דרכים לשיפור הכדורגל הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י burning soil, ‏21/12/02.

1. burning soil Member

טוב אז כאן אני אציעאדבר על דרכים לשפר את הכדורגל הישראלי,אתם יכולים להוסיף,לדון ולדבר על זה כמובן.

אז הנה כמה מההצעות שלי:

1.להביא אנשי מקצוע מדרום אמריקה,ומאירופה,שיעבדו עם הצעירים.
    2.לעבוד על הכושר ועל האתלטיות של הצעירים.
    3.בניית מתקני אימון. חדשים.
    4.הבאת זרים צעירים מאפריקה (יעקובו איגביני,ישמאעל אדו).
    5.הבאת זרים איכותיים (ריימונדס ז'אוטאטאס,ננאד פראליה).

טוב זה הדרכים שחשבתי עליהם,נראה לי דרכים 4,5 פחות אפקטיביות,בגלל שהם רק משפרות את רמת הכדורגל,ולא מיצרת שום כדורגלנים ישראלים.

2. StAtIk TzHoV Member

הדברים שאני חושב שיעזרו לכדורגל הישראלי הם.........
    1.להרחיב את הליגה ל16 או 18 קבוצות..... ושהמדינה תיתן טיפה יותר כסף,ושיפסיקו לעשות שערוריות כל הזמן בכדורגל שלנו כי זה כבר נמאס
    הרחבת הליגה תיתן לקבוצות כמו הפועל חיפה והפעול ירושלים ומכבי הרצליה להיות בליגה הראשונה כי יש להם שם מקום ולעדו כמה קבוצות מהליגה הזאתי....
    כבר ראינו שהליגה השנייה של הכדורגל הישראלי לפעמים יותר מעניינת .
    2. הטקטיקות בלגה הישראלי זאת טקטיקה של פחדנים כימאט כל הקבוצות משחקות אם הטקטיקה 4-5-1 או 5-4-1 טקטיקה מסכנה...
    3. להביא זרים שכבר עברו את שיאם והם כבר לא עולים יקר יענו שאני אומר עברו את שיאם אלה שחקנים ששיחקו בקבוצות טובות וגדולות באירופה ושבאירופה הם כבר לא יכולים למצאות את עצמם.
    4. להביא שחקנים ארגנטיאים וביכלל מדרום אמריקה ומאפריקה.
    5. ואם יש שחקנים בעולם שהם יהודים כמו שראינו ישראלביץ שיבואו וישחקו בנבחרת ישראל ...ויש הרבה

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שהממשלה תשלם על השיטור!!!

4. RVN Member

הנה עוד כמה רעיונות:
    להביא זקים טובים להביא הרבה כסף ולהביא מומחים מחו"ל. אתה לא חושב שכבר חשבו על זה וניסו אבל מי ירצה לבוא לישראל עכשיו, וכסף אי אפשר להשקיע כי להרוויח בקושי מרוויחים ואם מרוויחים אז ממש קצת.

5. יוגב אסולין Guest

טוב נתחיל...

לשפר את הכדורגל הישראלי.. יכול ליתחלק לשתיים.. אחד אומר לשפר את הכדורגלן הישראלי שבסוף ההשפעה תבוא על הנבחרת..

אפשרות אחרת של שיפור הכדורגל הישראלי זה ההצלחה שלו באירופה... שזה אומר הבאת זרים ומצד שני יצמצם את האפשרות של תחרותיות בליגה..

אני יתייחס לשתיהם..

שיפור הכדורגל של הכדורגל הישראלי צריך לבוא יותםר בהשקעה במחלקות נוער.. אפשר ליראו שבמקומות שמשקעים במחלקות האלה יש הצלחה... עם זה בהפועל ת"א או מכבי ת"א אשדוד מכבי חיפה וכו'... מצד שני שאין מספיק השקעה ויש דגש גדול יותר על הרכש אז רואים שאין יצור של שחקנים.. כמו בראשון או בית"ר...

ההקשעה במחלקות הצעירות היא בעלות לא הכי גבוה והרבה פעמים יכולה להיות משתלמת הרבה יותר מלהביא זר טוב.. וגם אפשר להרוויח עליו כסף לאחר מכן..

השקעה במחלקות נוער זה אומר להביא מאמנים טובים לאותם מחלקות לשים דגש ולייחס חשיבות גדולה... לנסות להביא מקבוצות אחרות שיש בהם רק 2-3 שחקנים עם פונטציאל את אותם שחקנים ולגדל אותם... ששחקן משחק ויש מסביבו שחקנים טובים הוא יכול להיות הרבה יותר טוב...
    -----------------------

מבחינת שיפור הכדורגל הישראלי באירופה..

הוזכר פה להביא זרים ברמה גבוה... להביא זר ברמה גבוה זה לא דבר פשוט.. כי ראינו מספיק מיקרים (בעיקר במכבי ת"א) שה ביאו זרים מהשורות הראשונות אבל הם לא מתאימים לכדורגל הישראלי ולמנטליות ולכן נוצר מצב שהם סתם מבזבזים הרבה כסף ומקום של זר למועדון...

לבחור זר נכון זה דורש סקאוטר טוב ומעקב טוב אחרי שחקנים...מה שברוב הקבוצות אין.. כי זה דורש הרבה מאוד כסף של טיסות והוצאות..

6. burning soil Member

באמת כבר ראינו ושמענו על זרים מהרמות הגבוהות ביותר,כמו קלאודיו קאניג'ה שהיה מועמד למכבי ת"א לא מזמן,והורבאט,וקודרו,טיכונוב,מאוריציו ארוס,אבל הם ממש לא העלו את הרמה..

7. מאיר ברד Member

להפסיק עם הפרוטקציות
    להזמין לנבחרת שחקנים שנמצאים בכושר הכי טוב(גם אם הם מבאר שבע).

8. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

להביא שופטים מחו"ל שבטוח לא יהיו משוחדים לכיוון זה או אחר ואז יהיה שיפוט הוגן ופחות קיפוח כלפי הקבוצות הקטנות.
    יותר עבודה עם הכושר של השחקנים, שאם מגיעים למשחקים באירופה שיוכלו לעמוד בקצב.
    משחקי ידידות עם קבוצות בחו"ל, שגם יתאמנו על הקצב האירופאי.

9. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

וגם אם אנחנו רוצים לשפר את הכדורגל הישראלי בפרט, להגביל את הזרים יכול לתרום לעוד שחקנים ישראלים לקבל דקות משחק ותצבור נסיון וכישרון.

10. אבי נימני Member

יש רק דבר אחד שישפר את הכדורגל הישראלי והוא שגברי לוי וכל ההעסקנים בהתאחדות יעזבו את הכדורגל!!.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

או יש לי הרבה דברים לומר:
    1.הורדת כמות הזרים המותרת לשלושה,לא צריך יותר יש לנו מספיק שחקנים ישראלים מוכשרים בארץ.
    2.הקמת חוק שנותן כל שנה אזרחות לספורטי מצטיין שתורם לארץ(מישהו אמר רוסו?).
    3.הורדת הגדרות במגרשים.
    4.הורדה דרסתית של משכורות השחקנים בארץ.
    5.לנהוג באופן שווה לכל הקבצות מהקטנות לגדולות.
    5.קביעת יום אחיד ושעה אחידה לכל משחקי הליגה הראשונה.
    7.הקמת ועידה שתוכל לבטל עונשים של שחקנים או לתת עונשים לשחקנים.
    8.קיום המחזור גם אם יש משחק נבחרת באותו שבוע.
    9.נתינת הכנסת חפצי עידוד למגרשים.
    10.הורדת מחירי הכרטיסים בארץ כדי שהם יהיו זמינים לכל אדם בחברה.
    יש לי עוד הרבה פשוט כרגע לא עולה לי בראש.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

OK חלק מהדברים שלי אמרו פה כבר

1]הורדת המשכורות פה כמו שמישהו כבר אמר פה-דבר הכי חשוב..יש פחות כסף לשלם למשכורות יש יותר כסף להשקיע בשאר הדברים..
    שחקנים שלא יקבלו משכורות גדולות יוכלו לצאת יותר לאירופה[שגם ליגה שנייה ושלישית באנגליה יכולה להיות אירופה]
    2]להביא מצד אחד זרים צעירים וטובים כמו איגביני ולהשקיע בפרוייקטים כאלה[בכלל להשקיע בדברים האלה זה מאד חשוב-אלי כהן מומחה עולמי בזה] ומצד שני להביא גם זרים זקנים וותיקים שיעזרו ללמד את הישראלים קצת כדורגל אבל לא לעשות מהם שחקני מפתח כמו שעשו למהו קודרו..
    3]יותר איחודים בין קבוצות-לא צריך 300 קבוצות מאותו עיר..אני לא אומר שלא צריך את בני יהודה או הפועל פתח תקווה אבל לא צריך קבוצות כמו לזרוס חולון העוצמה חולון מכבי חולון השיקמה חולון והכח חולון כי הם לוקחות מהתקציב של צפרירים וככה לצפרירים יש פחות כסף..

הבעיה הגדולה של הכדורגל שלנו היא כסף..אבל למדינה חסר כסף..
    אולי יהיה שווה לעניין כל מיני יהודים ומשקיעים מאירופה בליגה שלנו..אבל בשביל זה צריך להראות להם שיש פוטנציאל בארץ..וכל פעם שיש קבוצות שמשחקות טוב בחו"ל[חיפה,הפועל או מכבי] וכל פעם שיש שחקן שמבריק בחו"ל[אייל חיים או יוסי] אז יותר יסתכלו לכיוון הארץ שלנו..
    ושחקנים צריכים לפעמים לוותר על כמה שקלים וללכת לשחק בליגות יותר נמוכות מחו"ל[כמו שמזרחי עשה רק בתיזמון נכון]
    לדעתי עם דגו,ביטון,ערן לוי וכו..יכלו לשחק בליגות נמוכות[אני לא אומר אחרונות אלא שנייה ושלישית מקסימום בצרפת אנגליה טורקיה וכו..הם מהר מאד יתקדמו לליגות עליונות יותר..

13. AFC Member

אוי אוי אוי אוי אוי...
    הצלחת לשגע אותי עם התגובה הזאת...

תגיד לי, צריך לעשות חוק לזמן את השחקנים בכושר הכי טוב??? תגיד לי, אתה שפוי??? מי קובע מי בכושר ומי לא? מאמן הנבחרת! לא סעיף 42-ג' בהתאחדות!

ותסלח לי, אם אני הייתי גרנט הייתי צוחק לך בפנים על המחשבה של זימון רחמים ואליהו.

איש הגשם היקר, עוצמה חולון היא קבוצה טובה מאד. זכור לי שהיא עלתה ליגה בעונה שעברה והצליחה להגיע לסיבוב ח' בגביע המדינה אבל הודחה, כאמור, ע"י הפועל משוש. אם היא הייתה מול יריבה אחרת, אני משוכנע שהיינו רואים אותה משחקים מול קבוצה בליגת העל.

ואני לא חושב שזה אפשרי להכריח קבוצות להתאחד. קודם כל יש את העניין של המסורת (שמשון ת"א והפועל אשדוד), היריבות והאוהדים. לאחר מכן יש את הוויכוחים בין ההנהלות על מי יישאר ומי ילך, על השם של הקבוצה, על הצבע, על הסמל, הקבוצה מוכרחה להתחיל מחדש מליגה ג' אם אינני טועה והעירייה בסוף יוצאת מהמאבק.

נ.ב תגידו את המילים "הורדת משכורות" או "תקרת שכר" לג'ובאני רוסו (או סתם לכל שחקני מכבי חיפה) והוא כבר לוקח כרטיס טיסה ליוון לאולימפיאקוס...

14. Ilan Member

ההבדל בין רוסו לבין כל בית"ר זה שלרוסו יש לאן ללכת, ומי ירצה את פח הזבל של ירושלים?!

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר התפלאתי שלא הייתה לך תגובה על חיפה..

בכל מקרה אפשר לחשוב שטלקר או קוביקה לא ישמעו קיצוץ ותיכף תמצא אותם ביפן או בהפועל חיפה..