הדיון של המשלחת הישראלית

הנושא בפורום 'אולימפיאדת לונדון 2012' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/7/12.

1. Ice Cream חסה

אנדיוני?! שניהם לא ממש בכושר, ואחרי ההגרלה אז בכלל 2 סיבובים (ואתם מבינים איזה סנסציוני אמור להיות ניצחון מול המדליסטים המכהנים והשחקן בכושר הכי טוב בעולם כנראה כרגע?). אין לי מושג על מאזני הכוחות בהתעמלות הקרקע, אבל שטילוב סיים רק שמיני בגמר הקודם והוא לא נראה כמו כזה מועמד חד משמעי כמו שעושים ממנו. בג'ודו גם אליס שלזינגר בכושר די טוב והיא השישית בעולם בקט' שלה כך שביום טוב היא תוכל לגרד אחת מ-4 המדליות (גל ****** יקותיאל היה רחוק קרב אחד ממדליה!) וזה מספיק יפה.
    אולי ביום טוב עם המון מזל יוני ושחר ישיגו את הארד, אולי מישהו מהצוותים של ה-470 ואולי איזושהי סנסציה ויום ממש רע של המתחרים של ריכטר (5 יריבים עם תקלות טכניות) ושל נבחרת ההתעמלות האומנותית (התרסקות של 2 נבחרות באמצע התרגיל...).
    אבל גם בלי מדליות הייתי רוצה לראות שחיין אחד בגמר, את סנפורד או/ו שוורץ מעפילים לחצי הגמר ולתת לצעירים טבילת אש בתקווה לגמר בריו...

אגב התעמלות אומנותית: אני חושב שזו הפעם הראשונה שישראל שולחות הרבה נציגות ילידות הארץ, אם היה מדובר בענף ספורט טיפה יותר... ספורטיבי- יכול להיות שהייתי מתרשם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/7/12
  2. The_Arsenal Member

שלומי, כבוד על ההשקעה.

אני לא יודע מאיפה לקחת את המיקומים בג'ודו, אבל ממה שאני יודע אריק מדורג 8 ואליס מדורגת 6...

אולימפיאדה מצויינת תהיה אולימפיאדה עם 2 מדליות (אם משיח היה מתחרה אז היה אפשר לדבר גם על 3) וגמר בשחייה. אני מעריך שנקבל מדליה אחת בסה"כ (קורזיץ), ושכן יהיה גמר אחד בשחייה (נבו), וזה בהחלט יספק אותי. הגיע הזמן אחרי 20 שנה שאישה תביא מדליה, בין אם זו קורזיץ או אליס או שתיהן.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/12
  3. shlomydavid מנהלים

The_Arsenal, תודה רבה לך על הפידבק.
    לקחתי את הדירוגים מהאתר הרשמי של התאחדות הג'ודו העולמית. מדובר על הדירוג של ה-24.7.
    אולי הדירוג שאתה ראית הוא הקודם או האולימפי.

4. JO_NY Member

כל הכבוד על ההשקעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

רציתי לתקן משהו קטן, בפעם האחרונה שאליס שלזינגר קיבלה את האוסטרית היא דווקא ניצחה: ועוד באיפון מרשים כך שיש סיבה לאופטימיות

http://www.youtube.com/watch?v=iARJk-4BGCg

אריק צפוי לעלות בקלילות לרבע הגמר -מול ההולנדי זה נראה קצת מעבר לכוחו אבל ישאיר אותו בעמדה מצויינת להיאבק על הארד.

5. shlomydavid מנהלים

JO_NY, תודה על הפידבק והתיקון. תיקנתי את זה..http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

6. Ice Cream חסה

זכייה של לי קורזיץ במדליה (חתול שחור חתול שחור חמסה...), מכל סוג שהוא של מתכת- תכנס לדברי הימים של האולימפיאדה, בדומה למשל לדרק רדמנוד ב-1992 למשל.

http://msc.wcdn.co.il/w/w-248/1185840-41.Xxx
    לי קורזיץ עם מאמנה, בן פינקלשטיין- רגע אחרי הזכייה באליפות העולם ב-2011

לי קורזיץ נולדה עם שילוב מוזר של תכונות: היפראקטיבית, מכורה לאדרנלין, טמפרמנטית, ווינרית ואוהבת ים. בבית ספר הכל הלך לה קשה (סיפרה בעצמה שהיא למדה לכתוב רק בגיל 10) אבל בספורט היא תמיד הייתה עם ידה על העליונה (גם כמו ששלומי הזכיר עד גיל 14 התאמנה בג'ודו וזכתה באליפות ישראל לקטגורייתה)- ובחסות מועדון השיט במכמורת (שם נוצרה ידידות אמיצה בינה לבין גולש אחר במועדון, נמרוד משיח) החלה להתמכר לים ולגלישת הרוח בדגם המיסטרל שהיה אז בקט' לאולימפיאדה, לא לפני שניסיון ציוות שלה ל-470 הזוגי ב-שנת 2000 מצד איגוד השיט כשל אחרי שלי התעקשה שההישגים והכשלונות שלה יהיו תלויים רק בה. קורזיץ התאמנה יחד עם גל פרידמן, שכזכור אז החל במיני קאמבק שלו אחרי הפרישה שהגיעה בעקבות הכישלון להעפיל לאולימפיאדת סידני- ולי בת ה-19 הפתיעה את כל עולם השיט ואת מדינת ישראל עם מדליית זהב בקאדיס. כנראה שזה הפתיע גם אותה עצמה. למרות מקום רביעי באליפות העולם בשנה אחרי- באתונה היא אכזבה עם מקום 13 בלבד, ואיגוד השיט והועד האולימפי רק הפנו את העורף בתגובה. לי השבורה הסתכסכה עם היועץ המקצועי באיגוד גור שטיינברג, לא עברה חלק את המעבר ללייזר, הפסידה בשיוטים קדם אולימפיים, נאלצה להתמודד עם הכח העולה של השיט אז- מעיין דוידוביץ' על הכרטיס האחד, וזה לא הלך לה. אולי בהשראת המאמן שלה מימי מכמורת שלקח טיים-אאוט לטובת אופני הרים- גם לה התחיל להימאס. היא רצתה חופש. בדמעות היא הודיעה על פרישה בתור "הדבר הנכון לעשות" בתכנית של מירי נבו, ועלתה להוואי לגלישת אקסטרים יחד עם החברים. אי אפשר לומר שלא הלך לה- הספונסרים מימנו לה ציוד וטיסות, היא צברה הישגים בסבב ה-PWA (Professional Windsurfing Association) והצליחה למלא את מאגרי האדרנלין שלה, אבל עדיין באותן שנים היא הייתה צריכה להתפרנס, ועשתה את זה ממכירת מוצרי ים המלח בעגלות ומעבודות גינון. ואז הגיע תאונת הצילומים הקשה ב-1.4.2009. במהלך צילום לספונסרים נתקע לה בגב גולש אחר, שבר לה את מפרק עמוד השדרה ו-2 שברים קשים בצלעות, טבעה, איבדה את ההכרה, ורק בנס קורזיץ נמשתה ונגררה לחוף סלעים שהיה בקרבת מקום, גל גדול נוסף שהכה בסלעים טלטל אותה בשנית וגרם לה לשבר ברגל, כשבטווח היא סובלת משריטות ודקירות של קיפודי ים בכל הרגליים- חוויה לא נעימה בשל עצמה. התחזיות היו פסימיות ביותר- שיתוק מתחת לאיזור הפגיעה במקרה הרע, וחיים עם כאבים כרוניים ובלי גלישה במקרה הטוב. לי כבר הייתה בשפל והתמכרה למורפיום לשכך את כאבי הניתוח, אבל בזכות שרירי גב חזקים שהחזקו את צלעותיה השבורות ובעיקר הודות לכח רצון ותעצומות נפשיות שהיא מצאה בתוכה ובים, כנראה- היא החליטה שהיא חוזרה. הייתה זו מדליית הכסף מאליפות העולם של חברה ממכמורת- נמרוד משיח ששכנעה אותה שהיא רוצה לחזור להתחרות בגלישת רוח, ובזכות חבריה ממועדון השיט במכמורת ואחר כך גם לינור קלינגר שבתור מאמנת לקחה אותה למחנות האימונים של נבחרת ישראל. היא חזרה לכושר לאט לאט ב-2010 לכושר שלפני הפרישה, כשגם איגוד השיט וגם החיים האירו פניה רק בהדרגה. ביולי 2010 היא כבר חזרה לכושר מלא, השאירה את שאר המתחרות הרבה מאחור בארץ עם זכייה באליפות ישראל- ויצאה לאליפות אירופה בפולין, כשעל התברגות במקום גבוה (1-12) הייתה יכולה לזכות במענק של 3000 שקל, מה שכנראה היה אז לנגד עיניה. אבל אצל קורזיץ הכל הולך קשה וחייה מתנודדים על הקצה- ובמהלך היום החמישי של התחרות בשיוט התשיעי, כשרוחות חזקות נשבו ולי הייתה בדרך למדליה: התנגשה בה מתחרה אחרת, קורזיץ קיבלה מכה חזקה בראש והמפרש של הנייל פרייד, 8.5 מטר אורך- קורזיץ שוב איבדה את ההכרה, החלה לשקוע ושוב ראתה את חייה חולפים לנגד עיניה. הפעם היא ניצלה בזכות תושייתו של מאמן הנבחרת הצרפתית, נמשתה לסירת ההצלה, אבל לא יכולה הייתה להמשיך בתחרות, והלכה הקצבה מהאיגוד... גם באליפות העולם בדנמרק באותה שנה עוד לא סימנה את חזרתה של קורזיץ לצמרת- כשלמרות מקום שני בתום 10 שיוטים, הידרדרה עד המקום השישי במקצה האחרון, לא משהו שאחת כמוה תקבל בקלות.

ואז ב-2011 היא חזרה כמו מלוע של תותח, בבת אחת. זה התחיל במדליית ארד בגביע העולם בווימות', האתר האולימפי, המשיך במדליית כסף בבורגס באליפות אירופה, ואז הגיעה אליפות העולם בפרת'- בה השלימה את הקאמבק שלה כעבור 8 שנים עם מדליית זהב שנייה באליפות העולם, קצת קשה לתפוס את זה כשמדובר בשיט, ולא כדורגל/ כדורסל... ב-2012 קורזיץ עברה ניתוח שלא קשור לספורט, פספסה את אליפות אירופה בליסבון כדי להגיע מוכנה לאליפות העולם בקדיס- והיא עשתה את זה שוב! 3 מדליות זהב באליפות עולם, 2 מתוכן רצופות...

בין כל ההישגים, שגם הם מלמדים הרבה על האופי שלה לחיוב ולשלילה, קורזיץ היא דמות מאוד צבעונית וישירה עם אופי קופצני במיוחד.
    קורזיץ- על שלל הפירסינג והקעקועים שמעטרים את גופה וצבעי השיער המתחלפים שלה, אף פעם לא "מתדפלמת" מול המיקרופונים והעיתונאים. אחרי התקרית המפורסמת והשנויה במחלוקת בין צוברי למשיח באליפות אירופה בבורגס- היא נעמדה לצידו של חבר ילדותה וגיבתה את ההחלטה הטקטית שלו. כשהיא מדברת במסע"ת רשמית על האולימפיאדה היא מקפידה לא לנחס ("חתול שחור חתול שחור חמסה"), מדבר בהתלהבות של ילדה, ולא נראה שמאז הזכייה ב-2003- כשמול העיתונאים בטקס רשמי היא קיפצה עם שמפניה, לבין הטקס כשחזרה מפרת' (לפני היציאה בראיון לדניאל רוט היא דיברה בעיקר על החשש של מכרישים לבנים...) עם מדליית זהב- לטקס של הועד האולימפי כמו שכנראה רק היא מסוגלת, היא הגיעה בלי המדליה, אבל מצאה זמן לעשות פוזות למצלמות עם מדליית שוקולד חלופית שקיבלה. עוד בפרת', אחרי הזכייה- כשהפנים שלה מרוחות בצבעי מלחמה כחולים-לבנים, והמאמן שלה קופץ על הגלשן לחגוג איתה ביחד, ומיד אחר כך חגגה עם סופיה קלפצ'קה ומרינה אלבאו על הסירה את הזכייה שלהן ב-3 המדליות. בניגוד לקרבות בין משיח וצוברי או אפילו פרידמן-ענבר, יריבתה של קורזיץ לכרטיס- מעיין דוידוביץ' נמצאת איתה ביחסים טובים והיא עזרה לה עם תצוגה בשיוט המדליות לזכות במדליית הזהב מול 2 חברותיה הטובות.
    בקדיס ב-2012, אחרי הזכייה השלישית (שמיד אחריה חשפה לעולם את הקמע שלה- התרנגולת קוריצה, או "קורזיצה" כמו שמלר הבריק)- כשראש הממשלה התקשר לברך את הצ'מפיונית, היא דיברה על כמה שהיא גאה לייצג את המדינה בתור ישראלית וצברית, את אותו דבר היא אמרה גם ב-2003, הכמעט עשור שחלף לא הורידו ממנה במאום את הפטריוטיות.
    בראיון שנתנה לאורי טלשיר ב-2010, כמה ימים אחרי התקרית עם הטביעה, היא לא מסתירה את היחסים בינה לבין נמרוד משיח (נילס), לינור קלינגר (בייבי) ומאמנה בן פינקלשטיין (בנצי), והיא לא מצטערת על הספונטניות שלה, כזו היא- הכי זורמת וקלילה שיש. וגם רגישה. בכל ראיון דאגה לי להודות ולהזכיר למי שמאז הילדות היה שם בשבילה והוביל אותה לכל הישגיה- זה שמקועקע על גופה בכמה מקומות וזה שאותו היא כל כך מכירה ואוהבת- הים.

קורזיץ כבר הוכיחה שגם את הים בווימות' היא מכירה ואוהבת היטב, ולמרות קושי ברוחות חלשות- היא מועמדת בכירה למדליה (חתול שחור חתול שחור חמסה...)- וזכייה (...) תשלים את אחד הסיפורים המדהימים של הספורט בישראל, של ספורטאית שהיא כנראה האנטיתזה לחיים ספורטיביים, פשוט יש לה את זה.

7. AronB Member

שאפו ענק על ההשקעה! דיון מאוד מעניין, כתוב נכון, רק באייסוקר יכולים!

8. shlomydavid מנהלים

לו"ז ישראלים ליום שבת (28.7):

12:05 בצהריים (משוערת): טומי ארשנסקי יפגוש את ג'רואן מורן (הולנד, 23 בעולם) בסיבוב השני (עד 60 ק"ג)
    12:12 בצהריים (משוערת): גל נבו (מוקדמות 400 מ' מעורב אישי, מקצה 3, מסלול 1)
    12:38 בצהריים (משוערת): עמית עברי (מוקדמות 100 מ' פרפר, מקצה 5, מסלול 8)
    13:55 (משוערת): אמרי גניאל (מוקדמות 100 מ' חזה, מקצה 3, מסלול 5)
    החל מ-17:30: אלכס שטילוב - מוקדמות התעמלות מכשירים (קרב רב)
    החל מ-17:30: פליקס אהרונוביץ' - מוקדמות התעמלות מכשירים (קרב רב)
    19:30 (משוערת): אנדי רם ויוני ארליך יפגשו בסיבוב הראשון את מרסל גראנולרס ומארק לופז (ספרד) - מגרש 17 (לא מצולם).
    22:54: מישה זילברמן יפגוש את ג'אן או יורגנסון (דנמרק, 13 בעולם) - משחק 1 בבדמינטון.

* הזמנים בשחייה יכולים להשתנות בכמה דק'.

* ערוץ יורוספורט ישדר את מוקדמות השחייה (כולל הישראלים), ערוץ 1 אמור לשדר את הקרבות של ארשנסקי, אם יצלמו אותם.

* אתר האינטרנט של רשות השידור ישדר את ההתעמלות מכשירים (סיכוי טוב לראות את שטילוב ואהרונוביץ').

* באתר הזה יהיה ניתן לצפות כנראה בחלק מהישראלים.

** יש ללכת ימינה עם החיצים בשורה הראשונה עד הענף הרלוונטי וללחוץ עליו.

בהצלחה לכולם !

9. Gunner_ForeveR Member

ערוץ 1 ישדר את כל הישראלים, נכון?

דרך אגב - כל הכבוד על ההשקעה, שלומי, מגיעה לך מדלית זהב ללא ספק! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

10. The_Arsenal Member

ההודעה של בכיר ספורטאי ישראל בפייסבוק היום:

שלום לכולם,
    הגעתי אתמול לכפר האולימפי בלונדון.
    ממה שהספקתי לראות הכפר יפה מאוד
    והאווירה ממש טובה.
    הבוקר עשיתי אימון ראשון והתחושה בסך הכל
    מאוד טובה בינתיים.
    הערב אני צועד יחד עם שאר חברי המשלחתץבטקס
    הפתיחה ואני צופה שיהיה מרהיב ומיוחד.
    אני מתחרה ביום חמישי ומקווה לסיים את
    הפרק האולימפי בחיי עם טעם טוב..
    בכל מקרה גאה בדרך שעברתי עד כה
    ורוצה להגיד תודה לכל מי שתמך ועקב אחריי
    בדרך זו.
    מקווה לבשורות טובות..
    שלכם
    אריק

שיהיה בהצלחה מלך!

11. shlomydavid מנהלים

תודה רבה לך על הפידבק.

לא בטוח שישדר את הכל. יש דברים שלא מצולמים, אבל אני מאמין שהוא ישתדל לשדר את מה שכן.

12. Ice Cream חסה

לאן נעלמו כל הסייפים, הקלעים והטיקוואנדואיסטים המהוללים שלנו מאולימפיאדת בייג'ין?
    בדקתי קצה וראיתי שרובם נכנסו בזכות כרטיסים נוספים או זימון מיוחד, אבל מה קרה לכולם השנה?

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריכטר שם, זה לא שהקליעה היתה שולחת נבחרות של שישה אנשים (אם כי לרוב היה יותר מאחד). לגבי הסייף והטאקוונדו... מה יש לומר? פשוט לא היו טובים מספיק בתחרויות הקריטריון והמבחן. טאקוונדו הוא ענף אולימפי חדש יחסית. אולי פשוט העולם גילה את זה וישראל נדחקה לאחור.

14. Roger_Federer Member

יום עמוס לישראלים היום בלונדון.

בשחייה: גל נבו אחד השחיינים היותר טובים בנבחרת השחייה שלנו יעלה בערך ב12:00(שעון ישראל) למקצה המוקדמות ב400 מעורב. אם הוא יצליח לעשות את הבלתי ייאמן ולהגיע לגמר הוא ישחה היום בערב באותו משחה בערך בשעה 21:30 שעון ישראל

אמרי גניאל אחד הצעירים במשלחת ישחה בערך בשעה 14:15 במקצה המוקדמות של 100 חזה,ממנו אין הרבה ציפיות אבל אם בכל זאת יצליח לעלות שלב הוא יעלה בסביבות 22:30 למשחה חצי הגמר.

עמית עברי תתחיל את המסע שלה בערך ב12:30 שתשחה במוקדמות 100 פרפר. אם היא תצליח לעלות לחצי הגמר אז היא תעלה למשחה חצי הגמר בשעה 21:40 בערך.

התעמלות: בסביבות השעה חמש וחצי יעלו אלכס שטילוב ופליקס אהרונוביץ' על הקרקע והמכשירים באולם ההתעמלות וינסו לעלות לגמרים.

טניס: אנדיוני ושחר פאר יחלו את דרכם היום בטורניר האולימפי שיערך במגרשי ווימבלדון,משחקי הטניס יתחילו ב13:30. ניסיתי לבדוק באיזה מגרשים אם ישחקו אבל לא מצאתי רשימה של משחקים לפי מגרשים.

ג'ודו:טומי ארשנסקי יתחיל את דרכו האולימפית בלונדון בערך בשעה 11:30 שינסה לטפס כמה שיותר גבוהה בטורניר הג'ודו למשקל עד 60 ק"ג

בדמינטון:מישה זילברמן אמור להתחיל את טורניר הבדמינטון בערך בשעה 22:55

שיהיה לכולם בהצלחה!

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

פתיחת ברגל ימין למשלחת הישראלית - טומי ארשנסקי עלה לסיבוב הבא במשקל עד 64 ק"ג בג'ודו לאחר ניצחון בהחלטת שופטים.

הקרב היה טוב, ההולנדי התחיל יותר טוב, אבל לקראת סוף הזמן החוקי ולאורך כל תוספת הזמן ארשנסקי שלט בקרב, ובסופו של דבר ניצח 0-3 בהחלטת הדגלים. בסיבוב הבא מחכה לו יפני שהוא משוכה גבוהה במיוחד, בהצלחה.