הגיע הזמן- סיכום העונה בליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏7/6/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשבת הסתיימה לה עונת 2004/5 באופן רשמי, גם הנבחרת עשתה את המשחק שלה ויוצאת לפגרה של כמה חודשים עד התחדשות הליגה, ועכשיו כשהלחץ מאחורינו, והכל רגוע (מלבד בלגאן המלפפונים), ניתן בשקט לסכם עונה.

ובכן, הקטגוריות שתתבקשו לבחור (הודעה שלא תנומק תימחק) הן:
    -כדורגלן העונה. השחקן שלדעתכם הציג את היכולת הטובה ביותר והיה משמעותי בהצלחה (יחסית) כזו או אחרת של קבוצתו.
    -השחקן המאכזב. השחקן שבו תליתם את תקוותיכם, ציפיתם לראות ממנו שנה של כדורגל טוב אבל התקוות התנפצו והשחקן איכזב בגדול.
    -מאמן העונה. המאמן שלדעתכם עשה את ההישג הכי גדול עם הכלים שעמדו לרשותו, או שהפתיע והצליח מעבר לכל הציפיות.
    -הרכש החכם של העונה. השחקן שעבר מקבוצה לקבוצה בעונה שעברה, והיה רכישה משמעותית עבור קבוצתו החדשה. שאפשר להגיד עליו "בונא, שיחקו אותה כשרכשו אותו" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    -הרכש המיותר. נו, זה בטח ברור. הפלופ של 2004/5.
    -"פריצה חדשה". כמו שאומרים במצעדי המוזיקה. שחקן צעיר שנכנס חזק לעניינים ועשה עליית מדרגה משמעותית בעונה החולפת.
    -מצטיין הנבחרת. בעונה החולפת שיחקה הנבחרת במשחקים רשמיים נגד צרפת (פעמיים), קפריסין (פעמיים), שוויץ, אירלנד (פעמיים) וקרואטיה (ידידות). מי לדעתכם הפגין את היכולת הטובה והיציבה ביותר במשחקים אלה.
    -שער העונה. צריך להסביר?

אתם מוזמנים להוסיף קטגוריות משלכם. תבלו.

2. Igi Member

כדורגלן העונה - עידן טל, החזיק את הקישור של חיפה ועשה אותו דבר בנבחרת.. ללא ספק שחקן השנה.

השחקן המאכזב - ישמעאל אדו, בגלל שאני לא מוצא הרבה כאלה הוא היחידי שעלה לי בראש.. במכבי הוא היה אמור להיות החלוץ הראשון שלה וללא ספק לא סיפק את הסחורה.

מאמן העונה - מוטי איווניר, הצעיד קבוצה שהייתה יורדת בטוחה למקום ה-5 המכובד.

הרכש החכם של השנה - קולואטי, 19 שערים.. יש מה להוסיף? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

הרכש המיותר - שלומי ארבייטמן, היה צריך להישאר בבית"ר לדעתי ...

"פריצה חדשה" - קלמי סבן, למרות שהוא לא כ"כ צעיר הוא ללא ספק עשה פריצה גדולה השנה והיה המגן הישראלי הטוב בליגה.

מצטיין הנבחרת - יוסי בניון, הציל אותנו ברוב המשחקים.

שער העונה - אבירם ברוכיאן זה היה אם אני לא טועה.. עם בעיטה מחצי מגרש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/6/05
  3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגלן העונה - עידן טל. החזיק את הקישור של חיפה ושיחק כדורגל ברמה הגבוהה ביותר. גם ידע להרוס התקפות וגם ידע הכי טוב לבנות אותם.

השחקן המאכזב - אמיל אמבמבה. השחקן עלה למכבי הרבה מאוד כסף והובא על מנת להיות גורם משמעותי בהתקפת הקבוצה בליגת האלופות ובליגה ובסופו של דבר לא עשה כלום.
    אם אני לא טועה אין לו אפילו 5 שערים העונה.

מאמן העונה - גיא לוזון. אי אפשר שלא להעריך את העבודה של הילד הזה.
    המאמן הכי צעיר בליגה כבר שנה שנייה ברציפות לוקח את הקבוצה האפורה של פ"ת לאירופה.
    מחמאות גם לאיווניר.

הרכש החכם של העונה - מגרשווילי. חוץ מאוהדי הפועל חיפה וכמה אוהדים שרופים של הליגה הלאומית אף אחד לא הכיר אותו בכלל ולא שמע עליו.
    הוא קיבל צ'אנס אחרי הפציעה של גרייב ותפס מקום של קבע באלופה. אחלה רכישה של רוני.

הרכש המיותר - בונפלד - למה בדיוק מכבי היו צריכים אותו?
    לא עשה כלום בעיקר בגלל שלא היה לו מקום בהרכב/קבוצה.

פריצה חדשה - מגרשווילי. (ראו ערך "הרכש החכם")

מצטיין הנבחרת - בניון ללא ספק. הגולים נגד קפריסין ושווייץ והתוספת המנטלית לנבחרת שיודעת שכל עוד בניון על המגרש יש לה סיכוי לעשות הפתעה עם ההברקות שלו.

שער העונה - בגלל צ'רלטון וחוסר הרצון לצפות בקרקס של "ראשון בשער", לא יצא לי לראות משהו כמו 70% מהשערים שהובקעו העונה.
    אז אני מעדיף להימנע פה.

4. M_T_A Member

כדורגלן העונה: עידן טל. לא ראיתי יותר מדי משחקים של מכבי חיפה השנה אבל ממה שראיתי ומהמשחקים בנבחרת ברור שהוא הקשר האחורי הכי טוב בארץ ויכול לחזור לאירופה.

השחקן המאכזב: אמיל אמבמבה. עלה מלא כסף, המאמן הקודם שלו המליץ בחום, אבל 3 גולים בליגה לא משאירים ספק שהוא פלופ ענקי.

מאמן העונה: זוכרים שכולם אמרו שנצרת עילית תרד בסביבוב הראשון? שאם היא תיקח מספר דו ספרתי של נקודות זה יהיה הישג? מוטי איווניר עשה שם עבודה טובה והביא את הקבוצה למקום 5 ולא היה חסר הרבה שהם ישחקו באינטרטוטו.

הרכש החכם: ג'ון פיינסטיל. הציל את הפועל מירידה. אבל הם כבר הכירו אותו אחרי שהוא הראה במשך שנתיים וחצי במכבי איזה שחקן הוא אז זה לא הכי חוכמה... רוברטו קולאוטי זה גם רכש חכם. חיזוק מצוין להתקפה של חיפה שסיים בתור מלך שערים.

הרכש המיותר: אלעד בונפלד ושוקי נגר. הגיעו כדי להרחיב את הסגל לקראת ליגת האלופות אבל מישהו ראה אותם מקבלים דקות כל השנה הזאת?

פריצה חדשה: קלמי סבן. אחרי התקופה בהפועל כולם היו בטוחים שזה שחקן גמור. אף אחד לא הבין מאיפה גרנט הביא אותו. ואז הגיע ה4.9.2004 והשאר היסטוריה...

מצטיין הנבחרת: את הגולים שלו נזכור עוד הרבה זמן. גם במשחקים האחרונים שבהם הוא לא התבלט במיוחד הוא המשיך להיות זה שדוחף את הנבחרת ועושה את הדברים הקטנים והיפים האלה שמלהיבים את כולם ומעוררים את הנבחרת.

שער העונה: וואלה לא יודע... אני מבקש רשות לבחור את הגול של בלילי בדרבי... זה היה השער של עונת 03\02 ושל 04\04 ושל 05\04 וכל עונה שאתם רוצים. זה הגול של כל הזמנים בכדורגל הישראלי ואולי גם בעולמי

5. bensror Member

כדורגלן העונה - עידן טל , הוא היה השחקן הבולט ביותר במכבי חיפה העונה ועשה עבודה מצוינת .

השחקן המאכזב - אלון מזרחי - אפילו שבגיל שלו אי אפשר לצפות ממנו להרבה , אבל החטאות כמו שלו השנה זה משו מדהים . חבל שהוא יסיים את דרכו בכדורגל הישראלי יזכרו אותו יותר כעפיפון מאשר אווירון .

מאמן העונה - גיא לוזון , עשה הישג גדול עם מכבי פתח תקווה ולקח בשקט את המקום השני , בנה לו קבוצה מעולה שלפי דעתי יכולה בשנה הבאה להאבק על התואר .

הרכש החכם - בוקולי מחיפה , שחקן פשוט אדיר דבר כזה לא רואים כל יום , למרות שכבר הכרנו אותו משנה שעברה באחי נצרת אבל השנה הוא היה פשוט מעולה במשך כל העונה והוא אחד הגורמים המשמעותיים לאליפות של חיפה .

הרכש המיותר - מזדהה עם כולם , אלעד בונפלד , אם הוא רוצה להציל את הקריירה שלו כדאי לו לעזוב וללכת לקבוצה שבה הוא ישחק הרבה ויראה מה הוא יודע .

פריצה חדשה - יואב זיו - היה פשוט תותח העונה ולכן גם השתדרג ועבר לביתר .

מצטיין הנבחרת - יוסי בניון - וכל מילה מיותרת .

שער העונה : של נימני נגד בני יהודה בעקב - שער בלתי נישכח .

6. Paolo Maldini שחקן ותיקים

כדורגלן העונה-לטעמי, כדורגלן העונה הוא לא עידן טל, אלא חברו לקבוצה יניב קטן. עושה מה שהוא רוצה, מהיר, טכני, מקווה לראות אותו באירופה בעונה הבאה.

השחקן המאכזב-מזדהה עם כמה כאן, אמיל אמבמבה שהגיע בהרבה כסף, לא עשה כלום, חוץ מכמה גולים, שגם הם לא מסובכים מדי.

מאמן העונה-גיא לוזון כמובן. הוציא מהחבורה של פתח תקווה קבוצה ענקית שלדעתי תרוץ יפה מאוד באופ"א.

הרכש החכם-אומנם זה לא שחקן, אבל זה עדיין דמות חשובה. דרור קשטן, בלעדיו הפועל פ"ת היתה בקרשים, בלי שום סיכוי לצאת משם, החזיר את ארבייטמן לכבוש ואת הפועל פ"ת למקומה הטבעי (אמצע הטבלה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx).

הרכש המיותר-שוב, אמבמבה.

פריצת העונה-יניב עזרן. צעיר ומוכשר, הראה ניצוצות, אני צופה לו עתיד ורוד.

מצטיין הנבחרת-למרות שנחלש במשחקים האחרונים, האיש שהביא לנו לפחות 7 נקודות, יוסי בניון.

שער העונה-וואלה לא ראיתי הרבה גולים יפים העונה, וגם את היפים שראיתי אני לא זוכר, אז אני אקח אחד שאני בטוח זוכר מהקבוצה שלי, השער של טוטואנה מ-30 מטר לחיבור, בבלומפילד, לא זוכר מול מי זה היה.

7. Apu Member

כדורגלן העונה- רוברטו קולאוטי, ליאור אסולין, שי הולצמן, ז'וזה דוארטה - שחקני מפתח בקבוצה שלהם ללא ספק.

השחקן המאכזב- מרקש, לירן שטראובר, אמיל אמבמבה, איבזיטו אוגבונה, פאביו רוסה(חחחחחחחחחחחח), מזרחי את אברג'יל, כל השוערים של ב"ש ועוד ועוד ועוד.. אין שחקן אחד שעולה על כולם..

מאמן העונה- אלי אוחנה! סתם מאמן העונה איווניר, עשה הכל כנגד הציפיות.

הרכש החכם של העונה- פנסטיל, השחקן האפור ממכבי הגיד לצד האדום ופרח, שחקן אחד החשובים אם לא הכי חשוב בעונה של הפועל.

הרכש המיותר- מרקש ורוסה, כאילו מה?

"פריצה חדשה"- יניב עזרן, שחקן מפתח באשדוד.

מצטיין הנבחרת- בניון לוקח בגדול, היה מעורב בשישה שערים מתוך ה10, נתן לנו 9 נקודות מתוך 11, אין מה להוסיף.

שער העונה- http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/gives.Xxx

8. M_T_A Member

אהה ובמכבי הוא היה אפור?...
    לא רוצה להפוך את הדיון הזה לעוד ויכוח מיותר אבל לא יכולתי להתעלם מהאמירה המוזרה הזאת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

הוא היה תותח ב2 הקבוצות כי הוא פשוט שחקן כזה.

9. Apu Member

לא ראיתי אותו כל כך הרבה אבל ממה שראיתי הוא היה אפור כמו שאמרתי, אבל במשחקים שלא ראיתי אותו יכול להיות שאתה צודק, אני אתן לך להנות מהספק.

10. משוגע בירוק Member

אפו זה שאמרת שהוא היה שחקן אפור במכבי זה מחמאה למכבי ולא להפועל.. למי שהבין..

11. Apu Member

זה לא קשור, מה שחקן חייב לשחק אותו דבר בקבוצות שונות? אמרתי שהוא שיחק לפי דעתי יותר טוב בהפועל, זה אומר שמכבי יותר טובים?
    ואני יכול לתת לך מיליון דוגמאות.

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/05
  12. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

שחקן העונה: עידן טל ללא שום ספק. נתן את כל מה שיש לו במכבי חיפה, בורג מרכזי בקבוצה ש רוני לוי.

השחקן המאכזב: ע"ע מכבי ת"א, כל הקבוצה.

מאמן העונה: מוטי איווניר. הרים את נצרת עילית מהליגה הלאומית ועשה איתה עונה נפלאה בליגה העליונה.

הרכש החכם: קולאוטי. מלך השערים של הליגה וכל מילה מיותרת.

הרכש היותר: ע"ע אמבמבה, מארקש, בונפלד, שוקי נגר.

פריצה חדשה: יניב עזרן מאשדוד.

מצטיין בנבחרת: יוסי בניון. הגולים שלו מול קפריסין ושוויץ וכל מה שהוא עושה במדים הלאומיים פשוט לא משאירים פה מקום לשחקן אחר, הכי בולט.

שער העונה: אין לי מושג. בקושי ראיתי משחקים בגלל ה-"שלם וצפה".

13. ReL Member

-כדורגלן העונה - עידן טל היה הכי יציב
    -השחקן המאכזב - ישמעאל אדו בשבילי
    -מאמן העונה - מוטי איווניר מוציא מים מהסלע
    -הרכש החכם של העונה - אובוקה איזה שחקן !
    -הרכש המיותר - כל הרכש העלוב של הפועל ב"ש במיוחד השוער הראשון שהיה להם
    -"פריצה חדשה" - יואב זיו , משה ביטון
    -מצטיין הנבחרת - עידן טל
    -שער העונה - ליאור אסולין מול אשדוד, ברוכיאן מול ב"ש, נמני עם העקב, בנין , חח כל הגולים של ביתר

14. avmc Member

כדורגלן העונה - עידן טל.אחד הקשרים הכי טובים בארץ ללא ספק,החזיק את כל הקישור של חיפה ושמר על יכולת נהדרת.

השחקן המאכזב -

מאמן העונה - גיא לוזון. בהחלט מאמן שצפוי לו עתיד גדול הוביל את מכבי פ"ת למקום שני,והדריך את הקבוצה מעולה.
    הרכש החכם של העונה - ג'ון פנסטיל.שחקן ענק וקלינגר הטיפש עשה טעות שזרק אותו ממכבי,הוא החזיק את הקו הימני של הפועל.
    הרכש המיותר - כמו שאמרו אמיל אבמבה,כל מ ילה מיותרת עליו.

פריצה חדשה - משה ביטון.חלוץ בני יהודה אחד החלוצים המוכשרים אני צופה לו עתיד זוהר.

מצטיין הנבחרת - אבי נמני.המנהיגות והנסיון על המגרש,בנוסף כמו מאמן שני במגרש תורמים המון לנבחרת שלנו,יוסי בניון באמת ענק וטוב,אבל יש לו עוד מה ללמוד מאבי נמני.
    שער העונה-ממה שאני זוכר העקב של נמני לרשת של בני יהודה.

15. burning soil Member

טוב אני אנסה להיות אובייקטיבי עד כמה שאפשר..

כדורגלן העונה- עידן טל שלדעתי היה טוב לאורך כל העונה,שחקן ברמה גבוהה.
    השחקן המאכזב- מאור מליקסון. כל כך הרבה כישרון,מעט יציבות. כבר הגיע הזמן שיתחיל להוביל את בית"ר.
    מאמן העונה- גיא לוזון מה לא ברור? מאמן שלקח בהפרש גדול את המקום השני תוך הצגת כדורגל פתוח,
    ועשה התקדמות יפה מאז הפך למאמן מכבי פ"ת.
    הרכש החכם של העונה- הפועל פ"ת הביאו שחקן נהדר ואלמוני יחסית,קלמי סבן שעדיין עושה התקדמות
    מרשימה. עכשיו קשה להבין למה הבועל זרקו אותו.
    הרכש המיותר- אלעד בונפלד. שחקן כשרוני שהתבזבז כל כך הרבה על הספסל של קלינגר,חבל לי עליו,
    יכול היה לתרום הרבה יותר ממה שתרם לקבוצה. הייתי משייך גם את גונזלבש לקטוגריה.
    "פריצה חדשה"- לירן כהן שהתחיל את העונה יפה באירופה עם מכבי ת"א,המשיך ביציבות יחסית
    בליגת העל,וסיים יפה בנבחרת האולימפית. כולי תקווה להמשך כזה בעונה הבאה.
    מצטיין הנבחרת- יוסי בניון בלט מעל כולם. כבש,הנהיג,בישל ונחשב לגורם המשמעותי ביותר
    בנבחרת של גרנט בקמפיין הזה,לא מסכים עם הקביעה כי "נעלם" במשחקי הבית מול צרפת ואירלנד.
    שער העונה- היה את השער של נמני בעקב,השער של ברוכיאן מחצי מגרש.