הבקרה התקציבית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏19/8/05.

1. Julian Joachim Member

אם מישהו פה יכול להסביר קצת על הבקרה התקציבית, מתי היא הוקמה, מה המטרה שלה וכו'... אחרי זה יש לי כמה שאלות שאני לא מבין בנושא אבל בוא נראה אם אני בכיוון קודם כל.

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע מתי היא הוקמה, אבל לגבי תפקידה- כשמה כן היא. היא הגוף המבקר מטעם ההתאחדות לכדורגל על כל הנושא הכספי של הקבוצות.
    אמנם איגוד השחקנים הוא זה שיתבע קבוצה בשם השחקן אם יש בעיות בתשלומי שכרו, אבל הבקרה התקציבית צריכה למנוע מצב כזה. אליה מוגשים בתחילת עונה (או קצת אחריה..) כל החוזים של השחקנים והצוות המקצועי, ותקציבי הקבוצות. היא צריכה לאשר את הכל, מהבחינה שהיא רואה שקבוצה באמת מעמידה תקציב מינימום לליגת העל, ושהוא בנוי בצורה מסודרת כדי שלא יהיו בעיות אחר כך, שמי שיפגע מהן הם השחקנים והמועדון עצמו.
    החוזים שמועברים בה אמורים למנוע מצב של חוזים כפולים. אם לקבוצה יש עם שחקן חוזה נוסף שונה שלא הועבר בבקרה, זו עבירה על החוק. זאת על מנת שלא יווצר מצב שקבוצה מעבירה חוזים שעומדים במסגרת התקציבית שלה, אבל חותמת עם השחקן שהיא ממש רוצה להחתים חוזה שהיא לא יכולה לעמוד בו.
    אממ... אני מניח שזהו פחות או יותר. שאלות?

*אהה, בראשה עומד רו"ח יאיר רבינוביץ' למיטב ידיעתי.

3. Julian Joachim Member

אוקיי הבנתי בכלליות. עכשיו לשאלה החשובה:

למה הכוונה, כשאומרים שממש בדקה ה-90 הצליחו להעביר את החוזה של X לפני הדרבי בין Y ל-Z. הרי זה די ברור שזה חרטא, לא? מה, פתאום הבקרה השתכנעה שלקבוצה יש יכולות פיננסיות מסויימות?

זה מסריח העניין.

4. שגיא Guest

יש תאריך מסויים. היא לא פתוחה כל הזמן, ולכן בשביל שמישהו ישחק בשבת, צריך להעביר אותו בשישי בשעות המסויימת שמשרדי הבקרה פתוחים. ויש גם מועדי העברות וזה...

5. Rafael Member

חוץ מזה, קבוצות צריכות להציג ערבויות. אם נניח קבוצה משיגה בשנייה האחרונה משקיע שמוכן להזרים X כסף, אפשר בשנייה האחרונה לחתום עם שחקן Y על הסכום שהוא דרש, ואם רצים ממש ממש מהר, אפשר עוד להגיע לפני שמר רבינוביץ נועל את הדלת והשחקן יהיה רשאי לשחק במשחק הקרוב

6. robson Member

בגדול הבקרה התקציבית אמורה למנוע מקרים של הלנת שכר או אי תשלום שכר לשחקני הכדורגל ע"י בדיקה מדוקדקת של חוזי השחקנים ווידוא שיש לכל חוזה גב כלכלי וערבויות מתאימות שהכל ישולם במלואו..
    כפי שכבר כולנו הבנו לא תמיד זה עוזר{ראה מקרי בית"ר י"ם ועוד קבוצות}, מכיוון שמדובר עדיין בגוף למרותו היותו עצמאי על הנייר שמסופח להתאחדות לכדורגל ולכן מעורבים בו כל מיני אינטריגות פוליטיות, אבל ללא ספק הגוף הזה שינה את נוהל התשלומים בכדורגל הישראלי לטובה והיום זה כבר לא נדיר לראות קבוצות שמשלמות בזמן..

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדש, לגבי השאלה שלך, הבקרה פתוחה בימים א'-ה'. לכן, סטרול הועבר ביום ה' בבקרה וזה בדקה ה-90 (לדעתי הם עובדים עד 14:30), מכיוון שהמשחק ביום שבת ואסור לקבוצה לשתף אותו לפני שהציגו את החוזה שלו ואישרו אותו בבקרה. מובן?

8. Julian Joachim Member

אל תהפכו אותי לאידיוט. אני מבין את משמעות הביטוי, אני לא מבין מה בדיוק עומד מאחורי זה. איך בדיוק משתכנעים פתאום בבקרה שיש לקבוצה דרך לעמוד בחוזה של השחקן.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא שהשתכנעו, רק עכשיו המשא ומתן בין הנהלת מכבי ת"א לאבי סטרול עצמו נסגר. חתמו חוזה, והלכו להעביר אותו.

הבקרה לא מנחשת איזה חוזים נחתמים.. אני לא מבין מה אתה לא מבין.

10. Julian Joachim Member

הרבה מאוד פעמים מודיעים שהחוזה של שחקן X לא עבר בבקרה התקציבית. מדברים על זה כל השבוע. ואז פתאום ביום חמישי או שישי מתי שזה לא יהיה, מודיעים שלבסוף השחקן ישחק במשחק הליגה לאחר שהחוזה שלו הועבר בבקרה התקציבית. השאלה היא מה גורם להם פתאום להחליט שיש ביטחון שהחוזה יתקיים.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה צריכה למצוא ערבויות לחוזה הזה. לא תמיד הן מוצאות אותן באופן אוטומטי, ואני מניח שיש עוד דברים בירוקרטים שמעכבים תמיד.

12. robson Member

אתה צודק, יש הרבה דברים לא כל כך הגיוניים גם במוסד שאמור להיות חף מכל אינטרס כגון הבקרה התקציבית..אבל הרי כולנו יודעים איפה אנחנו חיים ואין במדינה הזאת מוסד אחד שאתה יכול לומר עליו שהוא חף מכל אינטרס פוליטי או כלכלי או אישי..

13. Julian Joachim Member

אוקיי, אני מניח שתכל'ס זה מה שרציתי לשמוע... :)

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמממ פולדש לדעתי פשוט הקבוצה לא הצליחה להציג ערבויות לחוזה הזה עד יום שישי במקרה שציינת. בקשר לבקרה עצמה - מדובר במוסד ליצני שאחראי לקריסות של הפועל חיפה ובית"ר ירושלים כאישר להן לבזבז סכומים אדירים ולהיכנס לחובות ענקים.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל המוסדות שקשורים להתאחדות הם מוסדות ברמה הכי נמוכה...כל אחד מאיתנו יכול להיות בראש המוסדות
    אם היינו יודעים ללקק טוב והיו לנו המון קומבינות..אין למוסדות האלה שום קשר לכדורגל או לניהול...