דת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏27/8/03.

1. ראול Member

רציתי לשאול המ ההתיחסות של אנשים הפורום בקשר לדת. לא משנה איזו....
    האם אתה חילונים (אני מניח שהרב), דתיים, חרדים, מוסלמים, באפטיסטים, בודהיסטים... מה?
    ולא רק מה אתם, מה ההתייחסות שלכם לגביי הדתות היותר רציניות (גדולות) בעולם.
    --------------------
    לגבי עצמי אנ ייכול להגיד שאני מאוד אוהב את הדת היהודית אבל אני לא מאמין שהיא צריכה להגביל אותי... בשום דבר, כולל שבת או אוכל כשר או כל דבר אחר המשתמע מכך.
    בכל דת אפשר למצוא משהו הגיוני ויפה (אולי חוץ מנצרות) אבל אני מגדיר את עצמי כטאואיסט.

ארתור,
    ברגעים עמוקים.

2. ילד Member

אני חושב שדת היא הצרה של העולם, כל הסיכסוכים והבעיות בעולם (כיום) הם על רקע דתי ובגללם פורצות מלחמות.
    כל דת מטיפה לדברים שלה והמנהיגים הדתיים, שלצערנו פועלים בשיטות של שטיפת מח ושידול, מטיפים למאזינים שלהם כנגד הדת השנייה.
    ולא משנה באיו דת מדובר, לא רק השייחים עושים את זה, גם רבנים, גם נזירים בודהיסטים וגם כמרים.

3. ראול Member

הממ... מה בדבר הצדדים הטובים שמציעה כל דת?
    לכל דת יש את הבעיות שלה ואת הסטיות שלה אב לשים לב... שכל בן אדם אשר מאמין בדת כמו שצריך (לא כל מיני מטיפי נצרות רודפי כסף או רבנים סוטים) הם אנשים נורא אוהבים, אוהבים ויכוחי דת עם אנשים אחרים, נהנים מהתפלספות ובאמת מאמינים ב"איש באמונתו ייחיה"...
    יש לכל דת את הבני זו**ת שמעכירים אותה ובגלל זה אנשים רגילים בחברה כמוך וכמוני חושבים ככה על דת.

לא ככה?

ארת'.

4. ילד Member

אני מסכים איתך ב-100%, ואני מכיר בעצמי הרבה מאוד אנשים טובים ונחמדים שהם דתיים ואפילו חרדים ויש לי דוגמאות גם בתוך המשפחה שלי, אבל מה לעשות שאותם אנשים שדיברתי עליהם מקודם גורמים לי לסלידה מדת ומכל הדברים ההנלווים לה.
    כשלא תהיה הבדלת דת בין האנשים נגיע למצב שבו אנשים יהיו שווים ולא יגידו על אנשים:
    הוא לא עשה ברית בוא נצחק עליו
    הוא אכל חזיר איזה מסריח הוא
    הוא אכל בשר וחלב צריך לעשות עליו חרם
    ודברים דומים שכולנו יודעים שקיימים בחברה ורק הורסים אותה.

5. Thierry Henry Member

אני מסורתי.
    לא דתי, מסורתי.
    ולדעתי כל ישראלי צריך להיות יהודי.
    זו מדינת היהודים, לא?

6. ofer16 Member

אתה צודק. זאת מדינת היהודים, לא מדינת היהדות. פעם אחרונה שבדקתי, גם טומי לפיד הוא יהודי.

7. ראול Member

בקשר ליהודי, אני יהודי ואני גאה בזה.
    בקשר ליהדות? אני מתבייש במה שעושים ממנה. היהדות זה דבר קדוש וטהור שאני מעריך מעבר לכל דת גדולה (ושימו לב ל"גדולה") אחרת.
    לדעתי אנשים לא צריכים להתייחס לאנשים שעושים צחוק מהדת ו"לרדת" על אותם מטומטמים ולנסות להוכיח לאחרים שזה ככה. כמובן לא צריך להפוך את זה למקצוע, אבל אם אתה נתקל במצב של ויכוח עם "יצור" כזה, זה מה שצריך לעשות.

ארתור,
    יהודי טאואיסט.

8. ילד Member

אני חושב שאין דבר רע באמונה כל עוד שומרים אותה בפורפורציות, אבל הבעיה היא שרב האנשים לא עושים את זה וגוררים את זה לרמות שכבר גובלות בקצת טירוף לדעתי...
    ומה לעשות שרב האנשים מצליחים להוציא מהדת דווקא את הרע שבה ולא את כל הדברים הטובים שיש לה להציע.
    יש הרבה הבדל בין להיות יהודי לבין להיות דתי.
    בתעודת הזהות רשום שאני יודע, ההורים שלי כאלה, חתכו לי שם, אבל מה לעשות שאני נוסע בשבת, אוכל מה שטעים לי וחיי חיים חילוניים לגמרי...
    אני רואה את הדברים האעים שקורים בדת וזה גורם לי לברוח ממנה.

9. ראול Member

אתה אומר שאתה רואה תדברים הרעים ומתרחק מהדת.
    ניסית לראות דברים טובים בדת ולנסות להתקרב?
    כמו אהבת רעים ביהדות, או אהבת משפחה באיסלם, או קבלת הקיים בבודהיזם....
    זה עוד בקטנה...

10. שער 11 בנשמה!! Member

אני יהודי גאה!!!
    ואני מסתובב עם מגן דוד צמוד אלי בכול מקום וגם שהיתי במדינות אנטישמיות כמו צרפת למשל הלכתי עם מגן דוד למרות שהסתקלו אלי כמה אנשים וצחקו עלי אבל אני שם זין על כולם!!
    כי אני יהודי!!! יהודי חילוני שלא מפחד מכלום חוץ מאלוהים!!!

11. ילד Member

אתה לא מבין אותי, אמרתי שיש דברים טובים בדת ואני מעריך את האנשים הטובים שבדת.
    מה שאני אומר זה שאני מתרחק מהדת בגלל הדברים הרעים, מכיוון שמהדברים הקטנים והטובים ממשיכים לאט לאט אל הדברים הרעים ואל כל ההמוניות שבדת.
    ההמוניות הזו שמושכת אחרי קהל עצום שרק מחפש משהו לדבוק בו בעת צרה, משהו שיתן לו תקווה.
    פעם מישהו אמר על דת שהיא אופיום להמונים וזה בדיוק זה.
    הדת מושכת אחריה המונים וממכרת אותם וככה גוררת אותם לתוך הדברים הרעים שבדת.

12. ראול Member

כנראה שבאמת לא הבנתי.
    אתה צודק, חוץ מההקטע על האופיום אבל זה לא מהקום.
    אני מסכים איתך בכלליות.

ארת'.

13. Thierry Henry Member

יהודי זה לא אחד שמסתובב עם מגן דוד - זה בכלל ההיפך, היהדות נוגדת את שיבת ציון.

14. ילד Member

יופי, אני שמח שליבנו את העיניין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

15. ילד Member

אני בכלל חושב שלכל הקטע של המגן דוד אין בכלל קשר ליהודי גאה.. זה בסה"כ קטע אופנתי שהכניסו צמד הליצנים / ראפרים סאבלימינאל והצל.
    לפני שהם הכניסו את זה לאופנה וכלם הסתובבו עם מגני דוד על הצוואר אז הם לא היו יהודים? הם לא היו גאים?
    זה דבר שנקרא להחצין את היהדות, ומה לעשות, בגלל זה, גם בגלל זה, לא רק בגלל ולא בעיקר, אבל זו אחת הסיבות ששונאים אותנו באירופה, כל החבר'ה שמסתובבים עם המגן דוד ואומרים שהם היו גברים ולא פחדו מאפחד, ואז גם צועקים בעברית ועושים בלאגן ואז כולם שונאים אותנו....
    איך שאנחנו מתנהגים ככה רואים אותנו.