דיון התקשורת האיטלקי 2010/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Mamadu, ‏2/7/10.

 1. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,915
  לייקים שהתקבלו:
  865
  דיון התקשורת האיטלקי 2010/11

  אם ניקח חובב כדורגל איטלקי מישראל, ונשאל אותו האם הוא מרוצה מאופן הסיקור וההתייחסות לה זוכה הכדורגל האהוב עליו מצד התקשורת הישראלית, התשובה שלו תהיה חד משמעית, לא. מפונק? אי אפשר לקרוא לו ככה, כי הוא צודק. סך הכל, הבקשה שלו לגיטימית וזה מה שמגיע לו. הוא משלם כל חודש תשלום קבוע, תמורת הערוצים שאמורים לשדר לו משחקים מהליגה האהובה עליו, ואת המשחקים הוא אמור לראות עם שדרים ופרשנים שבקיאים בכל הקשור לענייני הליגה האיטלקית. לצערנו הרב, בישראל המצב הפוך, הצופים ממשיכים לשלם לערוצים, ומה הם מקבלים בתמורה? כמות שידורים קטנה מאוד ביחס לכמות השידורים מספרד ומאנגליה, ולרוב אותו חובב כדורגל איטלקי, נאלץ להעביר את המשחק עם שדר או פרשן שלא קשור בכלל למשחק. וכאן יש הרבה שאלות, למה הליגה האיטלקית לא זוכה להערכה מצד התקשורת בישראל? למה בישראל הפירוש של איטליה הוא משעמם, הגנתי ובונקר ? למה בכלל הליגה האנגלית והליגה הספרדית משודרות הרבה יותר מהאיטלקית ?

  אך השאלה החשובה ביותר : זה בכל העולם או רק בישראל?
  על מנת לתת תשובה לשאלה הזו, בחרנו לבדוק את המצב של הכדורגל האיטלקי בקרב העולם הערבי.
  כיום, בעולם הערבי יש שתי רשתות טלוויזיה ענקיות שמחזיקות בזכויות השידורים לליגות הבכירות בעולם, רשת אלג'זירה ספורט ורשת שוא-טיים אראביה. הרשת הראשונה מחזיקה בזכויות השידור של הליגה האיטלקית, הליגה הספרדית, ליגת האלופות, הליגה האירופאית, הליגה הצרפתית, הליגה ההולנדית, הליגה הסקוטית, הליגה הארגנטינאית, הליגה הברזילאית, הליגה היפנית, הליגה האנגלית הראשונה, הליגה הקטארית והליגה הסעודית. ומנגד השוא-טיים מחזיקה בזכויות השידור של הליגה האנגלית, ולפי כמה מקורות, אל ג'זירה תנסה לרכוש את הזכויות הללו במהלך השנה הבאה.
  כפי שאתם רואים, לרשת אלג'זירה לא חסר כסף, והיא ללא ספק אחת הרשתות הכי גדולות בעולם, אז איך בכלל התחיל הסיפור? ומה החלק של הליגה האיטלקית בכל העניין?
  אל ג'זירה ספורט יצאה לאור ב30 לאוגוסט 2003, כאשר הרשת התחילה לשדר בימי שבת וראשון בכל שבוע את הליגה הספרדית הראשונה בחינם, ובתחילת דרכה אלו היו שני הימים הילידים שבהם הערוצים שלה היו משדרים משהו. באותו זמן, הליגה האיטלקית הייתה משודרת ברשת אבו דאבי, שרכשה את הזכויות בתחילת שנות האלפיים, אך לא פעם ולא פעמיים דיברו על הקשיים הכספיים ברשת, ולכן היה ברור שהם לא ימשיכו להחזיק בזכויות השידור של הליגה האיטלקית. בסוף עונת 2004-2005, רשת אבו דאבי הודיעה על כך שהיא לא תחדש את ההסכם שלה על שידור הליגה האיטלקית, ולכן הדרך הייתה סלולה לאלג'זירה כדי לרכוש את הזכויות. אך אל ג'זירה לא הייתה לבד, מכיוון שהאמיר הסעודי אל-וליד בן טלאל הבעלים של רשת ערוצי המוזיקה "רוטאנה" רצה לפתוח ערוץ ספורט של רשת רוטאנה כשהליגה האיטלקית תהיה "הדגל" של הרשת. אחרי מאבק קשה בין שתי הרשתות, הקטארים ניצחו ורכשו את זכויות השידור של הסרייה א', ואחרי כמה ימים הודיעו לצופים שלהם בערוץ הערבי על כך שמעתה הערוצים יהיו בתשלום שנתי מכיוון שאין ביכולתם להמשיך את השידורים בחינם. עם פתיחת עונת 2005-2006, הרשת הקימה אולפנים במילאנו, כאשר לפני כל משחק יש חצי שעה באולפן יחד עם המנחה ושני פרשנים, אחד ערבי והשני דמות ידועה בכדורגל האיטלקי, בהתחלה זה היה סקוליו, עד שנפטר במהלך אחד השידורים בערוץ אחר באיטליה. כיום, צ'זארה מאלדיני ואלסנדרו אלטובלי משמשים יחד עם עוד פרשן טוניסאי בשם נביל מעלול כצוות הפרשנים הראשי של הקאלצ'יו באלג'זירה. לרשת יש קרוב ל20 ערוצים, ולכן רוב המשחקים אם לא כולם משודרים בשידור ישיר, ובאמצע השבוע יש גם שידורים חוזרים. בנוסף לזה, בכל יום שישי יש תוכנית שנקראת "שעה קאלצ'יו" שבה עוקבים אחרי ההכנות של הקבוצות לקראת המשחקים ובנוסף לזה משדרים גם את מסיבת העיתונאים של כל מאמן ומאמן לפני המשחק של קבוצתו. ובכל יום שני, יש עוד תוכנית של שעה שלמה, שבה מראים את התקצירים של כל המשחקים. בנוסף לזכויות השידורים של הליגה עצמה, אלג'זירה גם רכשה את הזכויות מהערוצים של המועדנים הגדולים באיטליה, ככה שמדי פעם אוהדי אינטר, רומא ויובה זוכים לראות את הערוץ של המועדון שלהם, ולפי הרשת אוהדי מילאן בקרוב יראו גם את הערוץ של הקבוצה שלהם.

  [​IMG]
  צ'זארה מלדיני באולפן של אלג'זירה עם אוהדי מילאן ברי מזל.

  אחרי שהתייחסנו למעמד של הליגה האיטלקית בתקשורת הערבית, זה הזמן גם לתת לכם מושג על מעמד הקאלצ'יו גם ברחוב הערבי.
  בניגוד לישראל, לליגה האיטלקית יש המון אוהדים, ותתפלאו לדעת שיש לה אוהדים יותר מהליגה אנגלית שיחסית מובילה בישראל ובכל העולם. הליגה האיטלקית יחד עם הספרדית הן שתי הליגות המובילות מבחינת כמות האוהדים, כאשר יש יתרון קל לליגה הספרדית. אין לזה סיבה אחת חד משמעית, אבל יש כמה וכמה נסיבות שתרמו לזה. כמו למשל: הממשלה הבריטית לא אהובה על העולם הערבי, ומבחינת רבים, היא נחשבת יחד עם ארה"ב לאויב של הערבים, וכמו שידוע ערבים מערבבים את הרגשות שלהם בכל עניין בחיים, ולכן יש רבים שלא אוהבים את הליגה אנגלית כתוצאה מכך. עוד משהו שתרם לפופולריות של הקאלצ'יו בעולם הערבי היא הזכייה של איטליה במונדיאל 82, שכשזכור לכם האיטלקים הקדישו את אותה זכייה לעם הפלסטינאי שבאותו זמן היה בסכסוך עם ישראל. סיבה נוספת חשובה, היא המשחקים שקיימו הקבוצות האיטלקיות במדינות ערב, כמו הסופר קופה בשנת 2002 שהתקיים בטריפולי הבירה של לוב. אפשר להזכיר גם את מחנות האימונים שעשו קבוצות כמו אינטר ומילאן במפרץ הערבי. ומשחקים אחרים כדוגמת משחק הפרישה של כוכב מאיחוד האמירויות בשם עדנאן אל-טליאני שפרש ב-2003, ולכבודו עשו משחק פרישה בין הקבוצה של חבריו לבין יובנטוס. אותו דבר נעשה גם בשנה שעברה לכבוד הכוכב הסעודי נואף אל-תמיאט כאשר אינטר שיחקה נגד קבוצתו אל-הלאל.

  [​IMG]
  יובה חוגגת סופר קופה בבירה של לוב.

  בסוף שנת 2009, אתר גול בגירסתו הערבית עשה סקר לגבי הקבוצה האהודה בעולם הערבי. יובנטוס הובילה עם לא פחות מ-57%, ריאל וברסה היו אחריה. הסקר הראה שוב פעם שאיטליה די פופולרית בעולם הערבי, כאשר ליובה יש את הכמות האוהדים הכי גדולה בקרב הקבוצות האיטלקיות. אחרי יובה, אינטר היא הקבוצה השנייה מבחינת כמות האוהדים, מילאן נמצאת במקום השלישי (הרבה בגלל ברסלקוני שידוע בתמיכתו בישראל) ורומא כמובן רביעית. בנוסף לארבע הקבוצות הללו יש גם כמות אוהדים לא קטנה ללאציו. הנתון המעניין הוא, שיש כמה וכמה מדינות שבהן יש רוב מוחץ מזוהה עם קבוצה מסויימת, ככה למשל בלוב מרבית האוהדים הם אוהדי יובנטוס, מנגד במדינות כמו כווית ואיחוד האמירויות הרוב שייך לאינטר, וכך הלאה...

  _____________________________________________________________________

  כפי שהראינו לכם בכתוב לעיל, המצב בעולם לא דומה למצב בישראל. הליגה האיטלקית סובלת מחוסר "שיווק" בתקשורת, ולכן קל לאוהד הישראלי להתחבר לאנגליה וספרד במקום לאיטליה, ובכך ההתעניינות בליגה שלנו תלך ותרד עם הזמן כל עוד המצב לא ישתנה. אני מקווה שהשינוי יבוא בקרוב, ועד אז אני אמשיך לראות את המשחקים באלג'זירה .

  :aaa15:
   
  נערך לאחרונה ב: ‏6/8/10
 2. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  [​IMG]

  מעניין תמיד לדעת מה קורה מסביבנו, נקווה לשנה טובה יותר בתקשורת הישראלית אבל במקומכם לא הייתי ממהר להיות אופטימי. השאלה הגדולה היא מה עם זכויות השידור. השנה היה מכרז חדש ועד כה לא התפרסם שום דבר חדש בנוגע לשידורים מאיטליה. האם יהיו רק בערוץ הספורט או רק בצ'רלטון, ביחד או אולי בכלל לא. אין תשובה באופק.
   
 3. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,010
  לייקים שהתקבלו:
  756
  :aaarofl:

  איזה תמונות גדולות, במיוחד האחרונה של קאדאפי ליד השחקנים של יובנטוס.

  סיקור מומטאז, אבל יש לי כמה ספקות וכמה תהיות. זה באמת נכון שיובנטוס היא הקבוצה האירופאית הכי פופולרית בעולם הערבי? אני קצת מתקשה להאמין מכיוון שזה יותר הגיוני שקבוצות שמשחקות בצורה מסורתית יותר בהתקפה כמו ברסה או ריאל מדריד יהיו יותר אהודות. אני זוכר שהייתי במרוקו לפני שנה וחצי בערך, אומנם היו בשווקים חולצות של הרבה קבוצות אירופאיות, אך עשה רושם שהליגה הספרדית והקבוצות שלה הם הכי פופולריות ביחד עם האהדה לכדורגל הצרפתי (כמו גם באלג'יריה וטוניס, גם בגלל סיבות שלא קשורות לכדורגל). אם לוקחים רק את לוב לדוגמה, זה יהיה הגיוני מאוד שהכדורגל האיטלקי מאוד פופולרי או הכי פופולרי, עקב אותם סיבות היסטוריות, אך שאני לוקח את כל העולם הערבי ממאוריטניה ועד עומאן, אני עדיין מתקשה לעכל שמי שעשה את הסקר קיבל תוצאות אמינות.
   
 4. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,915
  לייקים שהתקבלו:
  865
  אין לי ספק שברסה וריאל מובילות על יובה מבחינת כמות אוהדים בעולם הערבי, הסקר הזה לא אמין ב100%, אבל הוא נותן תמונה לפופולריות של הליגה האיטלקית בקרב הערבים. והזכרתי בהודעת הפתיחה שהליגה הספרדית יותר אהודה מהאיטלקית.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏2/7/10
 5. עומר

  עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏3/8/02
  הודעות:
  19,261
  לייקים שהתקבלו:
  833
  מחר מ-10:30 עד 12:15 בספורט 5+GOLD - גמר מונדיאל 70 - ברזיל נגד איטליה
  מחר ב-14:30 עד 16:15 בספורט 5+GOLD - גמר מונדיאל 82 - איטליה נגד מערב גרמניה
   
 6. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,915
  לייקים שהתקבלו:
  865
  תמונות מהפרסומת החדשה של הסקאי לקאלצ'ו:


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :aaarofl:
   
 7. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
 8. Milanista3

  Milanista3 Member

  הצטרף ב:
  ‏18/7/08
  הודעות:
  622
  לייקים שהתקבלו:
  13
  מתי הגרלת המשחקים של הסרייה א'?
   
 9. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,010
  לייקים שהתקבלו:
  756
  ביום שלישי, ב27 ביולי בשעה ב21:30.
   
 10. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
 11. Roma

  Roma מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏16/6/09
  הודעות:
  7,010
  לייקים שהתקבלו:
  2,176
  מתי ואיפו אמור להיערך הסופר קאפ האיטלקי?
   
 12. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,010
  לייקים שהתקבלו:
  756
  ב21 באוגוסט, כנראה ב21:45, בסן סירו, שם אינטר תארח את רומא.
   
 13. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  המשחק היה אמור להיערך שוב בסין אבל בגלל הסמיכות למשחק הסופר קאפ האירופאי של אינטר מול אתלטיקו מדריד הוחלט בהתאחדות להתגייס לטובת הנראצורי ולשחק השנה באיטליה. בשנה הבאה אני מעריך שנחזור לסין.
   
 14. Roma

  Roma מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏16/6/09
  הודעות:
  7,010
  לייקים שהתקבלו:
  2,176
  עדיף כבר בסין מאשר בסאן סיירו..

  המשחק לא אמור להיות במגרש הראשי במדינה הלוא הוא אולמפיקו?

  לא נורא , נראה איזה קבלת פנים יקבל אדראינו.
   
 15. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,010
  לייקים שהתקבלו:
  756
  לפי דעתי צריך היה לקיים אותו באיצטדיון נייטרלי, מצדי אצלי בשכונה, אבל לא רק סן סירו ולא אולימפיקו.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!