האוסקר הישראלי לשנת 2003

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏2/6/03.

1. ג'רי בית הלוי Member

באמריקה נוהגים לחלק פרסים במרץ לתעשיית הקולנוע, בפורום ליגת העל מחלקים ביוני פרסים על הכדורגל.
    כאן אתם מוזמנים לבחור את נבחרי העונה שלכם בתחומים שיצוינו בעוד כמה שורות, מומלץ מאוד לנמק את בחירתכם. ההצבעה אינה קשורה לטקס פרסי ניסים, היא מתייחסת רק לכדורגל הישראלי, וכוללת יותר קטגוריות לבחירה. עם זאת, אין שום מניעה שתבחרו לשחקן העונה את אותו שחקן שבחרתם בפרסי ניסים.

והקטגוריות (תדמיינו לכם תופים ברקע):

שחקן העונה- השחקן שלדעתכם שיחק בצורה הטובה ביותר העונה, תרם בצורה החיובית ביותר לקבוצתו, והעלה אותה רמה אחת למעלה.

מאכזב העונה- השחקן שציפיתם ממנו להכי הרבה, ונתן לכם הכי מעט. השחקן שחשבתם שיציעד את קבוצתו לאליפות/גביע/מקום 8 בליגה האוסטרלית, והיה רחוק מזה. השחקן שבעונה שעברה היה מועמד לעבור לדורטמונד, ועכשיו אפילו הפועל רעננה מתלבטת אם להחתים אותו.

השחקן המשפיע-השחקן שהכי השפיע על קבוצתו, שהיא נסחפה אחריו, לטוב ולרע, שקבע את הטון בקבוצה. הערה: ההשפעה יכולה להיות טוב ורעה.

תגלית העונה- השחקן שבתחילת העונה חשבתם שהשם שלו זה התחלה של בדיחה, ילד מקבוצת נערים ב', שחקן שעד עכשיו דישדש והעונה עלה לגדולות, כל זה בתגלית העונה.

הרכש של העונה- הקניה הכי משתלמת, השחקן שהוציאו עליו מעט כסף אבל נתן הרבה תרומה, גניבה חכמה מקבוצה יריבה, כישרון עלום מליגה ט', או בקיצור, הרכש של העונה.

הרכש המאכזב של העונה- אותו דבר כמו בשאלה הקודמת, רק ההפך.

נבחרת העונה-לא צריך להסביר הרבה, ה-11 שעשו לכם את זה העונה, למען מניעת בילבולי מוח מיותרים, המערך יהיה 4-4-2(דאלה קשטן).

מאמן העונה- המאמן שהצעיד את קבוצתו להישגים מדהימים, שהיה שקוע עד עכשיו בבינוניות מרגיזה ובקיץ הוא יסע לאירופה, השחקן שחזר מפרישה היישר אל האליפות(אהמ אהמ).

המאמן המאכזב של העונה- מאמן שהביא אליפויות וגביעים בקצב ועכשיו הוא מתחרה רציני על תפקיד האימון של קריית אתא, מאמן שהיה לו תקציב של ראשון, כפ"ס, אשדוד וב"ש ביחד וכולן עברו אותו בטבלה, או סתם מאמן שלא מילא את ציפיותכם כאוהדים.

שער העונה- השער שהקפיץ אתכם על הרגליים, שסחט ממכם קריאת "יאו" עצבנית שהעירה את אבא ואמא (או שהשעיר אתכם פעורי פה), השער שהכי הדהים אתכם, השער שגרם לשחקן שכבש אותו לקנות את עולמו, או לחזק את מעמדו.

משחק העונה- המשחק שהיה הכי טוב בעונה, שריתק אתכם לכורסא, שהיה בו הרבה אירועים, שהכי ריגש אתכם, שהיה בו את תצוגת העידוד הטובה ביותר, זהו משחק העונה.

המשחק המשפיע-המשחק שהשפיע ביותר על הליגה, בין אם זה הפסד שדירדר את הקבוצה לליגה השניה, בין אם זה תיקו שהשאיר את הקבוצה רק במקום החמישי, או בין אם זה ניצחוןש בעקביותיו חזרה הקבוצה לחיים ולמאבק על האליפות.

הציטוט המצחיק ביותר- היציאה הכי דפוקה ששמעתם, משפט הפתיחה של הוצא מהקשרו 4, המשפט שיעצבן את אלון מזרחי.

אתם מוזמנים להתחיל לבחור.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה-התלבטות קשה בין הייס לדגו..הולך בסוף לדגו..להייס יש לי תואר אחר.

מאכזב העונה-איציק זוהר-הוא לא נימני או רוסו..אבל..ציפיתי לקצת יותר

השחקן המשפיע-ברונו הייס-שיחק טוב..מכבי הייתה טוב.שיחק רע לקראת הסוף..ככה גם מכבי..התעלה ממש ממש לקראת הסוף..ככה גם מכבי..יופי של שחקן

תגלית העונה-התלבטות קלה בין מאור מליקסון רמי חליס תומר חליבה ואלעד בונפלד מביאה בסוף להחלטה לבונפלד.

הרכש של העונה-התלבטות בין הייס ועטר..הולכת לעטר..גם בגלל שהוא עטר..וגם בגלל שנתניה אפילו לא שילמו לו שכר..

הרכש המאכזב של העונה-מארוציו ארוס..שחקן של פיינורד..B במקרה הטוב..

מאמן העונה-ניר קלינגר..רק בגלל הרמיזה של ניצן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

המאמן המאכזב של העונה-אלי אוחנה..קנה חצי מדינה,רן בן שמעון פישונט חסארמה אבארבנל ועוד..ולא עשה הרבה.

שער העונה-חצי השמאלי של המגרש.בנאדו עולה להתקפה[מה????]מצד ימין בנאדו משתחרר משחקן בהגנה של פתח תקווה אין הרבה שחקנים..בנאדו מחכה משתהה בודק ומוסר כדור מדוייק לרגל של זנדברג שמפציץ את השער הכחול של פתח תקווה 5-0...לא מיוחד לא חשוב..אבל אני חייב לציין שדפקתי קפיצה רצינית..כמעט שברתי את הלסת..זה השער שאני אזכור מהעונה..

משחק העונה-המשחק של הפועל תל אביב מול מכבי חיפה 2-1 לירוקים ו2-1 אחת להפועל באדומים[זה מתאים..] הייתי בטירונות..ראינו חצי מהפלוגה את המשחק..היה משחק לא רע בכלל לפי מה שאני זוכר..הרבה מתח ויותר מדי פיני בלילי..

עוד משחק-לא ליגת העל.ה3-0 על אולימפיאקוס..3 תודות לאיגביני

המשחק המשפיע-מחזור אחרון..מכבי תל אביב מול הפועל פתח תקווה-איצטדיון רמת גן-הממ הממ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx 3-0 צהוב מדי...

הציטוט המצחיק ביותר-"את שיערותי איבדתי במהלך שנות השידור הארוכות שלי, אבל עכשיו אני גומר"

זוהיר בהלול מספר לנו מה הוא עושה עכשיו בשידור.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

נבחרת העונה-לירן שטראובר,תומר חליבה,טל בן-חיים,אסי וסיהון,קובי גנון,בלסינג קאקו,ראובן עטר,ברונו הייס,ברוך דגו,מישה זנדברג,יניב אברג'יל

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שחקן העונה- ברוך דגו. עשה את הפריצה המיוחלת שלו העונה, נכנס לנעליו של אבי נימני והצעיד את מכבי תל אביב לאליפות, אני מקווה שהפציעה לא תעצור את התקדמותו.

מאכזב העונה- אדורם קייסי. אחרי שביסס את מעמדו כמגן הטוב בארץ באה העונה הזאת, עונה נוראית ביותר מבחינתו. הוא היה מאוד חלש ועשה לא מעט טעויות שחלקן הגדול הובילו לספיגת שערים.

השחקן המשפיע- יעקובו איגביני. היה פה רק שליש עונה אבל בתקופה שהיה כאן ראו מה הוא שווה ושהוא עזב אז ראינו כמה ההשפעה שלו הייתה גורם מכריע בקבוצה.

תגלית העונה- אלו אלעד בונפלד ותומר חליבה אבל אני יבחר בתומר חליבה בגלל שבסוף העונה הצליח לקבל זימון לנבחרת. השחקן הזה מי שלא יודע היה בליגה ב' בעונה שעברה והעונה שיחק אותה בגדול בליגה של הגדולים.

הרכש של העונה- ברונו הייס. היה פנטסטי אחרי פתיחה לא משהו, הצליח להווץ יחד עם טל בנין קישור אחורי מצויין. שחקן קשוח ששיחק אותה בגדול העונה וגם כבש פה ושם.

הרכש המאכזב- מאוריציו ארוס. פיינורד....

נבחרת העונה- שביט אלימלך, תומר חליבה, טל בן חיים, יניב אלול, אבישי ז'אנו, ברונו הייס, ראובן עטר, ברוך דגו, אלעד בונפלד, ג'ובאני רוסו ויניב אברג'יל. מערך של 4-5-1...

מאמן העונה- גילי לנדאו ולופא קדוש. לקחו קבוצות בלי כסף מיותר ובנו קבוצות צמרת לכל דבר.

המאמן המאכזב של העונה- המאמן הטוב ישראל- דרור קשטן. עונה שהפועל ת"א יצאה ממנה בלי כלום והרבה בגלל השיטה שלו.

שער העונה- יש למישהו ספק????? אמיר אבוטבול במספרת המדהימה בבלומפילד נגד מכבי תל אביב בניצחון הענק 3-0.

משחק העונה- בית"ר ירושלים- מכבי חיפה- 3-4. כל מה שצריך לצפות ממשחק כדורגל.

המשחק המשפיע-- הניצחון של מכבי ת"א על מכבי חיפה בקרית אליעזר 1-0.

*הציטוט- מאיפה אני זוכר....

4. Fernando Cavenaghi Member

שחקן העונה- ברוך דגו, קצת צפוי אבל עדיין אי אפשר להוריד מההישג שלו
    מאכזב העונה- אילן בכר, נסע לספרד עם הרבה ציפיות ורק אתמול עלה בהרכב...
    השחקן המשפיע-ברוך דגו, ברוך התקפי וטוב אמר מכבי התקפית ומנצחת.
    תגלית העונה- בן לוז, שחקן לא מהמבריקים נתן עונה נפלאה.
    הרכש של העונה- שני שליש מהרכש של מכבי, ג'ון פנסטיל והייס, השפיעו כל כך הרבה יותר ממה שהם עולים. ממש טיפה אחריהם, זנדברג, רק בגלל שחיפה לא זכתה.
    הרכש המאכזב של העונה- עדין טל, לא עשה כלום אחרי שאמר שהליגה בארץ ממש קלה. וממש אחריו ארוס שהגיע בתור מגן של פיינורד התגלה בתור מגן בליגה ג'

מאמן העונה- ניר קלינגר, לא ממש צריך להסביר, אבל ממש אחריו לופא ולנדאו.
    המאמן המאכזב של העונה- שומי, על ההרס של כל מה שגרנט בנה.
    שער העונה- השער בדרבי של בלילי, והשער של עובד מול פ"ת.
    משחק העונה- 2-3 בין מכבי לחיפה.
    המשחק המשפיע-1-1 של הפועל מחזור לסיום.

5. Emil Member

שחקן העונה - לפני המון זמן הבנתי את זה, וברוך דגו העונה היה מס' 1 על הדשא מבחינת מכבי ת"א. משך אותה למעלה.

מאכזב העונה - קייסי נתן עונה נוראית מאחרי ליגת האלופות, וה"תואר" הזה מגיע לו על החורים והמשחקים הזוועתיים. דדי - מאחורייך!

השחקן המשפיע - דודו אוואט. ולא לטובה...

תגלית העונה - מאור מליקסון נראה כמו אחד עם עתיד לא רע, והוא גבר על עומר בוקסנבוים בקרב צמוד.

הרכש של העונה - אמנם ברונו הייס נתן עונה נפלאה, אבל ה"דווקא" בחודש האחרון שלפני 2 המשחקים האחרונים בליגה הרסו לו. ג'ון פנטסיל, שחקן נפלא, ויש לי הרגשה שישראל זה רק תחנה בשבילו.

הרכש המאכזב - קרב אימתני בין ישראלביץ' וארוס - אך הצ'יליאני לוקח בהפרש שערים.

מאמן העונה - ניר קלינגר. לפירוט ראו דיון המאמנים.

המאמן המאכזב - קשטן החליט להתקבע על שיטה, זה מוזר שדווקא מאמן כזה יהיה ככה בסופו של דבר, אבל אתם יודעים איך קשטן - הוא מתאים את עצמו למועדון. בבית"ר ומכבי ת"א הוא היה סופר התקפי, בהפועל הוא סופר בונקריסטי.

שער העונה - עם כל הכבוד לכל הגולים המדהימים שנפלו כאן העונה, ובאמת עם כל ההערכה לבלילי, טועמה והילד ההוא מב"ש שברח לי שמו, אני חייב לתת את זה לשער השני של רובן עובד מול הפועל פ"ת. אין לכם מושג (טוב, לצהובים מבניכם יש) איך הרגשתי באותו רגע.

משחק העונה - מכבי חיפה-מכבי ת"א, סיבוב שני. מכבי חיפה בפער 9, משחק שיכול לגמור לצהובים את העונה. מה לא היה במשחק, דרמה גדולה, משחק לא רע, תהפוכות וסיום ענק.

המשחק המשפיע - ע"ע משחק העונה

ה11 של העונה - אלימלך; פנטסיל, בן חיים, מגמדוב, חליבה; עטר, דגו, זנדברג, אבוקסיס; הולצמן, אברג'יל

6. ליהי Member

שחקן העונה-ברוך דגו
    מאכזב העונה-יגאל אנטבי
    השחקן המשפיע-יוסי אבוקסיס
    תגלית העונה-אלעד בונפלד
    הרכש של העונה-בלאסינג קאקו
    נרכש המאכזב-ארוס
    מאמן העונה-ניר קלינגר,אחריו לנדאו
    המאמן המאכזב-יצחק שום
    שער העונה-כל שלושת השערים של הפועל בדרבי הראשון
    משחק העונה-הדרבי הראשון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

על ה11 של העונה תנו לי לחשוב.... :wink:

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שחקן העונה- דגו..אם חיפה הייתה זוכה הייתי בוחר בזנדברג אבל מכיוון שמכבי זכתה אז דגו, דגו בהיעדרו של נמני הוא הוביל את מכבי לאליפות והיה הבולט שם.
    מאכזב העונה דודו אוואט ..טוב אז ידעתי שהוא לא שוער מספר 1 אבל יו..יחד עם שום ואג'יפור הוא הסיבה לאיבוד האליפות..לא נשכח ולא נסלח על הגול מול ביתר י-ם..
    השחקן מהשפיע -רוסו- הוא השפיע רבות על הקבוצה ודחף אותה מתי שהייתה צריכה דחיפה
    תגלית העונה -תומר חליבה
    הרכש של העונה- הייס- עשה למכבי מה זוט'א עשה לחיפה
    הרכש המאכזב-אגי'פור- הגיע כהבטחה גדולה וגמר כפלופ אחד גדול שכדי לתרץ את היכולת טען שהוא מופלא בגלל שהוא שחור..
    מאמן העונה-יגידו קלינגר אני אומר לנדאו למה? כי לקלינגר יש קבוצה עם חומר לאליפות שחקנים כמו נמני ודגו בקיצר קבוצה גדולה לעומת לנדאו שהיה צריך להסתדר עם תקציב קטן וסגל צעיר וחסר ניסיון ברובו.
    המאמן המאכזב של השנה- קשטן ושום מתחרים בצורה צמודה על התואר אבל אני אלך על שום למה? כי היתה לו את הקבוצה הטובה ביותר בארץ והוא בזבז אותה..במיוחד הרגו אותי החילופים שלו דוגמא : מוציא את זנדברג במשחק האחרון ומכניס חלוץ...
    שער העונה-השער של חרזי מול בני יהודה/של זוט'א מול יונייטד
    משחק העונה -אממ נבחר ב4-3 של חיפה על ביתר..משחק טוב,סיפור טוב ודרמה נהדרת
    המשחק המשפיע- התיקו של חיפה מול בני יהודה בבית בדיעבד זה המשחק שבגללו חיפה איבדה את התואר

8. Fernando Cavenaghi Member

אני מניח שהמנהלים לא רוצים שזה יגלוש מהנושא המקורי אבל אני חייב להגיב, למה לנדאו? לא שאני לא מעריך, אבל לפני הרכש ללנדאו ולקלינגר היה אותו סיכוי לאליפות, דגו לא היה אז כל כך כוכב, זה הכל בזכות קלינגר, ופורחננקובס הייס ופנסטיל הם רק עבודה של קלינגר, אז הוא קיבל סגל פחות טוב משךל הגדולות, ועדיין הצליח עם רכש גאוני (נפילה אחת) לקחת אליפות.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

דגו לא היה כוכב? מה הוא היה שחקן בינוני? גרוע? שטויות..לקלינגר היתה קבוצה טובה על הנייר אז לא נכון
    איזה סגל היה ללנדאו שאיתו היה מתחרה על האליפות חוץ מעטר?

10. Fernando Cavenaghi Member

גם למכבי לא היה סגל שמתחרה על האליפות.

ודגו היה שחקן נחמד, אחרי עונה גרועה ובלי ביטחון בכלל.
    קלינגר הפך אותו למה שהוא.

11. ג'רי בית הלוי Member

בנצור, תתפלא, אבל בניגוד לדיקטטורים בפורום אוף טופיק שרוצים רק הצבעות (ואני מאחל לשניהם מוות איטי עקב ההערה השנונה שלהם בהודעת הנעילה של ניסים), פה אתם יכולים לדבר על ההצבעות, למה כן למה לא, אתם חברי האקדמיה. רק תנסו להדגיש את הבחירות שלכם.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

נו מה אתה שפוי בנצור? נמני רק הוא יותר טוב מכמה שחקנים בהפועל..באמת..אל בנין,ברומר שטראובר בן חיים
    לא סגל לאליפות ? שטויוצ..חלאס לנסות להגביר את ההישג של האליפות זה סתם טיפשי..

13. Fernando Cavenaghi Member

עלית עלי, אני מנסה להגדיל את הרושם של האליפות, תפסת אותי, אני מתנצל.

תגיד לי, אתה צוחק?בלי פורחחנקובס ההתקפה היא בערך חצי ממה שהיא עכשיו, בלי הייס יש לנו את הקישור הכי מפוזר בארץ, ובלי פניסטיל הצד שלנו פרוץ לגמרי, בלעדיהם לא היה סיכוי לאליפות.

14. Alessandro Nesta Member

שחקן העונה - ברוך דגו. עונת הפריצה שלו, הביא את האליפות למכבי.

מאכזב העונה - מאוריציו ארוס. כאוהד מכבי, חשבתי שהוא הולך להביא לנו את האליפות....חחחח....

השחקן המשפיע - אני נימני. למרות שישב חצי מהעונה בחוץ, על ההשפעה שלו אין עוררין.

תגלית העונה - תומר חליבה. מגן העתיד של הכדורגל הישראלי. הגיע השנה מליגה ב', ועשה עונת פריצה מדהימה.

הרכש של העונה - ללא ספק, ג'ון פנטסיל, המגן הגנאי עם כושר של סוס, שהיה אחד מהצירים המרכזיים של מכבי בדרך לאליפות.

נבחרת העונה -בשער - לירן שטראובר. הגנה - ג'ון פנטסיל, טל בן חיים, סתיו אלימלך, תומר חליבה. קישור - אבי נימני, ברוך דגו, מיכאל זנדברג, ג'ובאני רוסו. חלוצים - יניב אברג'יל, שי הולצמן.

מאמן העונה - הויתור על האגו (בפרשת נימני), והזכייה באליפות, נותנים את התואר לניר קלינגר.

המאמן המאכזב של העונה - יצחק שום. עם הרכב כזה צריך לקחת את האליפות בהפרש 15 נקודות.

שער העונה - כל כך עזוב היה לי שניה ששי אבוטבול ראה את המספרת המדהימה שלו נכנסת לשער של שטראובר וקובעת 3-0.

משחק העונה - יש למישהו בכלל ספק ? מכבי ת"א - מכבי חיפה 2-3 בקרית אליעזר

המשחק המשפיע - שוב, המשחק בין מכבי ת"א למכבי לחיפה בקרית אליעזר שפתח מחדש את מאבק האליפות.

הציטוט המצחיק ביותר - מצטער....יש הרבה מדי....אני פשוט לא יכול לבחור בניהם. נראה לי שהציטוט של אלון מזרחי (כן...מה לעשות) :
    " נכון שהשנה אני רגוע יותר בגלל שהשחקנים למדו לתת לי כבוד עצמי ".

הוא פשוט טיפש עם קבלות.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה אמיר אבוטבול. שי אבוטבול זה מהפועל תל אביב.