גביע המדינה 23/24 - באר שבע נגד מכבי פ"ת בגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏20/9/22.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין לי מושג על מה מדובר למען האמת, אבל נטו מהתיאור - נפילה עשויה להיות טעות בלתי נשלטת שנובעת מגורם שלישי, נגיד שחקן של מכבי חיפה שמפיך שחקן של ריינה שנופל על קינדה (סתם לדוגמה).
    כאן שני המקרים המדוברים הם ניסיונות חטיפה כושלים שיצרו הכשלות ברורות. אני בכנות לא מבין באיזה עולם כל אחד מהמקרים הוא לא פנדל.

2. oranfu Member

שחקן ריינה נצמד אל קינדה, איבד שיווי משקל והפיל את קינדה ברחבה, לא היה עוד אף שחקן חיפה באזור.

אולי חוסר מזל מסויים מצד ריינה, אבל זה היה פנדל ברור.
    טעות שיפוט משמעותית שעברה בשקט מופתי.

3. alexshw Member

הדיחו את מכבי חיפה שנתיים רצוף מהגביע:
    מכבי ת"א - 1982/83(חצי גמר), 1983/84(שמינית גמר)
    בית"ר ירושלים - 1984/85(גמר), 1985/86(רבע גמר)
    הפועל ת"א - 2010/11(גמר), 2011/12(גמר)
    מכבי נתניה - 2022/23(רבע גמר), 2023/24(רבע גמר)

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/24
  4. Designer Member

ב"ש - נתניה
    נוף הגליל - מ. פ"ת

בהתאחדות מנגבים את הדמעות על אובדן הכנסות פוטנציאלים.

5. Butragueño מנהלים

לדעתי ב-10 שנים האחרונות רק פעמיים הקבוצה שהדיחה את מכבי ת"א לא זכתה בגביע (אא"ם ואנחנו 17/18).

6. Sturridge Member

אני מבין שמי שמדיחה את מת״א מקבלת את הדירוג שלה בהגרלות.

oranfu ו-Butragueño אוהבים את זה.
  7. הרצליה Member

אין יותר ניתוק מזה, כאילו נמצאים במדינה אחרת.
    הסיפור הזה מדהים אותי כל פעם מחדש.
    דיברו לפני תקופת האליפויות על עשור שחור ועל חזרה מהקרשים. שירים על זה שהיו בתחתית ועכשיו הם חוזרים לפיסגה מי ישמע חזרו מליגה ג'.
    רציתי מאוד שיקחו את האליפות ב-2021 אבל הדיבורים שהיו אז על אליפות היסטורית ומרגשת גרמו לי להקיא. דיבורים שהרחיקו לכת אפילו יותר מקרית שמונה ב-2012.
    התחתית שלהם והעשור השחור זה שלוש פעמים מקום 2, זכייה בגביע ועוד הופעה אחת בגמר והשתתפות באירופה בחלק גדול מאוד מהעונות מתוך ה"עשור השחור".
    בסדר, הייתה עונה אחת של פלייאוף תחתון.

גם אם אני מזיז הצידה את המועדונים הקטנים או הבינוניים ומשווה את הדבר הזה רק למועדונים כמו הפועל תל אביב או בית"ר ירושלים זה ניתוק שאין גדול ממנו.

טענתי בעבר וטוען גם היום. קחו את כל המועדונים בארץ מהעשור האחרון, יש רק 2 מועדונים (מכבי תל אביב והפועל באר שבע) שלא היו חותמים במקום על "עשור שחור" כזה.

אפשר להגדיר את התקופה הזו ככישלון מקצועי גדול, שום דבר מעבר לזה.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  8. Sturridge Member

ואלה בדיוק שני המועדונים היחידים בארץ שמשחקים כרגע עם חיפה באותו ענף, אז what’s your point?

מתנצל שלאוהדי חיפה יש סטנדרטים קצת יותר גבוהים מאוהדי מועדונים שרבים על פאקינג יוסי אבוקסיס.

Bluekipper ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הזכייה האחרונה שלה בגביע מכבי עברה רק קבוצות ליגת העל, כולל מכבי חיפה בחצי (בלי זרים, חיפה כן היו עם ולא הסכימו לדחות את המשחק עד שהם יחזרו) והפועל באר שבע (מחזיקת הגביע אז למיטב זכרוני) בסיבוב ח'. הגמר היה דרבי כזכור.

10. הרצליה Member

אה, הכל זה רק מה שקורה כרגע? כי לפני רגע דיברו פה על עשור שחור.
    במה אתם שונים מהפועל תל אביב או בית"ר ירושלים? שני מועדוני ענק לא פחות מהאימפריה מהכרמל.
    כשמדברים על "עשור שחור" צריך רק להזיז טיפה את הראש.
    למה רק מכבי תל אביב והפועל באר שבע ב"אותו ענף"?
    על בסיס מה ה"סטנדרטים" שלכם מבוססים? הבעלים הזקן שאתם רוצים לזרוק כבר למעלה מעשר שנים?

11. G.B7 ירוק עולה

הכל יחסי!.
    אני לא חושב שיש מישהו אחד שיכול להתווכח שהפועל ת"א ובית"ר ירושלים לא בתקופה שחורה מאוד (כבר יותר מעשור), וכן הם גם מועדוני ענק בסדר גודל ישראלי, אבל זה שיש קבוצות "שסובלות יותר" אומר שאני לא סבלתי?

מותר לי לקרוא לעשור שבו ראיתי את היריבה השנואה עליי ביותר חוגגת עליי משחק אחרי משחק כמעט, שחור? מותר לי לקרוא לעשור שבו היריבה השנואה עליי מובילה עליי בהפרש של 100 נקודות (גם שאני במקום השני), שחור?.... מותר לי לקרוא לעשור שבו ראיתי את היריבה העירונית (שהייתה כלום ושום דבר) לא מפסידה לי במשך רצף בלתי נסבל של משחקים, שחור?.... מותר לי לקרוא לעשור שבו לפחות כמעט כל עונה נפתחת עם ציפיות גבוהות ובמחזור ה-5 כבר אתה מבין שנגמרה העונה? אפשר לתת עוד דוגמאות בשפע שימחישו את העשור הרע שמכבי חיפה עברה וכן יש עוד קבוצות שעברו וממשיכות לעבור משברים.

לא בהכרח צריך להסתכל רק למועדני הענק, זה שמכבי הרצליה הייתה פעם בליגת העל והדרדרה עד ליגה א' (כולל מחשבות על התפרקות) אומר שהעשור שלכם (או כמות השנים בשפל) לא היה שחור?
    איך תרגיש אם אוהדי הפועל ירושלים המקורית יגידו "איך אתה מעז להתלונן על תקופה כל כך שחורה בזמן שאנחנו התפרקנו בפועל ולא קיימים יותר, אתם בסה"כ ירדתם לליגה א', לי פירקו את הקבוצה בפועל".

12. הרצליה Member

הכל יחסי למה? אני מדבר על מועדונים שהיו לא מזמן בדיוק איפה שאתם היום.
    מותר לך לקרוא איך שאתה רוצה למה שאתה רוצה, מותר לי לא להסכים עם אף מילה.
    אף אחד לא טען לרגע שהיו למכבי חיפה שנים מוצלחת אבל היציאה מהפרופורציות האלה, היא בלתי נסבלת.
    להציג אליפות של מועדון שזכה ב7 אליפויות בעשר שנים שקדמו לזה כהיסטורית ומרגשת זה ניתוק חסר היגיון.
    ולא, אני לא חושב שההגדרה "עשור שחור" קשורה באיזשהו אופן למה שקרה למכבי חיפה בשנים האלה.
    חוסר הצלחה מקצועי כן, אסור שחור לא.
    אפשר לפעמים לרדת ממגדל השן של האימפריה ולקבל את זה שאי אפשר לזכות בכל התארים בכל שנה ויש תקופות פחות טובות, את התקופה הפחות טובה שלכם כולם היו קונים.

מכבי הרצליה ממש לא רלוונטית לדיון הזה, כי היא לא אחוז אחד מהעוצמה של המועדונים שאני מתכוון אליהם, ואם כבר הזיכרו פה "ענף אחר" זה בהחלט ענף אחר.
    אם בכוח צריך להזכיר את מכבי הרצליה אז מה שקרה למכבי חיפה ב"עשור השחור" זה כאילו שבמשך שנים מכבי הרצליה של תחילת שנות האלפיים שידרה ללאומית אחרי שנים בליגה הראשונה לא הייתה מצליחה לעלות לליגת העל. ירידה לליגה א' וקורונה שמנעה ירידה לליגה ב' זה קצת יותר מזה, הרבה יותר מזה.

לגבי הנקודה האחרונה שלך אני אפילו אגדיל את קו המחשבה ואחזק אותו, אני מסתכל על הפועל ירושלים שהזכרת והפועל אשקלון מהצד ורואה איך מועדונים שהיו בדרג שלנו או גדולים מזה נעלמו לחלוטין וחושב שזה יכול לקרות לי בכל רגע.
    אז אם אתה רואה הפסד בדרבי או מקום 2 ללא מאבק אליפות כגרוע מכל(ספורטיבית כמובן), יש מצב שיהיו לך ולשאר אוהדי מכבי חיפה הפתעות בעתיד.

13. Raulito Madridista

לדעתי שני המשחקים ברבע גמר הגביע מייצגים הרבה יותר טוב את 'שתי הגדולות' בכדורגל הישראלי מאשר 'ההצלחה באירופה'. שני מאמנים שקצת הורסים לקבוצות שלהם בזמן האחרון. מה גם ששתיהן פגשו יריבה במשבר. למכבי חיפה יש עוד קללה עם הגביע אם היא לא זכתה עם ברק בכר שניפצה כל תקרה אפשרית וכנ"ל גם הקבוצה המדהימה של אברם גרנט, לגבי מכבי תל אביב זה מוזר מאוד, שוער שחלם. אשמח אם אליניב ברדה יסיים את השנה הזו עם גביע. מה שכן קשה לי להגיד שמסאי דגו ואני באמת מחבב אותו - באמת ראוי להמשיך. זה הכל ביחד. אפשר לאבד אליפות אבל כל כך מהר הפער צמח שוב פעם...

14. G.B7 ירוק עולה

מי הציג את הדברים כהיסטוריה מרגשת?
    כל אליפות היא מרגשת גם השלישית ברצף וגם המאה ברצף אבל בטח ובטח אחרי עשור עם הישג אחד (גביע) שזה מגיע זה מרגש יותר, אז כן היו דמעות לאוהדים ביציע באליפות הראשונה של בכר וואלה זה לא זיוף.

אני לא מבין את הטיעון של "את התקופה הפחות טובה שלכם כולם היו קונים", זה בדיוק היחסיות שאני מדבר עלייה, בשביל הרוב המוחלט של קבוצות הליגה גם עונה של מקום 4 זה הישג לא פחות ממדהים. אבל מה "שטוב" לבערך 9 קבוצות בליגה לא טוב בכלל לעוד 3-5 קבוצות בליגה.

וגם למה את קובע שהפסדים בדרבי או מקום 2 זה הגרוע מכל ? אף אחד לא אמר שזה הגרוע מכל (אפשר גם לרדת ליגה, אפשר גם להתבזות ואפשר גם להתרפק). אמרנו שזה גרוע, ואני ותכלס אף אחד לא ירצה לקבל משהו גרוע בטח שיש כל כך הרבה סיבות לא להיות גרוע.

הבאת את ההשוואה של מכבי חיפה להפועל ת"א ובית"ר אז אני נתתי השוואה של מכבי הרצליה להפועל ירושלים ואתה הוספת את אשקלון.
    בסופו של דבר הכל יחסי, בשביל אוהדי הפועל ת"א ובית"ר עשור כמו שעברנו זה ברכה, ובשביל אוהדי הפועל ירושלים שהתפרקו או אשקלון שהתפרקו השפל שלכם הוא לא כזה נורא.
    אתה יכול להסכים עם הטיעון ש- "השפל שלכם לא היה כזה נורא?"
    וכן ברור לכולם שלרדת ליגה או להיות בתחתית זה לא לסיים מקום 2 (אבל בפועל זה גם כישלון למכבי חיפה, ועשור של כישלונות לפחות בעייני הוא עשור שחור).
    וזה הרבה מעבר רק ל-"לסיים מקום 2" כי זה עלול לתת תחושה שעוד נאבקנו על משהו.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

משטרת הרגשות בפעולה.
    נעזוב רגע בצד שבית"ר אף לא באמת הייתה בלופ הזה של ה-גדולות בעיני (הישגית הם עם משמעותית פחות תארים משלוש האחרות), ושהפועל צנחה בכל מובן בתהליך ארוך, לכל אוהד של כל קבוצה יכולה להיות פרופורציה אחרת ותפיסת מציאות שונה.
    עבור מכבי חיפה, מועדון עם בעלים יציב ומוצלח, שנמצא בצמרת הכדורגל הישראלי בקביעות תחתיו, עם הכי הרבה אליפויות בעשורים האחרונים, עונה עם פלייאוף תחתון זה אסון, ועשור שחון זו זו קטסטרופה שראויה לשם עשור שחור מצד אוהדיה. אז מה אם הפועל (מועדון לא יציב כבר 40 שנה, עם ניהול מזוויע) קרסה הרבה יותר, ואז מה אם בית"ר (מועדון שמסורתית מושך אנשים קפריזים וידע תקופות זוהר נקודתיות עם אחד מגדולי השחקנים בכל הזמנים בישראל ותחת מיליארדר מפוקפק) גם בשכונה הזו?

כמו שאוהד של ריאל מדריד תופס הישגים שונה מאוהד של אלאבס, כך אוהד של מכבי חיפה תופס את זה אחרת מאוהד של מכבי הרצליה, או הפועל תל אביב, או ספרטק חיפה.

וכאחד שחווה תחושות דומות - כשהזרקור תמידית עליך ואתה מפשל שוב ושוב והופך לבדיחה, אז ההישג שסוף סוף מגיע אכן מרגיש היסטורי ומיוחד. יש רק שני מועדונים בליגה כרגע שהם פייבוריטים תמידיים כבר 30 שנה, וזה לא קל, הרבה יותר קל להתאכזב מאשר להרגיש מסופק. המועדון היחיד שעשה קולות של רוצה להפוך לכזה הוא הפועל באר שבע, ועל כך כל הכבוד.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 96)

1. nadav16