק כמו שהוא יכול להודות ללואיס ארגוניס ז"ל שעשה עבודה נפלאה. שניהם מהמאמנים הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל הספרדי

7. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/13/15262283848008.Xxx

לופטגי יפרסם את הסגל הרחב לקראת המונדיאל, סגל שימנה 35 שחקנים, אבל במארקה כבר מחכים לרשימה הסופית, ובטוחים: 20 שחקנים ייצאו לרוסיה בוודאות, והשאר מתחרים על 3 מקומות.
    שוערים: דה-חאה יהיה השוער הבכיר כמובן ויחד איתו סרחיו ריקו מסביליה וגם קאפה מבילבאו. פפה ריינה הוותיק מנאפולי לא רלוונטי.
    הגנה: חמישה שחקנים בטוחים ולגבי היתר הכל פתוח. הבסיס - קרבחאל, ראמוס, פיקה וג'ורדי אלבה יהיו בהרכב, נאצ'ו יהיה מחליף ראשון, כאשר אודריוזולה התגלית של סוסיאדד, אזפיליקווטה ומרקוס אלונסו מצ'לסי ובארטרה מבטיס - הם סימני השאלה. סביר שאחד לא יהיה שם, הרי הנבחרת תכלול 8 שחקני הגנה.
    קישור: בוסקטס, טיאגו, קוקה, סאול, אינייסטה, דויד סילבה, אסנסיו, איסקו ולוקאס ואסקס אמורים להיות בטוחים. חאבי מארטינז, דני פארחו, סוסו וקאייחון יקוו להיות שם.
    התקפה: דייגו קוסטה חזר לכושר, רודריגו בעונה טובה בולנסיה ויאגו אספס כבש 20 במדי סלטה ויגו. האם שלושתם בטוחים ומוראטה בחוץ?

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/18
  8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחכת את איסקו.
    לגבי ריינה מסכים איתך שהוא לא רלוונטי וריקו וקאפה עדיפים על פניו. אבל הוא היה חלק מהסגל בכול המקודמות .לא מאמן שיוותרו עליו.
    ויתור על מוראטה תיהיה טעות קשה.

9. Jefecito Member

דווקא המונדיאל הזה יכול להוציא את מוראטה מהכושר הנוראי שהוא נמצא בו. מוזר לראות את החוד של ספרד אפור יחסית למה שהיה בשנים האחרונות.

אגב, מה עם פדרו?

10. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/15/15263878162997.Xxx

האוהדים בסקר המארקה(למעלה ממאה אלף מצביעים) בחרו לקחת למונדיאל מרקו אלונסו, סרג'י רוברטו ואלבארו מוראטה; ראול לא היה הצלחה במדי הנבחרת בלשון המעטה אבל תמיד הייתה תחושה שהנה זה יקרה(מונדיאל 2002 לדוגמא היה טורניר טוב); בכל מונדיאל או יורו ימשיך הגעגוע לאל-גוואחה דויד ויאה, חלוץ הנבחרת הטוב בכל הזמנים, ואפילו את טורס מודל 2008 אני לוקח. החוד היום נראה פחות טוב בכמה רמות. מוראטה יהיה במונדיאל אבל להגיד שאני שלם איתו במאה אחוז? לא בטוח. הוא יעלה בטירוף ללא ספק אבל דייגו קוסטה גם מאנייק לא קטן ואולי הוא ראוי לחוויה מתקנת אחרי המונדיאל הקודם. יאגו אספס שחקן עם הרבה קסם ברגליים אבל זה לא מספיק. אבל אני כן מעדיף חלוץ מאשר 4-6-0.

11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/21/15268964796365.Xxx

ממש עכשיו מפורסם הסגל הרחב של ספרד למונדיאל. שידור חי במארקה(באמצעות יוטיוב). אחרי דקה של מתח, עם פרסום השוערים - פורסם הסגל במלואו במהירות הבזק. בספורט5 כתבו עוד קודם שיש דיווח על כך שמוראטה בחוץ - וזה אכן כך, כשדייגו קוסטה כמובן בפנים וגם רודריגו ואספס(עונת שיא) זומנו. פפה ריינה כן בסגל בניגוד לתחזיות המוקדמות. אודריוזולה מסוסיאדד, תגלית העונה בהגנה - מקבל את המקום. גם אינייסטה שם בטורניר פרידה באמת. ריאל מדריד שולטת עם שישה נציגים. הסגל המלא::

שוערים: דה-חאה, ריינה, קאפה|
    הגנה: קרבחאל, ראמוס, פיקה, נאצ'ו, אזפיליקווטה, מונריאל, אודריוזולה, ג'ורדי אלבה|
    קישור: בוסקטס, סאול, קוקה, טיאגו, אינייסטה, סילבה, איסקו;
    התקפה: אסנסיו, לוקאס ואסקס, דייגו קוסטה, יאגו אספס ורודריגו.

המאמן הביע צער והתנצל עבור כל אלה שלא זומנו והזכיר ראשון את מוראטה וכן את יירמאנדי ו-ויטולו. "מדובר בהחלטה קשה לביצוע, יש לספרד מאגר גדול של שחקנים. החלטנו בהתאם לשיטה שלנו לזמן שלושה שחקני התקפה - חלוצים, ולא ארבעה". המאמן הוסיף ששחקני ריאל יקבלו מנוחה ארוכה יותר אחרי גמר הצ'מפיונס ושכל משחק במונדיאל יהיה כמו גמר, הציפיות גבוהות אבל זה יהיה קשה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/5/18
  12. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין הפתעות.
    אפשר להתלונן על זה שריינה מקבל זימון ולא ריקו.
    ושמונריאל מקבל עדיפות על אלונסו/ברנט/חוסה גאיה. אבל זה לא משמעותי.
    שמח בשבסיל איסקו,אחרי שגם במונדיאל הקודם וגם ביורו דל בוסקה לא ספר אותו,עכשיו הוא מקבל את ההזדמנות,ועוד כשחקן מוביל.
    חבל לי על מוראטה,הגיע לו להיות בסגל למרות העונה הבינונית (צריך לשקול החלפת קבוצה).
    ספרד המועמדת הבכירה לזכות (ביחד עם צרפת),סגל מפלצתי בכול קנה מידה.

YYY אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/05/22/portada/marca_papel/g2205.494a1df6112a52a275bf5f067c98365a.Xxx

הנה ה-23 שלנו בכר הדשא - ועוד 46 מיליון מאחוריכם| שער המארקה יצירתי במיוחד לאחר פרסום הסגל של המאמן| נכתב שההפתעה הגדולה היא זימונו של מונראל| השחקנים העלו בזה אחר זה תמונות רשמיות לאינסטגרם במדי הנבחרת וכתבו שזו גאווה גדולה לייצג את המדינה בטורניר כמו המונדיאל| אלבארו מוראטה, הנעדר המשמעותי מהמונדיאל, פירסם בטוויטר שהוא יהיה האוהד מס' 1 ומחכה כבר לחזור למדים הלאומיים. בתקשורת עסקו בו בהרחבה. מיצ'ל, אקס ריאל מדריד אמר - "אני לא יודע מה הסיבה שהוא עזב אבל לדעתי את ריאל מדריד אסור לעזוב", ודיברו על כך שבדיעבד עזב כדי לקבל דקות משחק אבל הכל הלך הפוך בחצי השנה האחרונה - קונטה, הפציעות, היכולת| עוד דיברו על 'הרכב הנעדרים' - עם ויטולו גם כן, עם ססק פברגאס, פדרו, בארטרה ועוד.

אני נרגש במיוחד עבור נאצ'ו, אבל הוא לא הסיפור; בעוד איסקו קוסם מדהים עם הכדור אבל הוא גם משחק בעמדה בה התחרות בספרד היא הקשה ביותר בעולם - צריך לשים לב לדני קרבחאל. הוא כבר בן 25 וחצי, מהמגנים הטובים בעולם כבר שנים, שילוב מדהים של אגרסיביות ותשוקה בהגנה וטיימינג, מהירות ופס אחרון בהתקפה - ואין לו כמעט הופעות, אין לו טורניר גדול, גם בנבחרת הצעירה לא ספרו אותו. ב-2014 דל-בוסקה התעלם ממנו משום מה והלך עם הנגרים האחרים, וב-2016 הוא סבל ממזל רע עם הפציעה בגמר הצ'מפיונס כשירד בדמעות. כמה אני שמח עבורו, טפו טפו טפו.

14. Raulito Madridista

כנראה שבמארקה יש להם עודף זמן אז תוכלו להשתעשע יחד איתם בכל האופציות המגוונות של ספרד לקראת המונדיאל. הרכב 'המהנדסים', ההרכב ההגנתי, הרכב ללא חלוץ '9', הרכב הקיצוניים עם לוקאס ואסנסיו כלומר משחק אגפים ועוד ועוד ועוד... בפועל כולנו יודעים איך הנבחרת הזו תשחק ויש אולי סימן שאלה אחד, נניח לגבי הצלע הנוספת בקישור. בפועל דייגו קוסטה עם 7 שערים ב-23 משחקים, חצי עונה - יהיה החלוץ כנראה וינסה לכפר על 2014.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/05/22/15269718979888.Xxx

מה שחשוב יותר: במארקה בטוחים שב-13:00 תהיה מסיבת עיתונאים ובה יוכרז שלופטגי שעדיין לא אימן את הנבחרת הבוגרת בטורניר גדול - כבר עכשיו מקבל הארכת חוזה בשנתיים קרי עד יורו 2020 כולל. לואיס רובאלס אמר - "לופטגי היה הפייבוריט שלי, הוא עושה עבודה טובה וכעת אין לנו כל צל של ספק".

לא שאני חושב שיהיה פיאסקו כמו בטורנירים האחרונים ועבורי היורו היה חרפה, ונחמד שיש גב כזה למאמן, אבל לא מבין מה בוער להם, מה הלחץ.

15. riquelme1 Member

בושה שחלות כמו מוראטה לא בסגל, רודריגו ואספס הבינוניים הם לא חלוצים ראויים. המאזן השיקרי שלהם בליגה הגרועה העונה.

מוראטה חלוץ הרבה אבל הרבה יותר טוב.

EsheD אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.