הביעו את דעתכם - מיהו המועדון הכי גדול באירופה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י פרופסור לכדורגל, ‏25/1/03.

1. פרופסור לכדורגל Member

מיהו לדעתכם המועדון הכי גדול באירופה?
    כשאני אומר המועדון הכי גדול באירופה כיום אני לא מדבר רק על השחקנים הכי טובים, אלא גם על השחקנים גם על הכסף על ההיסטוריה על החשיבות של המועדון ועוד קיריטריונים!
    שכל אחד יגיד מיהו לדעתו המועדון הכי גדול באירופה.

2. שגיא Guest

אממ
    טוב, כפי שאמרת באמת יש הרבה קריטריונים.....

אני חושב שהתחרות כיום היא בין שני מועדונים - ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד.

לשתי הקבוצות ערב מפואר עם הרבה תיארים והצלחות אירופאיות, בנוסף להצלחה שלהם בליגה המקומית.
    מבחינת שחקנים, לריאל כיום יש את השחקנים הטובים בעולם, וזה ללא ספק, אבל כמובן שאסור לפסול את מנצ'סטר, שגם אם היא בתקופה לא טובה, פרגוסון דואג להחזיר אותם, ולהראות לנו הם שווים, והם שווים הרבה.

אולי היונייטד לא מוציאים כלכך הרבה כסף כמו ריאל, כי היא מעדיפה לגדל את השחקנים צעירים, ואחרי כמה שנים לקטוף את הפירות.
    שתי הקבוצות מרוויחות הרבה מאוד כסף ממכירת חולצות, צעיפים, וכדומה, וגם מאוד אהודות בעולם.

לכן לדעתי שני אלה הם המועדונים הכי גדולים באירופה, חבל רק שאני כלכך שונא את שניהם, אבל אני חייב להודות שהם הגדולים ביותר כנראה.

3. Reyes Member

את דעתי כתבתי כבר בדיון הבא: http://www.asoccer.co.il/forum/viewtopic.php?t=2901

הדיון מדבר על הקבוצה הטובה כיום, בכל הזמנים זה די ברור, לא? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. burning soil Member

ריאל מדריד ללא ספק היא אחת מהקבוצות הכי גדולות בכל ההיסטוריה,לקבוצה אין ספור תארים,ביניהם סופר קאפ אירופאי,גביע האלופות,אליפות,גביע המלך וכמובן עוד..
    בנסוף לקבוצה מאגר תקציבי עצום,היא מייצרת מס' כישרונות גדולים.
    וגם מוציאה הרבה כסף על כוכבים כמו רונאלדו,זידאן,ופיגו.
    וכמובן צורת המשחק שלה מעוררת כבוד..

5. Kgt1 Member

אין ספק ששני המועדונים הגדולים הם ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד. מכל הבחינות ובעיקר מבחינת אולי הפרסום בעולם וכמות האוהדים בכל חור בייקום.

6. פרופסור לכדורגל Member

לדעתי גם כמו שאמרו פה ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד הם המועדונים הכי גדולים בעולם.
    הייתי מנמק למה אבל הסיבות שרציתי לנמק הם אותם סיבות שקלייברט אמר.

7. Fernando Cavenaghi Member

אם זה בין ריאל למנצסטר אז כיום ריאל לוקחים רק בגלל היכולת שלהם העונה ובעונה שעברה, ריאלמשחקים טוב מאוד בזמן שמנצסטר נמצאים בירידה מבחינתבהכושר, דבר שיוביל לירידה בהכנסות ובמוטיבציה של שחקנים להגיע לשם.

לדעתי מילאן היא גם מתחרה על התואר, לפחות מבחינת שחקנים. קבוצה בלי עמדה חלשה שנראית מועמדת מובילה לזכיה בליגת האלופות. אני מדבר על כושר כי הוא משפיע באופן ישיקר על מכירות של חולצות מכירות כרטיסים והכנסות.

8. פרופסור לכדורגל Member

תראו לדעתי יש 4 מועדונים שהם הכי גדולים באירופה שהם:
    מנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד, מילאן ובארסה
    אלה לדעתי המועדונים הכי גדולים באירופה כי יש להם הכי הרבה קהל בעולם הכי הרבה כסף ועוד הרבה דברים שיש להם הרבה יותר ממועדונים אחרים, אבל מתוך ה-4 האלה המועדונים הכי טובים הם מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד!
    אלה מועדונים שיש להם מלא הישגים ותארים, יש להם שחקנים מצוינים, אלא הקבוצות הכי ידועות בעולם, הם עושות הכי הרבה כסף ועוד הרבה דברים!

9. StAtIk TzHoV Member

לכולם ברור שכבר הרבה זמן ריאל מדריד זאת הקבוצה הכי גדולה באירופה.......
    אבל יש עוד כמה קבוצות שהם אולי משתוות אליה ואולי הולכות ליהות יותר גדולות השנה..........
    יובנטוס הגברת הזקנה ללא ספק עכשיו שטרזגה חזר הוא יהיה עוד שחקן שיכול לכבוש לה שערים ויש משהו שיעזור לדל פיירו שכבר יש לו 18 שערים העונה בכל המסגרות ............יובנטוס עם דל פיירו טרזגה נדבד דוידס ועוד רבים זאת קבוצה ענקית אפשר להגיד .......
    עוד קבוטצה זאת מנצסטר יונייטד למרות שאני שונאאאאאאאאאאאאא שונאאאאאאאאאא אותה היא אחת הקבוצות הגדולות באירופה
    מילאן קיום חזרה להיות אחת הקבוצות הגדולות באירופה אחרי שאנצלוטי הביא שלל של כוכבים לקבוצה כמו ריבאלדו סידורף ...נסטה ועוד הרבה.......

ויש עוד כמה קבוצות אבל הן לא עולות לי כרגע בראש........

10. Fernando Cavenaghi Member

לברסה יש מינוס מאה מיליון בבנק, ונואו קמפ מלא רק בגלל שברצלונה עיר גדולה.

מבחינת יכולת (אפילו שאני אוהד אותם) הם גם לא בעשיריה.

11. AFC Member

1. שגיא, האמירה שלך לגבי שחקני הנוער של היונייטד היא מאד תמוהה. ריצ'רדסון והאחים נוויל הם שחקנים שיכולים לככב רק בקבוצת המילואים של אפועל ניקוסיה. בסדר, אולי בקהאם וסקולס יכולים להיחשב אצלך כשחקנים גדולים, אבל זאת ממש העלבה להשוות אותם לפיגו וזידאן. חוץ מזה שאם תשים לב, המועדון מתבסס על זרים כמו ואן ניסטלרוי, גיגס, ורון, בלאן, סילבסטרה, סולשיאר, פורלאן ורוי קין, ושחקני רכש כמו ריו פרדיננד.

2. לפרופסור היקר בכדורגל. בארסה זכתה בליגת האלופות פעם אחת בלבד, ובגביע האלופות (שקדם לליגת האלופות) גם פעם אחת בלבד. מה שאומר שלנוטינגהאם פורסט יש היסטוריה אירופאית יותר מכובדת, לעומת ריאל מדריד, שהניפה את התואר הזה 9 פעמים. גם באליפויות אין מה להשוות בין שתי הקבוצות, גם בגביע המלך ובכלל - בכל התארים (אולי חוץ מגביע קטאלוניה :wink:)! שלא לדבר על כך שבארסה בחובות כבדים מאד, בהרכב הפותח נמצאים קריסטנבל, פרנק דה-בור ומיכאל רייזיחר והמועדון בסכנת ירידה.

3. שוב שגיא. אומנם אתה צודק שהמועדונים מרוויחים המון כסף ממרצ'נדייז (במיוחד היונייטד, שבמזרח הרחוק נחשבת ללהיט), אבל זה משני לעומת הרווחים העצומים שלהם בנושאים אחרים. ריאל מדריד מקבל המון כסף מהשלטונות של ספרד, זכויות השידור שלה שמבוקשות בכל העולם, ההצלחה העצומה שלה בליגה ובליגת האלופות, ההכנסות מחגיגות שנת ה-100 לייסודו של המועדון והאצטדיון המלא באוהדים ששילמו מחיר מופקע עבור כרטיסים (מה לעשות, היורו משפיע) משפיעים הרבה יותר ממחירת חולצות וצעיפים (למרות שכמובן כל קבוצה בישראל הייתה חולמת על רבע מהסכום הזה).
    במנצ'סטר רוב ההכנסות מגיעות בעיקר מהמזרח הרחוק. המרצ'נדייז אצל היונייטד הרבה יותר משמעותיים שם, התיירים הסינים מחשיבים את אולד טראפורד כמקום לתיירות ומשלמים מחיר מופקע ביותר עבור חבילת טיול + משחק או יותר. מועדון האוהדים הרשמי של מנצ'סטר הוא הגדול בעולם, ורשימת ההמתנה לכרטיסים עצומה (אולד טראפורד בכל משחק מלא עד הסוף, עבור מחיר גדול מאד לכרטיס), מנצ'סטר היא כאמור, המועדון עם הכי הרבה אוהדים בעולם (מיליארד סינים כן טועים!), ולכן זכויות השידור הם רווחיים מאד. גם ההצלחות של מנצ'סטר בפריימר ליג, שהיא הליגה הרווחית בעולם, עוזרות מאד.

4. אומנם הקריירה האירופאית של מילאן אכן מכובדת, אבל זה יהיה פשע להשוות את ההיסטוריה של מילאן להסטוריה של ריאל מדריד. מילאן הוציאה המון כסף על רכש העונה, למרות שהמנויים (כ-80 אלף) מכסים חלק לא קטן מהקניות, עדיין הכסף בכיסו של סילביו ברלוסקוני פחת, המצב הכלכלי באיטליה גם פוגע אבל בכל זאת מילאן היא במקום השלישי בזכות הצלחותיה באירופה (באיירן כבר מזמן נפלה בגלל הכישלון בצ'מפיונז).

12. united Member

במילה אחת: ריאל
    אם רוצים להגדיר מועדון "גדול" יש כמה בחינות: שחקנים. כסף, אוהדים, תארים ומסורת ארוכה.
    לריאל יש הכל כפול מכל מועדון אחר.
    למרות שאני אוהד מנצ'סטר אני חייב להודות שריאל היא המועדון הגדול ביותר שהיה ויש כיום בעולם

13. שגיא Guest

וידוקה, לא רציתי לציין את הכסף שריאל מקבל מהשלטונות על מנת לא לפתח פה ויכוח שולי לנושא הדיון, זה הכל, למרות שזה ברור לכולם.

בקשר לשחקנים של מנצ'סטר, לא דיברתי על הנוער, אם לא שמת לב....
    גם את שחקני הרכש, לפחות רובם, כשהם עוד צעירים, במחירים זולים, וככה הם מגדלים אותם, כשהם עוד צעירים.

מקווה שהבהרתי לך את כוונותי

14. Reyes Member

התקציב של בארסה עומד על 170,000,000 יורו , איך לעזאזל היא בחובות??!?!

15. RVN Member

וידוקה אולי שכחת את בקהאם וגיגס! ואתם משמיצים את האחים נוויל אבל הם מגינים טובים ואני לא יודע למה אתם משמיצים אותם כל כך.