דניס ברקגאמפ - האיש והאגדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י AFC, ‏11/9/02.

1. AFC Member

אתמול ארסנל, הקבוצה הטכנית ביותר באנגליה, ניצחה בקלות את מנצ'סטר סיטי שכרגיל מפסידה בחוץ.
    מלבד ברקוביץ' שמאיים על ויירה שגדול ממנו פי כמה, ומלבד השערים החכמים של ארסנל, זכורים לי המסירו הגאוניות של דניס ברקגאמפ.
    השחקן הזה פשוט מדהים בטכניקה, אלגנטיות ומסירה. שחקן כזה לא ייוולד יותר לעולם.
    כשברקגאמפ כובש שער, הוא כובש אותו בכל כך הרבה חוכמה ותיחכום, שזה פשוט מדהים איך ברגע אחד, הוא מצליח לחשב את זוית ההקפצה, מה השוער יעשה, להתמודד עם הלחץ מול השער ולעשות את כל זה ללא טעויות.

למרות שהיום לא כבש שער, ברקגאמפ הראה היום (בהבלטה) גאוניות ומבריקות שלא היו מביישות את סטנלי מתיוס האגדי. היום ארסנל ניצחה את הסיטי (או הסיסי), ברקוביץ' שיחק סביר, אנלקה יצא בהצהרה שטותית לפני המשחק וויירה נכנס בברקו, אבל החוכמה של ברקגאמפ היא הדבר המרכזי במשחק זה, והלוואי שהיו עוד שחקנים כאלה בעולם.

2. יוגב אסולין Guest

אני לא אחד שרואה הרבה ליגה אנגלית... ואתמול זה היה בין המשחקים בודדים שראיתי בחיים שלי... אבל יכלתי ליראות שמנצ' סיטי שיחקה בהגנה בצורה של 4 שחקני הגנה שהם קו אחד ועלו 4 לכן כל הקפצה מעל לקו ההגנה יכלה למצוא את חלוצי ארסנל שהיו הרבה יותר מהירים מההגנה של סיטי לבד מול השוער. עם המאמן של סיטי היה עובד יותר נכון ושם 5 שחקני הגנה כאשר 2 מאחורה ו3 קצת יותר קדימה. היו נמנע השער הראשון ועוד הרבה הזמנויות של סיטי שהיו לה במשחק.

בכל מיקרה בקשר לברקאמפ בהחלט יש לו כישרון וגאוניות. יכול לבצע דבר במהירות גבוה ובאופן ממש מדויק אבל הוא לא הגיע לשום מצב בגלל שמירה אישית וניצל את החולשה הגדולה בהגנה של הסיטי. אז ככה שלפי משחק לי קשה לתת עליו ניתוח של ממש.

3. שגיא Guest

אם מדברים על המחשק, אז יוגב, לסיטי יש את המאמן הכי התקפי בליגה, הוא לא ישחק עם 5 אחוריים.....
    הבדלי הרמות, חוץ מזה, גדולים מאוד, זה היה צפוי הניצחון.

עכשיו, בארקמפ, באמת, אחד השחקנים היותר טכניים בעולם, ואני לא מגזים, למרות גילו הדיח מתתקדם, יש לו יכולות אדירות, מסירות, בעיות, הגבהות, פשוט הכל.
    כדורגלן מדהים, רק חבל שכל העניין של הטיסות הורס לו ולא נראה אותו בליגת האלופות המשחקי החוץ.....

4. Julian Joachim Member

הוא בהחלט שחקן מדהים, אבל אני חושב שקצת הגזמת... "לא יוולד שחקן כזה לעולם"?

"ברמה של סטנלי מתיוס"... קשה להשוות, שיחקו בזמנים שונים, ולא בדיוק באותו התפקיד...

אני מסכים שהוא שחקן גדול, אבל גם לו יש את הבעיות שלו.

הפחד מטיסות, הכושר הלא כלכך טוב, החוסר יציבות (כן כן... יש לו הברקות, אבל לצד זה משחקים חלשים מאוד).

5. יוגב אסולין Guest

הוא יכול להיות אממן התקפי גם עם ישחק עם 5 מגנים זה לא ממש קשור ברגע שהוא שם 3 שחקנים קדמים הם יכולים להצטרף להתקפה. העמידה על המגרש שלה שחקנים היתה ממש גרועה ואפשר היה ליראות את החורים.. קצת שינו לקחת 2 שחקנים אחורה לא היה מוריד מהמשחק ההתקפי של הקבוצה והיה מחזק מאוד את המשחק ההגנתי שלה.

בקשר של הבדלי הרמות בין הקבוצות.. יכול להיות שיש הבדלים אבל קצת עמידה נכונה היתה מונעת תשערים האלה שמי יודע עם היו נכנסים במקום אחרים. שתי השערים בגלל הגנה דלילה.

6. RE-QL Member

באמת אחד החשקנים עם הטכניקה הגבוהה ביותר בעולם אבל עם כל הכבוד סטנלי מטאוס נחשב לאגדה באנגליה ודניס ברקאמפ לא נחשב כל כך גדול באנגליה באמת בגלל החוסר יציבות שלו בעיקר

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברקאמפ באמת שחקן תותח..כיף לראות שחקנים כאלה..המסירות בנגיעה אחת הבעיטות החכמות...אם הוא רק לא היה בערסנעל...

8. arsenal the champions Member

טוב יש לי כמה דברים להגיד דבר ראשון על זה שברקאמפ לא יציב אולי זה נכון אבל אם זה כך זה רק ביגלל הגיל החיסרון של פחד טיסות פשוט אין מה לעשות וזה כמובן לא קשור לזה שהוא לכדורגל שלו.

ויוגב אתה כנראה לא מכיר את קיוון קיגן כי זה לא רק קשור לזה שהוא התקפי הוא אף פעם לא משאיר הרבה שחקנים מאחור למעשה אני חושב שבדרך כלל הם משחקים רק עם 3 מאחור.

נ.ב
    אם עכשיו אתם חושבים שברקאפ משחק תותח הייתם צריכים לראות אותו לפני 4-5 שנים.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברגקאמפ הוא שחקן שאין כמוהו וגם לא יהיה כמוהו הוא טכני וכל מסירה שלו יותר יפה מהקודמת.

הוא משחק יותר עם שכל מאשר עם כח בקיצור שחקן גאוני.

10. ראול המלך Member

ברגקאמפ הוא באמת מהשחקנים שבשבילם עוד איכשהו שווה לראות כדורגל אנגלי שחקן עם הטכניקה הכי קבוהה יותר מכל דרום אמריקאי(חוץ מרדונדו)
    פשוט כיף לראות את המהלכים שלו(נגד ניוקאסל לברקוזן ארגנטינה יובנטוס ועוד)

11. GreenMan Member

אני זוכר עוד במונדיאל 98 כשהוא כיכב במשחק חצי גמר נגד ברזיל, כבש שער וחגג כמו משוגע, אז הוא עוד היה צעיר.....................

היום, עם קצת פחות כושר וקצת פחות התרוצצות על המגרש, הוא עדיין שחקן עם יכולת מדהימה שלא נשארת להרבה שמגיעים לגיל שלו!

לוב יו דניס ברקגאמפ,
    לוב יו אולוויס,
    לוב יו דניס ברקגאמפ,
    אול נייטס, אול דייס!

(דרך אגב, אני אוהד את ארסנל......)

12. RE-QL Member

ברוך הבא אי וואי אני מקווה שתהנה פה אבל אני מבקש בלי דיונים מפגרים כמו שכבר פתחת ובלי הודעות של סתם שירים תודה מראש

13. RVN Member

טוב דניס ברגקאמפ פורש בסוף השנה, הוא אמר שהוא לא רוצה לחדש את החוזה שלו והוא רוצה לחזור להולנד.

לינק:
    http://www.one.co.il/next.asp?id=30254&bz=5

14. ראול המלך Member

זה היה צפוי הוא לא רוצה לסיים כמו דג'ורקייף או שחקנים מסוגו ששיחקו בקבוצות צמרת אירופאיות ועם הגיל ירדו ברמת הקבוצות
    דניס רוצה לפרוש בשיא רצוי עם עוד דאבל ואולי גם ארסנל יצליחו לקחת את ליגת האלופות

15. AFC Member

אוי לי, אוי לי...
    עד שהכל מתחבר עכשיו תהיה ירידת מתח...
    מילא שיפרוש, אבל למה הוא מודיע על כך דווקא בתקופה שהכל הולך כל כך טוב???
    מה נעשה בלעדיו...
    אין, פשוט אין שחקן בכל העולם שמשתווה לו, זה לא יהיה אותו הדבר עם שום שחק אחר. יש לו תכונות שלאף שחקן אחר אין.