הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. צ. שיף Member

מכבי ת"א שוקלת לארח את כל משחקיה ביורוליג ביוון (אתונה). בעצם זה אומר למיטב הבנתי שיפעלו 2 קבוצות, קבוצת יורוליג שתשהה ותפעל ביוון (עד שיפור מצב הקורונה בארץ והקלה בתקנות הבידוד לאחר טיסות וכו') וקבוצה נחותה לליגה הישראלית שתישאר בארץ.
    ???? ?"? ????? ??? ???? ?? ?????? ???"?

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/20
  2. yakov_y YNWA

@Roma
    מתי החצי גמר וגמר שלכם בציפופוליק ?
    זה טורניר סגור של 4-5 ימים ? בועה וכולם בסגר ?

בניתם באסה של קבוצה, טימור ולוי המוכשרים עזבו ועכשיו יש את בלאט, אריאל וזלמנסון הנחמדים עם זרים כאלה.
    מקווה שאני טועה, לפחות השחקן הטוב בליגה אצלכם.

3. Roma מנהלים

רבע הגמר מתחיל ב30.9 ו-10.1. בדיוק שלושה משחקים לתואר.
    אנחנו נשחק ב30.9 נגד בורגס ב18:30.

חצי גמר 2.10
    גמר 4.10

עודד קטש לא צריך ישראלים, גם שהיה לו סגל ישראלי מצוין הוא לא השתמש בו.

4. yakov_y YNWA

למה זה יש של יום בין המשחקים ? חוסר ספורטיביות.

5. Roma מנהלים

למי אכפת מספורטיביות במצב הנוכחי? רק רוצים לקיים את הטורניר הכי מהר שאפשר ולשדר עסקים כרגיל.
    יש מצב שישנו, כרגע זה שרשום באתר הרשמי.
    בכל מקרה, מדובר באולם בודד, לכן בכל מצב יש צמד קבוצות שינוחו יום יותר. אני מניח שעשו הגרלה וזה מה שיצא.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/20
    de Middenweg אוהב/ת את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שטויות. אם מכבי משחקת יום שלישי וחמישי במדינות שונות ביורוליג אז זה ספורטיבי לקיים משחק ליגה במוצאי שבת? לא, מקסימום 3 משחקים בכמעט שבוע זה לא קל, אבל בנ.ב.א גם לא מתבכיינים על לוח זמנים עמוס. אגב גם בטורנירים גדולים של הנבחרת משחקים לרב בעומס גדול.

יש לירושלים סגל טוב ורחב ואני מאחל להם הצלחה בטורניר.

7. yakov_y YNWA

זה טורניר של 5 ימים בדיוק, יש כאן יתרון משמעותי של יום שלם בלוח זמנים לאחת הקבוצות בגמר.
    3 משחקים ב-4 ימים מול 3 משחקים ב-5 ימים, משמעותי לקבוצה המרוויחה.

שייעשו את כל הרבע ביום אחד, יום שלם של משחקים יכול להיות נחמד.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    אוקיי, לא שמתי לב ללוח המשחקים. אפשר היה לקיים את רבע הגמר באותו היום. זה כבר משהו אחר. בקטע הזה אני מסכים איתך.

9. yakov_y YNWA

מסתבר שבעמדה של תומר גינת בצרפת משחק איתו שחקן מצרי, נחמד ומעניין.
    כמה פעמיים בהיסטורית הספורט היה גם ישראלי וגם מצרי באותה קבוצה ? מסקרן.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  10. Roma מנהלים

- המשחק אמור להיות כמות קטנה של קהל. ביום משחק בודד זה יהיה בעיה מאוד גדולה.
    - מדובר באולם אחד. איך ארבעה משחקים באותו יום?
    - שיקולי רייטינג. משחק ב-11:00 בבוקר באירופה? לא חושב.
    - קורונה Time

בקיצור, שחררו זה האופציה הכי טובה בתנאי קורונה. בשום מצב שבעולם לא היו עושים משחקים מתנגשים באותה שעה באולמות שונים. הפתרון היחיד שאני מאמין זה לתת עוד יום מנוחה לקבוצה שמשחק ביום השני וגם אז היה טענות של חוסר ספורטיביות.

אני לא בהכרח שחשוב לשחק יום אחרי יום זה יותר גרוע בהכרח. הקבוצות והנהלת המפעל רוצות לסיים את הטורניר כמה שיותר מהר.

אני מאמין שהקבוצות הגיעו להחלטה ביחד עם הנהלת המפעל, אל תשכחו שיש ליגות מקומיות ועוד התחייבויות שונות של הקבוצות.

11. yakov_y YNWA

הטרלה מטורפת של מנהלת הליגה ובעלי הקבוצות, וואו.
    המוח היהודי :)

הולך להיות סופר מסקרן.

סיקור קטן שלי על קבוצות:
    נס ציונה - אחזיק להם אצבעות השנה.
    חמישייה:
    מילר ברי מרפי לוי צ׳יטהאם
    עבו לימונד דן ? גולדשטיין

4 זרים חדשים, צריכים גבוה הגנתי נוסף, 3 זרים בקו האחורי ולימונד ודן מחליפים.
    נמרוד לוי לפני 2 עונות קלע כ-15 נק׳ למשחק באשדוד אצל גרינברג, מעניין מה ייקרה הפעם.

גלבוע/גליל:
    קאזינס תומאסון חנוכי בלאקשיר יאנג
    זיו בני ארצי נקרשביץ׳ סרור
    כלפון ששון

מתחיל מאוד להעריך את ליובן, מאמן שאוהב משחק פנים כמו פעם עם הרבה גבוהים וסייז גבוה בסגל.
    קאזינס יקבל צ׳אנס אחרי הקנדציה בירושלים, תומאסון הנהדר שעושה הכל על המגרש נשאר, יאנג עם רזומה מרשים נחת וגבוה נוסף, רוקי אני חושב.
    יותם חנוכי הכישרון בעמדה שלו ב-3, סייז עצום בחמישייה.
    הספסל מאוד חלש, לא רואה כאן שחקנים עם פוטנציאל למרות שהם שחקנים צעירים.
    הרבה תלוי בזרים, בניית סגל מאוד ברורה ומאוזנת, אהבתי.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/20
    כינוי אוהב/ת את זה.
  12. כינוי כי הכח זהו כח

אני אגיד מראש שנבנו לא מעט קבוצות לא רעות העונה.
    @yakov_y הרוקי הוא בלקשיר בינתיים נראה הזר הכי טוב שלהם, נראה בינגו רציני.
    קאזינס לדעתי יהיה בין הזרים הראשונים שיוחלפו, לא נראה מרשים והעמדה קצת עמוסה שם.
    לדעתי זיו יעלה בחמישייה וחנוכי מהספסל ליובין משתמש בו פחות וגם ארצי ישחק וייקח לא מעט דקות בעמדה הזאת.
    עקרונית יש אחלה סגל בגלבוע ועם המשכיות מצויינת אבל המקסימום של זה, זה מקומות 5-7.
    ואגב חייב לציןן בניה סרור שעשה התקדמות מטאורית (לא היה מסוגל לשים משהו שהוא לא דאנק בקטע רע) משנה שעברה ועדיין צריך לומר שמדובר בחתיכת נגר, אנשים מנסים לומר שהוא אחד מגבוהי העתיד של הנבחרת אבל בינתיים הוא מתקשה לפגוע בטבעת בזריקות העונשין שלו (אני חושב שהיה לו משחק אחד עם שלושה איירבולים מהעונשין).

נס ציונה- יעקב שכחת את קורנליוס (עוד בן של מתאזרח ואחיו הקטן של רום שחתם בעירוני רעננה) שנראה לא רע בכלל בגביע ווינר ויש לו קליעה לא רעה.
    ושכחת את ליאור קררה שנתן עונת פוסט קורונה מצויינת וגם בנס ציונה מחזיקים ממנו, ליאור כבר כתבתי עליו בעבר הוא שחקן שבגיל צעיר עבר כמה פציעות ממש לא קלות ואני שמח שהוא משתלב בליגת העל.
    עקרונית אם החמישייה של נס ציונה כוללת את מילר,ברי, מרפי, לוי וצ'יטהאם אז הספסל בנוי מקררה, טל דן, רביב לימונד, אור קורנליוס ועמית עבו.
    אין לנס ציונה סנטר ישראלי מחליף.
    מרפי וצ'יטהאם יכולים לשחק בעמדות 4-5 אז אני לא אתפלא אם נראה הרכבים שלוי לדוגמה ב-3, עם טל דן ב-4, מדי פעם טל דן ב-5 (לעיתים מאוד רחוקות), אולי אפילו את קררה מחלטר ב-4 בהרכבים נמוכים. סגל לא רע יש לנסצי

אחרי שהגבתי לקבוצות שציינת יש עוד כמה שבלטו לי בעין מבחינת בנייה.
    אני אתחיל ממכבי חיפה שקודם כל הביאו שלושה זרים מצויינים לבראיין נאש שנראה מפלצתי לליגה שלנו, כריס דואו שכולנו מכירים והשחקן הכי גדול ששיחק בליגה שלנו בעשור שנגמר, דונטה סמית' (שגם בגילו המתקדם יהיה פקטור משמעותי בליגה לדעתי ע"ע דריל מונרו, יש דברים שלא נעלמים כמו כישרון והבנת משחק). כרגע אני חושב שימיו של ארון ולדז קצובים גם מהרקורד שלו שלא היה מרשים בלשון המעטה וגם מאיך שהוא נראה, הוא נראה מאוד חלש.
    מבחינת ישראלים ההישג הכי גדול של מכבי היה להשאיר את רומן סורקין שנראה בגביע ווינר חד יותר מעונה שעברה, הזוי שעוד אין לו דקות משחק בנבחרת, מייקל בריסקר נשאר בטמטום גדול של הפועל תל אביב ובנוסף הביאו את הרכז הישראלי הכי טוב שהיה חופשי בקיץ, אבי בן שימול, שימלא את תפקיד הרכז שמילאו בעונה שעברה ספידי סמית' וגרגורי וארגס. בנוסף הובאו גם נאור שרון שיחזק מהספסל את עמדת הרכז אחרי חצי עונה טובה באיסלנד והביאו את אלכס צ'וברביץ' שבקדנציה הקודמת שלו בחיפה זה נגמר עם אליפות אם אני לא טועה. לקצה הרוטציה הובא ג'ורדן כהן מתזארח בחוזה לעונה ויש מצב שיושאל.
    אם אני צריך לנחש ככה בנויה מכבי חיפה:
    אבי בן שימול, כריס דאו, דונטה סמית', לבראיין נאש, רומן סורקין
    נאור שרון, מייקל בריסקר, ארון ואלדז, אלכס צ'וברביץ'
    ג'ורדן כהן, דניאל כוזהינוף, דניאל נג'ר ומקסים פוקסמן
    דווקא אם יונתן מור היה נשאר אני חושב שזה בדיוק מה שמכבי חיפה הייתה צריכה.

הקבוצה הבאה היא הפועל חולון שלמרות שחשבתי שיהיו חלשים הזרים שלהם מאוד הפתיעו והקבוצה נראית לא רע.
    יוגב אוחיון, סי ג'יי האריס, כריס ג'ונסון, אייזאה מיילס, ריצ'י האוול.
    עודד ברנדווין, טיירוס מגי, ווילי וורקמן, גיא פניני, אוריאל טרוצקי
    החמישיות כמובן יכול להשתנות כתבתי אותן בצורה שנעימה לי לעין
    כמו שאמרתי על הנייר נראה סגל בינוני אבל הזרים שלהם מאוד הפתיעו לטובה במשחקי האימון שראיתי של הקבוצה
    האריס ומגי נראו מצויין, אייזאה מיילס שיחק גם כסנטר והפגין יופי של ידית לשלוש, כריס ג'ונסון כבר מוכר לחברי הפורום, יש יותר מרכז טבעי אחד וברנדווין גם נראה לא רע במשחקי האימון, וורקמן מביא מה שהוא מביא וכרגע זה נראה לא רע בכלל.

הקבוצה הבאה היא הפועל אילת. סגל מעניין מאוד בנה בית הלחמי רק דבר אחד לא אהבתי בו, החלפת דבון סקוט בג'וש ניבו שכרגע לא נראה מרשים במיוחד.
    נתחיל מהבנייה:
    ג'ו רגנלד, מארקל בראון, קייסי פראת'ר, יונתן שולדבארנד, ג'וש ניבו
    רועי הובר, עידו דוידי, צוף בן משה, בן קרטר, מירון רוינה
    רזיאל חיון.
    דבר ראשון חידוש בקבוצה של בית הלחמי, כן כן חידוש יש לקבוצה סייז מרשים יחד עם מירון רוינה, בן קרטר, ג'וש ניבו ויונתן שולדבראנד.
    בכללי הביאו שלושה זרים שמצד אחד די הימור בגלל מה שהם עברו ומצד שני יש להם כדורסל. כרגע זה נראה לא רע בכלל וביחד עם הבסיס מהעונה שעברה שכולל את דוידי, קרטר, רוינה ושולדנבראנד יש לזה סיכוי לא רע.
    עקרונית הגיעו גם רועי הובר שנתן עונה מצויינת בלאומית ופוסט קורונה נחמד במדי חולון וצוף בן משה שהיה מצויין במדי אשדוד החלשה.
    בינתיים מהמשחק הראשון נראה שרגנלד רכז לא רע בכלל, פראת'ר גם נראה מצויין ומארקל בראון גם מעניין. היחיד שבספק אצלי זה ניבו.
    שולדבראנד גם בגיל 37 נראה לא רע בכלל והשילוב של החברה פוסט קורונה, יחד עם הובר ובן משה בנו ביחד קבוצה לא רעה בכלל באילת.

הקבוצה הבאה והאחרונה שאני אתייחס אליה כי נמאס לי לחפור היא מכבי ראשון לציון ולאו דווקא כי הבנייה של טובה אלא כי אין לי מושג איך הקבוצה תיראה עונה הבאה.
    נועם דוברת, אייזאה טיילור, הכנס זר שיגיע, דריל מונרו ואקיל מיטצ'ל
    נמרוד טישמן, גולן גוט, נועם אביבי, עידו פליישר
    טל פלד
    נתחיל מאלה שעזבו שזה בעיקר בלייזר, דיאנג'לו האריס ואלכס המילטון שאלה עזיבות שיהיה קשה להתגבר עליהן.
    דווקא על העזיבה של אדם אריאל נראה שראשון התגברו לא רע עם ההחתמה של גולן גוט, שחקן שעל הנייר גם קלעי (אולי לא מפחיד כמו אריאל שהוא חם) ויש לו עוד יתרונות שאריאל לא מביא איתו בצד ההגנתי ועוד גיוון התקפי שפחות קיים אצל אדם.
    כרגע המצב של ראשון לא משהו, מיד אחרי הפרישה מהיורוקאפ החליט הזר שהיה אמור להיות הכוכב שלה שון ארמנד לעזוב את הקבוצה והוא חזר לקבוצה ממנו הגיע בצרפת, לשאלון (שם משחק גם רפי מנקו). מבחינת הסגל נראה בהחלט שהקורונה השפיעה על בניית הסגל של ראשון ונראה שהלכו על קו של ישראלים צעירים ופחות יקר.
    נתחיל דווקא מהזרים, אייזאה טיילור אמור להיות שחקן טוב ונראה אותו, עקרונית יצא לי לראות אותו במשחק וחצי שבאחד מהם היה רחוק מלהרשים ובשני היה מצוין. השני הוא אקיל מיטצ'ל שגם לדעתי מסמן את הקו הזול שאליו ראשון הלכו זר שהיה לא רע שנה שעברה בליגת הקורונה ולדעתי לא מספיק טוב ליורוקאפ אבל עכשיו כשאין יורוקאפ הוא אמור להספיק. הזר הבא ברשימה הוא דריל מונרו כולנו מכירים שחקן שפשוט כיף לראות. אמור להגיע עוד זר ולחזק את הקבוצה משמעותית בעמדת הפורוורד.
    מבחינת סגל ישראלי נתחיל מהיהלום הכי גדול של ראשון ועכשיו עם תספורת צבאית הלא הוא נועם דוברת, עקרונית כבר בגיל 18 (יליד 2002) נועם מתחיל את העונה השלישית שלו בבוגרים של ראשון, מטורף, ולא רק זה גרף ההשתפרות וההתקדמות שלו פשוט מדהים אם בעונה הראשונה שלו הוא נראה כמו ילד מול בוגרים בעונה השנייה שלו הוא השתלב כישראלי לגיטימי וכיום במשחקי האימון ובמשחק של גביע ווינר הוא נראה הישראלי המוביל של ראשון, פשוט כיף ומדהים לראות אותו, כבר אמרתי פעם שהוא לדעתי הפרוספקט השני הכי מעניין שנולד בשנות ה-2000 אחרי דני אבדיה עוד שנתיים אני מאמין שנראה אותו ביורוליג.
    הישראלי הבא הוא גולן גוט שהרחבתי עליו, הוא לדעתי שדרוג על אדם אריאל בגיוון שהוא מביא למשחק.
    עכשיו נגיע לשלושת סימני השאלה הגדולים נועם אביבי, עידו פליישר וטל פלד ואני אכניס אותו כי אני מאמין שבראשון רוצים לשלב אותו העונה בקבוצה. נתחיל מאביבי, הוא שחקן בעמדה 4 עם קליעה לא רעה בכלל היה לו משחק מצויין בגביע ווינר שהכל די הלך לו אני מקווה שיצליח לפרוץ. השחקן הבא הוא עידו פליישר שנתן עונת פריצה עונה שעברה, הוא ריבאונדר מצויין, נלחם, משחק נחמד פיקנ'רול ועושה דברים לא רעים במה שהוא מקבל אבל הוא זורק עונשין יותר גרוע מאבא שלו בחיי שזה קשה לראות כשהוא עומד על הקו (לא נוראי כמו בניה סרור though) והאחרון בסימני שאלה הוא טל פלד, קלעי מצויין לשלוש והיה שחקן העונה בליגת העל לנוער בקבוצה של ראשון שפירקה את הליגה מקווה שיקבל קרדיט מסוגל גם להיכנס לנעליים של המחליף של אדם אריאל.
    ולבסוף יש את נמרוד טישמן שהוא יתעורר לקראת הפלייאוף בטח.
    אין לי מושג איך ראשון תיראה הם צריכים לקוות שאביבי יפרוץ, פליישר יראה שהתקופה הטובה שלו בגלבוע לא הייתה מקרית ועוד כל מיני דברים.
    בנו שם קבוצה יחסית צעירה ושיהיה לגודס בהצלחה!

13. כינוי כי הכח זהו כח

ובעוד נקודה כל הכבוד למנהלת ליגת העל בכדורסל, בדרך כלל אני כותב המון שיט על המנהלת ובצדק אבל הפעם מגיע על הכבוד די הצילו את הכדורסל הישראלי בדרך מאוד מתחכמת.
    כמובן שהליגה הבלקנית שתהיה מורכת מהקבוצות הישראליות (הארבעה בתים שכל אחד מהם מורכב משלוש קבוצות ישראליות) תתקיים בארץ ויש מצב טוב שגם הפיינל פור הסופי יתקיים גם הוא בארץ ככה שבעצם משוחקת הליגה הישראלית במפעל "אירופי"
    השאלה שנשאלת אם כל זה קורה מדוע כבר לא לחדש את הליגה ואגב גם חלק מקבוצות הליגה הלאומית רוצות להצטרף ביניהן: אליצור אשקלון, הפועל גליל עליון, מכבי אשדוד, עירוני רעננה, מכבי רמת גן וא.ס. רמת השרון

14. yakov_y YNWA

@כינוי
    לא שכחתי את קררה ואור המסקרנים, בעמדות שלהם יש זרים + ישראלים כמו רביב לימונד וטל דן, קררה מבחינתי שחקן 11-12 ״על הנייר״ וקורלניוס כרגע בלי מקום.
    אסביר את עצמי,
    יש לי חוקים מבחינת בניית סגל, אני מתייחס לנס ציונה מה הייתי עושה כמאמן, זרים צריכים לתת ערך מוסף, גם מתזראחים, אני אוהב לשחק עם 2 גבוהים אמיתיים ובגלל זה טל דן אצלי ב-3, שחקן 11-12 ברוטצייה יכול לשחק הרבה כי הכדורסל של היום הוא סוג של סמול בול וזה תלוי ביריבה.
    אני פשוט חרד מהעובדה שלא יהיה לי במקרה חירום מספיק גבוהים בסגל אז אני בונה סגל מאוזן ובזה אני מאמין, בגלל זה אני גם חושב שחסר לנס ציונה גבוה נוסף וזה מאוד מוזר לגרינברג.
    בקיצור,
    ליובין, גרינברג והדר משחקים בדיוק בסגנון שאני רוצה, היחידים שנשארו, אפילו רמי הדר מספיק עם זה ומשתנה תוך כדי השנים.

בנוגע לאילת,
    רגלנד - בראון - פראת׳ר - רוינה - ניבו
    ספסל:
    הובר - בן משה - ? - יונתן - ?

חייב להגיע גבוה נוסף, יונתן בכושר שיא אומנם אבל בגיל 37 וגם אף פעם הוא לא שמר, חסר גם 3 לספסל.
    דוידי אני רואה הביא מספרים יפים מאוד בלאומית, בן משה עם התקדמות עצומה אבל כאן זה לא גרינברג ואשדוד, סה״כ סגל פצצה, ישראלי וזרים, פשוט הוא קצר ברוטצייה.
    בן קרטר איכזב אותי אשתקד והציפיות ממנו גבוהות, הייתי מביא גבוה אחר.

15. כינוי כי הכח זהו כח

מסכים עם זה שלנס ציונה לא יזיק עוד איזה גבוה (משהו יותר טוב מפיטשון שהיה...)
    קררה 3 קלאסי ובנס ציונה מחזיקים ממנו מאוד והוא בין השחקנים הראשונים שרצו להמשיך איתם העונה.
    עקרונית מבחינת ספסל לעמדת הרכז המחליפים הם עבו ולימונד כשלימונד יכול להיכנס גם לעמדה 2, לעמדה 2 אחרי לימונד יש את קורנליוס.
    את טל דן קשה לי להאמין שנראה בעמדה 3 יותר מדי כי אם גרינברג ירצה הרכב מאוד גבוה הוא יכול ללכת על לוי ב-3 (בירושלים לפרקים זה היה לא רע ועם גרינברג אני מאמין שזה יראה יותר טוב) עם שני הזרים הגבוהים צ'יטהאם וג'ורדן מרפי
    מאמין שקררה יהיה בעיקר המחליף לעמדה 3 וטל דן יהיה המחליף לעמדה 4 אין מחליף לעמדה 5.
    אני אחזק מה שכתבת הייתי מביא גבוה, כרגע אין לי מישהו בראש שיכול כרגע לשחק שם ב-5.

בנוגע לאילת עוד לא הייתי קובר את בן קרטר כדאי לתת לו עוד אקסטרה צ'אנס ובנוגע לעידו דוידי הנתון שהכי מושך אותי זה שהוא היה קולע ב-41.5% לשלוש
    יהיה מעניין על הסגל הישראלי יש הימור כי חוץ מיונתן הוא די צעיר + קרטר.
    מעניין שאתה שם את רוינה ב-4 במקום שולדבראנד/קרטר אישית אני חושב שאין לו מקום מחוץ לעמדה 5.

מצב נושא:
הנושא נעול.