האיטלקיות במפעלים האירופאים 2017/18:: רומא בחצי גמר ליגת האלופות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י cazzo, ‏14/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותם, נראה לי שנסחפת גם עם 60-40 לטובת רומא (?). או שהתבלבלת בהקלדה.

אני רואה את זה כמו יותר 80-20 לטובת ברצלונה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלעד, המודגשת היא הפייבוריטית.

רומא וברצלונה דומות בעיניי במובן ששתיהן העונה לא באמת משחקות כדורגל טוב והן פשוט מוציאות תוצאות טובות. ברצלונה קבוצה הרבה יותר טובה, אבל זאת לא רומא של עונות קודמות. אני מרגיש שהם הרבה יותר טובים מנטלית תחת אוזי-די מאשר תחת ספאלטי האוברייטד והם אשכרה יודעים לסגור משחקים דרך ההגנה שזה משהו מאוד לא אופייני לרומא. עוד לא ספגו העונה בבית בליגת האלופות, סיימו ראשונים בבית קשה והפגינו אופי כשעברו קבוצה שאיטלקיות נוטות לאכול מולה הרבה חרא. ויש את הפקטור של אליסון שהוא בערך השוער היחיד היום פרט לדה-חאה שאני ממש מרגיש שמסוגל לנצח לקבוצה שלו משחקים. אני חושב שזה די יסתכם במי ינצח את הדו-קרב מסי VS אליסון ומסי פייבוריט כאן, אבל לא בהרבה.

לרומא יש שוער הרבה יותר טוב, לברצלונה יתרון (לא גדול) בהגנה, לרומא יתרון בקישור ולברצלונה יש התקפה הרבה יותר טובה. אני באמת חושב שזה לא יהיה חד-צדדי כמו שחושבים. רומא גרסה משודרגת למדי של צ'לסי שלמרות התוצאה הסופית של המפגש הכפול די הציקה לברצלונה. בעיקרון, שים את אליסון במקום קורטואה ואת דז'קו במקום ג'ירו ותעשה ריפליי לבארסה-צ'לסי. זה לא מפגש כפול של 80-20 לדעתי.

3. Jefecito Member

עצרתי לקרוא כשאמרת שאליסון הרבה יותר טוב מטר שטגן.

4. SerieA Il Capitano

לברצלונה יש את מסי וזה לחלוטין מספיק. רומא תתן פייט טוב, סטייל המפגש מול ריאל מדריד בשמינית הגמר לפני מספר שנים ותודח. אני לא אתפלא אם ברצלונה תגמור את זה ב-3-0 קל במפגש הראשון. אליסון אחד השוערים הטובים שראיתי בחיי אבל הוא עדיין לא מספיק כאשר ברצלונה מסוגלת להגיע לשער בקלות גדולה מאד.

רומא אכן עם אופי וגרינטה שלא ראיתי ממנה מאז מאנסיני וליון, אבל עדיין ברצלונה היא משוכה גבוהה מאד מאד. אני אתפלא מאד אם המפגש השני לא יהיה לפרוטוקול בלבד.

לגבי יובנטוס - ריאל מדריד - אני למדתי שלא למהר נגד אלגרי במפגשי נוק אאוט. זה יהיה קרב גדול.

אבל לדעתי השנה באיירן לוקחת שוב והיינקס פורש בסטייל. ההגרלה סידרה להם יופי טופי להגיע לחצי הגמר.

muller אוהב/ת את זה.
  5. HJKL10 Member

כל שנה אף אחד לא סופר את יובה, אבל היא תמיד מראה שהיא יכולה להדיח כל קבוצה לא משנה באיזה כושר הם נמצאים, וזה כולל את המפגש מול באיירן לפי שנתיים. אנשים שמים את סיטי פייבוריטית יותר מיובה וזה קצת מרגיז. עם כל הכבוד לפפ ודה ברונייה המדהים, השנה יותר מכל פעם אחרת אני חושב שאנחנו רואים עד כמה ניסיון זה דבר חשוב במפעל הזה לא פחות מכשרון ואפילו קצת יותר. ריאל לא הייתה מדהימה מול פסז' אבל עשתה את העבודה כי היא... ריאל. אותו דבר עם בארסה-צ'לסי; קונטה עשה הכל נכון, אבל 4 טעויות ב180 דק' זה ממש מספיק למסי כדי לחסל כל יריבה. יובה-טונטהאם, ושם בכלל יובה שיחקה כדורגל רק 15 דקות מ-180 וזה הספיק. אני לא חושב שאי פעם יובה תחשב פייבוריטית במפעל הזה בגלל שהיא קבוצה מגעילה והגנתית מדי. אבל מה לעשות...

בכל מקרה, ריאל עולה על יובה בכל אספקט גם בנסיון וביכולת לסיים משחקים (קרדיף עדיין צורב), אבל בשני מפגשים יובה תמיד ידעה איך לעשות את זה. אין לדעת. זה המפגש הכי צמוד עם יתרון קל לריאל.

רומא לדעתי חסרת כל סיכוי מהסיבות שהזכרתי קודם (מי יותר טוב אליסון או טר שטגן זה לא כל כך משנה), וגם בגלל שבארסה למרות שהיא לא דורסנית כמו שנים עברו הם איכשהו הרבה יותר מפחידים השנה, וזה בעיקר בגלל ההגנה המדהימה שלה. כשאתה לא סופג, וכמסי יכול לעשות מה שהוא רוצה, אני לא רואה דרך שרומא תצליח לעבור את זה.

SerieA אוהב/ת את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותם, מבין את צורת החשיבה שלך טוב יותר עכשיו, אבל אני עדיין חושב שאתה מגזים לטובת רומא.

אליסון שוער אדיר ונאמר עליו כבר הכול, אבל הוא עדיין רק שוער בסופו של דבר, ורומא עוד לא פגשה התקפה בסדר גודל כזה (לטעמי מסי כן ״פייבוריט בהרבה״). זמן טוב לסטטיסטיקות להישבר. כמו כן, אני לא מזהה יתרון מהותי של ממש - אם בכלל - במרכז השדה של רומא ע״פ ברצלונה. אנחנו מדברים כאן על בוסקטס, אינייסטה ורקאיטיץ׳ (שהוא אומנם פחות מבריק, אבל מרביץ עבודה שחורה חשובה לצד כל היהלומים מסביבו). תוסיף בחשבון את מסי - שלמרות הגולים שלו - הוא יותר מהכול כיום מנהל משחק גם הוא; ומעבר לפן המקצועי, יש כאן גם הבדל קריטי בניסיון של השחקנים.

מההתקפה של רומא אני ממש לא מחזיק, בוודאי לרמות הללו, ואני בכלל לא בטוח שהיא תעשה עבודה טובה יותר מצ׳לסי שאכן הציקו לא מעט לברצלונה בצמד המשחקים. דז׳קו אולי טוב יותר מגירוד ומוראטה, אבל אין לו את וויליאן והזאר שיתמכו בו. יש לו את אונדר.

זה לא מופרך כלל מהסיבה שזה לאו דווקא ירידה על טר שטגן כמו מחמאה לאליסון.

מסכים. לטעמי זה נובע מהרצון הטבעי לראות ריענון ביחס לשמות הרגילים כמו יובנטוס בדוגמא הנ״ל.

סיטי קבוצה מצוינת, אבל יש לה עוד המון מה להוכיח. המון. עדיין לא זכינו לראות אותה מול ״אימפריה״ העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/18
  7. גלץ Member

רומא עשתה את שלה שעלתה לרבע גמר. עשתה מסע יפה מאוד בשלב הבתים וזה ייתן לה אולי ביטחון בשנה הבאה במפעל.

טל. אוהב/ת את זה.
  8. Jefecito Member

אין ספק שאליסון שוער ענק. להגיד שהוא הרבה יותר טוב מטר שטגן זה קצת הגזמה.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי. כך או כך, זה מאוד קטנוני להיכנס לזה בהתחשב באיכות התגובה של המשתמש ובכמה שהנקודה הזו הייתה שולית במכלול הדברים שלו.

--

לגבי יובנטוס-ריאל. כן, ריאל זה ריאל, וצ׳מפיונס ליג וזה, ולא באמת צריך להסביר מה הכוח שלהם במפעל הזה בשנים האחרונות, אבל כשאני מסתכל על מצ׳אפ ועל סגנון משחק - אני חושב שליובנטוס יהיה בסה״כ יותר קל ונוח להגיע למפגש הזה מאשר מול טוטנהאם.

הם לא מגיעים כפייבוריטים, ולטעמי סגנון המשחק שלהם כאנדרדוג נסוג שעוקץ יכול לעבוד טוב מול ריאל שההגנה שלה מאוד חדירה העונה. הם לא יקבלו את הלחץ האגרסיבי של פוצ׳טינו והילדודס המחונכים שלו. זו תהיה אופרה אחרת לחלוטין. יתר על כן, ובאופן אישי, אני תמיד נהנה מהמפגשים בין המעצמות האלה. פשוט מרשים על גבול הקנאה לראות מהצד את הכוח שיש לשני המועדונים הללו. ים של גאווה שנוטפת ממכביזם.

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/18
  10. Jefecito Member

גם ה60/40 לטובת רומא לא בדיוק מחמיאים לו.

11. VAR Member

ברצלונה, ריאל מדריד, סיטי, באיירן מינכן.

סיטי מנצחת את הבווארים בגמר.

12. גלץ Member

הכל תלוי בהתקפה של ריאל ובהגנה של יובה.
    ההתקפה של ריאל נראית הרבה יותר טוב באלופות מאשר ההגנה של יובה.
    היגאווין ודיבאלה יכולים הכל וזה לא שההגנה של ריאל להיט גם כן.
    בקישור זה נראה שריאל טיפה טובה יותר.
    משחק מעניין.

65:35 לריאל.

13. DRORIKO Member

לפני 3 שנים קיבלנו את ריאל בחצי גמר, גם אז המשחק הראשון היה אצלנו והגומלין בספרד. הצלחנו לנצל את הכח של הסטאדיום כדי לנצח במשחק הראשון, ובגומלין חילצנו תיקו 1 ועלינו. האם נצליח לשחזר את זה גם השנה? אפשרי אבל יהיה קשה מאד

14. טל. Member

הלוואי שיובה יעברו שלב. אני מאוד אשמח. פשוט לא רואה את זה קורה. זהו.
    2015 היו היתה.

בקשר לרומא:

בנוגע לנק' שהוזכרו פה בקשר למאמן: דווקא בצמד משחקים כזה, מול ברצלונה - הייתי מעדיף את ספאלטי כמאמן ולא את edf.
    דרושה גמישות מחשבתית מבחינה טקטית כשעומדים מול ברצלונה.
    אין טעם לשחק ''כרגיל'' עם שלושה קשרים במרכז שדה, או עם מערך של 2 בלמים. למשל.
    Edf לא מסוגל לדברים האלו עדיין.

לדעתי מדובר במפגש לפרוטוקול בלבד. אם אליסון יתפוס יום טוב זה ייגמר ב 2 הפסדים קטנים. או הפסד קטן בחוץ, ותיקו אפס בבית.
    זה התרחיש הכי אופטימי שהוא עדיין ריאלי.

אם אליסון לא יתפוס יום טוב, או שיתפוס סתם יום רגיל-ממוצע: אני לא רואה את (המשחק הראשון לפחות) נגמר בפחות מתבוסה של 5 ומעלה.

נ-ב: אם המשחק הראשון ייגמר בתבוסה, או אפילו סתם בהפסד של 2-0 לרעת רומא, edf יעשה בשכל אם יבצע רוטציה במשחק הביתי השני וייתן לשחקנים הבכירים לנוח. אם אני לא טועה אחרי המשחק השני, הביתי, מול ברצלונה - יש לרומא דרבי על הראש... וזהו רבותיי, זהו המשחק החשוב באמת.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  15. yonmu Member

@ג'ורדי נלסון אגדה
    אני לא יודע כמה אתה עוקב אחרי בארסה העונה, אבל מה שמסתכל בהם זה שאפילו כשקבוצה כמו צ'לסי נראית טוב מולם הם מנצחים. כלומר רק אם EDF יצליח לעשות את מה שקונטה עשה (עם שחקנים פחות טובים) הוא יגיע לשלב שבו על המגרש זה נראה שקול אבל בלוח התוצאות יש מסי (מול אליסון, נכון) בצד אחד מול... מי בדיוק בצד השני? ההגנה של בארסה חזקה העונה וההתקפה של רומא לא מלהיבה מדי.

בכל מקרה, בשביל הספורט -
    בארסה 90 - רומא 10.
    יובנטוס 55 - ריאל 45.
    סיטי 60 - ליברפול 40.
    באיירן 90 - סביליה 10.

מצב נושא:
הנושא נעול.