גלקטיקוס- האם הפעם זה יצליח?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏2/6/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל, לא לכעוס שאני מפריד מהדיון של מכבי ת"א. שם ידברו על העברות ומי ישחק איפה ומה שבא לכם.
    פה נדבר על התופעה של רכישת שחקנים נוצצים בהרבה רעש וצלצולים, ומה שיוצא מזה.
    בינתיים יש דוגמא אחת גדולה- בית"ר של 00/01 ואשדוד של 03/04. הסוף של שתיהן ידוע. אשדוד עוד הצליחו להפטר מהזקנים ולהתאושש.
    מכבי ת"א, עושה רושם, עושה בדיוק את אותה הצהרת כוונות בזבזנית וראוותנית, רכישת כל הכוכבים בליגה.
    אף אחד לא ידע שסטויאנובסקי וסאביץ' יהפכו לבלוף שאוהדי בית"ר זוכרים עד היום, ואפשר לתת עוד דוגמאות.
    האם מכבי ת"א תהיה דוגמא נוספת? אם לא, למה, ואם כן, האם זה יקרה מהר כמו באשדוד, או בגסיסה איטית כמו בבית"ר של זאבי?

2. robson Member

אי אפשר להשוות בין שני המקרים..
    במקרה של בית"ר מדובר היה באוסף של שחקנים טובים שלא התחבר שלא לדבר על חוסר החיבור של המאמן לקהל שהקרין על הקבוצה והביטחון שלה..
    למקרה של אשדוד, השחקנים שם חוץ מרביבו באו לגמור את הקריירה בשקט תוך כדי איסוף עוד כמה גרושים מהפרייר התורן..אין בכלל מה להשוות.
    וחוץ מזה להכניס באותה נשימה את המילה גלאקטיקוס ואת אבוקסיס יהיה עלבון...
    מה יהיה בצהובים של מכבי?..ימים יגידו..

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבל דוגמא שלישית, מכבי הרצליה.

באשדוד כל השחקנים שבאו עשו מן ירידה ברמה כדי לשחק, רביבו מגלא הגיע רק כדי לתת את השנה הזאת שהוא הרגיש חייב, אבוקסיס הלך לאשדוד רק כי הוא רב עם כל הפועל, ככה גם דומב. בבית"ר אני עדיין לא מבין לאן הלכו כל ה62 מיליון שקל האלה? צריך באמת להיות מפגר כדי לאבד סכום כזה תוך חצי שנה.

אני מאמין שהקבוצה הזאת תצליח אבל לא יותר מדי, משהו בסגנון סגנות, גביע והופעה מכובדת באופ"א, אולי שלב בתים. דבר אחד בטוח, אם קלינגר לוקח עם הקבוצה הזאת אליפות, הוא רשמית המאמן הכי גדול בארץ אחרי קשטן.

4. Melixon 15 Member

הבעיה בגלקטיקוס זה שאין קבוצה יש רק שחקנים...
    ז'תומרת שכל הבסיס של העונה שעברה לא משנה מה קרה בה או איך הקבוצה שיחקה נעלם ואני חושב שזאת הבעיה אולי

אני אומר ומכבי ת"א תעשה את התוצאות הכי טובות בתור "גלקטיקוס" ודוקא לא תתרסק כ"כ חזק
    תיקח מקום שני בארץ אחרי חיפה ותגיע רחוק מאופא

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם תיקח אליפות ותגיע לשלב הבתים+ באופ"א מה תאמרו? שזו העונה הכי גדולה של הקבוצה הכי נוצצת שנראתה פה אי פעם? הרי כל דבר חוץ מאליפות יהווה כישלון עבור מכבי...

6. Ljungberg 8 Member

אני לא חושב שההשוואה היא נכונה.
    באשדוד קנו פשוט כל מה שזז ועבר את ה-30, בלי לחשוב פעמיים.
    בביתר היה סגל טוב שכלל את המאר, שנדור, אבוקסיס, רוסו שהתחילו את העונה טוב וסיימו אותה קצת פחות טוב.
    במכבי מתחזקים בצורה נכונה לדעתי, ברקוביץ' הוא שחקן שבהחלט אפשר לשמוח עליו, רוסו שחקן נפלא, בקשר לקאקו לא ברור מהי היכולת שלו.
    אם מכבי יתחזקו בשחקנים טובים בהגנה, מה שהם לא עשו עד עכשיו- אני צופה הצלחה.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב סטויאנובסקי למי שתוהה...שיחק בליגת האלופות לפני שנתיים (בעונה שפורטו זכתה) וגם בעונה לפני כן כשהיה בבית עם ריאל מדריד.

בהגנה אבי יחיאל סגור לעונה הבאה...יש את סטרול, סאלם אבו סיאם, מוסא, שינה, מישאלוף..עכשיו השאלה זה לגבי בלם זר ומגן ימני זר...האיכות שלהם...אם זה יההי ברמה מספקת, המצב יהיה טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/05
  8. Melixon 15 Member

כל העונה בית"ר הייתה אחרי חיפה..
    וחיפה לההפסיקה לנצח, ידעו שזה הולך להיכשל
    ואז בא ההפסד לחולון שהרס את בית"ר ואז היא סיימה הרבה יותר נמוך
    חוצ'מזה שאח"כ זה הרס את הקבוצה לגמרי

9. robson Member

עןמר, אתה כבר מדבר על קבוצה חדשה לגמרי..
    רוסו, נימני, ברקו, קאקו, חלוץ זר, מגן ימני זר ובלם זר , אלה כבר שבעה שחקנים חדשים לגמרי שכנראה ישחקו בהרכב...
    וזה לפני שדיברנו על שוער ואולי עוד חלוץ...

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוער לא יגיע..

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוער לא יגיע...שטראור כמה שוהא ליצן הוא בסדר כשיש לו הגנה טובה איתו והקהל עומד מאחוריו...

12. robson Member

אז למה הביאו את הראיין ווסט ההוא למבחנים?..ליופי?..
    אני חושב שקלינגר יסתפק בשטראובר רק אם לא תהיה לו בררה.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע למה הביאו אותו תאמין לי...הם בונים על חיימוב כשוער שני...לדעתי כבר עכשיו חיימוב יותר טוב משטראובר!

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

תהיו בריאים שתיכם, 2 בלילה ועדיין יש כח להתווכח, ראיין ווסט עד כמה שאני יודע הובא לתפקיד השוער השני, אולי שקלו להשאיל את חיימוב שיצבור נסיון בקבוצה אחרת, מאיפה לי

15. יוגב אסולין Guest

נתחיל דווקא מהשוער... אני חוש בשקבוצה בונה את עצמה מחד אחד הדברים שהיא כן רוצה לשמור לעצמה זה את השוער. שזה מעין תעודת אחריות (ולא משנה איך הוא) זה שחקן שאתה יודע מה הוא מסוגל מה הוא מציג למה לצפות ממנו. ואתה לא בונה קבוצה חדשה שתבקיע כל המשחקים והכל אבל שוער שאתה לא מכיר או שוער חסר ניסיון שיספוג פי 2... לכן שטראובר מספיק טוב למכבי ת"א.. מכירים אותו ואני מאמין שהוא ימשיך בקבוצה.

באשר לעניין הגלקטיקוס שלשמו התכנסו פה.
    כל העניין הזה של קבוצת כוכבים יש בו כמה בעיות.. הבעיה הראשונה היא שאין מוביל כדור אחד יש כמה ולכן צריך להתאים את סגנון המשחק לכל אחד מהם בצורה אחרת. או פשוט לשחק כדורגל מאוד מהיר (מה שלא קורב בארץ). דבר שני כל העניין של אגו למרות שבקבוצה שמנוהלת טוב זה לא צריך להיות. הקפטן יהיה צריך להיות אבי נימני או שחקן בית ולא אחד הכוכבים החדשים על מנת להרגיע הרוחות.
    דבר שלישי זה ליראות שהקבוצה נבנת כמו שצריך שלא שמים יות רמידי כוכבים במקומות לא נכונים. ודווקא מהבחינה הזאת עושה רושם שמכבי ת"א כן נבנת טוב. היא הביאה הרבה מאוד שחקנים יצרתיים ואפשר להגיד גם רעבים (אני בטוח שרוסו עוד רוצה להוכיח וגם ברקו וגם נימני) מחזק את ההגנה וגם את ההתקפה.

בניה מאוד יציבה לפי דעתי הפעם זה יצליח למכבי ת"א