דיון הסלקסיון: חואקין מחוץ ליורו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י EL Capitan, ‏20/7/06.

1. EL Capitan Member

שנה חלומית עברה על ספרד בספורט. בארסה וסביליה זכו בשתי המפעלים האירופאים הבכירים; פרננדו אלונסו הוא האלוף הראשון אי פעם של ספרד בפורמולה 1; רפאל נדאל ניצח מס' פעמים את פדרר, שבר שיאים על החימר, וצימצם מרווחים בדירוג השנתי; גם במוטו GP, רוסי האיטלקי נמצא מאחורי ספרדי בדירוג; כרגע, גם בטור שתי ספרדים ניצבים בראש הדירוג (וסליחה אם שכחתי עוד משו). רק הסלקסיון, באירוע הספורט הגדול בעולם, פישלה במבחן התוצאה, והרסה לספרד עונה חלומית בספורט.

אחרי הכשלון (אני לא אומר את המילה הזאת בלב שלם) במונדיאל, בלית ברירה, העינים נשואות כבר לעבר קמפיין המוקדמות של יורו 2008. ארגונס נשאר, והוא רוצה "נקמה". הוא השאיר בסלקסיון סגל שחקנים מגובש, שגרם להתאחדות הספרדית והאפיסיון לתמוך בהשארותו לקדנציה נוספת. היורו הקודם לא יזכר לטובה במחנה הספרדי, ולמרות שרגילים כבר לאכזבות, הפעם כל דבר מלבד זכיה בגביע יהווה אי עמידה במטרה. להזכירכם, בהגרלה של בתי המוקדמות הסלקסיון היתה בדרג ב', והיא הוגרלה עם שבדיה, דנמרק, לטביה, איסלנד, צפון אירלנד וליכטנשטיין, נגדה הסלקסיון תחל את הקמפיין שלה מול עיני הקהל הביתי.

בינתים ועד אז, נוכל לעכוב בדיון הזה על הנבחרת הצעירה של ספרד, הלוא היא אלופת אירופה לנבחרות צעירות (עד גיל 19), שמנסה להגן על תוארה ממש בימים אלה. הסלקסיון קיבלה את הבית הקשה בטורניר, ופתחה את הטורניר בהצלחה, כשניצחה את טורקיה החזקה 5-3 (שלושער של מטה).

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/06
  2. אלי מתחן Member

טאו ויטוריה לא אלופת אירופה בכדורסל.

3. SkiMan Member

טעות להשאיר את אראגונס.

4. EL Capitan Member

אה, התבלבלתי, סורי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

סקיימן, אני עומד על כך, אה-אה.

5. SkiMan Member

לא ברור לי למה אתה מתעקש לקרוא את Ski (סקי) כ-סקיי (sky), אבל בכל מקרה - אני עומד על שלי ויש ואין לי ספקון קטן לגבי זה.

6. EL Capitan Member

מה אני יגיד לך, כנראה שהאנגלית שלי פחות טובה מהספרדית. אם תגיד לי איך קוראים לך, לא תהיה בעיה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

אתמול הנבחרת הצעירה ניצחה 4-0 בלי בעיות, משערים של בוואנו, צמד של ג'רארד פיקה ושער של מריו סוארז.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/06
  7. Yeste Member

ראיתי רק את המחצית הראשונה לצערי כי אח"כ הייתי צריך לצאת, ומהמעט שיצא לי לראות אותה התרשמתי מאוד מדייגו קפאל טרינידד, הקשר השמאלי של סביליה. זה אותו שחקן שריאל מדריד ומנצ'סטר יוניייטד מנסות לגנוב אותו מסבילייה כבר מאז אותו טורניר מנדריאן (נדמה לי), שנערך לפני כשנה וחצי בערך, בו קפאל היה אחד המצטיינים בשורות הנבחרת הספרדית עד גיל -17. בנוסף לכל, מדובר בשחקן שערך את הופעת הבכורה שלו בליגה הספרדית לפני שנתיים, כאשר היה בן 16 בלבד. יש הטוענים שמדובר בשחקן המוכשר ביותר שיצא מהקאנטרה של סביליה (וזה דבר עצום לכשעצמו), ועפ"י המחצית הראשונה אתמול אפשר להתרשם שלא בכדי מרעיפים על השחקן הזה כ"כ הרבה מחמאות. אני די נדהמתי כשראיתי איך הוא לוקח את הכדור ועובר שחקנים כמו מיים. פרט למסי של ברצלונה, לא זכור לי שראיתי שחקן שכ"כ מרשים בגילאים הללו. הוא מהיר, חזק, יש לו טכניקה נדירה, רגל שמאל קטלנית והרמות חדות ומדויקות מהאגף. מי שראה אתמול את המשחק יודע על מה אני מדבר.

http://www.airfutbol.com/capel.Xxx
    הנה הילד המדובר עם האיש שבנה אותו, חואקין קאפרוס.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

איך זה שבסביליה השנואה כ"כ הרבה כישרונות?
    גם אני התלהבתי מטרינידאד.

9. Yeste Member

אכן זה אותו שחקן. כמו שאמרת, השדרים הוגים את שמותיהם של השחקנים הספרדים לפי השם האחרון - בדר"כ כינוי נדמה לי. שם המשפחה שלו הוא לא טרינידד, אלא קפאל. כך גם מריו סוראז, ולא מריו מאטה.

בניטז גנב להם את ברגאן, אז למה שאתלטיקו לא תעשה מאמצים לקחת את קפאל ?
    יש להם כבר את אדריאנו קוריאה, דודה ופאורטה (עוד כישרון משם) שמשחקים על המשבצת שלו, ולכן אני משאר שיעברו עוד כמה שנים עד שהוא יהפוך לשחקן הרכב, אלא אם כן יקרה משהו בלתי-צפוי.
    מה שבטוח, כבר היום הוא יותר טוב מדלפורט.

10. Yeste Member

הנבחרת עד גיל-19 סיימה ראשונה בבית שלה, שכלל את טורקיה, פורטוגל וסקוטלנד, לאחר שסיימה בתיקו עם הנבחרת הפורטוגלית. הנבחרת הספרדית עלתה בהרכב חצי-שני, בין היתר ללא פיקה, מאטה, חאבי גרסיה, מריו סוראז ויפרן. לא ראיתי את המשחק ואשמח לשמוע דיווח ממי שכן ראה (אם יש אחד כזה).

וכמובן, איך היה דייגו קפאל ?
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

11. EL Capitan Member

אישית, לא ראיתי את המשחק. חצי הגמר יהיה מול אוסטריה.

12. EL Capitan Member

היום ב16:30 ביורוספורט, חצי הגמר נגד אוסטריה בשידור ישיר.

13. EL Capitan Member

יא אללה. שכחתי מהמשחק, 2-0 לספרד, ואנחנו בתחילת המחצית השניה. טס לראות.

14. EL Capitan Member

פשוט לא כוחות. 5-0. החלק החזק ביותר של ספרד הוא הקישור, שגם חזק ואגרסיבי, ובאותו מידה גם מהיר וטכני.

15. EL Capitan Member

מחר הגמר, שם ספרד תשחק נגד סקוטלנד, אותה אחת שהיא כבר הצליחה לנצח בקלות בשלב הבתים. המשחק יועבר בשידור ישיר ביורוספורט.