האיטלקיות במפעלים האירופאים 2021/22:: רומא חוגגת קונפרנס ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏26/8/21.

1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו מסתבר שהאופטימיות שלי הייתה מוצדקת..
    העייפות הורגשה במיוחד במחצית השנייה ,תמי לדוגמא חייב קצת מנוחה. החילוף לו התעכב יותר מידי לטעמי ,ב10 דק האחרונות שלו הוא בקושי זז .
    ההגנה עמדה נהדר. גמר אירופי ראשון שלי כאוהד רומא ,יאללה כבר לא יכול לחכות !

2. טל. Member

האופטימיות שלך היתה מוצדקת וגם היתה מבוססת כי אתה מכיר את לסטר.

קבוצה מאוד צנועה. אגב.

תמי לא הייתי נותן לו דקה אחת של משחק במחזור הקרוב... וגם במחזור שאחריו לא הייתי נותן לו יותר ממחצית.

EsheD אוהב/ת את זה.
  3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנצ'יני badass אבל התוספת גרינטה הזו מורגשת אצל כל ה11.

מומחי אייסוקר לענייניי פרמייר ליג הסבירו שמוריניו הורס חדרי הלבשה. אחרים התלוננו שהוא יורד על שחקנים בתקשורת. בפועל, לאחר סינון קליל של נמושות, הוא יצר תלכיד קבוצתי שלא נראה ברומא.. בערך אף פעם.

ASROMA אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

כתבתי את זה פה לפני כמה חודשים ואני אחזור על זה שנית. אני חושב שרומא זה המקום שהכי מתאים למוריניו בשלב הזה של הקריירה. מקום שקט יחסית שיאפשר לו לעבוד בשקט. אז נכון שהתקשורת הרומאית מאד רועשת, אבל אי אפשר להשוות את זה ללחץ של יונייטד שהתקשורת בכל העולם על הראש שלך, ובפרט הבריטים שידועים בציניות המרושעת שלהם. מקום שדורשים ממך לעמוד בסטנדרטים של אלכס פרגוסון, כאילו שהוא לא עזב לפני 10 שנים כבר. ברומא זה יותר שאנטי באנטי. האיטלקים גם יודעים לאכול טוב יותר את הכדורגל הציני של מוריניו, הם המציאו אותו.

5. alexshw Member

במה הוא טוב לרומא? השקיעו שם לא מעט כסף ובשורה התחתונה הם לא יהיו בצ'מפיונס. לזכות בקונפרנס לא הישג לקבוצה איטלקית.

6. DRORIKO Member

זה כן אם זה רומא, זה מפעל שמיועד לקבוצות מדרג ב'. הפערים בינו לבין הליגה האירופית הם שוליים עד אפסיים. לא חושב שהקבוצות שהיו בחצאי גמר האירופית טובות יותר מרומא.

7. alexshw Member

רק נציגה אחת מכל ליגה גדולה במפעל, או קיי יכולה להיות שנייה אם ינשרו מליגה אירופית. זה טבעי שקבוצה איטלקית תגיע לגמר.

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמן עם הרזומה של מוריניו, ובפרט מוריניו (עם כל הכריזמה שלו) לא יכול להתרגש מלחץ או מתקשורת אנגלית (אותה לעס וירק במשך שנים בכל הזדמנות). מה שהיה חסר לו זה חיבור אמיתי עם המועדון\עיר\קהל שלא ניתן ליצור במועדון פלסטיק גם עם טריליון יורו.

אין תמונות כאלה במאן יונייטד\טוטנהאם.

9. DRORIKO Member

רומא עברה עכשיו את לסטר, מפגש שהיה לגמרי 50:50. להגיד שזה "טבעי" כאילו שהיא עברה בדרך קבוצות מהליגה האוקראינית זאת גניבת דעת וניסיון להקטין את מוריניו ואת הליגה האיטלקית.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפערים בין חצאי הגמר של שני הטורנירים אולי זניחים, אבל הדרך לשם ממש לא. בעוד בליגה האירופית כמעט כל משחק היה תחרותי, פרנקפורט למשל היתה צריכה לנצח את בטיס ואז את המנצחת בין נאפולי לברצלונה לפני מפגש מול ווסט האם, בקונפדרציות עד חצי הגמר היתה טיילת. כל דבר פרט לניצחון על ויטסה ובודו/גלימט היה כשלון גדול עבור רומא.

סחטיין על המשחק אתמול לשחקנים בכלל ולמוריניו בפרט (מול היריבה אולי הכי קשה שהייתה בטורניר - קבוצת אמצע טבלה בפרמייר ליג), אבל גם בגמר (וסליחה עם אוהדי הליגה ההולנדית), כל דבר פרט לניצחון יהיה כישלון גדול.

אבל אני, כמו הכותבים כאן, אצפה ואעודד במתח ולהט כמובן את רומא בגמר כי תואר אירופי זה דבר שאין לרומא ותארים אירופים זה דבר שהפך לדבר מאוד נדיר לכדורגל האיטלקי. (גם אם מדובר בטורניר מיותר, שלכו ותדעו מה יקרה עם הזמן, ואולי הזוכה בו תשכח מההיסטוריה כפי שקרה לכל הזוכות באינטר טוטו.)

itzik.miro ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  11. טל. Member

היה נחמד לראות את מוריניו מתרגש אתמול ככה. היה מרגש אפילו יותר לראות את ראניירי מקבל סטנדינג אוביישן מ 70 אלף איש משני הקהלים.
    אגדה.

בכל מקרה בנוגע למעמד: גמר אירופאי זה גמר אירופאי. העובדה שזה האינטרטוטו החדש, ושיש סיכויי טוב שבעתיד הוא יבוטל ומי לעזאזל יזכור אותו אז: הכל זה השערות סבירות ונכונות אבל חסרות משמעות כרגע או בכלל.

בקשר למוריניו.
    השאלה אם רומא טובה לו/מתאימה לו. והאם רומא מועילה לו: היא לא השאלה המרכזית.
    השאלה המרכזית היא בכיוון ההפוך: האם מוריניו טוב לרומא? האם מוריניו מתאים לרומא?

במישורים חוץ טקטיים/חוץ טכניים: חל ישפור עצום ברומא תחת מוריניו.
    מבחינה מנטלית.
    מבחינת כושר גופני.

אבל מבחינת כדורגל נטו - רומא של מוריניו היא קבוצה מוגבלת מאוד. מוגבלת בדיוק כמו רומא של פונסקה.
    -עם מעט מאוד בשורה בכל הקשור לכדורגל מודרני. עם שטף משחק מביך. עם יכולת ביצוע שתלוייה בשחקן אחד כמעט באופן מוחלט בהגנה (סמולינג) ובשחקן אחד בהתקפה (תמי). אם אתמול תמי נוגח מעל השער בדקה ה 11, רומא לא היתה מבקיעה גול כל המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏6/5/22
  12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אינטרטוטו זה לא טורניר קיץ\מוקדמות שה"זוכה" בו משתתפת בגביע אופ"א באותה העונה?

עד 1999 היו 3 מפעלים באירופה. גביע האלופות + 2 טורנירים זניחים יותר (לא זוכר איזה מהם בכיר יותר, נראה לי היו דומים בחשיבותם). מסוף שנות ה80 האיטלקיות עשו חייל בכל ה3 במשך עשור שלם וזו הייתה גאווה גדולה מאוד בזמנו. לא יודע אם גם אז מדדו עד כמה מרשימים המסלולים אל הגמר אבל את הזוכה האחרונה ב"גביע מחזיקות גביע" אני נאלץ לזכור מצויין. פשוט הבני דודים מלאציו לא מפסיקים לדבר על זה עד היום.

13. SerieA Il Capitano

אפשר לחשוב שאנחנו יכולים לזלזל בתארים. מזכיר לי את כל הליצנים שמזלזלים בקופה איטליה. תואר הוא תואר, ועד היום מעצבן אותי לזכור כמה שלומיאלים היינו בהפסד לסביליה בגמר הליגה האירופאית.

14. itzik.miro Member

אני חושב שאין סיכום מדוייק מזה לדיון שהתפתח כאן.

מחמאות לרומא על ההעפלה לגמר ועל הדחת לסטר, גמר אירופאי זה תמיד טוב אבל הם לא פגשו אף קבוצה ששווה יותר ממקום 9/10 בסרייה אה לאורך הטורניר הזה שההבדל בינו לבין 2 הטורנירים האחרים גדול מאוד ולכן זו בהחלט תוצאה יפה של רומא אבל המועדון הזה יכול וצריך לשאוף ליותר. הגביע הזה הוא מאסט מבחינתו.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

15. itzik.miro Member

אי אפשר לזלזל בתארים, אני לא רואה מישהו מלבד האנגלופילים שמזלזל בתואר (ואם לסטר הייתה עולה אותם אנשים היו עפים לספר לנו כמה הפרמיירליג אלוהית ואנחנו הנחותים) ומגיע שאפו לרומא אבל גם ההשתפכות וההאדרה היא מיותרת.

רומא עשתה עבודה יפה בטורניר הזה, זה לא "הפיק" שלה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

uri אוהב/ת את זה.