ברצלונה 2017/18:: דאבל ופרידה מאינייסטה; האם גריזמן יצטרף?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏28/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

את תיאגו היא לא שחררה, הוא בחר לעזוב. גם אלכסיס לא הסכים להיות מחליף ראשון לשלישייה ההתקפית, ופדרו נראה לי פשוט מיצה את עצמו בברצלונה.
    עם כל ההתנהלות המוזרה של ברצלונה היא לדעתי עדיין פייבוריטית לזכות באליפות ספרד. לגביי הצ'מפיונס זה אפשרי אבל לא ממש ניתן לדעת.
    זה פחות או יותר הסגל שזכה בו לפני 3 שנים.

2. Raulito Madridista

איך זה הסגל שזכה בו לפני שלוש שנים אם במקום ניימאר יש את דמבלה, אם אינייסטה הזדקן בעוד שלוש שנים ופיקה ובוסקטס אחרי עשור של יציבות מראים סימני שחיקה? מה גם שריאל מדריד טובה יותר ופאריס סן-ז'רמן טובות יותר וכנראה גם האנגליות. אני ממש לא חושב שבארסה פייבוריטית לזכייה באליפות, היא עולה על ריאל מדריד רק באיכות מקדימה. אני באמת תוהה איך יש להם את החוצפה לזלזל ככה במיליוני אוהדים ולא להביא עוד שחקן הגנה ובעיקר קשר. את סרי היה אפשר להחתים בכסף ששולם על פאוליניו וגם את די-מאריה כן אפשר היה לצרף או דרקסלר. אגב, ליברפול מיהרה להכחיש את מה שאמרו בבארסה על קוטיניו. מי שרוצה עוד להחכים על ההנהלה פח של בארסה - שיכנס לפייסבוק של בארסה-מאניה ויקרא את מה שכתב שי פל מנהל אתר האוהדים.

לגבי הטענות שעלו כאן לגבי בארסה, את צ'אבי הצליחו להחזיק בקבוצה לעוד עונה אחת וזה היה קריטי בטרבל. אם בשנים עברו נראה שכל החלטה גבולית למשל הייתה בינגו אולי חוץ מלהיפטר מאטו, ואני מדבר על להמר על בוסקטס במקום טורה שנמכר, לא לתת צ'אנס לזאמברוטה אלא ללכת על אלבס, להיפרד מרונאלדיניו האהוב כשהתמקד רק בזונות ובים - בשנים האחרונות בארסה נופלת. הייתה חייבת לתת לססק לשחק יותר, סנדרו היה בטח מסכים להיות חילוף בקבוצה והיא פספסה גם את נוליטו ועוד שחקנים. הזריקת זין לגבי שחקני ההגנה חוץ מאומטיטי הייתה כבר זמן רב.

3. yonmu Member

אני לא מסכים שהמצב של ברצלונה כל כך בקרשים.
    המצב בשער יציב. אם סמדו ישתלב יש להם רביעיית הגנה טובה, וגם הגיבויים - מסצ'רנו, דין, וידאל - לא רעים בכלל.
    הקישור בסימן שאלה בגלל פאוליניו, אבל אחרי כל הביקורת - מדובר בשחקן הרכב בנבחרת ברזיל. השתלבות שלו ושל דמבלה ובארסה עשויה להיות חזקה יותר מזו של העונה שעברה. ואחרי הכל, זו של העונה שעברה היתה רחוקה משחק אחד מאליפות ועשתה את הקמבק הכי מרשים שליגת האלופות ראתה. מסי וסוארז עדיין שם.

4. RubberSoul Member

תיאגו עזב כי שמו לו סעיף שחרור שבהתאם למשחקים ששיחק ירד, אבל בכל מקרה נמכר כדי לממן את ניימאר. אלכסיס עזב כדי לממן את סוארס. וזה רק קצה הקרחון.

5. yonmu Member

פברגאס ותיאגו היו בסגל ליום שאחרי צ'אבי ואינייסטה. מדובר כאן אולי בארבעת הקשרים המרכזיים הטובים בעולם (בתקופות מסוימות).
    כרגע בארסה ביום שאחרי צ'אבי ואינייסטה, ולפחות בעונה האחרונה הן פברגאס והן תיאגו היו שווים הרכב אם הם היו נשארים שם. זו הפקרות.

להביא את ניימאר במקום סאנצ'ז ופדרו זה מילא. להיתקע בלי מחליפים, למכור את ניימאר לפני שיש לו תחליף - כל מה שקרה שם מגוחך.

6. Raulito Madridista

מצטער שאני לא שותף לכל ה-'קאמבק המדהים בהיסטוריה של ליגת האלופות'. בארסה גם הייתה לא טובה נגד יובה בשני המשחקים. עצם זה שהאליפות הוכרעה רק במחזור האחרון זה הפוקס האמיתי כאן, ריאל מדריד הייתה טובה יותר ובברנבאו כמעט ניצחה את המשחק בעשרה שחקנים, אבל נעזוב. המחליפים של בארסה הם 'לא רעים' ביום טוב, אבל זה לא מספיק. אתה לא רוצה לצאת למלחמה עם אף-אחד מהם, להגיע למשחק קשה. ההתקפה תבקיע אבל שאר העמדות בעייתיות. בארסה צריכה מגן מהטופ, זה לא מספיק שיהיה שם שחקן טוב.
    כמו שאני רואה את הדברים אגב, תיאגו קיבל הצעה קוסמת באמת מפפ שהיה אגדה עבורו, ובאיירן מינכן אז הייתה הקבוצה הטובה בעולם. ססק הוא כביכול האבידה, עליו כן היה אפשר לשמור, אבל מוריניו פיתה אותו. בכל מקרה כשססק היה בבארסה אף-אחד לא חשב שהוא כזה קראק.

7. סיונרה Member

@Raulito אתה יכול להפרד מהטון המזלזל בהודעות שלך.
    זאת דעתי, תסכים או לא. אתה יותר מדי בהשפעת המארקה והפסטיבלים סביב ריאל ומתעלם מהעובדה שהפערים בין הקבוצות לא כאלה גדולים. ברצלונה ניצחה בברנבאו השנה בלי ניימאר. הם פשוט היו קצת בהלם ממה שקרה, אבל כשהכל יסתדר אז הם לא קבוצה פחות טובה מאיתנו, ובסוף התקפה מנצחת משחקים.
    האימפוטנציה של ריאל תאבד עוד הרבה נקודות שמסי וסוארז יביאו לברצלונה. אני באמת חושב שהם פייבוריטים לאליפות.

8. yonmu Member

בארסה התפרקה מול יובה במשחק הראשון. המשחק השני היה לפרוטוקול ובכל זאת די שקול.
    מול פסז' - תתעלם מהעובדות כמה שבא לך - בארסה עשתה את הקמבק הכי מרשים שהיה. הבארסה הזאת איבדה את ניימאר והרוויחה את דמבלה, פאוליניו וסמדו. אתה כל כך בטוח שהיא נחלשה? אתה כל כך בטוח שריאל העונה - בלי חאמס ומוראטה - התחזקה? שיהיה לך בכיף. לי זה לא נראה כזה פשוט.

ססק היה 'קראק' עוד מהימים שלו בארסנל. זה שבבארסה הוא נתקע בין צ'אבי לאינייסטה לא הופך אותו לפחות כזה. בבארסה בנו עליו ליום שאחרי צ'אבי, אבל נפרדו ממנו לפני שנפרדו מצ'אבי. אותו כנ"ל קרה עם תיאגו, ואם לאחד מהם היה ברור שבעונה הבאה הוא הופך לשחקן הרכב זה לא היה קורה. היום הם שווים הרכב בבארסה (פברגאס אולי לא לגמרי).

9. Raulito Madridista

חלילה לא מזלזל(ואני מאוד אוהב את המארקה אסל יחד עם זאת מבקר את הקבוצה כשצריך, תיזכר בתקופה המחורבנת אשתקד: ינואר עד מרץ). אני פשוט זוכר את חילוקי הדיעות שלך גם בעונה שעברה שהייתה ענקית. קצת יותר ריספקט מצידך לקבוצה לא יזיק. הדרך לתארים תמיד ארוכה וקשה. גם אני לא שלם עם ההתקפה אבל בארסה בכאוס וקשה שלא לראות את זה. ההנהלה, אפילו מסי לא האריך חוזה רשמית. ריאל נחלשה מעט התקפית. והפכת את סמדו כבר לדני אלבס. פאוליניו מבחינתי זה כלום.
    הקאמבק של בארסה עמוס בחרא של שופטים. ואתה לא יכול כל פעם להיות מובס בחוץ ולא להופיע ואז להאמין ברמונטדת הקאמפ-נואו.

ססק לא הוערך נכון בבארסה בזמנו, זוהי דעתי. צ'אבי היה חשוב לטרבל כך שאסור היה לוותר עליו. את תיאגו לא היה אפשרי לשמור.

10. Civil Anti Madridista

אתה פותח תיבת פנדורה שתשאב את כולנו. אוהד של מדריד ידבר על שיפוט בשירות ברצלונה אחרי העונה שעברה? זה מצריך הרבה אומץ או חוסר מודעות עצמית לאירועים שהובילו את העונה שעברה להסתיים בצורה שהסתיימה (ואני בכוונה לא עונה בהרחבה, בוא לא נהרוס את הדיון)

לגביי הסגל - עד עכשיו לא ראינו כלום מהרכש שהגיע בקיץ, אין ספק שהשמיכה קצרה ובעמדת הקישור יש לפחות שניים-שלושה שחקנים שלא שווים את החולצה. ואלוורדה בוודאי ציפה להרבה יותר אבל זה מה יש ותירוצים לא יעזרו, הוא נאלץ לאכול את מה שההנהלה הזניחה בעונות האחרונות ועדיין יימדד בתוצאות.

11. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/09/06/15046947416827.Xxx

אינייסטה מכחיש את הדיווח של ברתומאו על חוזה חדש. הנשיא אמר והוסיף סימן קריאה שאינייסטה סיכם על הארכת חוזהו בבארסה אולם אינייסטה אמר בקלות לעיתונאים - "זה לא נכון", ופתח מחדש את תיבת פנדורה והעלה את הספקולציות. בנבחרת אינייסטה עדיין שחקן מאוד משמעותי, הוא פתח בהרכב בצמד המשחקים ושיחק 72 דק' נגד איטליה ומשחק מלא נגד ליכטנשטיין והתקבל באהבה ע"י הקהל. אינייסטה, כך נכתב בכתבה, תוהה האם במועדון באמת רוצים אותו, לא שקט לגבי הנסיגה במעמדו ויש לו בטן מלאה על מה שקורה ואיך שהמועדון מתנהל אבל הוא לא יכול להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה.

12. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1308182.Xxx

קצת נחת בבארסה. לראשונה מזה 17 חודשים, איי-שם במחזור ה-32 בעונת 2015/16 - ברצלונה מובילה בפער של 4 נק' על פני היריבה הגדולה ריאל מדריד, ואחרי ניצחון נהדר של 5:0 בדרבי על אספניול עם שלושער של מסי - בקטלוניה יכולים לחייך וגם בתקשורת מפרגנים. נכתב שם על טביעת היד של המאמן ואלוורדה ועל כך שהמועדון הצליח לשים בצד את הקיץ הלא פשוט. אגב, שימו לב לשיא חביב של ואלוורדה: אמנם בארסה פתחה בעבר 17 פעמים את העונה עם שלושה נצחונות בשלושת המחזורים הראשונים, אך יש לה כעת הפרש שערים 9:0(היחידה שלא ספגה שער, ורק סוסיאדד כבשה יותר ממנה) - הטוב ביותר מאז עונת האליפות הראשונה שלה ב-1928/29.

13. Civil Anti Madridista

בשורות רעות - דמבלה בחוץ לשלושה-ארבעה חודשים.

14. optimus Member

מזל רע נקווה שיחזור מהר מהצפוי.
    כנראה שנמשיך לראות תלות מוחלטת במסי כשסוארס לא מתפקד ודולפאו שהוא לא קרוב לגולר עם יכולת בינונית מינוס. כעת וולוארדה לא יוכל להתעלם מאלקסר והגיע הזמן שהוא ייתן לו הזדמנות לשחק חלוץ 9 ולא ישים אותו באגפים, שם הוא באותה יכולת כמו של וידאל. כמו כן ההצבה של מסי במרכז-ימין שהסיטה קצת את סוארס לאגף פגעה בסוארס שגם ככה בכושר פח וכנראה סוחב גם מיני פציעה. ותלונה אחרונה זה ההצבה של רוברטו בהגנה, זה הרגל מגונה שוולוארדה צריך להיפטר ממנו יש לנו את וידאל וסמדו וזה צריך להספיק.
    עכשיו לנק' הטובות שהן השיתוף של דניס ורוברטו(רק לא בהגנה, תודה),המשחק לחץ שהשתפר משמעותית וייצוב ההגנה (קרדיט גם לסמדו).

דבר אחרון, וולוארדה צריך למצוא דרך לשמור על מסי כך שהוא יגיע לשלבים המכריעים רענן כי עד עכשיו הוא ביחד עם אומטיטי שיחקו הכי הרבה דק'.

15. Raulito Madridista

סוארס שחקן כל-כך גדול שזה עניין של זמן עד שהוא יחזור לכושר משחק. דאולפאו לדעתי טוב יותר כגיבוי ממה שהיה לבארסה בעונה שעברה ופתיחת העונה הזו מראה המון מקום לאופטימיות - בטח כשהיום הפער מריאל מדריד צפוי לגדול ולגדול ולגדול(לא רואה אותנו מנצחים באנואטה). אולי צריך לנסות להכניס את אלקסר לעניינים ולשחק במערך היהלום עם מסי(במשחקים גמורים ולא צמודים הוא חייב לנוח, לא בושה להחליף אותו בדקה ה-60, מסי אינטיליגנט) מתחת לשני חלוצים. לגבי דמבלה - מזל נאחס, אבל גם ניימאר לא היה טוב בעונת הבכורה למשל. זה שחקן שהביאו לעשר שנים.

מצב נושא:
הנושא נעול.