דיון התקשורת, השידורים והמולטימדיה החדש -

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏12/7/09.

1. Raulito Madridista

דיון התקשורת, השידורים והמולטימדיה

ברוכים הבאים לדיון התקשורת והמולטימדיה החדש של הפורום, לקראת עונת 10\2009. כאן המקום לעדכן על שידורים(במידת הצורך), לספק לינקים למשחקים מעניינים שלא משודרים(מעניין אם המשחק בין וולנסיה לסביליה למשל, במחזור הפתיחה, ישודר בערוצי הספורט), להביא תמונות ושערים, סרטונים אחרים וגם לדבר על צורת הסיקור התקשורתי שמקבל הכדורגל הספרדי.
    בדרך כלל באתר וואלה ספורט ישנן כתבות צבע מעניינות על הכדורגל הספרדי, במינון של אחת לשבוע. חבל שבמקומות אחרים, כמו העיתונים למשל, הכדורגל הספרדי לא מקבל מספיק במה.
    * ערוצי ספורט1 וספורט2 יישדרו ככל הנראה את משחקי ההכנה של ריאל מדריד וברצלונה לקראת העונה שבפתח.

בתור התחלה: שתי כתבות על הכדורגל הספרדי:

* במגזין שם המשחק ישנה כתבה על ריאל מדריד המחודשת - 'הקבוצה של ילדותו'(פלורנטינו פרז), שנכתבה על ידי סיימון קופר. 'פלורנטינו פרז גדל על הקבוצה הטובה בעולם של שנות ה-50, ריאל מדריד. רכישתם של רונאלדו וקאקא היא עוד ניסיון לשחזר את הימים ההם, עם אבא על המגרש' נכתב. פרז החל ללכת למשחקי כדורגל עם אביו כאשר היה בן ארבע והתאהב בכדורגל על הדשא ובמועדון. כשהוא התאשר, היה לו חלום וחזון לרכוש את השחקנים הטובים ביותר. הקבוצה של שנות ה-50 מזכירה לו את אביו. פרט מעניין - התמונה שפרז שם בקיר מעל מיטתו - הוא מסתובב על הדשא כשלצידו פיגו, זידאן, בקהאם ורונאלדו. עוד מהכתבה - 'כשפרס נבחר לנשיאות המועדון בשנת 2000, הוא עשה זאת על תקן המועמד שייצג את הקסם שטמון בהיסטוריה של ריאל. זה קסם שנוצר בשנות ה-50, והוא לא נוגע רק לזכייה בתארים. זה קסם של זכייה בתארים עם השחקנים הטובים ביותר בעולם, שמשחקים כדורגל התקפי. זו מחוייבות שאין לשום קבוצת כדורגל אחרת בעולם. במובן מסויים, ריאל משחקת בטורניר אחר לגמריי'. פרז עצמו סיפר - "אנשים לא ניגשים אליי ואומרים לי 'תודה שזכית באליפות'. הם אומרים - 'תודה שהחזרת את הרוח של 'המדרידיסימו'''.

* הכותב סיד לאו מסביר על המשבר הכלכלי של וולנסיה - הקבוצה תיכננה למכור את המאסטייה ולבנות איצטדיון חדש על אדמה זולה יותר, אך המשבר הכלכלי העולמי פגע קשות בשוק הנדל"ן, בו הייתה תלויה הקבוצה. מאז שחואן סולאר הפך עצמו לנשיא באוקטובר 2004, חובות הקבוצה גדלו מ-125 מיליון יורו ל-400 מיליון יורו. יותר מ-40 מיליון יורו שילמה וולנסיה כפיצוי למאמנים מפוטרים כדוגמת קלאודיו ראניירי, קיקסה סאנצ'ז פלורס ורונאלד קומאן. 'וולנסיה נמצאת למעשה במצב של פירוק ללא מפרקים', כך נכתב.

קצת תמונות:

קאקא מוצג כשחקן ריאל מדריד

http://img18.imageshack.us/img18/6618/jkakabalon.Xxx

גם רונאלדו לבן

http://img18.imageshack.us/img18/2017/jcr947.Xxx

ושימו לב לבנזמנה

http://i30.tinypic.com/29purli.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/09
  2. RubberSoul Member

3. REAL MADRID Member

אני לא יודע אם להתעצבן או לצחוק מאיך שבספורט5 לקחו את העזיבה של חאבי גרסיה. מדובר פה בשחקן בינוני למדי, שבסגל שעמוס בכ"כ הרבה קשרי אמצע - אין לו מקום פה ורק כיוון שהוא שחקן בית לוקחים את זה קשה. אני רוצה לראות מה היה קורה אם היה זה למשל דרנתה שעוזב ולא חאבי גרסיה.

בתחתית העמוד, באזור של התמונות הם החליטו שחאבי גרסיה ראוי להישמע באותו משפט יחד עם דל בוסקה, מקללה ורדונדו. פשוט עלוב. יש לי הרבה חיבה לחאבי גרסיה והוא לא שחקן גרוע כפי שניסו לצייר אותו לפעמים, אך הוא ממש לא כישרון עולה מהנוער אשר אינו זוכה להזדמנות בריאל מדריד והולך לזכות עם בנפיקה בליגת האלופות העכשיו.

שחקן בינוני שאני מופתע שהצלחנו להשיג עבורו כ-7 מיליון יורו. האם אני שמח שהוא עוזב? הייתי מעדיף שגאגו יעזוב לפניו. אבל קצת גלשתי מהנושא, ערוץ הספורט בדיחה. הכתבה המזעזעת שהועלתה על ראול אלביול לא מזמן נראית כמו יצירת מופת לצד השטויות שנרשמו על חאבי גרסיה.

4. RubberSoul Member

ואני לא יודע איך לצחוק על הטוקבקים הפאתטיים.
    איזה הגזמות הם רושמים שם.עזבו את זה שהם ישראלים,וזה לגיטימי.
    אבל לכתוב כל פעם שהאתר הזה פרו בארסה?איך זה קשור?

5. REAL MADRID Member

צריך להיות עיוור על מנת לא לראות שספורט5 (על כל מחלקותיו) הזה הוא פרו בארסה. הטוקבקים אמנם מנוסחים ברמה של גן חובה וקל לנו לא לקחת אותם ברצינות כיוון שהם...טוקבקים אך הוא צודקים בערך. לא זכורה לי ביקורת על השיפוט בחצי גמר הצ'מפיונס ודווקא זכורים לי ספיישל ברצלונה שמתנהל כרגע מידי ערב בספורט5 (ו-HD) ופינה מיוחדת המראה את כל הגולים של ברצלונה העונה.

אין לך כאוהד ברצלונה במה להתבייש מלבד זה שאתה אוהד את אותה הקבוצה כמו חלק מהטוקבקיסטים שם שהם למעשה פן-בויז של מסי שמייצגים את מה שמגעיל באהדה בכדורגל, בדיוק כפי שאני מתבייש בכל אוהדי הקאקונלדו שבטוחים שכסף יביא תארים ומעריצים את האדמה עליה דורך פרז.

מערכת ספורט5 צבועה, אני מצפה ממך לראות זאת.

6. RubberSoul Member

ערוץ הספורט לא אובייקטיבי,אבל אפשר להבין לאור העונה האחרונה.
    אני לא זוכר שהוא היה ככה בעונות קודמות.
    בגלל זה אני אומר את מה שאני אומר.

בעונה הזו זה איכשהו מובן.

7. REAL MADRID Member

תקשורת ספורט (בעיקר שעוסקת בספורט לא ישראלי) צריכה להיות אובייקטיביות. אין שום הישג ספורטיבי שנותן לגיטמציה להשמיץ את היריבה (גם אם בעקיפין). אי אפשר להבין את זה ואסור להצדיק זאת.

8. eastlands Member

9. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/Black354X281/134968.Xxx

הטרייד המטורף בין ברצלונה לאינטר המשיך את הסיקור הרב לו זוכה הכדורגל הספרדי בקיץ.

באתר ספורט 5 פירסמו שני טורים, של נדב יעקובי ושגיא מלר, שהתייחסו לסאגה.

נדב יעקובי על הטרייד - סמואל אטו הוא זאב בודד - 'אני ואני'

שגיא כהן חושב שהטרייד מוצלח ומועיל לשני הצדדים - 'ווין ווין'

האם לדעתכם המשפט הבא של נדב יעקובי קשור לעזיבתו של אטו - נדב גורס שעכשיו גוארדיולה הוא כבר לא המאמן הצהיר שצריך להוכיח את עצמו, עכשיו יש לו כבר כוח והוא יכול לקבל החלטות קשות עד הסוף. אבל גם שחרור רונאלדיניו הייתה החלטה לא קלה. לגבי אטו עצמו - באמת תמיד היה נראה שהוא רוצה להתפוצץ ויושבים לו דברים בבטן. אגב, את המשפט 'ברצלונה זו עבודה מבחינתי והבית האמיתי במאיורקה - אני לעולם לא שמעתי או קראתי. יכול להיות שאטו הרגיש כך(לא בשנתיים הראשונות), אבל לא זכור לי שהוא אמר זאת בפומבי. גם אני בטוח שהקבוצות יפגשו בנוק-אווט של ליגת האלופות וזה יהיה מפגש סופר-מעניין, גם בגלל מוריניו.

לגבי הטור של שגיא כהן - אני לא אוהב שמנסים להפיל על זלאטן את חוסר ההצלחה של אינטר באירופה. היא הייתה קבוצה של שחקן אחד, אך רק בשל העובדה שמוריניו פישל בגדול מבחינת בניית הקבוצה(קווארסמה היה רכש מוזר מההתחלה ומאנסיני לא קיבל מספיק צ'אנסים. את הקבוצות האנגליות כרגע אי-אפשר לעבור(אולי פרט לארסנל)דרך יכולת אישית של שחקן אחד, צריך שכמה שחקני מפתח יהיו בשיאם. מסי היה עלוב נגד צ'לסי למשל. זו לא חוכמה להפיל את התיק רק על אטו.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/09
  10. REAL MADRID Member

קראתי את שני הטורים ושניהם מאוד אנמים. לא אומרים שום דבר מעניין ומצאתי עצמי מסיים את הקרירה עם הרגשה שבזבזתי את הזמן שלי. יעקובי צודק לפי דעתי בדעה על גווארדיולה. המאמן זכה בכל התארים האפשריים בעונתו הראשונה כמאמן והוא יישפט מעכשיו כשווה בין יתר מאמני היבשת. לא אהבתי את הניסיון של יעקובי להכניס פה לריאל מדריד, אטו נפגע מריאל מדריד אבל האופי המחורבן שלו לא צריך להיפגע - בנוסף, פלורנטינו פרז זלזל באטו? נו באמת..

11. david silva Member

בקיץ שבו בארסה רכשה אותו היתה לריאל אופציה להחזיר אותו ממיורקה(אם אינני טועה חצי מהכרטיס שלו היה שייך לריאל). זה היה לאחר עונה מצוינת שלו במיורקה שבה הוא סיים עם 17 שערי ליגה.
    אני זוכר שהיו לריאל התלבטויות אבל לבסוף הם החליטו ללכת על עוד גלקטיקו, מכיוון שאטו בזמנו היה אמנם חלוץ צעיר יחסית ומוכשר( וגם מוכח) אבל עדיין לא נחשב לשם גדול (בערך בסטטוס של נגרדו היום).

השאר היסטוריה. אטו הפך בברצלונה להיות אחד החלוצים הגדולים בהיסטוריה לטעמי.

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/09
  12. xavi6 Member

סתם בקשר לדיון על פרו ברסה אנטי ריאל-בולשיט. שריאל אלופה הם פרו ריאל ושברסה אלופה הם פרו בארסה. הם הולכים עם הזרם, זה הכל.

13. REAL MADRID Member

זאת הכוונה שלי. זה מה שבעיקר מגעיל פה. תקשורת ספורט צריכה לא ללכת עם הגל ולא ליצור איתו אלא להישאר אובייקטיבית.

14. REAL MADRID Member

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.394.63221.html

אני בספק רציני אם הם כתבו את המשחק לאחר צפייה בו או שום תרגמו דברים לא נכון והפכו את הדעות האישיות שלהם לעובדה מוגמרת. נעזוב את שהם לא בודקים את הפרטים עד הסוף, אם אלון יפת היה השופט הרביעי - איך הוא בדיוק השלים מחצית והוחלף?. אלון יפת נכנס בתחילת המחצית השנייה לאחר שהשופט הבכיר נפצע.

איך בדיוק?. אין לי את הנתונים המדוייקים אך ריאל מדריד החזיקה יותר בכדור, יצרה יותר מצבים לפי דעתי ובאופן כללי נראתה יותר טוב מיובנטוס. זה לא סתם שהשחקנים יצאו מהמשחק כשהם לא מבינים מה קרה פה, התוצאה משקרת. ריאל מדריד ללא קסיאס, ראמוס, אלביול, ארבלואה, רובן וקאקה (ואלונסו?) נראתה טוב יותר מיובנטוס שלפי הבנתי שיחקה אמנם ללא כמה שחקנים בכירים (דיאגו, סיסוקו) אך את ההרכב שלה אפשר להגדיר ככמעט מלא בעוד שאת של ריאל מגדירים כהרכב שני-שלישי.

15. REAL MADRID Member

סתם כי אני איש רע, נמשיך בביקורת שטותית על כתבות שטותיות.

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.378.63268.html

אני מנסה להבין מי אלה רודריגס וסוארס האלה שכובשים לזכות ברצלונה. אני לא מומחה גדול לשחקני נוער בברצלונה ולא אזהה כמעט אף שחקן לפי פרצוף, אבל את מרבית השמות של אכיר. רק לאחר קריאה בכתבה אני מגלה שאני לא אדיוא ושספורט5 מבלבלים את הציבור, דרוריגז הרי שזה שם המשפחה של פדרו וסוארס זה שם המשפחה של ז'פראן. זה לא טעות, אבל אני לפחות מכיר את השחקנים הללו בשמם הפרטי...
    טעות נוספת הייתה עם השחקנים לצידם פתח מסי, בוא לא נתייחס לזה שמסי פתח לצד בוז'אן ופדרו ולא לצד דוס סנטוס ששיחק ע"פ מה שהבנתי כקשר - אלא נתייחס קצת לג'ובאני דוס סנטוס. בפעם האחרונה שבדקתי, הקופיף (לירדן: לא קשור לצבע העור שלו, הוא קופיף מבחינתי בדיוק כמו שגיא אסולין כזה) נרקב באנגליה. אז האם הוא ביצע קאמבק מפתיע אל ההרכב של ברצלונה? לא, מדובר באחיו הצעיר ג'ונתן דוס סנטוס.

עד הפעם הבאה, התקשורת בת זונה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx