דיון החדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏25/5/19.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל אתה מתעלם מכל המסביב, מכספי המיסים, כספי ההימורים, גם הכספים שמתקבלים עבור זכויות השידור (מיליונים) ממוסים כשגם הרווחים שנכנסים לצ׳רלטון מהציבור הישראלי בגלל הכדורגל הישראלי ממוסים (אני וכמעט כל אוהדי באר שבע שאני מכיר ביטלנו את המנוי לצ׳רלטון בתקופת פגרת הקורונה).
    מי שמסתכל על התמונה הרחבה, אם הכדורגל יושבת, המדינה תפסיד פי כמה וכמה מאשר אם תיתן רשת ביטחון (שאולי בכלל לא ישתמשו בה, וגם כאן, עובדתית המדינה מונעת הכנסת קהל ומונעת מהקבוצות לייצר הכנסה ולכן היא צריכה לפצות אותם כמו עסקים אחרים. למה פוקס כן והכדורגל הישראלי לא?).

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא בטוח בזה, ובכל מקרה מועדוני ספורט לא בנויים כמו עסקים ממוצעים, וההפסד שלהם גדול משל עסק ממוצע.

3. צ. שיף Member

4. WHITERM Member

Jefecito ו-Bluekipper אוהבים את זה.
  5. HHFC1924 Member

דרמה בנוגע לרכישת שמה של הפועל ירושלים
    קבוצת האוהדים של קטמון, ובראשה יוסי ליפקין, לא היחידים שרוצים לרכוש את השם אחרי שחשבו שהם כן. קבוצת רוכשים חדשה נכנסה לתמונה ומיוצגת על ידי עו"ד אושי אלמליח.
    יחד עם זאת, יוסי ליפקין בטוח שהוא ינצח את המתחרים ויקנה את שם הקבוצה.

????: ???? ????? ?????? ??? ????? ???????

אני מקווה מאוד שקבוצת קטמון תקנה את השם ותחזיר את המועדון החשוב הזה היישר לליגה הלאומית במקום שתעשה את כל הדרך מהתחלה בליגה ג'.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  6. צ. שיף Member

7. yedidel Member

אני אוהב את הסדרי עדיפויות במדינה הזאת

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בהצלחה לרוכשים.

הרצליה אוהב/ת את זה.
  9. צ. שיף Member

10. Raulito Madridista

- רשת הביטחון שקיבלו הקבוצות זה נהדר, אני חושב שכולם היו פסימיים. זה מבטל את האליבי של הפועל להתנהל בחוצפה וטיפשות, פשוט ככה ומשאיר את בית"ר ירושלים והפועל באר שבע בתמונה, פשוט ככה. אני עדיין חושב שהסכומים צריכים לחזור לפרופורציה.
    - אבל לקראת העונה הבאה יש שתי בעיות גדולות - אני לא רואה אפשרות של קהל במגרשים, כל הפאנץ' עבד, אי אפשר להמשיך ככה. הייתי ממליץ על ביטול גביע הטוטו, ואל תצפו לעונה אירופית נורמלית. והבעיה הגדולה באמת - חייבים למצוא פיתרון אחר לעניין הבידוד, לא אופייני לכדורגל כמובן אלא בכלל במדינה, אבל אם 'דרשתי' מהשחקנים לתת מעצמם למען האוהדים ולסיום הליגה - אי אפשר לבקש מהם לצאת רק לאימונים ומשחקים במשך שנה שלמה, ולא משנה גם אם יש לך משפחה וילדים ואתה מרוויח למעלה ממיליון שקלים.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם העונה הבאה לא נפתחת כרגיל, כלומר קהל במגרשים, אז אין באמת טעם לשחק ולא רק בישראל.
    והתלונות לא צריכות ללכת לשחקנים או לממשלה אלא רק לסינים שהפיצו את הנגיף.

שי ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  12. Raulito Madridista

העונה הבאה נפתחת עוד חודש אם אני לא טועה, חמישה ימים לפה או לשם, אני חושב שהיה ספק גדול לגבי הקהל גם עוד לפני ההחמרה הדרסטית במצב בחודש הזה, אז עכשיו..אין סיכוי. ואם הייתי אומר לך שהקהל יחזור חלקית (סתם משער) באוקטובר, בתקווה איכשהו להביא למגרשים מלאים או לפחות חצי מהם ב-2021, מה היית אומר? כבר היה לנו את הדיון הזה - ההפסד הכספי העצום לקבוצות, הכדורגל כבידור ושואו ודרך לברוח מהצרות. אתה מנוי לבית"ר? אתה מעדיף שתדע שלצערך אתה נשאר בבית אבל יכול לראות את בית"ר משחקת נגד מכבי חיפה מאשר שלא יהיה הדבר הזה שקוראים לו כדורגל, באמת? יש הבדל משמעותי לדעתי בין לדחות את גביע הטוטו לבין השאלה שאתה העלת. גביע הטוטו לדעתי לא שוחק גם ב-2013/14 בגלל המצב הבטחוני.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רוצה להישמע דרמטי יותר מדי אבל צריך להבין שהעולם שהכרנו השתנה נכון להיום, אין לי שמץ מה יהיה עוד שנה אבל ההערכה/ניחוש שלי שנישאר במצב הנוכחי בשנה-שנתיים הקרובות. לכדורגל ללא קהל בכל העולם אין הצדקה, אנחנו הלקוחות ואלה שנותנים לגיטימציה לסכומים הענקיים שיש בכדורגל, ברגע שאנחנו יכולים לצפות במשחקים רק בטלוויזיה וללא קהל ביציעים העניין סביב הכדורגל יירד, ליגת האלופות לא תרגש אף אחד עם יציעים ריקים ושנה-שנתיים ללא אוהדים יבריחו המון אוהדים ומשקיעים מהענף. שקיבלנו עכשיו כדורגל אחרי סגר עולמי שבא בהפתעה וקיבלנו גם סיום לליגות שהתחילו במצב רגיל היה אפשר לקבל את זה בהבנה אבל מרגישים שמשהו חסר וזה לא אותו הדבר. עונה שתתחיל ללא קהל וככל הנראה תסתיים ללא קהל היא חסרת ערך עבורי ועבור רבים. אני יודע שההשלכות יהיו דרמטיות וכבדות אם יפסיקו את הכדורגל המון ולכן ישחקו בכוח כל עוד אפשר.

וגביע הטוטו לא שוחק אז כי לא היה הסכם עם הטוטו, בצוק איתן גביע הטוטו שוחק.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  14. סמואל אטו Member

אף אחד לא רוצה את הכדורגל בלי קהל אבל קשה להאמין שהתעשייה הזו תיעצר בגלל זה(אפילו אם מחר יחליטו שאין קהל לאורך כל העונה הבאה).
    אני גם לא בטוח לגבי מידת הפגיעה של העניין במשחקים, בעידן המודרני תמיד אפשר היה להגיע ליותר צופים בבית ובפן הזה זה לא השתנה ואפילו התחזק עכשיו שיש הרבה אנשים עם יותר זמן פנוי.

15. סיונרה Member

אחוז הצופים במגרשים מכלל הצופים במשחק יחסית גבוה בישראל בהשוואה לאירופה. אם את ליגת האלופות והליגה הספרדית גם ככה כמעט כולם רואים בטלוויזיה, בישראל עדיין הרוב רואים בטלוויזיה, אבל חלק מהעניין זה היכולת של האוהדים להגיע לאיצטדיון ולראות את הקבוצות שלהם פנים אל פנים.
    כל האפשרויות מחורבנות, אבל אם לא ישחקו כאן כדורגל, קשה לי להאמין שהעניין בענף יהיה גבוה יותר מאשר האלטרנטיבה.