בני יהודה-אוהב לא אוהב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏4/4/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בזמן האחרון אני נתקל ביותר ויותר אנשים שאומרים שבני יהודה היא הקבוצה השנואה עליהם ביותר..
    עכשיו השאלה שלי היא האם זה באמת נכון שיש כל כך הרבה שונאים לבני יהודה?
    ואם כן אז זה בגלל הקהל או גם בגלל הקבוצה עצמה?

אני אישית מאוד אוהב את בני יהודה[וכן הקהל שלה הוא מעצבן אבל גם של ביית"ר הוא כזה]
    ואני אוהב את מה שבני יהודה מסמלת-מלחמה[לפחות פעם זה היה ככה]

מי השחקן האהובשנוא עליכם בבני יהודה?

שלי זה חזי שירזי שמסמל בשבילי מלחמה ושכונה כמו מה שאני אוהב בבני יהודה..

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בני יהודה היא קבוצה שנואה עליי ביותר!!!!!

למה...?? הסבר בוגר אין לי ממש....

מה שאני יכול להגיד זה שזה גם בגלל האאוהדים הקופים שלהם שמתנהגים שוב ושוב כמו חיות בג'ונגל.

3. Roy Member

האמת היא שאני שונא את בני יהודה בדיוק בגלל הסיבות שלירן כתב.

בגלל התת רמה, בגלל האלימות, בגלל שחבורה של קופים חושבת שהם חוליגנים, בגלל העליהום על אוהדי הפועל, ובגלל אינתיפאדת האבנים והבלוקים שהלכה בשכונה בתחילת נובמבר

אז נכון שהם מוסיפים צבע לליגה, אבל יש גבול גם ל"צבעוניות" שלהם

אני יכול לחשוב על שני מחנות אוהדים שאוהבים את בני יהודה
    הראשון הוא מחנה אוהדי בית"ר ירושלים, שלא קשה להבין מדוע הוא מזדהה ומחבב את קבוצת בני יהודה. לא משימה קשה להבין מה המכנה המשותף בין שתי הקבוצות ובין שני מחנות האוהדים.
    גם לאוהדי מכבי ת"א אין סיבה מיוחדת לשנוא את בני יהודה (חוץ מה-0-2 העונה), להפך, לאחר מה שהם עשו לאוהדי הפועל, אני בטוח שאצל אוהדי מכבי השרופים שמורה פינה קטנה בלב לבני יהודה

4. *ירוקה לנצח* Member

בני יהודה? יחד עם בית"ר הקבוצה הכי שנואה עלי בליגה.
    כל השילוב הזה שקוראים לו בני יהודה עושה לי בחילה.
    המשחק השכונתי- בכל זאת זה קבוצה בליגת העל לא טורניר קט רגל באופקים!
    והקהל אויי הקהל אלו הם הקופים האמיתיים של הליגה ולא מכבי חיפה.
    פשוט קבוצה מעצבנת שכל שנה מצליחה להישאר בליגה בזכות הלוזריות של הקבוצות מסביבה.
    ונכון בני יהודה מייצגת מלחמה רק לא מהסוג הטוב- המחלמה על המגרש -אלא מהסוג של האינטיפדה שהולכת בארץ כבר איזה 3 שנים.
    מי אני הכי שונאת בבני יהודה? ללא ספק אלי אוחנה.

5. Don p1 Member

ובכן, אצלי התשובה הפוכה לגמרי.
    בני יהודה היא אחת הקבוצה היחידות בארץ שיש לי עליהם סימפטיה חוץ מאהבת חיי, בית"ר, כנראה בגלל הקרב בין שני המועדונים.

בני יהודה הוא אחד המועדונים היחידים בליגה שהנשמה באמת נשארה בו, תענוג היה לראות את הקבוצה עם ימיי ניקולאי וגם היום בלי יותר מידי כסף מצליחה לשרוד.

משהו אחת שאני לא מסכים איתו, זה התנהגות הקהל משהו שצריך לרסן מיד..

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא שזה מה שרועי רשם..זה שאוהדי ביית"ר אוהבים את בני יהודה..
    אבל זה גם נכון שבזמן האחרון כולם התחילו לשנוא את בני יהודה וכנראה שזה רק בגלל הקהל שלה[שאני מסכים שהוא אלים וחבל שיש קהל כזה] אבל בני יהודה היא עדיין הקבוצה מספר 2 שלי אחרי הירוקים..

7. AFC Member

סליחה? הקהל של בית"ר חוליגני כמו של בני יהודה?

אני כבר לא מוכן להבליג על הסטיגמה הזאת. אוהדי בית"ר בשנים האחרונות לא עשו שום דבר שמצדיק את המוניטין האכזרי שלהם. אולי בקבוק זכוכית אחת ליציע השני, כמה כסאות נשרפים - אבל תגידו את האמת, לא לכל קהל יש את החוליגנים שלו?

הקומץ של אוהדי בית"ר, למשל, הרבה פחות גרועים מכל אוהדי חיפה, שפרצו למגרש שנתיים ברציפות אבל ברוב חוצפתם שרים שירי הלל לאמיר רנד. הקומץ של אוהדי בית"ר הרבה פחות גרועים מהפועל ת"א, עם כל המעשים החולים שלהם.

לכל קהל יש את הקומץ שלו, והמופרעים שלו (חוץ ממכבי חיפה, שם יציע שלם ניסה לרצוח ילדים מסכנים שלא עשו דבר). אני רוצה שמישהו יגיד לי מקרה אחד רציני שקרה עם אוהדי בית"ר בשנים האחרונות. לא הוצאנו דיסק על איתן טייב, לא פרצנו למגרש ולא זרקנו בובה של יבגני אובארוב למגרש. זאת סתם סטיגמה מפגרת של אנשים מפגרים שעדיין חיים בשנות ה-80, שאז בהחלט אוהדי בית"ר היו מופרעים, אבל היום הכל השתנה.

בקשר לבני יהודה, הסימפטיה שלי אליהם בשנים האחרונות רק הולכת ונפחתת. כל המעשים המטורללים של הקהל שלהם, השנאה לאלי אוחנה והניצחונות הבלתי פוסקים מול בית"ר כמובן גורמים לי להיות נייטרלי לכיוונם. למען האמת, שוב אתם עושים הכללה מכוערת כשאתם אומרים שכל אוהדי בית"ר אוהבים את בני יהודה בגלל הקהל המטורף של שכונת התקווה. הרבה אוהדי בית"ר רואים את הבאת סלאח חסרמה לשכונה כבגידה, כמה תמהוניים מהיציע צעקו "איפה ניקולאי" במשחק בין שתי הקבוצות, לא מזמן היו אפילו מעשי אלימות בין מחנות האוהדים ותאמינו לי שאחת המשימות של בית"ר העונה היא לקחת לפחות נקודה בשכונה מהמשחקים שנותרו.

8. Roy Member

בני, קלטנו כבר שאתה אוהד בית"ר מיוחד במינו, אחד אינטלקטואל.
    שונא את דדש ואברהם לוי בניגוד לכל האוהדים, בוא נקרא להם "האמיתיים", כאלה שחיים בית"ר 24 שעות.
    אתה שונא כל מה שקשור לבית"ר של שנות ה-70, ה-80 וגם ה-90 (עד 99), את כל אותם הדברים שדווקא מסמלים את בית"ר. בן-גור, זאבי או פניג'ל לא קשורים בכלל למה שבית"ר מסמלת.
    בית"ר מאז ומתמיד סימלה את הזרמים הימניים בעם, את העם הירושלמי, ובלי סטיגמות- את "השוק". אני לא שופט אם זה רע או טוב, אני רק אומר מה בית"ר מסמלת.
    לאחר המבוא הזה, נעבור לחלק של החיבה ההדדית בין אוהדי שתי הקבוצות.
    אין מה לעשות, אוהדי שתי הקבוצות ידועים כימנים, שונאי ערבים, "העם" ובכלל מייצגים את אותו דבר, האחת בירושלים והשנייה בתל אביב.
    החיבה התחזקה ואולי בעצם נוצרה, עם סיפור אהוד בן-טובים, עליו לא ממש ארחיב. אני רק אגיד שבן-טובים, כוכבה הגדול ביותר של בני יהודה אולי בכל הזמנים, חתם בבית"ר. מהומות פרצו מיד בשכונה, ובית"ר, בהסכמת אוהדיה, החליטה לוותר על החתמתו של בן-טובים.

אתה, בניגוד לרוב אוהדי בית"ר, שונא את הקומץ, סולד ממנו ומכחיש כל קשר אליו. הבעיה היא, שזהו לא קומץ. בלי להכיר אותך, אני יכול לומר לך שלא היית בחייך בטדי יותר מפעמיים, אחרת היית מבין שזה לא קומץ.
    אין קשר לשנות ה-80, דוד עראק וחבריו עדיין מייצגים דברים שמגעילים אותי, כמו גזענות סתמית (אני לא אוהב ערבים, אבל לדוגמא דוד עראק בראיון לפני שלוש שנים לידיעות התבטא כך: "אם יבוא ערבי לשחק בבית"ר, על האימון הראשון אני בא דופק לו בלוק בראש שייצא לו כל החשק ללבוש את המדים הצהובים").
    בקיצור, אולי לא המצאתם שירים על טייב או אובארוב, אבל אלה מעשים של אוהדים חנונים, האוהדים של הפועל, שלא יעשו מעשי חוליגניזם אלא "יתפרעו" כך.
    אוהדי בית"ר ימשיכו ללכת מכות ולהתנהג כמו חוליגנים, הבעיה היא שלא רואים את זה בשנים האחרונות כי מה לעשות, כמות אוהדי בית"ר הולכת ופוחתת, לפחות זו שמגיעה למשחקים ודופקת נוכחות.
    דבר אחרון, אני רק אזכיר לך שלפני שנתיים קבוצת כדורגל מדרום קוריאה הגיעה לטדי למשחק ידידות של שלום ואחווה נגד בית"ר.
    משחק ידידות! בקיצור, אוהדי בית"ר קנו דגלים של דרום קוריאה, ולעיני כל האח"מים שישבו במשחק, פשוט שרפו את הדגלים ביציע, בלי בושה.
    השם הרע שהם הוציאו לנו, יותר נורא מכל דיסק שיצא וייצא על איתן טייב המושחת.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שונא הרבה קבוצות,מלציו הנאצים ועד למכבי המתנשאים,אבל השנאה הכי גדולה לבני יהודה.
    השנאה אליהם נוצרה בשנת 98,כשהם הורידו אותנו ליגה,בגלל הקבוצה המגעילה הזאת עברנו 3שנים בליגה השנייה,סיוט שאני לא מאחל לאף אחד(חוץ מבני יהודה).
    כל שנה התפללתי שירדו,וכל הזמן ניצלו בדקה ה90,עד שהם ירדו(איזה תענוג הרגשתי אז)ואז הם חזרו תוך עונה.
    תוסיפו לזה שהשגנו מולם נקודה אחת כל השנה,ושכל השנה הייתי בכל המשחקים של הפועל באר שבע(בית וחוץ)חוץ ממשחק אחד,שזה הרדיוס מול בני יהודה שהיה רדיוס בלי קהל.
    תוסיפו לזה את הקהל הבבונים שלהם,שמחזירים אותנו לזמנים הרבה פחות נעימים,ותקבלו דבר אחד,שנאה טהורה. :evil:

10. Don p1 Member

קודם כל לא ממש הבנתי את הויכוח..

אוהד משתייך לקבוצה, לא קבוצה לאוהד...בני יכול להיות שמאלן או כל מה שהוא רוצה, אבל בית"ר הוא לא מועדון סגור, זה שלחלק מאוהדים יש השקפות עולם ימניות וגזעניות, לא זכור לי שכפו את זה על אוהד מתישהו.
    המקום היחידי הסגור הוא מועדון האוהדים, "גוב האריות" לו יש חוקים ואמנה ואם אתה לא מאמין ותומך בה אתה לא חייב להירשם לה, אבל בכללי אין עם זה בעיה..

11. AFC Member

12. Roy Member

בני, אחרי שנה שנתיים של שקט עדיין לא בונים תדמית מחדש.
    בעיניי, הקומץ, שהוא בכלל לא קומץ, של החוליגנים הגזענים של בית"ר, גרוע מכל הקהל של בני יהודה, ולו בגלל ההשפעה שהייתה לו על כל שאר הקהל של בית"ר ובניית תדמיתו.
    מספר האוהדים שבקומץ גדול בהרבה מכל אוהדי בני יהודה גם יחד.

ובקשר ל"הסתה לרצח", כמו שאמרתי, לא ראיתי אוהד הפועל בחיים מרים אפילו נעל, אז ירצח שחקן?
    זו הדרך של אוהדי הפועל לבטא "חוליגניזם", הלוואי שכל ה"חוליגנים" של הקבוצות האחרות היו עושים אותו דבר, במקום להיות גזענים, לזרוק אבנים או להכניס מכות לאוהדי הקבוצה השניה.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידוקה אל תיתמם..הקהל של ביית"ר הוא אותו קהל של פעם..אותו קהל שגרם לאישפוזו של גוטמן..כן זה היה בשנים האחרונות..לא שאני רוצה להתחיל נושא על זה..
    אבל הקהל של ביית"ר ושל בני יהודה הוא אותו דבר..
    אבל אל תסיטו את הדיון ממה שהוא..הוא על בני יהודה..על ביית"ר וידוקה ישמח לפתוח עוד 200 דיונים..

לפי מה שאני רואה פה באמת הרבה מהפורום שונאים את בני יהודה..הרוב בגלל הקהל..

14. זהובניק Member

אתה לא עושה פה הבחנה בין הקבוצה לבין אוהדיה,למה לשנוא קבוצה שאתה בעצם אומר בפה מלא שאתה שונא את האוהדים ולא את הקבוצה.האם שונאים מישהו בגלל אבא שלו?
    דבר שני אתה לא מבדיל בין 98 אחוז מהאוהדים לבין הקומץ,יש מעט מאוד אוהדים שעושים מאוד את כל השטויות שציינת אבל רוב האוהדים הם אוהדים מצוינם שאכן מוסיפים הרבה צבע לליגה ולמעשה מספר האוהדים של הקבוצה הוא ברמה של הקבוצות הבכירות בישראל.
    אוהדי מכבי והפועל ת"א עושים ועשו מעשו הרבה יותר גרועים ורק היום מישהו שרף את הרכב של שמעון גרשון ואוהד אחר ניקב את צמגי הרכב של אבוקסיס וידועות "אימרות השפר" של אוהדי הפועל על שורה אוברוב ורעיתו.
    אני במקומך לא הייתי מתגאה.מילה מכאיבה לפעמים יותר מאבן!

15. AFC Member

באמת... הייתי במשחק של בני יהודה והם היו מצוינים.

די כבר להכליל. בכל קהל יש קבוצה קטנה וחולנית שמוכרחה להשמיץ את הקבוצה שלה. גם בית"ר, גם בבני יהודה וגם בתל-אביביות.