האם סלטה הציעה תשלום לרגרייו בעוון גרימה לפנדל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Reyes, ‏18/3/04.

1. Reyes Member

ספרד נרגעה, הפיגועים הרצחניים ירדו קצת מהכותרות, גמר הגביע שוחק והכדורגל חזר למרכז העניינים. מחרתיים ייצא לדרכו המחזור ה-29, מחזור שהוא מבחן עבור אלופת ספרד שתצא למשחק לא קל בסן מאמס בו ייחכו לה 40,000 באסקים קנאיים שלא ייקלו עלייה. במשחק שייפתח את המחזור, תחסר ריאל את רונאלדו, בשל אותה מתיחת שריר מה-6 במרץ במשחק השיוויון מול ראסינג. אותה פציעה משביתה את הברזילאי כבר קרוב לשבועיים ומסתבר שבלעדיו ריאל פשוט לא מסוגלת העונה. 0-1 דחוק על באיירן, תיקו 1-1 עם סראגוסה בברנבאו ואתמול ההפסד המרגיז 2-3. הפסד, תיקו וניצחון דחוק בשלושה משחקים (4 שערי זכות בלבד) - זה המאזן הגרוע שצברה ריאל ללא מס' 9 שלה שהספיק לכבוש עד היום 22 שערי ליגה. מוזר, מוזר שדווקא אני מגונן עליו אבל כאשר קירוש מדכא את ראול (+לא נותן לפורטיליו הזדמנות) ובמקביל הוא מציג יכולת חלשה, מרגישים את העדרו של הברזילאי יותר מתמיד. האם ריאל תסתדר? קשה לדעת, אמנם סבורני שלא. בכל אופן, משחק מבחן עבור ריאל ובעיקר עבור קירוש שחייב ניצחון. הפעם הוא לא יירשה לעצמו להושיב את סאן איקר על הספסל, תהיו בטוחים. אם נאבד נקודות, עשויה ולנסיה לנצל זאת ולהצמד אלינו עד כדי שהפור יצטמצם לנקודה אחת בלבד. ולנסיה, שלא כמו ריאל, תשחק בראשון, במסטאייה, מול הקבוצה המדשדשת של לואיס ארגנוס, קבוצה שפעם מנצחת את דפורטיבו ופעם מובסת ע"י ניוקאסל. על פניו זה נראה משחק קל עבור הולנסיאנים אך שימו לב שהבלאריים שרויים במאבק ההישרדות - הקבוצה רחוקה בסה"כ 5 נקודות מהקו האדום ובמקרה של הפסד עלולה להסתבך עוד יותר. תהיו בטוחים שהם לא יוותרו בקלות וייתנו פייט טוב. אני בהחלט לא פוסל הפתעה.

http://www.marca.com/fotos04/realmadrid04/ronaldo040318.Xxx

יתר המשחקים:

דפורטיבו - מורסיה, אתלטיקו - בטיס, אלבסטה - ויאדוליד, סביליה - מלאגה (דרבי אנדלוסי), סראגוסה - אספניול, ראסינג - סלטה, אוסאסונה - ויאריאל ובארסה - סוסיאדד (ההזדמנות של לופז רקטה להראות מה הוא יודע).

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם בארסה רוצה מקום שני ומעלה, חייבים לנצח את סוסיאדד. שמיטת נקודות של ריאל גם יכולה לקרב את הקבוצה קצת למקום הראשון אם תשאלו אותי.

3. שגיא Guest

לא רק אם ישאלו אותך.

בארסה צריכה להמשיך עם המומנטום, וכמובן לקוות לנפילה של ולנסיה וריאל, אם כי אני חושב שהמקום השלישי, בהתחשב בכל מה שעבר העונה על בארסה, הוא בהחלט מקום מכובד, אם היא תשיג מקום גבוה יותר, זה רק יהיה בונוס לסיום עונה טובה. כרגע בארסה צריכה יותר לשמור על המקום השלישי, מאשר להתסכל לעבר המקומות 1-2. אם בארסה תעשה את שלה, בלי להסתכל על המקומות מעליה, היא הרי תמצא את עצמה מהווה איום לקראת מחזורי הסיום, אך כרגע יש לקחת את המקום השלישי כמטרה.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שמדאיג אותי מאוד זה שסוף העונה הזאת, כשולנסיה ודפור עייפות יחסית, ישאיר את רייקארד בעמדה שהוא לא בנוי אליה.

האם אתם חושבים שההנהלה האפאטית וקשת הקליטה של בארסה תשאיר את רייקארד בעמדה שהוא כנראה הוכיח שהוא לא בנוי אליה, ולא בנוי כנראה להפוך את בארסה לקבוצה שמתחרה על התארים הגדולים שלהם היא ראויה.

5. ArsenalFan Member

ניב, לדעתי זו מסקנה נמהרת מדי ומוגזמת לומר שריאל לא מסוגלת העונה. מה זה "1:0 דחוק על באיירן"? זה הניצחון הכי חשוב של ריאל מדריד העונה, ואני לא חושב שאפשר לערער על כך. התיקו עם סארגוסה בליגה הסתיים כך לא בגלל שרונאלדו היה חסר, הוא הושג בגלל שסראגוסה שיחקה היטב בברנבאו, בזמן שריאל נתנה הופעה הרבה מתחת לממוצע שלה, ושוב שיחקה בעצלתיים. מה גם שהמחליף של רונאלדו, חבייר פורטיו, כבש באותו משחק. את הגמר לא ראיתי, אך כבר הספקתי לשמוע את הביקורות הקוטלות לראול אחרי המשחק במונז'ואיק באמצע השבוע. נראה לי בכלל קצת מוגזם לבקר אותו יותר מדי, ונראה לי שלתלות את הכושר הירוד של ראול בקרלוס קיירוש זה די תמוה. גם פנומן כמו ראול יכול לעבור תקופה קשה בקריירה שלו. אולי זה לא נראה ככה כי עד היום הבחור לא הפסיק להבקיע. כל ההסברים המלומדים על טקטיקות, קיירוש, או היותו תחת "צלו של רונאלדו" יכולים לחכות, ראול יחזור לעצמו, רק לטובת ספרד יש לקוות שזה יקרה לפני יורו 2004.

המשחק היום בסאן-מאמס מסקרן ולו רק בגלל העניין הפוליטי שבו (כבר שווה לראות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx ), אבל לריאל יהיה קשה מאוד מול הבאסקים המגובשים והמסוכנים, למרות שבילבאו לא בתקופה מי יודע מה, והחלומות שלה לצ'מפיונס ליג התעופפו עם תבוסה לויאדוליד והבריחה של בארסה (אלא אם כן לה קורוניה תמשיך בצניחה החופשית שלה בליגה). עם זאת, אני לא רואה את ריאל מדריד מפסידה ונכנסת ללחץ גם בליגה. אני מאמין שריאל יתעשתו ויצאו מבילבאו עם ניצחון.

ומחר סלטה אצל ראסינג סנטאנדר- אם היא לא מנצחת במשחק הזה, היא יכולה כבר להתכונן לליגה השנייה.

6. Barcik Member

אתלטיקו מדריד – בטיס סביליה
    יום שבת, 22:30 שעון ישראל

משחק חשוב מאוד לשתי הקבוצות בעלות היומרה האירופית. אתלטיקו כרגע ניצבת במקום ה- 6 (שמוביל לאופ"א), עם 3 נקודות יתרון על בטיס במקום השמיני.
    גרגוריו מאנזאנו יתן כנראה את המפתחות לקישור לגאבי, שחקן הנבחרת הצעירה, ודה לוס סאנטוס ירד לספסל. לפניו, ישחק קרלוס איבגזה, שיעזוב את עמדת החלוץ השני בה הוצב מול ריאל סוסיאדאד ויחזור לשחק כמדיהפונטה. אגילרה ונאנו ישחקו באגפים. פאנוביץ' הסרבי, שהיה מצויין כאשר עלה מהספסל בסאן-סבסטיאן יפתח כנראה לצדו של פרננדו טורס (שחוגג היום יום הולדת 20). אין שינויים ברביעיית ההגנה – סרג'י, לקי, גרסיה קאלבו וגאספאר.
    בטיס תחל היום שרשרת משחקים קשה שאולי תקבע איך תראה העונה שלה – ב"ויסטנה קלדרון" היום, בבית מול ברצלונה בשבוע הבא, וב"ריאזור" של דפורטיבו כעבור שבועיים. ויקטור פרננדז יעלה למשחק עם כל הארטילריה הכבדה – חואקין ודנילסון באגפים, טוטה ואלפונסו בחוד. מרקוס אוסאנסאו, שכבר החלים לחלוטין, עדיין מחוץ לסגל.
    פרט נוסף לשים אליו לב הוא השופט – טריסטאנטה אוליבה, יקיר ריאל מדריד ושנוא על כל השער. האם במצבו הנוכחי הוא מסוגל לשפוט משחק כל כך טעון? לאיגוד השופטים בהחלט יש אמון מוזר בו.
    תחזית שלי: אני מצפה למשחק פתוח ומהיר, שיעמוד בצל העתיד של ספרד – טורס מול חואקין. הכל אפשרי.

דפורטיבו לה קורוניה – מורסיה
    יום שבת, 22:00 שעון ישראל

משחק בין שתי קבוצות שלמראית עין כבר סיימו את העונה – מורסיה כבר מתכוננת לליגה השנייה, דפורטיבו למוקדמות ליגת האלופות.
    חאבייר אירורטה כבר מזמן עם הראש במילאנו. רק ארבע מהשחקנים שצפויים לפתוח היום יהיו ב- 11 מול מילאן. אלו הם אלברט לוקה, חוזה מולינה, חורחה אנדראדה וסרחיו גונזאלס. לצידם, ישתף אירורטה מחליפים כגון מנואל פאבלו, קאפדוילה, דושר ואף פראן. טריסטאן ישחק בחוד, מה שכנראה אומר שפנדיאני צריך להתחמם כבר מול ההגנה הקשוחה של מילאן. ואלרון, רומרו וסקאלוני לא זומנו לסגל.
    ג'ון טושאק יודע שמכיוון שכבר אין לו הרבה מה להפסיד, הוא יכול לתת לצעירים הזדמנות. חואן ואלרה ופדריקו אזקארטה יפתחו היום, ואליהם אולי יצטרפו חואן אנטוניו זאמורה וחזוס מאטרינז, שגדלו במועדון. טושאק ימשיך לשחק בשיטת 5-4-1.
    תחזית שלי: דפורטיבו תנצח בקלות. מורסיה היא ממש לא עשוייה מחומר של הפרימרה.

------------------------------------------------------------------------------------

לאתלטיק בילבאו יש מנהג מעצבן לשחק היטב מול ריאל מדריד (חצי-מעצבן, בעצם) וברצלונה. נראה לי שריאל מדריד אכן נקלעו לתקופה לא טובה שאינה נובעת מהזלזול הרגיל שהם, והם יתקשו להתחבר מול באסקים משולהבים וכסחנים. ובכל זאת, את יתרון האיכות יש להם, פלוס כמות נכבדת של שחקנים שיכולים לעשות גול מכלום. אני מהמר על תיקו היום ב"סאן-ממס".

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/04
  7. Reyes Member

אז מה אם הניצחון על באיירן היה החשוב ביותר העונה? ניצחנו בעיקר הודות ליכולת גדולה של איקר ולא עקב משחק מבריק. אישית המשחק הזה מאד איכזב אותי, מהבחינה ההתקפית כמובן. בקושי הגענו למצבי הבקעה נורמליים ורק מזל מנע מאיתנו הארכה מייגעת.

לגבי התיקו עם סראגוסה, אם רונאלדו היה משחק, אני חושב שהיינו מנצחים את המשחק. מאז שהגיע הוא תמיד נמצא כדי לשים את הגול הזה מחצי מטר וזה הדבר שהיה חסר לנו מול סראגוסה. אגב, שים לב מה הפיל את ריאל במשחק הזה - הנבדלים. ריאל נתפסה יותר מ-10 פעמים, אם אני לא טועה, בנבדל. כן, שיטת משחק הגנתית + יציאה לנבדל משובחת מנעו מריאל לכבוש. לא יודע מה איתכם, אני, מהקבוצה הטובה ביותר בעולם, הייתי מצפה לקצת יותר מתיקו ביתי מול הארגונים.

ריאל משחקת מתחת לממוצע שלה כבר עונה שלמה. יותר מדי הצגות אני לא זוכר העונה. ראול לא בא לידי ביטוי עקב שיטת המשחק של קירוש. ראול צריך לשחק לצד רונאלדו ולא בשום עמדה אחרת. לא הגיוני שהוא סובל מתקופה רעה כל העונה - קירוש פשוט הורס אותו.

מה שמוסיף ליכולת העגומה של ריאל זה שאין לה ספסל. רובן נזרק לגרמניה לאחר התבוסה לסביליה, מורו מחורר רשתות בצרפת, קונסיסאו אי שם בדורטמונד, סלאדס בבורדו ועל מיליטו וויתרו.

למה לא? כי זאת ריאל מדריד? למה שלא תפסיד? אני לא רואה אותה היום מנצחת בקתדרלה של בילבאו. התקופה האחרונה ממש מזוויעה - אספנו רק 6 נקודות ב-5 משחקים!

http://www.as.com/impresa/media/200403/20/20040320dasdai_11_I_LCO.Xxx
    פיגו, אמש בבילבאו.

Queiroz Fuera!

---
    מזל טוב לטורס. בן 20 היום. כבר לא ניניו.
    http://www.as.com/impresa/media/200403/20/20040320dasdai_25_I_SCO.Xxx

8. ArsenalFan Member

לא סתם "בגלל שזו ריאל מדריד", אבל בעיקרון כן- זו ריאל מדריד. לדעתי ההפסד לסראגוסה בגמר הגביע היה Wake up call רציני שיכניס את ריאל לתלם (גם אחרי ההפסד בגמר לדפור בשנה שעברה ריאל נכנסה לכושר הטוב ביותר שלה, שנפגם רק בהפסד ליובנטוס), יהפוך אותה ליותר מפוקסת וכך היא תוכל לבטא את היתרון האיכותי שלה על פני כל קבוצה בספרד, כולל אתלטיק בילבאו. אני לא אמרתי שיהיה לה קל, אבל כשריאל מתעוררת היא מנצחת, וזה כבר קרה העונה. ובוא נודה על האמת, המשחקים עם סארגוסה וסנטאנדר היו בעיקר תרדמת ועצלנות יתר, שעלו לריאל באיבוד חצי מהיתרון שלה בצמרת הטבלה. התיקו עם סראגוסה לא הושג בגלל שלריאל היו יותר מדי נבדלים (גם רונאלדו בעצמו נתפס הרבה פעמים במשחק בנבדל), הוא הושג בגלל שריאל איפשרו לסראגוסה הרבה יותר יוזמה וחופש ממה שהם היו צריכים לתת. קח את ההפסד במונז'ואיק באמצע השבוע, תוסיף לו את העובדה שריאל איבדו חצי מהיתרון הגדול שלה תוך שבועיים (מ-8 נק' ל-4), ותקבל ריאל שמודאגת יותר מהמצב שלה, ויותר עירנית. במצב כזה, כמו שאנחנו מכירים את ריאל מדריד, היא יודעת להפיק מעצמה את הניצחון החשוב. גם בבילבאו. ההערכה שלי היא שריאל לא תרשה לעצמה להיכנס למשבר, ותנצח.

ולגבי המשחק עם באיירן- זה בכל זאת היה נגד באיירן מינכן, קשה לצפות להצגה יוצאת דופן מול קבוצה כמו באיירן, גם אם קוראים לך ריאל מדריד. ריאל נתנו משחק הגנתי טוב מאוד מול באיירן, ואחרי שתחת כל עץ רענן אמרו כמה שההגנה של ריאל לא שווה כלום, זה שווה הרבה.

9. Barcik Member

ההפסד לדפורטיבו היה לפני שנתיים. בעונה שעברה מיורקה זכתה בגביע.

באופן כללי אני מסכים איתך. ריאל מדריד תתעורר ולא תיתן לליגה לברוח לה. אך בכל זאת, אני מהמר על תיקו. לא בגלל זלזול של ריאל מדריד, אלא כי אני מצפה מאתלטיק להציג משחק ענק.

10. ArsenalFan Member

אופס... סנילי שכמותי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

ועדיין- היא זכתה בליגת האלופות לאחר ההפסד הזה לדפור, והציגה כדורגל מרשים- היא הפסידה את האליפות בעיקר בגלל כושר נדיר של ולנסיה.

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשימו לב שבשנים האחרונות עם ריאל מועדת זה יותר בגלל התעלות של קבוצות אחרות מאשר יום רע של ריאל.
    לכאורה הפער של ריאל נראה כמעט בלתי אפשרי למחיקה. בשנה שעברה סוסיאדד התעלתה על עצמה מעל ומעבר במשך למעלה מחצי עונה והייתה מעל ריאל. ברגע שהיא טיפה חרקה היא איבדה את האליפות. 4 נקודות מולנסיה ו-9 נקודות מבארסה, 10 מחזורים לסיום העונה... הייתי מאוד רוצה לראות את בארסה מדביקה את זה, אבל קודם כל אני יודע שריאל צריכה ליפול, וכמה שהמגמה האחרונה חיובית, קשה לקרוא לזה משבר.
    מה שכן, אם ריאל שומטת היום נקודות וולנסיה מורידה את הפער, ובייחוד אם גם בארסה תצליח לצמק אותו עוד טיפה, הליגה פתאום פתוחה הרבה יותר וזה עשוי להגביר את האש מתחת לרגליים של המנדרילים.
    בילבאו קבוצה עקשנית, ו"סאן מאמס" אף פעם לא היה אצטדיון שקבוצות באות ומלקטות בו נקודות. יכולת עקשנית כמו בתיקו עם בארסה, ואם הם לא ייכנעו ללחץ של ריאל, בהחלט תיתכן שמיטת נקודות ויצירת פער סביר בצמרת.

בהצלחה לבארסה, בהצלחה לבילבאו.

12. raul madrid Member

מסכים איתך במאה אחוז קירושהורס את ראול ! אני פשוט לא מבין את ההוראה הזאת שהוא נותן לו לשחק איזה 10 מטר מאחורי רונלדו ..ברור שראול לא יכבוש שהוא כול הזמן עסוק בקישור לא ברור לי למה הוא צריך
    להיות שם אולי כנראה בגלל מקללה שעזב אין לריאל קישור הגנתי בקאהם סתם חרא!!

13. raul madrid Member

1000 אחוז שריאל יפסידו היום לבליבאו קשה לי לאמין שריאל יכולים לנצח שם ביוחד בכושר הנוכחי.

ההגנה של ריאל נראת כמו הגנה של קבוצת תחתית באנגליה .. בושה לקירוש וחורחה ולדנו שלא הביאו בלם נורמלי . ברבו הוכיח שהוא פשוא לא טוב מספיק וקישור הגנתי אין.

דרך אגב הערוץ הטורקי trt1 לא ישדר השבוע משחקים מספרד תצרכו להסתפק בריאל -בילבאו וסנטנדר -סלטה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יש!

אחרי מחצית די משעממת עם עדיפה מעולה של קסיאס בילבאו חביבתי מבקיעה שער ועולה ל1-0 (שם הכובש-יסטה). רק שיימשך .ואמוס ולנסיה.

15. Reyes Member

נו, עדי, אתה עדין חושב שננצח? קירוש הביתה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx