דיון הטניס 2023

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Roma, ‏26/5/16.

1. shlomydavid מנהלים

לי היה כואב לראות את סרינה ככה. שחקנית ענקית, אולי הגדולה בכל הזמנים, מגיע לה גראנד סלאם נוסף אחרי הקאמבק המדהים שעשתה.
    מקצועית הגיע לאוסקה לנצח במשחק כי זה באמת לא היה היום של סרינה והיא שיחקה באמת מצויין, אבל לקחת מסרינה משחקון שלם אחרי שכבר לקחו לה נקודה, זה באמת היה כבר מוגזם.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@shlomydavid
    הקטע עם המשחקון השלם אכן מוגזם, אבל סרינה מספיק מבוגרת כדי להבין שהיא היתה צריכה להפסיק עם ההתנהגות הזאת בשלב יותר מוקדם. היא לא בת 18 שמקבלת קריזה. זו לא הפעם הראשונה שהיא משתוללת ככה. גם לא בניו יורק...

בעיניי היא נמצאת בלחץ גדול מדי. במקום להנות עוד טיפה מהמעמד ומהמשחק היא כנראה הפכה את הכל למסע אובססיבי של זכויות נשים. אני מעולם לא אגיד שיש בעולם הדפוק הזה צדק לכולם, אבל רק עוד היה חסר שהיא היתה מתחילה על צבע העור שלה ועל העבר הלא פשוט של הקהילה האפרו אמריקנית בארה"ב....יותר מזה, ברגע שגברים משחקים הטוב מחמש והנשים הטוב משלוש אז לא צריך לכעוס שאלה שמשחקים יותר גם מרוויחים יותר...בכל הסערה הזאת אני כן מחמיא לסרינה שהשתיקה את הקהל המפונק של ניו יורק (בצרפת גם מתנהגים לרב ככה). פשוט דוחה שמנצחת צעירה כמעט צריכה להתבייש שלקחה את התואר.

הרס המחבט. מבחינתי זה מאד פשוט. ברגע שאתה עושה את זה אתה מפסיד משחקון. לא מעניין אותי גברים או נשים. ככה לא מתנהגים .

דבר אחרון, המאמנים. מבחינתי מאפשרים לשני המינים את האפשרות להשתמש בהם. כמו שזה הולך עכשיו זה גם לא טוב.

3. shlomydavid מנהלים

אני פשוט חושב שלא הגיע לסרינה עונש כזה של הפסד משחקון שלם, אולי עוד נקודה אבל בטח שלא משחקון.
    הקהל כמובן היה עם סרינה כי אוהבים אותה כ"כ בגלל מי שהיא ומה שהיא מסמלת, וגם אני אהבתי את מה שאמרה בטקס הענקת הגביעים שנתנה את כל הקרדיט לאוסקה.
    אוסקה התרגשה מאוד וגם בכתה, גם בגלל המעמד והזכייה הראשונה, וגם כי סרינה היא סוג של אלילה עבורה, היא אמרה בעבר שסרינה היא בין ה-3-4 נשים שהכי השפיעו עליה בחיים.
    אני אישית לא הכרתי את אוסקה לפני, אבל עושה רושם שיש לה פוטנציאל גדול.
    לגבי סרינה, אני באמת מקווה ורוצה לראות אותה זוכה בעוד סלאם לפני הפרישה.

4. גלץ Member

האמנתי שאוסקה תנצח, שחקנית מצוינת.
    שיכנעתי את אבא שלי לשים בווינר על היפנית ולא על סרינה.
    הפתיל הקצר הזה של סרינה לא עוזר בטניס, אלף אלפי הבדלים תראו את יוליה גלושקו עם הקריזות בכל פעם שמפסידה נקודה (וגם המקרה שצחקה על יריבה שעשתה טעות בגביע הפדרציה), זה לא מפתיע שדי נעצרה במקום. זה ספורט שצריך סבלנות ורצינות. היא השתפרה קצת באספקט הזה והתבגרה לזכותה יאמר ובגלל זה הפתיעה בטורניר האחרון עד ההפסד ליפנית הנפלאה הזאת.
    ובחייאת, סרינה לא ילדה ועם כל הכבוד לתשוקה שלה למשחק זה לא מכבד את היריבה.
    אני הייתי רוצה להיות בעדה (גם בגלל הפמינסטיות והדעתנות שאני אוהב אותן אצלה) אבל לא מצליח, היא ילדותית כל כך.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/18
  5. DRORIKO Member

אפשר להוציא את הבחורה מהגטו אבל לא את הגטו מהבחורה, וכל המיליונים* שהיא עושה וארמון בקינגהאם ובעל מההייטק לא ימחקו את זה(ולפני שקופצים עלי אם היא היתה לבנה הייתי כותב שהיא וויט טראש מהטריילר פארק)

*מיליונים שלא נוצרו משוק חופשי אלא מהחלטה מטופשת להשוות את הפרסים של הנשים לפרסים של הגברים. אני גם בספק אם טניס הנשים היה זוכה לכזה פירסום אם לא היו דוחפים אותו לטורנירים של הגברים. ראו כדוגמא את ה-WNBA שמופרד מהגברים והוא על תקן גופה סרוחה שלא מעניינת אף אחד.

6. Jefecito Member

מישהו יודע איפה משודר היום הגמר?

7. shlomydavid מנהלים

יורוספורט.

פשוט הגזמה פרועה.
    טניס הנשים הוא פופולרי בזכות עצמו והרבה גם בזכות סרינה. וד"א, היא עשתה הרבה כסף מטניס גם לפני השוואות הפרסים בסלאמים..

8. DRORIKO Member

אין בעיה, אם אני מגזים בצורה פרועה אז למה לא להפריד בין הנשים לגברים. שיעשו לנשים טורנירי סלאם משל עצמן ושהפרסים יקבעו לפי אחוז מסויים מכספי הטלוויזיה. אז נראה מי מגזים. אגב חלק גדול מהכסף שסרינה עושה, אולי רובו, מגיע פרסומות ומרצ'נדייז, שזה תוצר ישיר של הפרסום שדיברתי עליו. האם סרינה היתה זוכה לכזה פרסום אם טניס הנשים היה מופרד מהגברים? יכול להיות, אבל אם טניס הנשים הוא מותג חזק בפני עצמו למה לא להפריד כמו בשאר הענפים? ממה הן מפחדות?

9. shlomydavid מנהלים

מזה שאר הענפים ? אל תשווה לספורט קבוצתי כי זה לא אותו דבר.
    ממה שאני יודע, מאז שהטניס קיים חלק מהטורנירים הם משותפים, ויש גם טורנירים נפרדים. כנראה זה עניין של לו"ז.
    סרינה זוכה לכזה פירסום כי היא אדירה ברמה המקצועית ושמרה על רמה גבוהה כמעט לאורך כל הקריירה. וכמובן גם תרמה ועזרה לקידום הטניס נשים.

10. DRORIKO Member

לא קונה את זה. אם טניס הנשים היה מותג חזק בפני עצמו הוא היה מקבל טורנירים משלו. איגוד הטניס היה מרוויח על זה הרבה יותר כסף. הן די רוכבות על טניס הגברים בוא נגיד את האמת.

11. DRORIKO Member

בוא אני אתן לך דוגמא שתבהיר את הנקודה שלי טוב יותר-המונדיאל. בדיוק כמו וימבלדון גם הוא הפנינג גדול ששואב אליו את כל העולם. עכשיו כל המשחקים שם זה לא רק ברזיל,ארגנטינה,ספרד. יש שם גם משחקים של נבחרות קטנות יותר, כמו פולין, סנגל וכאלה, ועדיין אנשים רואים את זה, למה? כי זה מונדיאל. אבל אם תעשה טורניר רק של הנבחרות דרג ב' מעט מאד אנשים יראו את זה. כנ"ל טניס נשים בוימבלדון. אני מקווה שעכשיו הבנת את הנקודה שלי.

12. shlomydavid מנהלים

מצטער, לא מסכים איתך. ההשוואה לכדורגל פשוט לא מתאימה, כי גם מדובר בענף הפופולרי בעולם וגם כי זה נבחרות ופעם ב-4 שנים.
    הסלאמים מנוהלים ככה כבר כמעט 100 שנה, וממלאים מגרשים גם במשחקי נשים וגם בגברים.
    טניס הנשים מצליח ופופולרי בזכות עצמו, ושוב לסרינה יש חלק גדול בזה. גם בטניס הגברים, אם תוציא את 3 הבכירים (ואולי גם מארי), אני לא בטוח שהרבה יבואו/יראו.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגמר די חד צדדי ג'וקוביץ לוקח טורניר גרנד סלאם מספר 14 בקריירה. דל פוטרו נלחם כמו אריה והיה מרגש לראות את הדמעות בסוף המשחק, אבל הוא לא הצליח לקחת מערכה מהאלוף החדש.

נולה חזר בגדול ונראה מה יהיה בהמשך העונה איתו.

14. DRORIKO Member

משתווה לסמפראס

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO
    אכן כן והוא ככל הנראה כבר יעבור אותו. נולה רק בן 31 ואם יישאר בריא הוא יכול לדעתי גם לעקוף את נדאל במספר זכיות גרנד סלאם.

בסה"כ נהנתי אתמול גם מההתנהגות של שני הגברים. פשוט כל כך שונה ממה שקרה אצל הנשים. היה מרגש לראות את הדמעות של דל פוטרו. ג'וקוביץ גם נתן לו המון כבוד. היתה הערכה הדדית גדולה וככה מתנהגים. טוב שהטורניר נגמר ככה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.