סופרקופה ספרדי: ריאל מנצחת את אתלטיקו בפנדלים וזוכה בתואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/1/20.

1. Raulito Madridista

רוב האוהדים בספרד ואולי בעולם בכלל רצו דרבי אבל אתלטיקו מדריד של צ'ולו סימאונה 'קלקלה' להם את התוכניות. מחר ב-20:00, במשחק שישודר בארץ (ספורט3) - יגיע הדרבי השני של מדריד העונה בקרב על התואר הראשון העונה בספרד. זידאן, שמעולם לא הפסיד בגמר - מחפש תואר עשירי בריאל מדריד, בעוד המאמן ממול יכול לעשות היסטוריה ולחלוף על פני ארגוניס. הבלאנקוס בלי התקפה, הקולצ'ונרוס יחסרו את קוקה.

https://www.101greatgoals.com/wp-content/uploads/2020/01/GettyImages-833367054-910x631.Xxx

ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח מצוין אחרי ניצחון 1:3 גדול על ולנסיה, ובסה"כ 15 משחקים ללא הפסד - הרצף הטוב ביותר שלה מאז עונת הדאבל עם זיזו. זידאן שיחק אותה בגדול עם מערך חמשת הקשרים, אפילו הוא לא האמין עד כמה זה יעבוד היטב. קשה להתעלם מהתצוגה הנפלאה של איסקו, מהעונה הפורייה של מודריץ’ מבחינת הכיבושים (חמישה!) ומכך שכל הקשרים בכושר טוב. אבל שתי שאלות חייבות להישאל – האם זה המערך המתאים גם נגד האוטובוס של דייגו סימאונה, ומעבר לכך – ריאל מדריד משחקת טוב, אבל השאלה האם זה מספיק טוב כדי לזכות בתואר, אפילו קטן. את התשובות נקבל מחר.

לא שמישהו ציפה לחדשות אחרות, אבל בייל עדיין סובל מזיהום בדרכי הנשימה ויחמיץ את הסופר קופה, וגם קארים לא ישחק. יוביץ’ יקווה לתת קצת יותר מול ההגנה הנפלאה שתעמוד מולו. צריך לזכור שזידאן אוהב להפתיע ולא מן הנמנע שלפתע נראה את אחד מהברזילאים הצעירים בהרכב – כזכור, שניהם לא שותפו כלל, כאשר חאמס ומרסלו “התקאמבקו”. האחרון, אגב, עשוי לפתוח ב-11 במקומו של פרלאן מנדי מה שיכול כן לשדרג את משחק ההתקפה. ובחזרה להגנה, עם ראמוס ו-ואראן העונה ריאל לא הפסידה (10 ניצחונות ו-8 תוצאות תיקו) ובמחציתם שמרה על שער נקי. וברור שאם ריאל תספוג יהיה קשה יותר לחזור למשחק.

זידאן, כצפוי, לא אמר שום דבר מיוחד במסיבת העיתונאים אולי פרט לכך שהוא מרגיש שהשתפר בשנים האחרונות. רמז לגבי ההרכב? ממה לא. מה שבטוח – הוא חולם על תואר ראשון העונה ועשירי בקריירה. וזידאן הוא סניור הגמרים – לא מפסיד לעולם. מהצמרמורת בסאן סירו בגמר 2016 ועד…עוד גמר נגד אתלטיקו? הצרפתי יכול להניף גביע עשירי בריאל מדריד, שני רק למיגל מוניוס הגדול. את רשימת הגמרים שלו אתם זוכרים היטב – שלוש זכיות בצ’מפיונס, שתי זכיות בסופר קאפ האירופי, שתי זכיות באליפות העולם למועדונים וגם סופרקופה ספרדי ב-2017 אחרי צמד משחקים נפלאים נגד ברצלונה. “ההרגשות לקראת הגמר? זו הייתה המטרה שלנו, להגיע לכאן. הרקורד שלי בגמרים לא משנה. ריאל מדריד חיה בשביל המשחקים האלה. אין כאן יותר לחץ מאשר בגמר אחר, אבל ברור שאנחנו רוצים לנצח”.

על הדרבי: “כל משחק הוא סיפור אחר, עולם שונה. ניצחנו את אתלטיקו וגם הפסדנו להם, זה לא אותו משחק. היא קבוצה חזקה והיא תמיד מוכיחה את זה”. על פליקס: “אין לי ספק לגבי האיכות שלו. הוא אחד הטובים ביותר לא רק בעתיד אלא כבר בהווה, שחקן נהדר”. כשנשאל על חמשת הקשרים אמר: “לא אגלה איך נשחק. מה שחשוב הוא לא המערך אלא מה נעשה כשיש לנו את הכדור. יש לנו הרבה דברים טובים בקבוצה”. כשנשאל על המפתחות לשינויים, אמר: “אין נוסחת קסם. אם נפסיד שני משחקים שוב ידברו הרבה. אני מאמין בקבוצה הזו אבל עלינו להוכיח את זה. אנחנו עובדים קשה מאוד, צריכים להוכיח את זה בכל משחק. השחקנים האלה ניצחו הרבה, אלה החיים שלהם. אני מאמין רק בעבודה ובסבלנות”. על מיקום המשחק: “קיבלנו את השינוי, אנחנו שמחים לשחק במפעל. זה תואר ואנחנו רוצים לזכות בו גם אם מוזר לא לשחק בספרד”. עליו כמאמן: "אני מאמן טוב יותר, התקדמתי, אלה החיים, אתה לומד ממצבים, מאנשים. מכל מי שסובב אותך. אני מקשיב לכולם. אני שמח, מרוצה ומשוכנע במה שאני עושה.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/9/9a756414060ee0a88c4af44b130de4ae03c3e610.Xxx
    משחק אחד מתואר ראשון העונה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי (מרסלו)| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’ (רודריגו), איסקו| לוקה יוביץ’

אתלטיקו מדריד מגיעה למשחק אחרי קאמבק גדול נגד ברצלונה. אם מישהו היה צריך לשים את כספו על ניצחון של אתלטיקו, סביר שהיה מהמר על 0:1, ולא על 2:3 כזה. הקפטן קוקה כבש ראשון, בארסה וגריזמן הפכו, אבל הלוחמים של סימאונה לא ויתרו. מוראטה השווה בפנדל בדקה ה-81 וכעבור חמש דקות אנחל קוראה היה האס של סימאונה שכבש את שער הניצחון המרגש. את היריבה הזו אתם מכירים היטב. שלושה ניצחונות ליגה רצופים היו לה לפני המשחק – כמו בפתיחת העונה שגררה אופטימיות, הגנת ברזל שספגה 12 שערי חובה – בדיוק כמו ריאל מדריד, וזה בעונה הגנתית ‘סבירה’ שלה מול עונה כבירה של ריאל. יאן אובלק הוכיח שוב במשחקים האחרונים עד כמה הוא השוער הטוב בעולם.

מי שלא ממש מוצא את מקומו הוא ז’ואאו פליקס. היהלום הפורטוגלי שבהחלט בכל נגיעה בכדור אפשר להבחין בכישרונו- רשם חצי עונה ראשון מאכזב עם ארבעה שערים ובישול בודד (1470 דקות). סימאונה אמנם אמר שהוא לא היה יכול לדמיין שהוא ישחק טוב יותר ושהוא בספק אם כוכב התקפה אחר היה מביא לשיפור בקבוצה, אך הפורטוגלי היה חסר לא פעם את ה-“Gasolina” שביקש ממנו המאמן ועבודת ההגנה הגיעו על חשבון הקסם ההתקפי. בספרד השוו לא פעם בין ההתאקלמות שלו לבין הצרפתי שהשתלב הרבה יותר מהר (עשרה שערים ובישול בשלב הזה של העונה ב-2014-15), ומחכים ל’התפוצצות’ שתגיע.

חדשות רעות לאתלטיקו הגיעו מכיוונו של הקפטן קוקה שפתח על הספסל לאחר הפציעה שעבר (נעדר 22 ימים), כבש את השער הראשון אך הרגיש מייד ‘דקירה’ ולא יהיה מסוגל לשחק. הקשר חולם להצטרף לכר הדשא לצורך הנפת הגביע, התואר הראשון שלו כקפטן. מנגד, הבלם חוסה מאריה חימנס עשוי לחזור ל-11 שכן נראה שסימאונה נהג באמצעי זהירות אך הפעם הוא לא יוותר על הבלם האורוגוואי הקשוח. אם זה יקרה, סאביץ’ יסופסל ככל הנראה. הקישור יורכב משלישייה קשוחה באמצע – סאול, תומאס פארטיי והקטור הררה, וקוראה שנמצא בכושר טוב, כשחקן עם אוריינטציה התקפית. אפשר גם לקרוא לזה 4:3:3. במסיבת העיתונאים סימאונה אמר שהוא מחכה לראות את מצבו של חימנס באימון האחרון ואז יקבל החלטה לגביו.

כמובן שצ’ולו בטירוף לקראת כל משחק, וכך גם נראית הקבוצה שלו, אותה המחויבות גם אם זו ריאל מדריד וגם אם זו גראנדה שממול, אבל אם דווקא בעונה כזו אתלטיקו תזכה בתואר, עונה בה אתלטיקו לפרקים נראתה כקבוצה שאיבדה את הדרך ואולי החלשה ביותר בעידן סימאונה - זה משמעותי. מעבר לכך צ’וו יוכל להפוך למאמן המעוטר בהיסטוריה של הקולצ’ונרוס כאשר כרגע הוא בשוויון 7 תארים עם לואיס ארגוניס. סימאונה נשאל האם הקבוצה בכושר הטוב ביותר שלה העונה ואמר: “אנחנו עדיין במקום של צמיחה, מחכים שאנשים צעירים יקבלו ניסיון ומי שכן יש לו - ישדר את מה שאתלטיקו יודעת לעשות”. הוא טוען שמדובר במשחק ענק ושריאל מאתגרת אותו עוד אמר צ’ולו במוד מורשת קרב: "אני תמיד מאמין בשחלקנים שלי שמעצימים את המועדון. מאז פלקאו אנחנו מגיעים בכל עונה לליגת האלופות, מה שפעם היה נראה דמיוני והיום זה חובה. חמישה שחקנים צפו בשידור החוזר מהמשחק נגד ברצלונה וזה מרגש אותי. השחקנים שלי הם האנרגיה שלי. צ’ולו לא רצה לנתח מה שעתיד לקרות ואמר שלגבי המשחק נגד ברצלונה - הוא רוצה לשחזר את ההגנה מהמחצית הראשונה ושהשחקנים הפגינו אופי ענק.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/0/0e22309a861e90ad26d010adffbf005717acd564_2_690x388.Xxx
    אתלטיקו מדיחה את בארסה. הקפטן ייעדר

אתלטיקו מדריד – הרכב משוער: יאן אובלק| קיירן טריפייר, פליפה, סטפן סאביץ’ (חוסה מריה חימנס), רנאן לודי| תומאס פארטי, הקטור הררה, סאול, אנחל קוראה| ז’ואאו פליקס ואלברו מוראטה

קצת היסטוריה:

https://img.bleacherreport.net/img/images/photos/003/030/338/hi-res-92daeeaf4b9d0742ac7eb3abc775df0e_crop_north.Xxx?h=533&w=800&q=70&crop_x=center&crop_y=top

ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד נפגשו לאחרונה בסופר קופה הספרדי בקיץ 2014. מחזיקת הגביע (וגם הגביע החשוב באמת) נגד האלופה. המשחק הראשון שנערך בברנבאו לא התעלה לרמה גבוהה. חאמס רודריגס בהופעת הבכורה שלו במקדש כבש שער מוזר מתוך הרחבה בדקה ה-81 וזה היה צריך להספיק אלא שראול גארסיה השווה לאחר קרן (87). בגומלין הכל הלך הפוך. מנדג’וקיץ’ כבש אחרי שתי דקות לאחר כדור ארוך, כריסטיאנו עלה רק במחצית וריאל לא הצליחה להבקיע נגד הגנת הברזל של צ’ולו ואיבדה את התואר. זה היה, אגב, משחק הפרידה של צ’אבי אלונסו.

זה היה המפגש היחיד בין השתיים בסופר קופה הספרדי. גם הסופר קאפ האירופי ב-2018 הפגיש בין שתי הקבוצות מעיר הבירה, ואתלטיקו ניצחה 2:4 ביום גדול של דייגו קוסטה (ראמוס ובנזמה כבשו לריאל), אך בעונה הזו לא באמת שיחקנו כדורגל. ריאל רוצה לזכות בתואר הפעם ה-11 בתולדותיה ולצמק את הפער מבארס שיאנית הזכיות (13). ריאל עד היום זכתה 10 פעמים במפעל כאמור לעומת חמישה הפסדים בגמר.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/f/f7cfe5ac40b132f262bba777142894de87727578_2_690x485.Xxx
    שער בכורה בריאל נגד אתלטיקו. חאמס

אז איך הכל התחיל? ריאל זכתה במפעל לראשונה ב-1998 (שש שנים קודם לכן נכנעה לריאל סוסיאדד) אז גברה 0:2 על בארסה בקלאסיקו בברנבאו (מיצ’ל והוגו סאנצ’ס כבשו). בגומלין בקאמפ נואו חילצה 1:1, עוד תואר לקינטה דל בויטרה. ריאל זכתה במפעל גם ב-1989 – אוטומטית, שכן זכתה בדאבל, וב-1990, אחרי ניצחון כפול על בארסה. מיצ’ל הביא 0:1 קטן-גדול בקאמפ נואו ובגומלין זה נגמר ב-1:4 מדהים (צמד לבוטראגיניו) ומי זוכר שבכלל בארסה הוליכה. הזכייה הבאה גם כן הגיעה נגד ברצלונה, ב-1993, עם 1:3 בברנבאו ו-1:1 בקאמפ נואו כשזאמורנו כובש בשני המשחקים, וכעבור ארבע שנים שוב הייתה ידה על העליונה בקלאסיקו, בימיו של ראול הגדול. החלוץ כבש בקאמפ נואו שער מהיר אך ריאל הפסידה 2:1. בכל מקרה, בגומלין זה היה סיפור אחר עם 1:4 גדול עם צמד של ראול ותואר ראשון (ולא אחרון) להיינקס.

אותו ראול חתום על התואר גם ב-2001, עם שלושער גדול על סראגוסה בגומלין בברנבאו, וכעבור שנתיים היה זה בקהאם שגנב את ההצגה עם שער בכורה במדי ריאל מדריד בגומלין בברנבאו. ריאל הפסידה 2:1 למאיורקה ואטו, ובביתה הגיבה עם שלישייה – ראול, רונאלדו ובקס (בנגיחה!). ב-2007 ריאל הפסידה את התואר כשנכנעה 1:0 בפיחואן לסביליה ובברנבאו אמנם דרנטה כבש גולאסו אבל ריאל ספגה חמישייה (5:3). התיקון הגיע כעבור עונה, נגד ולנסיה – הפסד 3:2 במאסטייה לעומת 2:4 ענק בברנבאו בתשעה שחקנים בחלק מן הזמן, ראמוס בתפקיד חואניטו.

השנים האחרונות שוב היו מלאים בקלאסיקו נגד בארסה. ריאל הפסידה ב-2011 כשחסרה את הגרוש ללירה בפתיחת העונה הענקית של מוריניו, אך ניצחה ב-2012 (לאחר הפסד 3:2 בקאמפ נואו, היגואין ורונאלדו כבשו בברבאו בבכורה של מודריץ’), וכמובן שני ניצחונות כפולים ענקיים ב-2017. רק נסכם, מבין 10 הזכיות של ריאל בתואר – 6 היו נגד ברצלונה, מרשים, לא?

2. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/d/d6ccfa4f171801728dcb063be0528d9b4d1c62a6.Xxx

אלה בדיוק התמונות שאני רוצה לראות גם הערב. איזה כיף היה, אוגוסט 2017, צמד המשחקים נגד ברצלונה. באירופה זה תמיד שלנו, בשאר משחקי הדרבי - סימאונה עושה לנו את המוות. זה יהיה עוד קרב מוחות בין המאמנים, כל אחד רוצה לעשות היסטוריה. גם בספרד שואלים האם אנחנו משחקים מספיק טוב כדי לזכות בתואר. קשה להגיד שהיום נקבל תשובה - נגד יריבה כזו קשה ובהתקפה סופר-חסרה, אבל זו תהיה תשובה חלקית.

הייתי רוצה לראות נוכחות גדולה יותר ברחבה מהצד שלנו עם כל הכבוד להצטרפות הנהדרת של מודריץ’ ואיסקו במחזור הקודם, יוביץ’ עלול להרגיש בודד בחוד. אני גם לא תומך בספסולו של מרסלו, כך לפי ההשערות, אנחנו צריכים קסם נגד אתלטיקו, זה תמיד אותו דבר נגדם. מצד שני אני בהחלט מרגיש שמשחק כזה קצת גדול אולי על רודריגו, בעוד ויניסיוס דריבליסט מצוין אבל משהו תמיד חסר. חאמס היה יכול לתת גול בבעיטה מרחוק איי שם לפני כמה שנים.
    לא הגעתי בחיים לדרבי בחשש אבל הם תמיד מצאו דרך לכבוש, בין אם במצב נייח, ניצול מצבים מושלם בעיקר מצד גריזמן, התעלות רגעית של דייגו קוסטה.

חשוב להמשיך עם מחויבות הגנתית ואפס טעויות, אסור לתת לז’ואאו פליקס שטח ומוראטה רעב נגדנו. ואלוורדה שחקן המפתח שלי. זה דו קרב מעניין בין קורטואה ואובלק, אני יודע כמה טיבו רוצה לנצח היום. שיהיה בהצלחה, האללה מדריד!

3. Raulito Madridista

חצי שעה לשריקת הפתיחה בגמר הסופר קופה הספרדי (מזכיר - שידור ישיר בספורט3), פורסמו ההרכבים ואין הפתעות:

https://pbs.twimg.com/media/EOGG8WJWAAEhBbB.Xxx

https://pbs.twimg.com/media/EOGHPq3W4AACFMv.Xxx

ריאל מדריד שומרת בדיוק על ה-11 שניצחו את ולנסיה 1:3 כלומר מערך של חמישה קשרים עם איסקו ולוקה מודריץ' בין היתר ולוקה יוביץ' בחוד כשרודריגו ו-ויניסיוס על הספסל ואולי השם המפתיע יותר שעדיין לא בהרכב - מרסלו.
    אתלטיקו מדריד, כצפוי, תהנה מיאן אובלק בין הקורות. חוסה מריה חימנס חזר למרכז ההגנה על חשבונו של סטפן סאביץ'. הקפטן קוקה פצוע והוא בחוץ, אנחל קוראה עשוי לשחק דווקא בחוד ההתקפה כשז'ואאו פליקס בצד ימין ומרכז השדה מעובה כשסאול חצי בכנף שמאל. שימו לב שמוראטה אגב הבקיע ב-12 מפעלים שונים וכבר כבש נגד ריאל מדריד.

4. Maccabi_Haifa Member

איזה אצטדיון מדהים יש בג'דה.
    לך מר חולדאי, בגדה יורד 60 ממ גשם בשנה שזה עשירית מתל אביב ובכל זאת בנו אצטדיון עם גג יפיפה.
    לא חושב שיש מתכנן אחד בשנת 2019 בכל העולם כולו שיבנה אצטדיון בלי גג

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

5. Raulito Madridista

טוב אז כנראה שאתלטיקו מדריד תמיד תהיה בצל שלנו. משחק שלא הפתיע אף אחד - אין לנו כלים להכריע, זידאן איחר בגדול עם החילופים ואפילו רשימת הבועטים שלנו הייתה מאוד מוגבלת, אבל זה לא משנה. זידאן מטורף, תואר מספר עשירי, הוא לא מפסיד בגמרים. הכל מתחבר לקורטואה, ואלוורדה עם המהלך של המשחק - הקריב את עצמו אחרי הטיפשות של קרבחאל וקיבל אדום למזכרת (שחקני אתלטיקו סתם הגזימו, זה לא שהוא שבר לו את הרגל), כל הכבוד לו שהוא התעשת והגיע אליו בספרינט. היה קצת כדורגל מצד יוביץ' אבל לא מספיק. בפנדלים בגמר בסן סירו רעדתי בכל הגוף מרוב לחץ, גמר ליגת האלופות זה אחרת ולא הייתי לוקח קשה אם היינו מפסידים - אבל תמיד כיף לנצח אותם. גם סמלי מאוד שראמוס כבש את הפנדל המנצח. אני רק מקווה שבדרבי בברנבאו נדע להשיג את ה-0:1 הקשה הזה איכשהו ושנגיע בהרכב נורמלי, עם שחקני ההתקפה הנורמליים שלנו עם כל הכבוד לילדים. האללה מדריד!

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה אמור היה להיות גמר דפוק. ההתקפה של ריאל ללא שלושת הגלקטיקוס וגם חצי מההתקפה שלנו היו ביציע. חייבים לפתור את זה עד הדרבי הבא.