האיטלקיות במפעלים האירופאים 2019/20:: אינטר בגמר אירופה ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏19/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

אין ספק. אגב לדעתי קאייסדו וברישה כן היו מוצאים קבוצה, והאקוודורי היה גם יכול למצוא קבוצה לא רעה, לבל מתחת ללאציו כזה. אני כן חושב שיש לו חשיבות בקבוצה בתור קלף מהספסל. לגבי פארולו, לא יודע מה כושרו הנוכחי בשביל להגיד, האמת שכבר שכחתי איך הוא נראה חח

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים איתך שההרכב (פרסונלית) היה התקפי יותר מהרגיל, אני מסכים איתך שהפער בין ההתקפה לקישור הפך גדול יותר בשל כך. רק ציינתי, עבור אנשים שלא צפו במשחק או שלא התעניינו בו - ורק יקראו את ההודעה הזו שלך - שפונסקה לא עשה כאן איזו הפתעה טקטית, אלא שיחק בדיוק באותו מערך בו הוא משחק תמיד, ורק נאלץ להתאים את המערך למגבלות שעמדו כנגדו (קריסטאנטה פצוע, פלורנצי צריך מנוחה).

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פארולו זה דווקא השחקן היחיד שאני בטוח שכן ימצא לעצמו קבוצה בסרייה A, אבל הוא בעוד חודש יחגוג 35...

4. DRORIKO Member

תמיד אהבתי אותו. אנטי גיבור כזה שחיפה על מחסור בכשרון עם הרבה לחימה וחכמת משחק. אחד שהגיע מהליגות הנמוכות עד הטופ של הכדורגל האיטלקי, כולל הנבחרת. ועם זאת אני שמח שהיום באזורי יש קשרים מוכשרים ואיכותיים יותר.

uri אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא איפשהו באמצע. יש פער כלכלי אולי עם הפריימרליג, פחות עם המקבילות מגרמניה וספרד. לאציו נותנים מנוחה מוגזמת לשחקני מפתח שלהם וברור שזה משפיע על התוצאות. אימובילה, מילינקוביץ'-סאביץ', קוראה ולואיס אלברטו אחראים כמעט לבדם לכך שמדובר בקבוצה התקפית כל כך טובה. לכל הרביעייה הזאת יש ביחד קצת יותר מ1000 דקות במפעל העונה. מתוך 2160 אפשריות. בספק אם תמצא קבוצה במפעל חוץ ממנצ'סטר יונייטד וארסנל(הקבוצות היחידות שהפערים הכלכליים איתן הם אסטרונומיים) שהשחקנים המרכזיים שלה משחקים כמות דקות דומה לאלו של לאציו. אפילו וולבס שעדיפים כלכלית על לאציו בצורה די משמעותית נותנים יותר דקות לשחקנים המרכזיים שלהם, או במילים פחות יפות - לא זורקים זין.

yonmu אוהב/ת את זה.
  6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק של וולבס שייכת לאיזו חברה סינית ששווה יותר ממאה מיליארד אירו, רק שמאחורי וולבס עומד סוכן שמסוגל לכופף את השוק לצורכיו, רק שההכנסות של וולבס מהפרמייר ליג כל כך גדולות שלא משנה אם הם יסיימו במקום ה 8 או ה 16, ולוולבס להבדיל מלאציו יש איצטדיון משלה. עתידה של וולבס לא תלוי, להבדיל מלאציו, מהעפלה לצ׳מפיונס ליג.

itzik.miro ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

לוטיטו גם קיווה לעשות קופה גדולה על SMS, לא מצא קונים, לפחות בינתיים.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל נכון, למה זה סותר משהו ממה שכתבתי? חוץ מוולבס יש עוד 6 קבוצות גרמניות וספרדיות. חוץ מסביליה כולן במצב כלכלי דומה לשל לאציו, או אפילו נחות משמעותית(חטאפה, אספניול). רק לאציו בוחרת לבצע רוטציה כל כך מוגזמת בליגה האירופית. לכולן העפלה לצ'מפיונס יכולה לשדרג את החיים בדיוק כמו ללאציו.
    מה שדרוריקו כתב מעליי מדגיש עוד חלק בעייתי בגישה של לאציו - העפלה לצ'מפיונס בפני עצמה היא מקפצה כלכלית נחמדה, אבל הצלחה במפעל יכולה להיות מקפצה כלכלית אדירה. לא רק בגלל הבונוסים(שהם גם מכובדים) אלא כי היא בד"כ באה עם העלאת שווי המניה של שחקני ההרכב שלך. רומא הגיעה לחצי גמר ומכרה את אליסון ב65 מיליון יורו, אייאקס הגיעה לחצי גמר ומכרו הקיץ שחקנים בשווי של 200 מיליון יורו, פי כמה ממה שקבוצה מקבלת על עונה אחת של צ'מפיונס. אם לאציו תתן קמפיין מוצלח בצ'מפיונס היא תוכל, למשל, למכור סוף סוף את מילינקוביץ'-סאביץ' בסכום שלוטיטו חולם עליו.
    כדי להצליח בצ'מפיונס רצוי שיהיו הגרלות נוחות, וכדי לקבל הגרלות נוחות צריך דירוג אירופאי גבוה. הדירוג לא מבחין בין הצלחה בליגת ההאלופות לליגה האירופית, ככה שאם לאציו הייתה נותנת עכשיו כמה שנים מכובדות בליגה האירופית(לא מדבר על להגיע לחצי גמר בכל שנה, אלא על לא להתבזות) היא הייתה בדרג השני של הגרלת הבתים בצ'מפיונס ובסבירות גבוהה מקבלת בית נוח במקום הבתי מוות שנאפולי ורומא קיבלו בשנים האחרונות.

מה שאני כותב לא אומר שללאציו אסור בכלל לקיים רוטציה באירופה, אלא שהם צריכים למצוא את האיזון הנכון בין רוטציה לפגיעה בתוצאות. לא רק שכיום הם לא עושים את זה, הם אפילו לא מנסים. זכותם, אבל זו החלטה אסטרטגית ולא כורח המציאות(כי שוב, אין פערים כלכליים משמעותיים עם הלא אנגליות).

9. RubberSoul Member

באופן כללי, אני לא מקבל את ההבנה שהסגל הרחב של לאציו לא מספיק טוב. בסרייה א' הסגלים כל כך רחבים, שלא ייתכן שהפערים בין ההרכב לספסל כאלה גדולים.

אי אפשר להנמיך מלאציו את הכישלון בטענה שהטורניר הזה לא מעניין, אבל זה ללא ספק לקח לפעם הבאה לייצר ספסל טוב יותר, בלי קשר לתקציבים. חטאפה למשל, לפני 3 שנים בליגה השנייה, מעלה באירופה הרכב משני, עולה שלב ומתמקמת במקום החמישי בליגה. אז כן, אפשר גם ככה.

ושוב, אי אפשר להגיד שהטורניר הזה לא מעניין, בטח לא מועדון כמו לאציו שלא רגיל לזכות בתארים. מעטים המועדונים שיכולים להרשות לעצמם לוותר על זכייה בתואר, ואתם יודעים לאיזה הישגים הם מגיעים בכל שנה.

מצד שני, לפחות בלאציו יודעים את איכותם, ואת הכישלון בבניית הסגל, וויתרו מראש על הטורניר. אני מקווה בשבילם שהעומק הדל יספיק לעוד כמה חודשים בליגה.

10. טל. Member

הסיפור עם לאציו הוא פשוט. המאמן מהתחלה זלזל בגביע הפח הזה.
    כדרכם של דברים באיטליה - מהר מאוד זה חילחל גם לשחקנים.
    והסיטואציה שנוצרה בליגה אף העמיקה את העניין.

באיטליה כשמאמן ו/או הקפטן והמנהיגים הסנאטורים של הקבוצה מתנהגים בזלזול או אדישות - זה נהיה מגיפה שמדביקה את כל שאר המערכת.
    זה ידוע.

גם ברומא זה ככה.

11. טל. Member

seeded
    AJAX (Holland)
    ARSENAL (England)
    BASAKSEHIR (Turkey)
    BASEL (Switzerland)
    BENFICA (Portugal)
    BRAGA (Portugal)
    CELTIC (Scotland)
    ESPANYOL (Spain)
    GENT (Belgium)
    INTER (Italy)
    LASK (Sweden)
    MANCHESTER UNITED (England)
    PORT (Portugal)
    SALZBURG (Austria)
    SEVILLE (Spain)​

Not seeded
    APOEL (Cyprus)
    AZ ALKMAAR (Netherlands)
    BAYER LEVERKUSEN (Germany)
    BRUGGE (Belgium)
    CLUJ (Romania)
    COPENHAGEN (Denmark)
    EINTRACHT FRANKFURT (Germany)
    GETAFE (Spain)
    LUDOGORETS (Bulgaria)
    OLYMPIACOS (Greece)
    RANGERS (Scotland) )
    ROME (Italy)
    SHAKHTAR DONETSK (Ukraine)
    SPORTING CP (Portugal)
    WOLFSBURG (Germany)
    WOLVERHAMPTON (England)

* ההגרלה ביום שני. רומא מן הסתם לא יכולה לפגוש לא את אינטר ולא את בשאקשהיר.

12. DRORIKO Member

אני בספק גם כמה אימונים בשבוע אינזגי הקדיש למשחקים האלה, אם הקדיש בכלל.

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יובנטוס - ליון
    אטלאנטה - ולנסיה
    נאפולי - ברצלונה

רומא - גנט
    אינטר - לודוגורץ

לא היה אפשר לבקש יותר נוח מזה, פחות מ3 עולות יהיה על גדר המביך.

Roma אוהב/ת את זה.
  14. טל. Member

רומא לא פייבוריטית נגד גנט.
    אם רומא היתה בבית עם וולפסבורג וסנט אטיין - אני בספק אם הייתה מסיימת ראשונה.
    לכל היותר הסיכויים הם 50-50 במפגש הזה.

אטלנטה גם 50-50.

אינטר ויובנטוס פייבורטיות מובהקות.

נאפולי תתפלאו לשמוע - גם כן 50-50 בעיניי. או לפחות קרוב לכך... זו תהיה הפתעה קטנה אבל אני לא אפול מהכסא אם הם יעברו לשלב הבא.

15. yonmu Member

אולי אני הזוי, אבל אני מאמין שאטלנטה תעבור את ולנסיה.

מצב נושא:
הנושא נעול.