דיוויד בקהאם, אובר-רייטד או שהוא באמת כל כך טוב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏14/10/02.

1. Julian Joachim Member

נושא לדיון שנטחן ע"י הפרשנים באנגליה לגמרי, אבל יהיה מעניין לשמוע את הדעות שלכם.

הקשר הזה, קפטן נבחרת אנגליה, ושחקן מוביל במנצ'סטר יונייטד, אחד המועדונים האהודים בעולם, ידוע בעיקר בכדורים החופשיים המצויינים שלו ויכולתו למצוא במסירה ארוכה שחקנים פנויים לקבלת כדור.

פה מתחילה הבעייה. איך יכול להיות שחקן כל כך מוביל, שלא יודע לכדרר, אין לו יכולת סיום מי יודע מה, לא בועט טוב תוך כדי תנועה, לא יודע לנגוח, וגם לא מהיר במיוחד? איך יכול להיות שחקן מוביל שלא יודע לבצע דברים כאלה בסיסיים?

אז הוא יודע להרים, וגם לבעוט בעיטות חופשיות, אבל זה לא מצדיק את ההתלהבות הגורפת ממנו בכדורגל העולמי. וההתעסקות המיותרת ביופי שלו לא מוסיפה לו כבוד מצדי, היא רק מאירה את התמונה. מדובר בשחקן שלטעמי הוא האובר רייטד מכולם, המוערך ביותר, והוא מוערך יתר על המידה בגלל שהוא אופנתי, בגלל שיש לו איש יחסי ציבור טוב, ולא בגלל שהוא כדורגלן טוב, כי ברור לכל שהוא מוגבל.

מה דעתכם בעניין? שחקן מוגבל, ומוערך בגלל דברים שלא קשורים למשחק?
    או שאתם רואים בו את כליל השלמות מבחינת משחק, ואין טעם שיעשה דברים אחרים אם הוא טוב במה שהוא עושה?

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיון מצוין אבל לפי מה שאמרת אחרי זה נראה כאילו רצית להכריז שבקהאם מוערך יותר מדי.
    דעתי ברורה בקהאם הספורטאי הכי טוב בעולם כיום(מבחינה ספורטיבית).
    הוא הבועט הכי טוב בעולם קיום ויש לו מסירות שאולי לשניים שלושה שחקנים. אני מחשיב אותו לבין שלושת השחקנים הטובים בעולם.
    הרבה אומרים שהוא לא יודע לכדרר וזה שטוית פשוט כל כדור גם ממרחקים מצפים ממנו לשיחרור כדור מהיר בעיטה/מסירה לא חשוב כי יודעים למה הוא מסוגל.
    דבר שמוסיף ליכולתו זה היותו קפטן ומנהיג,אני לא מכיר הרבה שחקנים שמוותרים על האגו שלהם ונותים לשחקן זר שלא התאקלם לבעוט פנדל(אחרי שאתה הוכשלת,מדובר כמובן בפורלאן).
    יש לו ראיית משחק,בעיטות,מסירות,טכניקה,וגם מהירות מהרמה הכי גבוהה שיש.
    לדעתי הוא לא סתם השחקן היקר בעולם אין קבוצה בעולם שאם יתפשר לה לא תקנה אותו.
    לסיכום הוא לא מוערך יתר על המידה כי אין הרבה שחקנים ביכולת שלו בעולם...

3. RE-QL Member

האמת היא שדיברנו על הנושא הזה הרבה בפורום אבל אין לי בעיה לחזור על זה
    דבר ראשון משה אוחיון אני בכלל לא אגיב על הדברים שלך כי הם לא רעויים לזה...
    דיוויד בקהאם הוא שחקן לא ענק אבל הוא אישיות ענקית וזה ברור שמה שהביא אותו לרמה כזאת של אהדה הוא החיים שמחוץ לכדורגל... אז הוא חתיך אז הוא ווינר ברגעים הגדולים הוא מתעלה (גמר ליגת האלופות בברצלונה והמשחק מול יוון) והוא נשוי לכוסית מולטי מיליונרית אבל מעריצים אותו יותר מידי! שחקן שיש לו רק בעיטות ממצים נייחים לא יכול להיות מנהיג

4. the_secand Member

הוא שחקן שבאמת מועכך יותר מידי וכמו שאמרו כבר רק בגלל שהוא יפה ונשוי לויקטוריה x ספייס גירלס אין ספק שהוא שחקן טוב ויודע להרים קנות וכדוירם נייחים בין הטובים אבל חוץ מזה אין לו כלום הוא לא יכול לעבור באחד על אחד נניח כמו מנדייטה שחקן הרבה יותר טוב מבקאהם ואפילו לי בויאר לפי דעתי שחקן שבכלל לא מקבל את הכבוד המגיע לו והוא יותר טוב מבקאהם אבל בקאהם עכשיו שהוא הקפטן האנגלי מראה יכולת מנהיגות טובה מאווד