דויטשה נאציונאלמאנשאפט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/7/16.

1. VAR Member

למה שיקבלו את זה? ואולי עניין הייצוג חשוב להם יותר מההצלחה של הנבחרת?

כאוהד הייתי מרגיש חרא אם אחד מהם היה כובש שער חשוב.

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני כאוהד הייתי שמח אם הם היו כובשים שער חשוב וגורמים לנבחרת שלנו לנצח :)

Rosner אוהב/ת את זה.
  3. טל. Member

זו היתה טעות לקחת את שניהם למונדיאל. וזה לא משנה גם אם יכבשו שערי ניצחון במו רגליהם.
    לקחת אותם למונדיאל זה חתירה תחת ערכי היסוד של המאנשאפט. וגם אם הם יצליחו בקמפיין הזה ויתנו מונדיאל טוב - זה עדיין מצב רע כי זה ייצור תקדים. וזה יכול להרוס קמפיינים עתידיים.
    ההתנהגות שלהם היתה חייבת להענות בניפויי מהסגל.
    חוסר הבנה של זה - זה חוסר הבנה של המהות של נבחרת גרמניה.
    שחקן של נבחרת גרמניה לא צריך להיות השחקן הכי נוצץ או בכושר הכי טוב או לא יודע מה, זה לא מעניין את הביצים של אף אחד.
    נבחרת גרמניה כבר 70 שנה לא רואה פחות מרבע גמר מונדיאל.
    אין פחות מרבע גמר. אין. 8 אחרונות זה בטאבו.
    למה?
    איך זה?
    הרי לא תמיד היו כוכבים, ולא תמיד היו השחקנים הכי טובים בעולם. והיו הרבה שנים והרבה דורות לא מוצלחים. ועדיין תמיד מסיימים ב 8 האחרונות.

כי במאנשאפט מה שמדבר קודם כל זה המחוייבות. וההקרבה. וההבנה.
    מה מסמלת החולצה שאתה לובש.
    אלו הערכים שנבחרת גרמניה נשנענת עליהם. ואלו הערכים שהביאו אותה לאן שהביאו אותה. והביאו את הרקורד הזה.
    גם אם אויזל וגונדונגאן היו נותנים בעונה האחרונה את התצוגות הכי יפות בקריירה שלהם - מה שעשו עם ארדואן היה חייב להענות בניפויי.

אני חוזר שוב: לזמן אותם זה חתירה תחת ערכי המאנשאפט. אני לא מבין את לאב. בכנות אני לא מבין אותו.

Gianzola ו-nfcb אוהבים את זה.
  4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני חושב שעשית כאן דרמה קצת גדולה יותר מידי. הכדורגל כבר לא כזה אישי והמחוייבות של שחקנים מוגבלת, אולי לפני 30 שנה דברים הרגישו קצת אחרת.. גם כל מיני צרפתים או בלגים עם רקע מחוייבים לדגל עד גבול מסויים והם עדיין מוזמנים ותורמים כמו כל השאר. אוזיל, שמעולם לא הייתי אוהד גדול שלו, כן תרם הרבה לנבחרת הזאת שהצליחה כל כך הרבה במהלך השנים, אולי אפילו יותר מאחרים שאליהם אתה מתייחס כאלו ש"מקריבים" או "מחוייבים" לנבחרת.

אני חושב שבכדורגל של היום כמעט כולם דואגים לכסף, לתהילה, לפרסום ובשורה התחתונה לעצמם, לפני המועדונים או הנבחרות שלהם. הם נותנים מה שצריך וממשיכים הלאה. אוזיל לא נותן יותר מגומז וגומז לא נותן או נתן יותר מאוזיל (סתם זרקתי שחקן).

Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  5. Bayern Straße nach sechs

Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  6. golding מנהלים

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאתה מרגיש ככה רק בגלל שבעינייך המעשה לא מספיק חמור. בעצמך אמרת שאם היו אומרים/עושים דברים מאוד חמורים (נגיד קוראים לשרוף את כל הג'ינג'ים בעולם) היית חושב שצריך להרחיק אותם.
    אבל אני חייב להעיר למה שכתבת מעוד שתי נקודות.
    א. מה שכתבת נכון (בד"כ אבל גם לא תמיד) לרמת הקבוצות. שם באמת כל אחד דואג לעצמו. ברמת הנבחרות זה אחרת. שם יש נאמנות ולהבדיל מרמת הקבוצות, לייצג נבחרת זו זכות שגוררת אחריה גם חובות. שחקנים מתים לשחק בנבחרת ולא חסר דוגמאות על שחקנים שיכולים לשחק בשתי נבחרות ובגלל שהם יודעים שאין להם סיכוי לשחק במידה האחת מוכנים לשחק בנבחרת נחותה העיקר לשחק בנבחרת ובמונדיאל. מעבר לזה, זה גם אינטרס של השחקנים. שחק זכיה במונדיאל/יורו יכול לעשות את ההבדל בין שחקן גדול לשחקן ענק. כל השחקנים רואים בנבחרת ובמיוחד במונדיאל קרש קפיצה גדול לקריירה שלהם ונקודת שיא. שחקן אלמוני לגמרי יכול פתאום להפוך לכוכב בין לילה רק מהופעה טובה במונדיאל או אפילו רק שער אחד מיוחד.
    ב. גם אם הדבר (חוסר נאמנות ומחוייבות ומחשבה של הכדורגלן רק על עצמו) זה לא אומר שאנחנו צריכים להסכים לזה, לקבל את זה ובטח לא לתת יד לזה. זה ששחקן צעיר מאוד שעוד לא קרע זוג נעליים, הגיע לקבוצה, נתן חצי עונה טובה (בעונה הראשונה שלו בקבוצה) ובסוף העונה קבוצה יותר גדולה רוצה אותו אז הוא עושה שביתה. זה לא בסדר, גם אם זה קורה. כמו שזה ששר או ראש עיר לוקח שוחד זה לא בסדר. אז אפשר להגיד "נו אבל ככה זה נוהג" או שאפשר להתנגד לזה ולעשות מה שאפשר כדי להתנגד לזה. ואין כמו מעמד הנבחרות כדי "לחנך" קצת את השחקנים.

ובנימה שלי אני מעדיף שנבחרת גרמניה תנפה שחקן שקורא לגזענות או שנאה (למשל. ולא משנה נגד מי) ותפסיד מאשר שתיקח את גביע העולם עם השחקן הזה. נבחרת, בניגוד לרוב (לא כל) הקבוצות מייצגת גם ערכים מעבר להישגים. הערכים קודמים להישגים בעיניי. והערכים גם יביאו הישגים. גונדוגן ואוזיל פעלו בניגוד לעקרונות הנבחרת. אם גונדוגן או אוזיל יבקיעו את שער הניצחון בגמר, יהיה לי טעם מר בפה. השמחה לא תהיה שלמה. הם כמובן יכולים לתקן את זה, אם הם יוציאו הצהרה, יגידו שטעו, שלא הבינו אותם כראוי. אבל זה לא קרה. וכנראה לא סתם.

8. טל. Member

Uli Hoeness

לא עשיתי דרמה ואין מה להשוות את המאנשאפט לבלגיה צרפת ואנגליה. ושאר חמוצים.
    ברור לי שמה שאתה מתאר זה המצב ברוב הנבחרות.
    אבל לא בגרמניה.
    וזו גם הסיבה (כאמור) שכל שאר הנבחרות לא הופיעו 8 פעמים בגמר מונדיאל - וגרמניה כן.
    זו הסיבה שכל שאר הנבחרות לא מחזיקות ברקורד של מינימום רבע גמר בכל טורניר - וגרמניה כן.

יש דורות יותר מוצלחים, פחות מוצלחים, יש שנים יותר טובות, פחות טובות. אבל מי יכול לאורך זמן להחזיק ברקורד כזה?
    איך אפשר להחזיק ברקורד כזה?
    -רק מי שנאמן לעקרונות שדיברתי עליהם למעלה.

אני לא מדבר על נבחרות אחרות, אין טעם להגיב לי בהתייחסות לנבחרות אחרות.

nfcb אוהב/ת את זה.
  9. Eric Cantona Member

הכל נשמע לאומני ובידיוני מידי. מה בגלל שהם פגשו את נשיא טורקיה, אז עכשיו גרמניה בסכנה לאבד את המקום הקבוע שלה ברבע הגמר? גרמניה מדינת הגירה ולדעתי היא נבחרת טובה ומגוונת יותר מאז שהפכה כזאת. "נאמנות לעקרונות" נשמעות כמו סיסמאות גדולות של פולטיקאים (ולא הטובים שבהם), גם הגרמנים בלי הרקע ממדינות אחרות לא בדיוק לאומנים גדולים ובעלי עקרונות ודעות שונות מקצה לקצה. כשזה מגיע לכדורגל אני מניח שאיכפת להם במידה הנכונה כמו שאכפת לאוזיל להוציא מעצמו עוד טורניר טוב. כל השאר מבחינתי הוא סיסמה שאין לאף אחד כאן דרך להוכיח אחרת בנטו יכולת על המגרש.

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/18
    ויאם אוהב/ת את זה.
  10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומצד שני צריך להבין כמה רגיש הסיפור עם ארדואן והטורקים כרגע באירופה.
    זה כנראה סיפור שלא נחשפת אליו מספיק ונשמע לך כמו ״לאומנות״.
    אבל האמת רק רוצים להפריד דת מפוליטיקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא רק נפגשו איתו, אלא קראו לו ״הנשיא שלנו״ ובפעם האחרונה שבדקנו הוא לא נשיא גרמניה. אז אם הוא הנשיא שלהם שילכו לשחק בשביל המדינה שלו. וזה עוד לפני שמתייחבים לדעות הפוליטיות והמעשים של ארדואן.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הכל נכון מה שאתם אומרים, אין וויכוח בעייני גם אני חווה את זה בפרנקפורט ביום יום, אבל וזה אבל גדול, הם מייצגים את נבחרת גרמניה, הם אולי יהיו פקטור בהצלחה, צריך "לסבול" את זה.
    זה לא שמשהו ביקש ממכם לקנות את החולצה שלהם.
    בסופו של יום אתם צריכים להחליט אם אתם בעד או נגד גרמניה.
    אני נגד אוזיל וגונדוגאן, אבל בעד נבחרת גרמניה גם עם אוזיל וגונדוגאן.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בעד נבחרת גרמניה בלי אוזיל וגונדוגן.

14. נעם Member

בזיון, לא רעבים החברה... ואין יותר קלוזה שישים תשער...

15. טל. Member

אין לגרמניה שחקן "של גול מכלום". בדיוק לימים כאלה.
    כבר מזמן דיברנו על זה.

פעם היה מולר (פעם - זו מילת המפתח).
    יכול להיות שהוא עוד יחזור להיות - אם ברק יפגע ביוגי לאב והוא יבין איפה מולר צריך לשחק, אם כבר מתעקשים על לשחק איתו.