ברצלונה- איך יוצאים לתקופה טובה יותר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י לירן, ‏3/6/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברצלונה- שם ענק של מועדון עם היסטוריה נהדרת.

היסטוריה אמרתי... ההווה של הקבוצה ממש לא מוסיף לקבוצההזאת כבוד וכבר כמה שנים לא רק שאין אליפות הקבוצה פשוט לא מתפקדת בליגה במיוחד העונה שברצלונה הייתה כבר נגיעה מהקו האדום, ברצלונה התאוששה בזמן האחרון ואולי בכל זאת למרות העונה הגרועה נראה אותה עונה הבאה בגביע אופ"א יחד עם הפועל רמת גן.
    אבל זאת סתם נחמת עניים, מועדון ענק כמו ברצלונה לא יכול להרשות לעצמו להסתפק רק בגביע אופ"א (ועדיין כמובן גם זה לא בטוח), משהו שם מסריח, משהו שם לא דופק. סגל טוב אולי יש אבל ברצלונה צריכה להתרענן ולשחרר מספר שחקנים ולבנות לעצמה תדמית חדשה כדי להתחיל בדרך חדשה.

הצד ההתקפי של הקבוצה דווקא בסדר לדעתי ומה שצריך ריענון דחוף זה ההגנה. עם כל הכבוד שיש לי לפרנק דה בור בבארסה צריכים לשחרר אותו (שיבוא לצ'לסי) ולהביא בלם עם שם גדול, שישלמו קצת סכומי עתק. גם מגן ימני ומגן שמאלי לא יזיקו. וכמובן שוער... בונאנו כמה שהוא בסדר זה גם לא מספיק וברצלונה צריכים שוער טוב ויציב מישהו כמו ווסטרבלד למשל.

אז בקיץ אם תראו את ברצלונה מתחזקת שוב פעם רק בהתקפה, תזכרו מה אני אומר היא תעשה עוד עונה רעה ביותר. אם היא תתחזק בהגנה אני מאמין שנראה את בארסה שכולנו רוצים לראות.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד אחד בארסה צריכה לעשות מהפיכה..מצד שני כל שנה יש לה מהיפכה וזה עושה המון בעיות עד שהשחקנים מתרגלים אחד לשני..
    מה שאהתי פעם בבארסה שהיה לה שלד של שחקנים ששיחקו הרבה זמן ביחד..
    בקיצור צריך לקנות כמה ספרדים צעירים וטובים והרבה שחקנים טובים בהגנה..מקס למשל יכול להיות רעיון טוב..שמעתי שגם גדי ברומר מסיים חוזה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

3. Fernando Cavenaghi Member

דבר ראשון דה בור הוא החלק החזק בגנה של בארסה, אפשר לשחרר קודם את רייזיכר, קריסטונבל ואנדרסון. למרות שבארסה כבר מתכננת לקנות את קיבו מאיאקס, בלם שלמרות הגיל כבר מנוסה ומאוד מאוד מוכשר. שילוב בין דה בור לקיבו בהגנה יכול להיות דבר מעולה לטעמי, שחקן מנוסה מאוד ועדיין מעולה ליד העתיד של ההגנה, למרות שאיאקס ידרשו לא מעט בשביל לתת את הרומני המוכשר.
    ואני מניח ששכחת את פויול, מגן ימני מהטובים באירופה, ושחקן בית נפלא, אז רק עמדת המגן השמאלי דורשת חיזוק. אני אישית הייתי רוצה לראות את פרנצסקו קוקו, אני מאוד נהניתי לראות אותו בתקופה הקצרה בבארסה.

העמדה הכי חלשה של בארסה היא השער, ואן חאל התעקש לפתוח עם בונאנו שפשוט לא מספיק לרמה הזאת ועם אנקה, שאני לא מבין איך הגיע בכלל.
    למרות שהשוער השלישי (ברח לי השם, בחור ספרדי שגדל בבארסה) מעולה הוא צריך טיפה זמן ספסל, רצוי כשבהרכב יש שוער ברמה הכי גבוהה. בארסה חייבת שוער ברמה הכי גבוהה, אני הייתי ממליץ על דודק, שעומד לעזוב כנראה את ליברפול בעזרתו האדיבה של הוייה.

הקישור של בארסה הוא עמדה סופר חזקה, בל לא תמיד ברור לי הרכב הפותח שאנטיץ בוחר, טיפה יותר זמן על הדשא למנדייטה וריקלמה ונראה בארסה הבה יותר טובה.

ואחרונה, ההתקפה, למרות השם הגדול והשם הנמוך קלייברט וסביולה לא ממש מספקים את זה, הם מסיימים עונה עם כמות שערים של חלוץ מוביל אחד, אז למרות כמה שאני רוצה לראות את קאבאנגי בקאמפ נואו אני חייב להגיד שבארסה חייבת חלוץ סופרסטאר במקום סביולה, אחד שיסתדר יותר טוב ברחבה ויבקיע לפחות פי שלושה (כ30 שערים בעונה). סיסה נראה לי בנתיים אופציה מעולה, אולי לא לעונה הראשונה, שהוא יסיים לדעתי עם 20 שערים אבל בעוד שתי עונות יהיה בבארסה חלוץ ענק.

וכמובן, אבל לזה כבר דואגים, גאספארט יקירי.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אם הם רוצים שוער ..אוואט פנוי להצעות...
    הם אכן צריכים לשפץ את ההגנה הגרועה שלהם בייחוד השוער,המגן השמאלי ובלם נוסף..לא יזיק גם קשר אחורי חדש..
    אם אני גם לא טועה לא ממש נתנו הזדמנות לקריסטנבל אז אולי כדי שיתנו לו כי בזמנו הוא נחשב לשחקן טוב.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בנצור... חלוץ במקום סאביולה?? אתה צוחק אני בטוח.....

ונסטה... קשר אחורי אני לא בטוח שצריך כי יש את צ'אבי וקוקו וגם טיאגו מוטה שיכול לשחק שם והוא שחקן מצויין.

6. Fernando Cavenaghi Member

כן, חלוץ במקום סביולה.
    אני יודע שאני אחטוף מכות מסביולה שכותב בפוום 0ובמקרה לומד איתי :wink: )

אבל סביולה לא מספק את זה, אתמול הוא הבקיע את השער ה11 שלו העונה, ובארסה צריכה חלוץ שיבקיע את השער ה30 העונה, במיוחד כשהם משחקים עד הרבע גמר של ליגת האלופות. סביולה אולי יהפוך תוך כמה שנים לחלוץ ענק אבל בנתיים הוא לא מתאים לבארסה.

והדבר האחרון שבארסה צריכה הוא קשר אחורי, אם ראית משחקים היית שם לב שיעש לה מישהו שיארגן את המשחק, שימסור מסירות גאוניות, וסתם יוריד את הלחץ במרכז המגרש. צאבי עשה את העבודה הזאת מעולה העונה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סאביולה הוא בסך הכל בין 19-20 הוא הולך להיות חלוץ בין הטובים ולשחקק אותו זאת טיפשות מדרגה ראשונה.

בקשר לצ'אבי זה ברור שהמפתחות צריכות להיות אצלו בשנים הקרובות, הוא נתן עונה מצויינת מהבחינה האישית שלו ואני מאמין שעוד כמה שנים נראה אותו כקשר האחורי הטוב בעולם.

8. שגיא Guest

אתה אומר שטויות בנצור.
    לדעתי השילוב בין סביולה לקלייברט, וכבר ראינו זאת העונה, יכול להיות מצויין.
    כשיש לך חלוץ פיזי, בעל נגיחה טובה, ויש לך לידו, או מאחוריו לעיתים, חלוץ קטן, מהיר, שיכול להתגבר על כל הגנה באירופה (ע"ע אינטר, אחד ממשחקי השיא שלו), זה פשוט שילוב קטלני, אם רק יודעים לשלב בינהם נכון.
    הרי קלייברט בקלות יכול למשוך אחריו מגן מעט לאחור, והמרכז נפתח לסביולה, כל מה שנותר לו הוא להיכנס, צריך לדעת מה לעשות, איך להציב אותם, ואיזה הוראות לתת להם, אני עדיין חושב שבייחד הם צמד חלוצים מצויין.

וכפי שכבר נאמר, בלם בלם בלם! חייבים בלם בעל שיעור קומה, וכמובן שוער עם מעמד בלתי מעורער.
    בלם ושוער יכולים להפוך את בארסה לקבוצה מצויינת, שתחזור להיאבק על תואר האליפות בספרד.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

רשימת קניות לבארסה
    שוער:דחוף...אולי פריי אולי פליצולי ואולי אביאטי שנדחק קצת ע"י דידה..
    מגן שמאל:קוקו היה מצויין בעמדה הזאת..אין לי כרגע יותר מדי רעיונות..אולי לנסות להוריד את אוברמארס ולראות איך הוא מסתדר..תציעו אתם מישהו..
    בלם:חייב דחוף!!קודם כל אפשר להעיף את רייזחר ולתת קצת יותר צאנסים לקריסטונבל חוץ מזה קיבו נשמע רעיון טוב..ואולי גם אג'ופור שמתפנה מחיפה[אם שום בפנא..הכל אפשר.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ]
    אנדי ואן דר מיידה-נראה לי מתאים כמו כפפה!
    פרננדו מוריינטס..בארסה צריכה יותר משני חלוצים..ודני כבר מעבר לשיא..

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני כמובן מסכים עם שגיא שהחוד הקיים הוא מספיק טוב בשביל להלחם על כל התארים באירופה.

ואסור בשום אופן להוריד את אוברמארס לשחק קצת יותר אחורה, הוא לא יהיה אפקטיבי שם. אוברמארס הכי טוב איפה שהוא צריך להיות- קיצוני.
    וקריסטנבל כבר התגלה כעוד פלופ וצריך להעיף אותו אם לא אז לשמור אותו בספסל ולהביא איזה קיבו או.... לא עולה לי מישהו. מקסס גם יהיה מצויין.

11. Fernando Cavenaghi Member

דבר ראשון יש הבדל בין לשחרר את סביולה לבין מכירה שלו, שתביא הרבה כסף, רצוי עם אחוזים מהמכירה הבאה.
    וקלייברט לא ממש יודע לשלב נכון בינו לבין סביולה, אולי אם קלייברט היה משחרר יותר נכון את הכדורים, או אם סביולה היה עובד טיפה יותר על החלק הפיזי שלו אפשר היה לראות חמישים שערים כל עונה תוצרת הזוג הזה, אבל כרגע אני לא רואה את זה קורה.

12. Shishlik Member

אתה לא רואה את זה קורה בגלל שלהזכירך סביולה כמעט ולא שיחק העונה!
    בגלל ואן חל ששיחק איתו בתור מחליף וכשפתח איתו בהרכב זה היה רק בקאמפ...
    לעומת זאת שאטניץ' בא ראו את סביולה האמיתי! שמאז הוא לא מפסיק לכבוש...
    אטניץ' העניק לסאביולה ביטחון דבר חשוב מאוד במיוחד לשחקן צעיר ומוכשר כמו סביולה...
    וכנראה בארסה תתחזק בשוער מהדרג הראשון...
    מי ששיחק ב cm (בעיקר 3) זוכר את פטר צ'ך.....
    כן זהו פטר צ'ק, שוערה הצ'כי בן ה-21 של ראן הצרפתית, שהגיע אליה מספרטה פראג...
    שחקן טוב מאוד שבלט בנבחרת הצעירה של צ'כיה באליפות אירופה עד גיל 21, וכיום הוא נמנה על סגל הנבחרת הבוגרת!!!

13. Fernando Cavenaghi Member

ועדיין אתה לא יכול להשוות את סביולה לשמות הגדולים, שמסיימים עונה עם מינימום 25 שערים.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם אנטיץ' היה פה כל העונה סביולה היה מגיע ל-30 שערים, וחכה חכה מה אתה ממהר.. הוא בן 20....

15. Fernando Cavenaghi Member

לא יודע, אני פשוט מתאכזב מזה שאמרו שהוא מגיע להיות מעולה, או שתוך שדנה הוא יהיה בלתי ניתן לעצירה, וזה לא מה שאני רואה.