האולסטאר:הפועל נגד מכבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏30/6/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתברר שגם לישראל יש אולסטאר..והוא יערך היום ב20:00..
    ככה לפחות טוען אתר וואלה.
    "הערב, באולם מטרווסט ברעננה (20:00, שידור ישיר בספורט 5) ייערך משחק אולסטאר בקט-רגל בין נבחרת מכבי לנבחרת הפועל. בין השחקנים שייטלו חלק: אני נמני, איציק זוהר, אלון מזרחי, רודריגו גולדברג, עמיר תורג'מן ועוד רבים אחרים.

את המשחק אירגנו בצוותא "פרוייקט ידידים" וארגון השחקנים וכל ההכנסות ייתרמו לביה"ח שניידר לרכישת מכשיר חדש לטיפול במחלת הסרטן.

מי שהגה את הרעיון לקיום המשחק הוא מתן גוטליב, בן 17, מקבוצת יבנה. מתן מספר: "אחד החברים חלה במחלת הסרטן והיה זקוק למכשיר המיוחד לטיפול במח העצם. מכאן בא הרעיון לקיום המשחק לצורך גיוס התרומות. פנינו לארגון השחקים והם שיתפו עימנו פעולה בשמחה. בין השאר פניתי אישית אל השחקנים שהסכימו לבוא וליטול חלק".

מחיר הכניסה יעלה 50 ש"ח ומשעה 19:00 יתחיל האירוע כשהמשחק הכוכבים יתקיים ב-20:00"
    http://grm.m.walla.co.il/archive/36803-4.Xxx

מי שיודע קצת יותר למשל הרכבים וכו..מוזמן לרשום.

2. שגיא Guest

זהו....שמעתי על זה משהו היום.
    במעריב נתנו לזה 2 וחצי שורות באחת מקצוות העיתון.
    ואפילו לא ידעתי שמשדרים, סתם משחק.....

גם ככה לא כל קבוצות ליגת העל החלו להתאמן, ומי שכן החל להתאמן, אז זה בלי השחקנים הבכירים של הקבוצה, שתמיד מקבלים עוד כמה ימי חופשה, עד שהם מצטרפים לאימונים.

אני זוכר ששנה שעברה היה משחק של הישראלים מול הזרים.
    לדעתי היו צריכים לדחות את המשחק הזה בשבוע-שבועיים, אין לי מושג באמת מי ישחקו היום.

נראה...

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב חובבנות של ההתאחדות... אם יש משהו שאפשר ללמוד מהכדורסל זה איך עושים דבר כזה מכובד.

1. קודם כל, 50 שקל? על מה?

2. טיימינג. חודש אחרי שנגמרה הליגה זה בטח יעניין חמור וחצי, לא יותר מזה. אף אחד לא בכושר, כולם על הים. בכלל האם זה נחשב העונה או עונה הבאה? מבחינת השחקנים, הרי אני מניח שרק שחקנים מליגת העל ייקחו חלק. אז איך עושים את זה בתחומי עונה שעברה אם באופן רשמי החלה העונה הבאה (עובדה: האינטרטוטו)? שחקני הפועל כפר סבא צריכים לקבל בונוס על זה שזה נערך כביכול כמה שבועות מוקדם יותר מתאריך מסוים, אז הם עדיין שחקני ליגת העל?

3. אין רק הפועל ומכבי. זה לא משנה שבית"ר גרועה. גם אם טורפדו חיפה הייתה משחקת בליגת העל ומסיימת עם 0 נקודות ומאזן 150-0, צריך להתחשב בכל הקבוצות בליגה. לא יכול להיות שזה יהיה הפועל נגד מכבי, כשבליגה יש לא רק הפועל ולא רק מכבי. בכדורסל אפשר כי יש רק הפועל ומכבי, אבל פה סתם פוגעים בקבוצות. וזה מאוד חובבני להגיד משהו כמו: "טוב אז נצרף את זאת להפועל ואת זאת למכבי". מה אנחנו ביום שישי בשכונה?

זהו.

4. KirkH Member

א. זה משחק התרמה, באים אליו אנשים שמעוניינים לתרום. הסכום הוא לא הדבר שירתיע וירחיק אנשים מהאירוע = גם אם הייתה כניסה חופשית אני לא הייתי הולך, אני בספק אם אתה או מישהו שגר מעל 5 דקות הליכה מהאיצטדיון היה טורח...

ב. מתי חשבת לקיים משחק מסוג זה? יומיים לפני משחק העונה בין חיפה למכבי? שלושה ימים לפני חצי גמר הגביע? בשבוע שבו חיפה משחקת שבע פעמים? בחייאת, איזו קבוצה הייתה משחררת שחקנים בכירים לכזה משחק באמצע העונה?

ג. גם בכדורסל יש עירוני, גם בכדורסל יש מ.כ. וכו'... היות ואין כרגע יותר מדי זרים בארץ, בטח לא כאלה שיטריחו את עצמם באמצע חופשה באילת לכזה משחק, האפשרות היחידה לקיום המשחק הייתה תחת כותרת של מכבי-הפועל. זה לא האייטם המרכזי של המשחק ולא הנושא שלו. מה לעשות שאי אפשר לעשות כוחות כמו בשכונה. היו צריכים איזו שהיא מסגרת, בחרו ב"דרבי" סו וואט?

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לקיים את זה שבועיים לפני פתיחת הליגה..כשהשחקנים כבר מתאמנים..
    יש כל שנה משחק כזה[בדרך כלל צביקה הדר מזבל את השכל על הקווים.]

6. KirkH Member

בטח שאפשר לשחק שבועיים לפני פתיחת העונה - אבל באוסטריה או הולנד. כל הקבוצות נמצאות במחנות אימונים בחו"ל. יש גם פגרת נבחרת לפני או בתחילת העונה הנוכחית ככה שבכלל אין על מה לדבר.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה עובדה ששנים שעברו לא היה בעיה למצוא שבועיים לפני פתיחת הליגה זמן למשחק כזה..למרות כל הסיבות שציינת..

מצד שני..מה אכפת לי..סוף סוף יש כדורגל..אתמול ראיתי משחק חוזר של מכבי חיפה וממש בא לי היה לחזור עוד פעם לליגה[כמובן שזה היה ה1-0 נגד מכבי שפתחנו להם את הטוסיק..]

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדרך כלל שבועיים לפני פתיחת העונה רוב הקבוצות כבר נמצאות אחרי מחנה האימונים שלהן... סך הכל זה לא איזה חודש.

אני יודע שזה משחק התרמה, אבל הם עושים את זה בסגנון: "תתרום 50 או אל תתרום בכלל". זה מרחיק אנשים, כי יש אנשים שמוכנים לתרום 20, 25 שקל וגרים קרוב, אבל 50 זה יותר מדיי בשבילם.

לפי הגישה שלך נעשה הפועל נגד מכבי רק כי אין אופציה אחרת... תמיד אפשר לקמבן איזה משהו, כמו נגיד קבוצה אחת תהיה מקומות 1,4,5 וכו', שנייה תהיה 2,3,6 וכו'. ובדרך כלל עירוני או מ.כ. זה דיי ברור למי הקבוצה תשתייך. אבל לאיפה תשייך את בית"ר?

9. KirkH Member

בעונות נורמאליות, וכמו שאמרתי, לדעתי העונה יש משחק נבחרת בפתיחת העונה, הקבוצות חוזרות חודש לפני הפתיחה הרישמית מתאמנות שבוע ואז יש שני מחזורים של גביע הטוטו בשבתות. אף קבוצה לא תשחרר שחקנים מאימונים אחרונים לפני עונת כדורגל.

ולאן בדיוק משתייך מ.כ..???

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה
    קודם כל אתה מציג את זה כאילו אני מגבה את ההתאחדות לכדורסל. ממש לא. אני רק אומר שלעשות הפועל נגד מכבי בכדורסל זה הרבה יותר הגיוני מאשר לעשות את זה בכדורגל.
    מועדון כדורסל חיפה היה עד לעבר הלא רחוק מכבי חיפה אם אני לא טועה.... לא?

ולגבי הטענה שלך שזה לא יילך בתחילת העונה כי אף אחת לא תשחרר שחקנים, זה לא ממש נכון, כי עובדה זה הלך כבר כמה פעמים. ובטח שזה הלך יותר טוב ממה שיהיה הערב...

11. Ilan Member

זה לא משחק רישמי, לא אולסטאר ולא שום דבר. סתם משחק התרמה, מה אסור לעשות את זה?
    אין לזה שום קשר להתאחדות אז אין סיבה לתקוף את ההתאחדות, והתיזמון של זה הוא הכי מתאים בלו"ז הצפוף.

12. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

דייר התלונות שלך לא במקום.
    דבר ראשון זה לא ארגון של ההתאחדות אלא של עמותה שכל ההכנסות הולכות אליה. בקשר למחיר של הכרטיס זה אולי קצת יקר, אבל עדיין 50 שקל זה כלום,
    ומה פתאום תתרום 50 או אל תתרום כלום? אתה יודע כמה מקומות יש במטוורסט? אם היו לוקחים את הכסף רק מהכרטיסי כניסה היו מקבלים מעט מאוד כסף.
    בטוח יהיה קו פתוח להתרמות במהלך המשחק והיו עוד כל מיני שטויות כאלו כדי שאנשים יתרמו.
    לא רואה מה הבעיה בקשר לתאריך, זה לא משחק רישמי והשחקנים לא צריכים להיות בכושר משחק, סתם לבוא ו"להראות יפה" כדי שאנשים יבואו למשחק ויתרמו
    כסף. עכשיו זה זמן מצוין אחרי שנגמרה הליגה ולפני שהתחילו האימונים כי פשוט השחקנים פנויים.
    עכשיו בקשר לבית"ר, אז איך רצית שיחלקו את זה? צפון דרום? היה יוצא לך חיפה נגד ב"ש. שחקנים זרים נגד ישראלים? אין לך זרים, כולם עושים בטן גב בארצות שלהם.

13. שגיא Guest

"כדי שאנשים יבואו לראות..."

אני לא מאמין שהשחקנים הבולטים יופיעו, מכיוון שהם עוד בחופשה. הזרים כנראה בכלל לא יגיעו, ואם היה לזה קצת יותר סיקור, וקצת יותר רשמיות, אולי הם אפילו היו יכולים להביא למשחק הזה יותר אנשים, שיתרמו, ויבואו גם לראות את השחקנים האלה.

זו סתם עוד נקודה מעניינת

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגמר 6-1 לכוכבי מכבי
    2-1 למזרחי על מכנס
    ו- 2-1 לפרידמן על אלי ומריאנו

בקשר לכדורגל עצמו הכובשים:[לפי מה שאני זוכר]
    1-0 אמיר שלח
    2-0 ראובן עובד
    2-1 פיני בלילי
    3-1 אסי בלדוט
    4-1 [השלם את החסר]
    5-1 רביד גזל..[שער ממש יפה הקפצה מעל השוער]
    6-1 אבישי זאנו[שגיא כהן:אחד השחקנים היותר טכניים בליגה!]

הקרב מזרחי את מכנס..1-0 מכנס[לא לפני שתקע כדור באשכיו של אלימלך :oops: ]
    אחרי זה צמד של מזרחי...ואווירון..

משחק הבדרנים
    1-0 אלי ומריאנו
    1-1 טל פרידמן בעזרת שטרואבר[יצא מהשער]
    2-1 טלכריסטיאן וייריפרידמן

עובד הראה כרגיל הרבה כישרון..בלדוט היה לא רע בכלל ובלילי הביא פצצות לגבות.
    היה כיף לראות.

15. שגיא Guest

מותר קצת לדבר בפן המקצועי?

יתרון ברור היה למכבים כבר מן הפתיחה.
    רק היה מספיק להתסכל על רשימת השחקנים, אנשים שחכו שזה קט-רגל, ולמכבים היה הרבה יותר שחקנים טכניים, דבר שהוא יתרון בולט במשחקי הקט רגל.

להפועל היה אולי את בן לוז, סלים טועמה וזהו למען האמת, שהם היו הטכניים בקבוצה. למכבים היו גם את אבישי ז'אנו, רביד גזל, ראובן עובד, אסי בלדוט, שחקנים הרבה יותר טכניים מרמתם של הפועל, והניצחון הזה היה די ברור. אלון מזרחי? הצחקתם אותי, השחקן הזה הרי מקבל את הכדור עם הגב לשער, כמו במשחק על כר דשא, וישר מנסה להסתובב ולבעוט לשער, עלוב כלכך! פיני בלילי, עוד אחד שעם הרצון שלו לרוץ, לא יכול לשחק עם מגרש של עשר מטר. לעומתם אפילו אמיר שלח וטל בן חיים פה ושם הראו ניצוצות של טכניקה לא רעה, שדי מתאימה לקט רגל, בעוד הפועלים יותר מידי התעקשו לשחק עם הגדול בגובה....אלוהים יודע למה...

ואיך הגיעו להפועל רמת גן? הם אפילו לא היו בליגת העל בעונה האחרונה...ואם כבר מביאים שחקנים מהם, אז לפחות שהיו מביאים את אופיר חלוואני, לו יש עבר לא קטן בקריירת קט רגל, שחקן שיודע איך להתנהל על מגרשי פרקט.
    הזמן הקצר של התכנון כנראה עשה את שלו. איך לעזאזל הביאו את כל השחקנים שעזבו את הפועל ת"א, והם עוד נקראו "שחקני הפועל ת"א", ע"י ה"מנחה" רן בן שמעון.

אבל נו מילא, קצת לחזור לראות את השחקנים עם כדור...